Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

leelo
25. kvě 2010

taky vejarik 😉 cele detstvo som sa s tym hrala

rimmel
25. kvě 2010

ano 😀

erikasadek
25. kvě 2010

@leelo STOJI 100 EURO; najlepsi darcek aky vam mozu dat ku narodeniu babatka;. 😉

leelo
25. kvě 2010

@chichaa hej praveze kojim, tak sa nebojim, ze by mu nieco chybalo, aj keby sa cesta natiahla na 10 hodin, ako ked sme isli na vianoce v kalamite

leelo
25. kvě 2010

@rimmel co robis? co maly? aka bola noc?

rimmel
25. kvě 2010

@leelo maly mi chrape..vcera siel spat az velmi neskoro..debili polliaci ho zobudili a potom uz nechcel spat..ale inak noc v pohode .. 😉 dik za opytanie..inak mi neda..som s nim dve noci spala..akoze s nim v posteli...prva noc krasne spal..a druha, uplne identicka, uz horsie..takze uz neriesim...spi ako spi ci tam som ci ne 😀

chichaa
25. kvě 2010

@leelo tak potom sa nemáš čoho báť.. 🙂 nie je nič lepšie ako kojiť na diaľnici pri min. 130km/hod 😲 poznám!

leelo
25. kvě 2010

@rimmel skus s nim spat cca 2 tyzdne, az potom mozes robit nejake vysledky pozorovani 🙂

lily1983
25. kvě 2010

ahojte,
rimmel, nemohla by si mi prosim ta dat este raz ten link, co si mi raz posielala, na tu tortu na prve narodeninky??
som si to uložila, no neviem to tam najst uz..neviem, ci sa mi to vymazalo, ci co..dakujem ti

leelo
25. kvě 2010

@chichaa juj, to som zatial neskusila. my vzdy stojime na parkovisku. ale po bratislave sa mi uz asi 2x stalo, ze velmi plakal, tak som ho vytiahla zo sedacky a prilozila. ale bala som sa

rimmel
25. kvě 2010

@leelo no tak to mas tam pointu...ale ja som s nim spavala do cca 9mesiaca a potom som zacala odbiehat a v pohode...ale uz je to za nami, vies to ze tak strasne zle spal..asi to ozaj bolo tou chorobou alebo co 😔

rimmel
25. kvě 2010

@chichaa alebo kojit pri odlietani lietadla a pristavani 😀 😀

lily1983
25. kvě 2010

dakujem 🙂 😉

chichaa
25. kvě 2010

@leelo no keď malá spustí, niet úniku, neodbytne plače...tiež to ale nemusím absolvovať často..teraz si radšej odstriekam mlieko a nič ma neprekvapí..môj drahý chce ísť na dovo do chorvátska autom, od teraz mám bobky 😉 takže ťa chápem 😉

leelo
25. kvě 2010

@rimmel len to co platilo v 9 mes, uz teraz nemusi. nam sa menia spacie navyky cca kazdy mesiac

chichaa
25. kvě 2010

@rimmel tak to je asi 100% adrenalín!! Mnou zatiaľ nepoznaný 😉

rimmel
25. kvě 2010

@leelo no to si uvedomujem... 😉 ale uz sme v pohode takze to neriesim..ak vidm ze ma horsiu noc, ostanem tam..ak nie, tak odbehnem k muzovi 🙂

rimmel
25. kvě 2010

@chichaa ale nee celkom v pohode 😉

leelo
25. kvě 2010

@chichaa ja vzdy cestujem s bobkami 🙂 ale maly pekne spi v sedacke. minule sa nam po ceste do ba zadarilo, cesta rychlo ubiehala, stali sme len na cikanie a zobudil sa 1.x az pred viednou, tak som raz kojila za celu cestu. no nevidane...

chichaa
25. kvě 2010

@leelo tak to máš fakt dobrého synčeka!!naša kráska sedačku veľmi nemusí, akože pospí tam tak 40min. keď je jej čas a potom už sa myká a šponuje a mrmle atď...musíme ísť jedine na noc, aj to sa obávam, bo aj v noci je niekedy hore 😉 trošku je živšia asi ako štandard 🙂

leelo
25. kvě 2010

@rimmel jasne, chapem

leelo
25. kvě 2010

@chichaa neboj, aj to sa zmeni. aj u vas, aj u nas. napr. cirkus robi, ked ideme po meste. na dlhe cesty sa vzdy unormalni, asi vie, ze treba. je zlaty. len tmy sa boji, vzdy mu svietime, ale ajtak. na noc by bolo super ist, ale ktovie ako zareaguje tentoraz

chichaa
25. kvě 2010

@leelo veď to, keď oni vždy prekvapia..každý deň a noc je iná..musím nabrať nejaký nadhľad, spravím maximum a hádam to všetci prežijeme 😉 najmä v psychickom zdraví! malý ti ešte spí?my máme už aj po obede 😉

leelo
25. kvě 2010

@chichaa vy ste sikulky! maly este spi. v satke je to super, lebo ak sa zacne mrvit, tak ho ucicikam nazad k spanku + mam volne ruky - zatial som tu popratala a zvesila pradlo.
mas aj nejake receptiky na detske jedla? v casopise dieta byvaju perfis, musim si povystrihovat...
inak mozem ti povedat, ze som velmi rada ze kojim este doteraz. a cim dalej, tym radsej. aj na to cestovanie je to super pohodlne

leelo
25. kvě 2010

@rimmel re: recept - co je zakysany krem od ramy?

chichaa
25. kvě 2010

@leelo no aj ty si šikovná!!! stíhaš na všetky strany!! chrbát ťa nebolí zo šatky?recepty nemám, musím sa na ne zamerať, zatiaľ si len vymýšľam 🙂 aj ja kojím a je to fajn, len keď malá oprie zúbky o bradavku je to super auuuu 😉

leelo
25. kvě 2010

@chichaa mame maly byt, tak je to rychlo popratane. chrbat boli, ale skor z toho akrobatickeho spania medzi mojimi 2 chlapmi 😀 v satke je ta vaha rozlozena na obe plecia, takze ak sa nehrbim, chrbat neboli.
recepty su ajtak naj, ked uz deticky poznaju viac potravin a da sa experimentovat. mali by byt aj na www.dieta.sk
no my zubky nemame, ale ak by ta kusala, skus sa spytat Annag v jej teme, vsetko sa da vyriesit

ichbinich
25. kvě 2010

Ahojte!
Takze sa mi neoplati odkladat si tie pohare z vyziv kupovanych? Mam zatial dva, som si myslela, ze si do nich pozavaram sama. Ale ked tie viecka nedrzia, tak to hodim do zberu skla...
Takze radsej odmrazit mraznicku a tak 😉
Mrkva mu moc nesla, ale ani mne ta hotova nechutila. Jablcko lepsie, ale tiez nie vzdy. Dnes vobec. A predvcerom som sa uz tesila, ze vie, ako na kasovitu stravu, ako pekne prehltal (asi 2 cajove lyzicky dokopy). No co uz, dnes teda nie, skusim zase zajtra.
Inak, mne lekar na 5 mes. kontrole, ze preco este nedavam prikrmy... A zevraj ho potom nemam dokojit... Tak som si pomyslela svoje... No nech on si da lyzicu polievky na obed a potom nech caka az na veceru... Ale vela veci treba jednym uchom dnu a druhym von. Vsak by som mu mojho maleho doniesla, ked je hladny a na nevydrzanie :-P

leelo: asi myslia cream vheese alebo pomazankove maslo? neviem, tipujem

leelo
25. kvě 2010

@ichbinich baby vravia, ze z vyziv nie 😒
ani u nas nemala mrkva uspech, hned sompresla na sladky zemiak a ten je velmi vyhladavany 😉 neboj, jemu zachuti. moj maly teraz tak otvara pusinu, ze sa divim. aj sam musi mat svoju lyzicku a akoze si dava do pusy. u nas sa este prudko zvysil apetit so zaradenim maska.
dr. netusim co tym mohol mysliet, to akoze si nemoze maly zapit obed???

ten cream: myslela som, ze kyslu slahacku, ale ked to ma byt pre rocne dieta... zakysane veci ok, ale ten cream? mozno nejaky speci vyrobok. smotana na varenie to snad nebude... 😖