Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

ijetka
9. únor 2007

No to je mi taky jasný 😀 ale když to tady tak čtu 😀 těší mě aspoň to kandění 😀
Hlavně že v tom nejsem sama 😉

vilca
9. únor 2007

Holky, nechcete se tady bavit o příkrmech, když už se tak to téma jmenuje???

ijetka
9. únor 2007

vilca
tak jakej byl úspěch z čajem? U nás asi 5 loků a konečná, jinak jsme měli zase s KUbou vtipnou noc, zase zpíval, vrnkal, ale vyloženě nebrečel...ale i tak to bylo hnusný 😠

vilca
9. únor 2007

Malá nebrečí, jen chce vždycky zhruba od dvou dudlíka, tak jí ho furt dávám, ona ho furt vyhazuje, až už to nevydržím a dám jí najíst. Ten čaj jsem zatím nezkoušela...Jakou kašičku používáš?

ijetka
9. únor 2007

vilca
pardón, že tu řešíme víc věcí než jen příkrmy, vždycky někam zabloudíme 😅
Kaši dávám Sunarku rýžovou s banánem, zkusili jsme jich víc ale jen tahle měla úspěch 😉

vilca
9. únor 2007

Úspěch v čem? Líp zasytí nebo líp chutná? 🙂

ijetka
9. únor 2007

úspěch v tom, že jí vůbec chtěl, jak jsem psala, zkusili jsme jich víc ale jenom tahle mu zachutnala 🙂

vilca
9. únor 2007

Aha 🙂 Já dneska koupím taky Sunarku a uvidím...A ještě jsem se chtěla zeptat, ty dáváš malýmu mléčnou nebo nemléčnou kaši? Já dávám nemléčnou, protože malá papá Nutrilon HA, tak jí to radši dávám do toho hypoalergenního mlíčka... Ale v tom asi moc velkej rozdíl asi nebude, co? Myslím v tom, jak zasytí mléčná a nemléčná kaše... 😕

ijetka
9. únor 2007

Já mu dělám mléčnou, ta se rozpustí do vody
Jinak ty nemléčný jsme rozpouštěli kvůli alergii do HA Beby a taky to nechtěl 😝

carodkaa
9. únor 2007

Holky to je zajimavy my taky vyzkouseli kasi nekolik a zabodovala taky jedine Sunarka ryzova s banany 😉

ijetka
9. únor 2007

jéééé no vidíš 😀

jelenice
9. únor 2007

Náš malý má tu Sunarku taky nejraději 🙂

ijetka
9. únor 2007

Já se chystám, že mu budu zase zkoušet, ty co nejdřív nechtěl a uvidíme jestli po nich skočí nebo je zase odmítne 🙂

carodkaa
9. únor 2007

no ja to zkusila a byl rev,tak to radsi nebudu pokouset a snim si to sama 😀

macejka
9. únor 2007

vilca

ty už jsi zkoušela dát kaši?A kdy večer nebo někdy přes den?
Já už si nevim rady,dneska jsem malýmu dala příkrm,zeleninu s rýží a po dvou hodinách mi to vyzvracel.Ještě předtim dostal mlíko ☹

My ty příkrmy snad nikdy nezavedem úplně,dneska nezabrala ani metoda s dudlíkem,brečel a brečel tak jsem mu nejdřív dala mlíko a pak ten příkrm a snědl to,ale jak jsem psala,po dvou hodinách to letělo ven.Nechci to do něj cpát,ale na druhou stranu si říkám,jestli mu jenom mlíko ještě stačí jestli by přeci jenom neměl dostávat něco víc,když neni kojenej,ale když to zvrací tak je to pak těžký ☹ 😠 Asi ten žaludek ještě nemá úplně v pořádku a navíc ještě srajda,stále a pořád.

ijetka
10. únor 2007

Macejko
tak počkej s příkrmy až bude Filda uplně v pohodě...jinak to asi nepůjde ☹

helik
autor
10. únor 2007

Macejko, já bych taky řekla, že to vyhodil, protože není celkově ve své kůži.

jita2
10. únor 2007

tak to já taky vyzkouším Sunarku, sice jsem koupila kaši pohankovou, ale nevím, jestli jí pojede......

ijetka
10. únor 2007

Tu jsem zatím nezkoušela, jsem ráda, že baští tuhle Sunarku 😀

macejka
10. únor 2007

tak to vypadá,že nám ten přípravek z lékárny zabral,teď přesně nevim jak se to jmenuje,ale dneska kadil jen dvakrát což je u něj normální tak jsem ráda a hóóóódně ťukám 🙂 😵

helik
autor
11. únor 2007

macejka
no super, to se vám uleví a zase budete mít radost ze světa 🙂

ijetka
kdy dáváš kaši, večer?

macejka
11. únor 2007

helik

doufám,snad nás už srajda opustila 🙂 🙂 🙂

taky by mě zajímalo,kdy dáváte kašičky jestli večer nebo odpoledne...?

jita2
11. únor 2007

já ještě nedávám, ale budu dávat, až to bude potřeba, pouze na večer...na dosycení, až třeba bude víc v noci hladová, přes den jí určitě postačí mlíčko a zeleninka s ovocem...

dashak
11. únor 2007

já už večer nedávám, když už tak nejpozději v šest, ale po koupání dostává mlíčko. Po té kaši se mi v noci budí a po mlíku až kolem 6ráno, takže kaši dostává kolem 9 dopo

jita2
11. únor 2007

no vidíš, a to se říká, kaše na zasycení na noc...asi to taky nefunguje. 😉

ijetka
11. únor 2007

Já dávám kaši večer, včera ji měl až po 20 hod, usnul až okolo 22hod a do rána jsme kojili 2x. Nevím jestli jí mám dávat takhle pozdě, někdy touhle dobou už usíná.
Čaj v noci taky bez úspěchu ☹ já se prostě nevyspím 😖

jita2
11. únor 2007

ijetka,
já se taky dnes moc nevyspala, asi nás braly zuby, já nevím...ona obvykle jak zalehne po 20.00, tak spí až zhruba do těch 4.00 ráno a včera dvě hodinky po usnutí brečení...tak jsem nechápala, nedala se uložit, tak jsem jí dvě hodiny chovala, než šla spinkat, to se nikdy nestalo, tak asi další zoubky, nevím...ale žádnej další nevidím se klubat... 😎

ijetka
11. únor 2007

Mě se zdál na dnešek krásnej sen, Kubovi vyrostly 2 zoubky, jak já byla šťastná, že konečně..... 🙂

jita2
uvidíš, třeba se vyklube 😉

raculka
13. únor 2007

Ahoj holky.
My ještě pořád jen kojíme,ale už se začínám vyptávat a zjišťovat na příkrmy.Mám pár dotázečků 😅
Když začínáte, tak jídlo mixujete ? Někde jsem četla,že se může jen propasírovat?!Rozšťouchání asi u nás nepůjde,nemáme ještě žádný zuby. 😀
A s hygienou(sterilací)se to už asi u takhle větších dětí nepřehání!? Prostě jen umyjete nádobí a hotovo?
Asi není potřeba pořizovat nějaké extra nádobí,nebo jo?
díky moc

dashak
13. únor 2007

Raculko, já mixuju tyčovým mixérem. Banán třeba jen rozmačkám, protože ten je měkký, ale některé věci, které nestačí jen tak pomlaskat, tak raději mixuju, protože ji to někdy zaskočí a dusí se, jako třeba dneska měla špenát a do toho jsem ji nasekala nadrobno vařený žloutek a občas byla až fialová 😨
Flašky na mlíko sterilizuju, ale nádobíčko na příkrmy jen umývám. Nemám žádné special nádobí, dávám to buď do skleněné nebo plastové misečky - mám jednu dětskou s gumovou přísavkou, kterou jsme dostali jako bonus ke krmící židličce. Co se mi akorát osvědčilo jsou silikonové lžičky.