Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

lenam
10. kvě 2010

Díky za napády na sladká jídla. 😀

brusinka.pusinka
10. kvě 2010

Lenam jo někdy dávám cuketu jen s bramborem a maskem jindy přidám jablíčko nebo hrušku 😉 a jblíčko dávám i do červené čočky chutná to pak lépe 😉

rimmel
10. kvě 2010

inak vies robit take tie obycajne klasicke rozky??? dala by si receptiiiik? dufam ale ze nato nepotr.domacu pekaren lebo nemam 😀

latvia
10. kvě 2010

ak nemas dom.pekaren tak pouzijes domace ruky na hnetenie a klasicku trubu 😉 😀

lenam
10. kvě 2010

Brusinko, ještě jednou díky. Chtěla bych se ještě zeptat, od kdy jste začali dávat potraviny s lepkem? V pohance není nebo jo?

brusinka.pusinka
10. kvě 2010

Lenam nemáš zač a v pohance není lepek je to bezlepková potravina jinak lepek jsem poprvé dala asi 7 měsících 😉 teď už baští normálně 😉

Rim můžeš dělat v rukách já nechávám jen těsto vyhnět a vykynout ale kdysi jen dělala jen v rukách také se dá 😉

*

1 balíček
instantní droždí

6 šálků
hladká mouka

1,75 šálku
teplá voda 40°C

2 lžičky
cukr

1 lžička
sůl

příprava:

Smícháme droždí s cukrem a teplou vodou a začneme hnětat těsto, přidáme sůl. Dále přisypáváme pomalu mouku a hněteme, dokud nám nevznikne tuhé těsto.

Těsto vyndáme na pomoučený vál a ještě chvíli hněteme. Prohnětené těsto vložíme do vymaštěné mísy, povrch těsta přemázneme tukem, přikryjeme utěrkou a dáme do teplého místa vykynout. Těsto přibližně zdvojnásobí svůj objem. Takto vykynuté těsto zmáčkneme a dáme znovu kynout, dokud těsto opět zdvojnásobí objem.

Z vykynutého těsta začneme dělat dlouhé tenké rohlíky, u kterých zkroutíme oba jejich konce. Rohlíky trochu zploštíme a klademe asi 5cm od sebe na pomoučený plech. Do každého rohlíku ještě uděláme ostrým nožem 3 nehluboké zářezy. Připravený plech přikryjeme utěrkou a necháme chvíli kynout. Zapneme troubu na 200°C.

Když rohlíky povyrostou (opět skoro zdvojnásobí svou velikost), pomažeme je tukem a pečeme v předehřáté troubě 30 až 40 minut. Upečené rohlíky poznáme podle nahnědlého povrchu.

rimmel
10. kvě 2010

😝 😝 😝 😝

rimmel
10. kvě 2010

jee dik brusinka! 🙂

brusinka.pusinka
10. kvě 2010

není zač 😉

brusinka.pusinka
10. kvě 2010

A tyto milujeme můžete zkusit 😉

Babiččiny houstičky
Ingredience

300 g hladké mouky, 200 g polohrubé mouky, 1 vejce, 1 žloutek, 1 lžička soli, 1 lžíce cukru, 3 lžíce rozpuštěného sádla, 250 ml mléka, 30 g čerstvého droždí
olej na potření a semínka na posypání
Postup

Z mírně teplého mléka, cukru a kvasnic připravíme kvásek. Všechno ostatní dáme do mísy, přilijeme kvásek a vypracujeme hladké těsto. Je-li třeba, můžeme přidat hrst mouky. Kdo má domácí pekárnu, může těsto nechat udělat v ní.
Vykynuté těsto rozdělíme na 12 stejných kousků, každý pak na tři menší a upleteme pletýnky. Na plechu vyloženém papírem na pečení je necháme ještě chvíli kynout, potřeme je olejem a posypeme (sezamem, mákem, kmínem, ...). Upečeme dozlatova (190°C, 20 minut).

latvia
10. kvě 2010

co tak zalozit novu temu peceme a varime s brusinkou??? 😀 myslim ze by mala velku navstevnost 😎

mn.
10. kvě 2010

Ahoj holky. Začla jsem malému dávat jogurt Activia, moc mu chutná. Chtlěa jsem se optat, jak často jogurt dáváte?
Vím, že nemá ještě dokončený 8.měsíc. Ale zkrátka byly nějaké důvody, kvůli kterým jsem musela vymyslet dopolední svačinku.
Díky!

rimmel
10. kvě 2010

ja vobec 😀

latvia
10. kvě 2010

ja kazdy den jeden jogurt...maly ma 10m, ale davala som uz cca od 8,5m

rimmel
10. kvě 2010

latvia no ja by som taku temu uvitala! milujem varenie a rada sa necham inspirovat 🙂

brusinka.pusinka
10. kvě 2010

Latvi že by 😝 😀
Jogurtek bych ze začátku dal maximálně 2x týdně a pak postupně přidávala po týdnu 😉 😀 moje praxe tak byla 😉

ewana73
10. kvě 2010

dik latvia. 😉

latvia
10. kvě 2010

brusi, zakladaj temu 😎
rimmel, ja som uz od nej natahala tolko receptov 😀 a to ma vraj niekolko zositov a kniziek 😅 ze brusi? 🙂

rimmel
10. kvě 2010

brusi nooo zaloz zaloz 😀

brusinka.pusinka
10. kvě 2010

Latvi mám a mnoho knih i po babince a mamince a spoustu vlastních receptíku 😀 😀 😀 nu rozmyslím si 😀 😀 😀 víš jak s časem 😀 😀 😀 😀 a léto se blížkááááááá budem chalupkovat a dovolenkovat a pracovat na tvrdo .Takže nechám až po létě 😉

rimmel
10. kvě 2010

brusi a nedavas nic na mimibazar? ja velakrat odtial cerpam

brusinka.pusinka
10. kvě 2010

Rim nedávám

rimmel
10. kvě 2010

skoda 🙂

brusinka.pusinka
10. kvě 2010

neboj založím tému ale teď budu muset bít hodně pracovně pryč nebude tolik času 😉

rimmel
10. kvě 2010

oki tesim tesim 🙂

ewana73
10. kvě 2010

dievky este by ma zaujimalo,mojmu malemu musim robit zatial vsetko na kasicku lebo z prepuceneho vidlickou ho napina.tak ako pasirovat?zatial to robim cez umele sitko ale to kym urobim zo 5 porcii tak sa ale namakam ... 😝 nejaky lahsi sposob neviete poradit?mam len ponorny mixer zatial a tym to nie je dobre mixovat.

janulabj
10. kvě 2010

ja ponorným mixujem,a prečo to tým není dobré myslíš?

ewana73
10. kvě 2010

no ja mam len taky od ETY a s tym mi to nerozmixovalo na kasicku ,ostavaju tam kusocky..

latvia
10. kvě 2010

mne ponornym rozmixovalo uplne do hladka

pia22
10. kvě 2010

Ja mixujem tiez Etou a v pohode, ked je hustejsie, tak zriedim a zatial bolo vsetko na pyre.