Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

misha_
24. zář 2010

@gabika7706 Vim, ze kojene deti nemusi pit. Zacala jsem ji davat lipovy caj pred spanim, aby lip spala - a funguje to. Predtim se budila vzdycky nejpozdejs do dvou hodin, nekdy i driv a musela jsem ji nakojit, ted se probudi maximalne dvakrat a obcas se uchlacholi jenom dudlikem. Puvodne jsem ji vecer chtela davat kasi, ale to jste me presvedcili, ze je nesmysl. A mas pravdu, ze i zelenina na vecer je tezka. Pekne se v noci vrtela a nespala moc dobre. Ale kdyz zas nebudem stihat prikrm, mam ho radsi uplne vynechat? Vodu pres den zkousim davat z hrnecku po prikrmech, ale to moc nechce. Radsi si pocka na mlicko 🙂

cicimon
24. zář 2010

@misha_ a preco chces davat vodu ked kojis?

gabika7706
24. zář 2010

@misha_ no ja ale stale nechapem, asi ako aj @cicimon, ze preco chces davat nutne vodu, ked kojis? A ze nestihate prikrm, tomu tiez nejako nerozumiem 😨

zuzkat1
24. zář 2010

@misha_ ja hocikedy len kojim cely den ked nie som doma alebo tak... vodu ani caj nepozna a to ma 8 mesiacov a upokojovat v noci dudlikom je podla mna nezmysel..aj tak k nej vstanes tak preco nenakojit? ved je este hrozne mala..moze byt pokojne smadna v noci

misha_
24. zář 2010

@cicimon, @gabika7706 ,@zuzkat1 Nutne vodu davat nemusim. Chtela jsem, aby lip spala, protoze si myslim, ze neni dobre ani pro tak male mimco se tak casto budit. Hlavne toho zacinalo na me byt moc. Proste jsem nezvladala k ni v noci vstavat a pak fungovat pres den. Tak jsem zkousela a tohle zafungovalo. Alespon pro zatim. Vodu po prikrmu davam proto, aby vedela ze se musi najist zeleniny - rada od doktorky. Ale stejne ji dokojuju, takze si spis zkousi drzet hrnek. No a prikrm jsme nestihli, protoze jsme cely den nekde litali a v terenu ji zatim krmit nemuzu. Vzdycky jsme od toho obe pekne zamazane.

sussanah
24. zář 2010

@misha_ ja myslim, ze je dobre nabizet s prikrmy i vodu. Stejne je stezejni tekunina stale mleko, o tom zadna, ale cetla jsem nekde, ze je dobre, aby se mimco rovnou seznamovalo nejen s jinym jidlem ale i pitim. Ze je potom plynulejsi prechod. A hlavne, kdyz Vam to na noc funguje 😉

zuzkat1
25. zář 2010

@misha_ ako som pisala v terene ani ja nekrmim🙂 len kojim..mne moja dr povedala ze vobec nemusim davat este vodu ak nechcem a ze staci ak dokojim a ze dokonca staci ak zje len par lyziciek ..ze nejde o to v prvom rade aby sa zasytila ale aby spoznavala nove jedla.. ze sa zasyti mliekom kym kojim... ale jasne uz ma vek na to ze moze vodu, takze nic zle na tom nie je,len podla mna zbytocne🙂

vivien6
27. zář 2010

baby moze mala uz kalerab ? niekde som pocula ze nie tak sa pytam.. vdaka.

maryanna
27. zář 2010

@vivien6 môže hneď od zaiatku

lucinenka001
28. zář 2010

Kočky ahojte,

mozem dat svojmu 5mesacnemu aj 3 tyzdne drobcovi karfiol?

Dakujem

juliakocka
28. zář 2010

@lucinenka001 ...skus, ....ja som skusala brokolicu, a malu dost nafukovalo, ale sice ju nafukuje aj z jablka

lenocka84
28. zář 2010

ahojte
chcem sa opytat, po akom case by sa mala mliecna davka na obed uplne nahradit prikrmom? dakujem

lucinenka001
28. zář 2010

@juliakocka
ahoj,

dakujem skusim. My sme uz papali aj brokolicu a vsetko bolo ok 🙂

brumka
28. zář 2010

ahojte, potrebujem poradit, malu prikrmujem od 5m pricom stale kojim. Uz jedla brokolicu, mrkvu, kuracie maso, jablko, banan. Zemiak a karfiol mi nechcela. Neviem co jej dalej mozem skusit dat. uvazovala som ci nektarinku, no nikde som nenasla vhodnost kedy. mame 6,5m. Poradte aj ine potraviny. dakujem

sussanah
28. zář 2010

@brumka nektrainky, broskve a podobne, to bych jeste pockala. Zkus jeste avokado, hruska (muze mit lehce projimave ucinky), dyne hokaido (ta je vyborna, trochu nasladla), cuketa, cervena repa, petrzel do vyvaru, ryze, pohanka, jahly. Nas maly brambor a kvetak taky nemusi, jen tak max pulka s jinou zeleninou.

savia
28. zář 2010

ahojte,
my už prikrmujeme od 5mesiaca a z netu som si stiahla rozpis potravín, ktoré už môže a je medzi nimi aj kaleráb, karfiol, brokolica, cuketa, petržlen...Niekde však píšu, že sa ešte nemôže, som z toho jeleň...Všetko sme už vyskúšali a najviac zatiaľ chutí kaleráb🙂

brumka
28. zář 2010

@sussanah dakujem za radu. avokado? to sa mi nezda, to vraj az po roku s citrusmi. 😵

savia
28. zář 2010

@brumka včera sme skúsili jablko s hruškou a chutilo🙂

sussanah
28. zář 2010

@sussanah podivej se sem http://www.kojeni.net/prikrmy.php , ma to tam moc hezky popsano 😉

sussanah
28. zář 2010

@brumka no vidis a ja zase cetla, ze se muze mezi prvnimi prikrmy 😀 Jo holt, tisic lidi, tisic nazoru. Btw ja ho taky jeste nedala 😉

miska246
28. zář 2010

@brumka a preco uz prikrmujes ked kojis? Kojene deticky by sa mali zacat prikrmovat od ukonceneho 6. mesiaca, nie? Ja tiez kojim, ale nedavam malej este nic, my si pockame na ukonceny 6. mesiac... 🙂 🙂 🙂

sussanah
28. zář 2010

@savia no ono jsou nejake obecne jasne alergeny (rajce, celer, cesnek atd..) ale ostatni veci, jsou ruzna doporuceni, to uz je potom na kazde z nas, jaky nazor zastava. Bohuzel neexistuje jednoznacny navod 🙂

brumka
28. zář 2010

@miska246 prikrmujem preto lebo uz jej mlieko nestacilo, chodila mi spavat o 1 rano. ako prikrmujem, je omnooho spokojnejsia a zaspi mi uz medzi 20:00-22:00. Kym som nezacala na obed davat prikrm a na vecer kasu, tak chcela jest kazdu 1-2h. od 4 m mala 70cm. A laktacna poradkyna povedala ze ani od 6m sa nemusi prikrmovat, ze aj neskor aa moze zacat, len ide o to ci to dietatu staci.

sussanah
28. zář 2010

@brumka jj to znam, my zacali v 5m a 1t a to teda uz jsem mela co delat. Mlika malo, maly furt hladny a vic se proste netvorilo. Takze my jsme zacali rovnou dvemi prikrmy najednou (obed a vecere) a konecne jsem mohla spokojene kojit dal, aniz bych byla totalne vycerpana z te tvorby mleka 😉

miska246
28. zář 2010

@brumka Jaaaaaj, my tiez zaspavame okolo 21-22 🙂 A cim si zacala?

brumka
28. zář 2010

@miska246
@sussanah ja som tiez zacala s obedom a vecerou, lebo toho obedu mi vela nezje, len par lyziciek. zacala som na obed s mrkvou a vecer s nemliecnou kasou od Hami. posledne 4 dni mi zje 160-180ml kase 😀 na obed mi zjedla bananu asi 60ml ale ineho mi zje len troska. ale je to lepsie, mala sa vyspi a mi tiez

sussanah
28. zář 2010

@brumka no jen pozor, at ti neji jen kasi a obed nic. Ja zacala zeleninu i na obed i na veceri. Az se naucil jist poradne zeleninu, tak teprve dostal kasi. Pak asi za mesic zase zacal odmitat kasi, tak mel zase tyden jen zeleninu na obed i veceri a pak uz to slo 🙂

brumka
28. zář 2010

@sussanah obed mi je ale zalezi aku potravinu. karfiol a zemiak mi nechce ani skrytu v inych potravinach. tolko kaze mi zacala len teraz jedavat, jablcka mi zje tiez pekne.

lienka2
28. zář 2010

baby neviete kolko mlieka denne ma vypit 7,5 mesacne babo, ktore ma 2 prikrmy denne?

blumka
28. zář 2010

baby, ako casto mozem dat malej jogurt? dnes som jej dala prvykrat a smakovalo 😉