Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

gabika7706
13. říj 2010

@cicimon nech jej chuti a nech nemusite papat tak dlho 😉

jitulisek
13. říj 2010

Holky, chci se zeptat, jak je to s přidáváním oleje do příkrmu. Pokud ještě po příkrmu dokojim, tak ho přidávat nemusím, že ? Ale až už bude jen samotný příkrm,tak se přidává prá kapek oleje. Je to tak ? Nebo mám kapat už i teď ?

maryanna
13. říj 2010

@jitulisek nemusíš dávať keď dokojíš

skritkova
14. říj 2010

AHojky holky, přečetla jsem prvních pár stránek, ale zatím jsem nenašla odpověď na svou otázku. Možná je to někde dál, ale nestíhám všechno přečíst, tak se moc omlouvám, pokud to tu už bylo probíráno. Naše malá má 4 měsíce a když jsme teď byli u doktorky, tak říkala, že už můžeme začít s příkrmem (mrkev, brambor, atd.). Podotýkám, že malá je napůl na MM a napůl na UM. Mně se to teda zdá hodně brzy, ale fakt nevím☹ Může mi někdo poradit, co a jak, popř. odkázat na nějaké www stránky nebo literaturu? Nemám v tomto žádné zkušenosti, dcerka je první dítko, tak docela tápu - kdy a jak zeleninku, ovoce, přesnídávky, kaše - no fakt jsem z toho jelen 🙂 ☹

cicimon
14. říj 2010

@skritkova skus http://www.kojeni.net/prikrmy.php
a kludne mozte este pockat s prikrmami nejaky ten den,tyzden..

skritkova
14. říj 2010

@cicimon Moc díky za tip, jdu to prostudovat 🙂 Já si taky myslím, že bychom mohli ještě počkat, přijde mi to hrozně brzo, začínat od 4. měsíce 😕

bubelko
14. říj 2010

@skritkova kazde dieta je ine - ja som zacala u oboch po 4tom mesiaci a bolo to v poho. ale ak mas pocit, ze u vas je skoro, nie je dovod sa ponahlat. moct neznamena, ze musis 🙂

skritkova
14. říj 2010

@bubelko Díky za radu... Já právě nevím, nerada bych něco pokazila 😒 Mám jen prostě takový POCIT, který není ničím podložený. Asi to zní divně. Naše malá je taková drobná, prostě ji pořád vidím jako malé miminečko, tak možná proto mi k ní moc nejde, že už bych jí měla dávat mrkvičku atd. 🙂

bubelko
14. říj 2010

@skritkova tak sa spolahni na pocit 🙂 myslim, ze tym, ze pockas urcite nic nepokazis, ale ak si nie si uplne ista, skus sledovat ako sa mala chova, ked v jej pritomnosti jete. ci vas zaujato sleduje, ci otvara pusu, ci sa k vam naklana a pod. ak ano, tak mozes pomaly zacat, ak nie, tak s kludom pockaj, tak bolo poradene vtedy mne 😉

m_michalka
14. říj 2010

@skritkova Jestli můžu přidat svůj postup... : malý byl od 4m tak půl na půl UM a MM. já začla s příkrmy až měl 5,5m. Dr mi říkal začít v 6 ale já začla o nějaký ten týden dřív. Klasika začla jsem mrkví, brambor, cuketa, petržel, po 3 týdnech maso a pak už sem kombinovala (míchám to i se skleničkama-např svoje brambory, maso+zel ze skleničky), jak kdy 🙂. po 3 tydnech jsem začla se svačinkama-přesnidavky, jablíčko, banán. po dalším měsíci "by se mělo začít" s kašema ale s těma jsem začla taky o něco málo dříve.O kapánek líp po nich někdy spí, ale není to pravidlem. Klidně s příkrmy ještě počkej, myslím že ve 4m je fakt brzy, obzvlášť když ji kojíš. U nás měl malý sice jen přes noc UM (po koupání a 1x za noc) jinak MM (zbytek noci a přes den) 🙂 Toliko můj názor. ale řiď se svým pocitem 🙂

skritkova
14. říj 2010

@bubelko No jako teda abych pravdu řekla, tak když mě malá vidí jíst, tak mě fakt sleduje 🙂 Takže pokud bych se měla řídit tímto, tak už bych asi začít mohla 🙂
@m_michalka Díky za Tvůj názor. Víš co jen nechápu, jak je možný, že na tak zásadní věc jako je zavádění příkrmů, mají doktoři tak různý názor??? Jako že někdo řekne 4. měsíc, jinej zase 6. měsíc. Přijde mi, že je to docela rozdíl, ty 2 měsíce... Asi počkám na 5. měsíc - zlatá střední cesta😀

coko.joko
14. říj 2010

@skritkova,ja zacla prikrmovat od 4.mesice,protoze nase ditko pilo mlicko kazdou chvilku a proste mu to nestacilo,takze nam dr.rekl at davame prikrm...mrkvicky,pastinak,spenat,brambor,dyne atd..a po 14 dni jsem zacla davat i presnidavky a musim rict,ze malej nema uz takovy hlad...maso,kasi na noc jeste nedavam....pije me hodne vody a je spokojeny a ja taky...

skritkova
14. říj 2010

@coko.joko Když mně právě přijde, že malá není nějak extra hladová...

coko.joko
14. říj 2010

@skritkova ,pokud mas ten pocit,tak jeste pockej....my jsme docela velky na ten vek a tezky,takze my uz museli nebo by nas snedl 😀 kdyz nas videl jist tak byl uplne hotovy,takze jsem musela proste zacit,ted dostava mlicko,rano,vecer a jednou v noci a jinak vodu a obed,svacu 😵

m_michalka
14. říj 2010

@skritkova JJ přesně tak. dokotři mají rozdílné názory což je zajímavé. A souhlasím se zlatou střední cestou. Také bych počkala do toho 5 měsíce. Náš malý taky nebyl nějak extra hladový, přes den pil tak co 2-3 hodiny,někdy i co 4 hodiny. Je to sice kus chlapa (má 7 měsíců a 9 kg 🙂 ) ale jí řekla bych tak normálně 🙂 Ale o jeho buzení v noci se tu raději nebudu zmiňovat....to je zase na úplně jiné téma 🙂

skritkova
14. říj 2010

@coko.joko Naše zatím jen tak kouká, co že to dávám do té pusy 😀
@m_michalka My máme 4 měsíce a 5,3 kg (a 59 cm), takže ve srovnání s jinýma miminkama jsme spíš drobnější. V noci spí krásně, budí se 2x max. 3x za noc a to se nají a zase chrupe, takže paráda 🙂
Holky, díky za rady, asi to fakt nechám na ten 5. měsíc 😉

boruuvka
14. říj 2010

Ahoj holky, mohly byste mi prosím poradit - začala jsem u své 4,5 měsíční dcery s příkrmy, nejdřív mrkev (v pohodě) pak brokolice (taky v pohodě), ale dneska jsem dala brambor od hippu a šokovaly mě kousky co jsou v tom. Zkoušela jsem ten brambor rozředit mlíkem jako na kaši, ale pořád tam byly hrudky. Je to takhle u bramboru od všech výrobců nebo to je jen od hippu? Samozřejmě, že se malé ty hrudky nelíbily a dávila se. Díky za názory.

denis19
14. říj 2010

@boruuvka no to je divné, já tam žádné hrudky nemela ☹ Podle mne to je nejaká chybná sklenička 😀 pokud máš i další, zkus ji otevrít zítra a uvidíš....máš na mysli čisté brambory?bez ničeho jiného?

cicimon
14. říj 2010

@skritkova no nie ste az taki mali,moja ma 6mes a nema ani 6kg...

boruuvka
14. říj 2010

@denis19 jo jo jenom brambor. Ve skleničce to bylo hrozně nahustěné a tuhé a když bych to nechala jen tak bez přidání mlíka, tak to bylo jak stará vyschlá bramborová kaše a po zředění s mlékem tam byly malé tak 3 - 5 milimetrové hrudky. Mám ještě brambor s mrkví, tak uvidím. A prý je i rýže ve skleničce jako první lžička, máš s tím zkušenost?
Vy tu řešíte váhu miminek, tak to ta moje cácorka vede - ve 4,5 měsíci má 7,5 kg 🙂

denis19
14. říj 2010

@boruuvka ne s rýži nemám zkušenost, neboť naše trpela na kakání a rýže zahustuje stolici, tak s tím chci počkat a naše má 6210gr 😀 A ten brambor s mrkví mel u nás úspech i brokolice první lžička 🙂

katherine27
14. říj 2010

@njonja
@maryanna
@gabika7706
Babulky nestihla som skôr poďakovať za info a rady, tak až teraz, diky mooc 🙂 🙂 🙂
Navštívila som aj bioobchod u nás v Za a nakúpila všeličo.Malý už vyskúšal pohánkové vločky a amarantove perličky, veľmi mu chutilo 😉
Chcela som sa opýtať, špalda je už lepok, ano? my ešte lepok nie.

coko.joko
14. říj 2010

@boruuvka ,tak to je divny ja davam jen Hipp a nic tam nemam 😕

njonja
14. říj 2010

@skritkova, ja som zacala prikrmomvat az nieco po 6 mesiacoch a to bol (je) moj maly obrovsky (teraz ma 8 mesiacov a vazi 12 kil), narodil sa uz 5 kilovy. Najskor mesiac len zeleniku na obed, potom som pridala masko a zaroven Sinalac antilaergicku kasu na vecer, lebo ,mi zle spaval. o niceo neskor som pomaly zacala s ovocim a vlockami a tak..

njonja
14. říj 2010

a zabudla som, nepouzivam ziadne kupene vyzivky, vsetko si varim sama, aj ovocne vyzivy...

skritkova
14. říj 2010

@njonja Já bych taky chtěla všechno vařit doma, ale musím pohledat nějaké informace. Říkám si, že když my s manželem jíme všechno čerstvé (denně vařím), tak přece malé nebudu dávat konzervičky. Něco jiného je nouzovka někde na cestách, ale když jsem doma a vařím, tak to vezmu při jednom😀
A jestli se můžu zeptat - jakým způsobem děláš ovocné přesnídávky? A zavařuješ je nebo i toto načerstvo?

maryanna
14. říj 2010

@katherine27 nie špalda lepok nie je...môžeš skúsiť špadlové cestoviny ak nechceš lepok.....

dandanda
14. říj 2010

Holky pokud by Vás zajímalo něco ohledně výživy a kojení, tak se koukněte sem a můžete poslat svůj dotaz laktační poradkyni, odpovědi jsou opravdu rychlý http://www.rodicum.cz/poradna/vyziva-a-kojeni/2/

katherine27
14. říj 2010

@maryanna
no neviem, viď
http://www.biospotrebitel.sk/clanok/99-spalda-z...

Špalda má vynikajúce zloženie a výbornú chuť. Je veľmi výživná, ľahko stráviteľná a vďaka vyššiemu obsahu lepku veľmi vhodná na pečenie.

maryanna
14. říj 2010

@katherine27 fúha....fakt?? no to je pre mňa šok..ja som poznala že špalda nieje lepok.....kvôloi tomu špaldové cestoviny pred zavedením lepku....