Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

erunka
21. říj 2007

tiki - mala zapim papa tvaroh s ovocem a moc ji to chutna, takze opravdu, asi nebudu zatim davat zadne tyto sladaky

dashak
21. říj 2007

Holky, tvaroh se může až od roka 😔 A bílý neslazený jogurt od 8. měsíce.

lukynek
22. říj 2007

Kamarádka má holčičku a bílý jogurt jí dává od 5-ti měsíců!!! 😨

dashak
22. říj 2007

Hm, a to ji její doktorka v poradně neporadí co malé dávat jíst? 😕

Já už jsem to tady hodněkrát dávala link ohledně příkrmů, ale jak se vlastně tady střídají holky, resp. přibývají nové, které s příkrmy začínají, tak se to vždycky ztratí. Ale dám ho tu znova. Jsou to tabulky, kde je celkem přehledně vypsáno, co se od kterého měsíce může jíst, jsou tam i příklady jídelníčku, jaké množství dávat apod.

http://www.kojeni.net/subory/prikrmy_tabulky.xls

Tak snad vám to pomůže 😉

erunka
22. říj 2007

mn rekl pediatr, at ji davam tucny tvaroh

sandra81
22. říj 2007

Erunka, tvaroh fakt az od roka, to jsem cetla na tech strankach o kojeni. Je v nem moc bilkovin a zatezuje pak ledviny.
Holky jak casto jinak davate miminku prikrmy s masem? Myslite ze by melo jist maso kazdy den?

androna
22. říj 2007

ahoj skusene prikrmovatelky.no mna dnes sokovalo co obsahuje zeleninovy prikrm od hami.dorazila nam domov vzorka zdarma.ja som si myslela ze lepok cim neskor tym lepsie.a oni pridavaju psenicny skrob uz do zeleninovej sklenicky urcenej od 4mes.tak to ma dost sokovalo.

terezkaaa
23. říj 2007

sandra,já malýmu maso začala dávat už teď-dr mi řekla každý den, no dávám tedy tak ob den, ale já jsem přesvědčená, že mimi masíko k vývoji potřebuje. 😉

sandra81
23. říj 2007

Terezko a to malymu denne varis? Ja jen ze kdyz to ma byt denne s masem tak se mi do toho vareni moc nechce...a prijde mi ze ji vic jede jen zelenina.

terezkaaa
23. říj 2007

sandro, já mam navařeno dopředu-plnej mrazák🙂

dashak
24. říj 2007

Sandro, s tím masem se má začínat postupně tak, že se dostaneš na 6x týdně maso a 1xtýdně žloutek. Postupně zvyšuješ, začínáš na 1x týdně, další týden dáš 2x...až se dostaneš na 6xtýdně. Abys nepřetěžovala bílkovinama ledviny 😉

sandra81
24. říj 2007

No to ja jsem tak presne nedelala, kdyz ji padlo 6 mesicu tak jsem ji dala parkrat maso, parkrat jen zeleninu.
Terezko ja mam taky par misticek s jidlem v mrazaku. A co tak varis? Me zacina u zeleniny celkem dochazet fantazie...

terezkaaa
24. říj 2007

sandro, já to tak různě namíchávám...maso,brokolice, mrkev, květák, špenát, brambor.Mám několik různých druhů z tohohle složení 🙂

lendy1
24. říj 2007

Ahoj holky, mám nějaké dotazy. Zatím si teda příkrmy neumím představit a mám z toho trochu strach.
Když dáváte dětem příkrm, dáte mu ho místo jedné dávky mlíčka? Já mám obavu z toho, že malej, když má hlad, tak hystericky začne řvát a chce teď hned láhev do pusy a kdybych mu strčila lžičku do pusy, tak by asi řvát hned nepřestal, navíc to asi nějakou dobu trvá, než se nakrmí a lahvičku má vycvaklou za pár minut a je po řevu.
A kolik toho příkrmu dáváte, jednu tu malou přesnídávku? A jak poznáte, jestli mu to jen nechutná nebo už má dost?
Možná se hloupě ptám, ale fakt mám z toho trochu obavy.

kristi
24. říj 2007

lendy, ze zacatku mu zkousis dat jen par lzicek, dorazis ho mensim mnozstvim mleka a postupne ubiras mlika a pridavas prikrmu. Taky je lepsi zacit, kdyz jeste nemaji takovy velky hlad. Ze mu to nechutna poznas, ze to plive, prska nebo otaci hlavu

ronie
24. říj 2007

lendy pokud chceš předejít řevu-začni krmit dřív než začne-to nám pomáhá a pokud to nestihnu tak dáme nejdřív mlíčko-cca 140 a pak krmíme(normálně vypije 180-takže to tak nák odahuduju-aby měl akorát) Ze začátku pár lžiček, teď sme na půl skleničce denně. Nám se ještě nestalo, že by něco vyloženě nechutnalo-ale něco chutnalo víc-snědl hodně. Když to není ono začne to hezky prskat na všechny strany 😀 A trvá to fakt celkem dlouho aspoň na začátku než pochopí jak se polyká a jak na ,,ham,,otevřít pusinu 😀 Rozhodně doporučuju obalit dítě plenou a bryndákem a na sobě nemít nic svátečního a prát ve vanishi-mrkev jinak nepouští. ALe bát se nemusíš je to legrace 😀

lendy1
24. říj 2007

jo, ronie, tak na tu legraci se už těším 😀
Až půjdu příště do drogérky, tak vezmu nějaké mega balení Vanishe 😀
A ještě jeden dotaz, dneska jsem se koukala, co mají v obchodech, ale nekoukla jsem se, jak dlouho to vydrží. Nejspíš se to musí spotřebovat co nejdřív, že jo?
A jakou značku těch přesnídávek dáváte? Nebo na co si mám dát pozor, když mrknu na složení?

kristi
24. říj 2007

Lendy, my vyzkouseli hafo presnidavek, otevrene vydrzi jeden den, vic bych asi neriskovala. Zkousej,co mu chutna, ono jak kterymu,vis? Nasi treba nejede mrkev, tak ji moc nedavam.
Davek si pozor na lepek, moucku nebo obsah dusicnanu - nejlepsi jsou BIO

ronie
24. říj 2007

my to necháváme dva dny otevřený-oni píšou 48 hodin v lednici a ohřejvat jen jednou takže to rozdělim na 2 půlky a ohřejvám zvlášt.štve mě, že to nejde zavřít-po otevření 😠 Dáváme hami a hipp

lendy1
24. říj 2007

Holky, díky, jste skvelý 😵
A předpokládám, že když začnu s příkrmy, že bych měla také dávat malému víc tekutin asi nějaké čajíky..

kacka79
24. říj 2007

Ahojky, tak ode dneška patříme taky mezi "přikrmovače". Sice plně kojíme,ale na radu murd začínáme přikrmovat. Dneska jsme měli mrkev od hipp a moc nám chutnala. Byt je sice na vymalování, mrkev mám všude, ale legrace to je. Ronie - je ten vanish 100% ní?? 😀

kristi
24. říj 2007

Lendy, urcite, aspon 150 ml denne. Mel by jinak zizen. Kdyz si predstavim, ze jsem pred 5 mesici byla stejny s prominutim "telatko" jako ty ( v oblasti prikrmu)...clovek se hrozne rychle uci, ze? Je s tema detma fakt sranda

cemulka
24. říj 2007

kacka79: Pročpak už přikrmujete? Příští týden jdem do poradny a určitě budem vážit přes osm kilo 🙂 Tak se chci jen zeptat jestli důvod příkrmů byla váha 😲

lendy1
24. říj 2007

Kristi, to máš pravdu, někdy je to sranda a někdy pro mě hrozná věda 😀 Ale je to krásný a ještě, že máme Koníka, co bych si bez něj počala 😀
Kristi, máš nějaký čajíky odzkoušený, já bych mu chtěla dávat nějaký co nejmíň sladký. Davídek je hrozně tlustej, jsou mu 4.měsíce a má 7,5kg a to je nedonošený miminko!!! Tak bych ho nechtěla ještě přeslazovat čajíkama, aby nebyl jak Otesánek.

kacka79
24. říj 2007

Cemulka - mlíčko už mu nestačí, vypije kolem 160 ml - 180 ml a po kojení řve a chce ještě.. no měla jsem v mrazaku hromady mlíka z dob co jsem ho měla nadbytek, tak jsme ho postupně spotřebovali... a chtěla jsem od mudry poradit, jaký umělý mlíčko mám použít na dokrmování a ona mi poradila tuhle alternativu, ať začnu přikmovat ocovem a zeleninkou, od 5 měs i masičko..ale bez UM, tak uvidíme. Jinak máme 8 kg...a narodili jsme se v 38tt s třemi kilíčky... no mám místo mlíka asi smetanku

kupinka
24. říj 2007

Holky,dívala jsem se jenom tak zběžně a dashak dává žloutek. Ale mi Kubajs jí jenom to kupované,moji zeleninku nechce ☹ tak jak mu mám dát ten žloutek?

zevina
24. říj 2007

kupinko, tak ho přidej do čistě zeleninové skleničky 😉 měl by být vařený 10 min a je důležitý kvůli železu a vitamínu B

kupinka
24. říj 2007

Fajn,moc děkuju,hned zítra jdu na to... 🙂

terezkaaa
25. říj 2007

lendy, čajíky určitě dávej.Já dávám heřmánek-chutná mu ze všeho nejvíc(z lékárny) a dosladím třeba šťávičkou z jablíček.Pak máme bylinný čajík od Leros-ale ten mu už tolik nechutná.Glukopur sice mám, ale nic mu tím zatím raději nedoslazuji.Štávičky jsou sladké samy o sobě dost 😉

kupinka
25. říj 2007

Mi malý domácí šťávičku z jablek moc nechce,asi je to kyselé ☹