Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

jita2
21. bře 2007

Tááák, včera večer jsem nasadila malé mlíčko rozmíchané ve vločkovém vývaru a stalo se prd, zase 3x vzhůru 😠 , tak musím pídit dál, čím to je 😒

carodkaa
21. bře 2007

ijetko tak to rovnou zamraz,nebo nemate misto v mrazáku?

carodkaa
21. bře 2007

jito hod mi sem ten recept jak to zavaris prosiiim 😉

carodkaa
21. bře 2007

Ja sem hrozna vzdycky to odeslu a pak si vzpomenu,ze jsem chtela jeste neco napsat 😀
S tim buzenim to je spis o zvyku nez o tom hladu,tak ja nevim jak je to odnaucit,u nas je to ted trochu lepsi budime se kolem 4 a pak v 6 a zase mame spaci obdobi ted chrni az do pul 9 😎 tak to je fajn
Jo vite co se naucil?Kdyz sedim u netu a on neni v ohradce tak stoji u me a drzi se zidle a kdyz si ho chvilku nevsimam tak me naschval kouse do ruky 😠 ,ale on ten zub ma fakt ostrej a docela to boli..ceho se jeste nedockam 😅

macu.k
21. bře 2007

Ahoj holky,
potrebuju poradit. Malej je posledni dobou dost zlobivej pres den a v noci mi nechce moc spat (dneska se napr. budil skoro kazdou hodinu, takze jsem porad kojila). Zatim jen kojim... doktorka mi poradila, ze mam zkusit na noc kase, tak myslite, ze to zabere? Asi radsi davat na lzicce nez flaskou co? A taky rikala, ze muzu uz davat pres den zeleninku, ale nevim, preci jen jsou mu teprv 4 mesice a tyden a je plne kojenej, myslite, ze by se tim zklidnil? Pribira dobre, ted ma asi 6 kg.

zevina
21. bře 2007

macu, a nemůže to být růstový spurt? my ho měli taky až kolem 4.měsíce,to mi visel na prsu co 2 hodiny ve dne v noci 😅 zkus to týden vydržet a přikládat co nejčastěj, jestli je to vončo, mělo by se pak všechno vrátit do normálu. S tou zeleninkou nevím, si myslím, že máte čas až do 6. měsíce, ale co doktor, to názor... 😒

jita2
21. bře 2007

macu.k
jestli pouze kojíš, tak určitě nedávej ještě žádné jiné jídlo, kojící .maminky začínají přikrmovat až od 6. měsíce, některé i od začáku 7. měsíce, před 6. měsícem určitě nee, to by byla škoda, zatím to vůbec nepotřebuje, pokud teda nejste nějaký jiný případ, třeba předčasně narození nebo nevím co..., ale pokud ne, určitě počkej do 6. měs., je to skutečně tak 😉

jita2
21. bře 2007

carodkaa,
ty máš doma ale pěkného skřítka 😉

ijetka
21. bře 2007

Tak po přečtení vašich příspěvků, my to pěkně šrotuje v hlavě co odepsat 😕
carodkoo
neboj jsem na tom stějně a už teď přemýšlím na co zapomenu 😅

zevi
no hadr jsem na to nehodila, zato jídlo málem letělo 😠 ale udělala jsem dneska druhý kolo, přendala jsem je do skleniček od přesnídávek (vyhrabala jsem ještě ty starší a poctivý sklenice s víčkama) a znovu zavařila, ještě nevím výsledek páč to mám vedle u mamky, ale modlím se 😵

macu.k
souhlas s holkama, vydrž a ať to brzo přejde 😉

Jinak ještě k tomu zaváření, já myslela, že to mám zavřený dobře, no asi ne. Jito vybírej penízky za rady ohledně zavářek a budeš v balíku 😀 😀

carodkoo
no dobře ti tak s tím kousáním 😀 😀 to mě malej jenom dásní 😀 😀

jita2
21. bře 2007

no možná v balíku a možná dostanu na kebulu, že se to někomu nepovedlo 😀 😀

ijetka
21. bře 2007

Jé já jsem nechtěla aby sis myslela, že jsem na tebe naštvaná, já byla vytočená z toho že se mi to nepovedlo 😠 ale podruhý slavím úspěch 😀
ještě, že jsme ty stoletý skleničky nevyhodili to byl průser 😅
Teď když už vím jak na to tak až pojedu do města koupím mu krůtí, hovězí a telecí a zavařím mu to ať to můžu střídat a ne aby baštil celý týden jenom kuřátko 😉
Dneska měl náš masér prvně jogurt, já čekala že ho na mě vyprskne a on ho baštil krásně 😕 celou půlku slupnul a můj zavařovací výkon mu taky šmakoval

Teda já mám pocit, že po mě leze nějakej brouk nebo co 😝 futr se drbu
😝

dashak
21. bře 2007

jiťo, já cu takyyy recept na zavařování. Já to sice dělám na páře, tak do toho vynálezu se stejně dělá jen 1 porce, ale vyjímečně bych to snad mohla uvařit.
Pošleš mi ho? Děěěkuuujiiii 😀

jita2
21. bře 2007

ijetka,
nee, to jsem si vůbec nemyslela, no ale hlavně je největší úspěch, že mu to chutná !!!!! To je paráda, je to fakt dobrý, to zavařování, nemusíš rozmrazovat a nevyschne to, tak jako v mrazáku 😉 , hele, já jsem taky přemýšlela, že ji zkusím dát masíčko z telátka 😉 , zatím měla jen bílé maso...

hele, nedívala ses na výměnu manželek? Tam chytli vši 😲 😲 😀

ijetka
21. bře 2007

No výměnu jsem viděla jenom ke konci, mazec 😝 ale nebojte vešku nemám, tak ji nechytnete ani vy 😀
Jenom mám takovej hnusnej pocit, určitě to znáte 😅

Já to určitě prubnu, dokonce baštil i vepřový ve skleničce 😀

Jsi šikulka s tím zavářením, mě by to určitě nenapadlo a z mrazáku to bylo e e 😝 jako houba, no hnus 😝

dashak
21. bře 2007

holky? A zvládnu to zavařování vůbec? Já su také bulaté 😀 a eče jsem nikdy nic nezavařovala

ijetka
21. bře 2007

No Dášo, ty taková holka šiková a necítíš se na to??? 😀
Hele když jsem to zmákla já (profesionální kuchta) tak ty taky 😅

jita2
21. bře 2007

Tak koukám, že se to zavařování tady rozmnožuje, děláte mi radost, holky 😀 😀 😀
Jste tady všechny šikulky, uričtě to zvládneš Dáši, je to fakt hooodně levnější, chceš poslat recept? Okopčila bych to od holek, co jsem posílala 😀 😀

ijetka
21. bře 2007

Teda ´Jíťo to by byl balík 😀 ještě, že jsi to písla že to děláš 🙂

Máš nějaký receptík?
Já dala do toho Kubíkovi brambor, kuře, květák, brokolici, hodně mrkve, pár kuliček hrášku a kousek petržele. Mám 6 skleniček tak je to na týden páč jak víme, holky 1 den je bezmasý 😀
Ještě ho musím naučit papkat tu rý 😲 ži

carodkaa
21. bře 2007

Dashak ja mam taky dost velky pochybnosti jestli to zvladnu zavarit,tak to taky vyzkousej a pak si spolu muzem zanadavat 😀 😀

Ijetka-no vidis jakyho mas nadsenyho jedlika,my taky dneska meli jogurt s bananem a dokence nam i chutnal 😉

Jita,Ijetka-vy uz jste zkuseny 😎 a jakou ma to zavareny chut je to jiny,nez jen uvareny??Tyy jo jsem na to zvedava ,zitra razim na nakup.. 🙂

jita2
21. bře 2007

carodkaa,
jinou chuť by to mít nemělo, je to "jen" zavařený 😉
Ale znáš to, čerstvý je čertstvvý!! Ale dělej se s tím každý den 😉
Ale jinak to není absolutně žádný umění, naházet věci do skleniček (umytých a osušených-i víčka musí být suchá) a dát to do vroucí vody 😉 )

ijetka,
já jsem tam zatím dávala zeleninku jako mrkev, petržel a brokolici...musím jít taky do hrášku a květáku..ať je to zase pestřejší 😉
Ale jsi ráda, že se to povedlo, že?

helabella
22. bře 2007

Ahoj holky,
jdu si pro radu 😉 Malá už asi měsíc baští (teda někdy spíš nebaští), ale pomaličku se dostáváme do fáze, kdy by možná zvládla k jídlu jen příkrm. Tak ji chci také začít dávat dostatek pití. Chtěla jsem se zeptat jaké máte hrnečky na pití. Četla jsem o měkké a tvrdé savičce, o všelijakých vymoženostech a jsem z toho jelen. Co je nejlepší pro mimi, které se to teprve bude učit?

dashak
22. bře 2007

Ahoj Helčo,
já jsem koupila od canpol babies lahvičku balonek, ta je jak na cumlík tak na pítko a kupují se buď měkké od 6m, nebo tvrdší od 12m. Jsem s ním spokojená, je to taková krátká baňatá láhev, takže se malé dobře drží, zatím ještě nemám na tom ouška. Naučila se z toho pít na 2-3.den

macu.k
22. bře 2007

Holky mam takovej (asi trochu prihlouplej) dotaz?
Kasicka se asi musi delat z kojenecky vody? Nebo staci normalni z kohoutku, kdyz se to prevaruje???
My zkouseli vcera tu kasi, tak neco jsem do nej nakonec s velkym usilim vpravila a noc byla celkem klidnejsi.
Tu kasicku davate pred nebo po koupani? Me doktorka rikala po koupani, ale tady jsem cetla, ze vam miminka nechteji spat, kdyz jim to davate az pred spanim?? 😒

ijetka
22. bře 2007

Helčo já mám hrneček s tvrdým pítkem a malýmu vyhovuje páč ho i kouše a mám dojem že má raděj tvrdý hračky 😅

macu.k
tu vodu jsme už řešili, ale já se chtěla zeptat co holky, já dělám ještě pořád převařenou kojenockou ale už jsem přemýšlela, že budu dělat z kohoutku. Co se týče kaší, dělám je Kubikovi a dávám mu je před spaním okolo 19-19.30 spát chodí okolo 20-20.30h, budí se mi stejně často jako když jsem mu je nědávala ☹

prochi
22. bře 2007

Ahoj holky, musím se přiznat, že jsem takovej váš "voajér" a už delší dobu sem načuhuju a šmíruju, jak vám to s tím papáním jde. My se chystáme začít tak zhruba za tři týdny.
Ale chtěla jsem poprosti Jítu2, jestli by přímo sem nehodila pár řádek o tom zavařování. Myslim, že to bude zajímat víc holek. Já zavařuju v létě běžně, co nám vyroste na zahradě. Nejvíc meruňkový kompoty, červenou řepu a přesnídávky (broskovový, hruškový, jablko hruškový). My s manžou přesnídávky milujem 😅
No a s tím papu pro malýho to bude to samý??? Uvařim, naházim do skleniček a pár minut nechám povařit ve vodě v kastrolu, jen tak, aby chytla víčka??? Prosím prosím o bližší info.

macu.k
22. bře 2007

Jo taky me zajima to zavarovani... I kdyz, ja tak max. mamce naskladala okurky do sklenicky, tim pro me zavarovani vzdycky koncilo, a pak jsem si odvezla hotovy dobroty 😅 Takze doufam, ze to neni nic slozityho, abych to taky zvladla... Preci jen si myslim, ze mrkvicku apod. z vlastni zahradky (v mem pripade ze zahradky rodicu 😉 ) nic neprekona!

prochi
22. bře 2007

Macu.k jupí, snad nám to sem Jíta hodí 😉

raculka
22. bře 2007

holky,můžu sem ještě vůbec, když nebudu zavařovat ?? 😀 😅

macu.k- taky jsem se chtěla zeptat na tu kojeneckou vodu.Já zatím mléko dělám z kojenecké (takže i kaši).
Ale zajímalo by mě,jestli holky vaříte zeleninku a maso taky pořád v té kojen,nebo už v obyčejné,když se to pořádně provaří?
Na pití samozřejmě dávám kojeneckou,ale s tím vařením už mi to připadá skoro zbytečný??

Jinak se říká,že se má dávat jídlo až po koupání.Taky mi to přišlo trochu divný,když ho napřed umyju a pak se zapatlá 😀 . Ale u nás to tak bylo i s kojením,že až po koupání se napapá a pak pěkně spinká,takže to tak máme i s kaší.Asi to má každý jinak,tak vyzkoušej,jak to vyhovuje vám.😉

Hella-taky pořád nevím,jak s hrnečkem.Koupila jsem ten pro ty začátky,ale je taky tvrdší.Myslím,že to neva.Asi to chce zkusit nějaký a uvidíš,jestli to malá vezme.

Chtěla jsem se vás holky zeptat,jak jste začínaly se svačinkama? Po jak dlouhé době,co jste začaly dávat obědy a večer kaše? A sváču dávate dopol nebo odpol? My už si začínáme pěkně zvykat na to polední a večerní jídlo,tak přemýšlím,jestli už mu nezkusit třeba banán.díky díky.

ijetka
22. bře 2007

Ahoj prochi 😀 😀 sem se nasmála 😀
Jíta ti to vysvětlí, je to šikovná hospodyňka 😀 ale ty by jsi sem mohla písnout ty přesnídavky, prosím 😉
Mě se zavařování povedlo, tak jsem ráda 😎

isacek
22. bře 2007

hella,
mě už malá pije z hrnečku asi měsíc a půl.Začala jsem ji ho dávat dřív kvůli zoubkům a teď už z něho krásně pije.Zatim ji dávám měkké netekoucí pítko, máme hrneček od aventu a chicca a ty se dají vyměnit.

Jinak to zavařování mě taky zajímá 🙂 ..

raculka,
já už malé svačinku dávám, doktorka mi řekla, že už mám s ovocem začít.Ale za začátku jsem dávala od nestlé s koj.mlíkem, teď už dávám i normální přesnídávky.