Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

misulee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
believe2
4. pro 2010

maminy, vysiel casopis special mama a ja - o vyzive, tak som si ho hned kupila a som rada, ze ho mam.....odporucam 🙂

p69majka
4. pro 2010

@lublana1 ahoj. mne ešte teraz stále po obedíku o hodku a pol vypije mlieko. 🙂

p69majka
4. pro 2010

@ija1 ahoj. na kašu máte ešte čas. keď nechce, tak jej ju dávaj len sem tam. Ja to tak tiež robím. Ja teda dávam stále iba nemliečne kukurično ryžové, ale tiež tam musím dať ovocie, inak mi nezje. Papá ju lyžičkou a to na olovrant. Keď dávam kašičku na večeru do fľašky, tak dám len za pol odmerky do mliečka. Nebudem ju nútiť, keď nechce. Na ovocné kaše sa tak skoro nechystám. To jej radšej to ovocie pridám do toho základu.

p69majka
4. pro 2010

@dajna11 začal som s mrkvou, zemiakom, cuketou. tie chutia najlepšie. zo začiatku som k tomu dusila aj jablko. Potom petržlen, tekvica, brokolica, kaleráb. Teraz už aj špenát a ružičkový kel.

p69majka
4. pro 2010

@andelka banán len roztláčam, ostatné mixujem,lebo ju napína zo všetkého. Keď je pomixované, tak zbaští jena radosť. 🙂

p69majka
4. pro 2010

@hori ahoj. Ja dávam špenát zo záhrady vlastný mrazený tak raz do týždňa. Ovocie dávam na olovrant alebo kašu s ovocím alebo výživu. Dávam na zahustenie niekedy nestlé sušienku. Teraz začínam s jogurtom. Vždy po zelenine asi hodku a pol vypije ešte mlieko. Po olovrante pije mliečko alebo kašu riedku až večer pred spinkaním. 🙂

p69majka
4. pro 2010

@cicimon počuj a nedrhne sa ti s tými burizónami, lebo ja jej keksík rozdrvím, ale ako tie burizóny?

cicimon
4. pro 2010

@p69majka nie, ja ich dam do vyzivy a oni sa tam rozmocia a su makke, aj ryzu takto pekne je

p69majka
4. pro 2010

@lublana1 ahoj, my sme pridali k zeleninke mäsko presne, keď mala Sárka 6 mesiacov, na radu lekárky. Dávam tak 3 krát do týždňa, veď ani my nejeme každý deň mäso. Jeden krát do týždňa dávam varený žĺtok. 🙂

p69majka
4. pro 2010

@cicimon ďakujem. vyskúšam. Ja malej ryžu musím mixovať. ☹

p69majka
4. pro 2010

@slunino ahoj. ja mám zeleninku domácu, mrazenú som zatiaľ dávala iba brokolicu. Mäsko mám domáceho králika, slovenské kuracie, morčacie a teľacie od známeho mäsiara. 🙂

lublana1
5. pro 2010

...dakujem vam baby za vase rady... 😉

gijar
5. pro 2010

ahojte,baby prosim vas ,mam otazku. po dnesku to vyzera tak,ze mi maly zje zeleninu len ked tam ma mrkvu....mozem mu davat mrkvu do kazdeho prikrmu?dnes mal karfiol so spenatom a zjedol len polovicu a zacal sa jedovat. to iste bolo so zemiakom a brokolicou bez mrkvy. ked mal s brokolicou mrkvu,zjedol.to iste mrkva+pastrnak, mrkva+cuketa,mrkva+spenat....jediny spenat tusim zjedol aj samotny,ale inak stale mrkvu.
dakujem

mirinda10
5. pro 2010

@gijar mozes je to sladsie aj my davame do kazdeho jedla mrkvu 😵

gijar
5. pro 2010

@mirinda10 ano?ok,dakujem. lebo uz som bola na pochybach,ze co teraz,ci sa to moze....neviem,ci to nie je este druha moznost,ze mu idu zubky. mame takmer 5 mesiacov a strasne si kuse ruky,prsty picha az tak,ze ho napina atd. len to robi uz 3 tyzdne minimalne a zub stale nikde,tak neviem 😀

andelka
5. pro 2010

@gijar já též dávám dost často mrkev, mám ji namraženou v kostkách, tak je to nejjednodušší, když potřebuju třeba skleničku "nastavit", aby toho bylo víc.Dneska měl brambor, mrkev, květák - aby toho květáku nebylo moc.

andelka
5. pro 2010

@gijar no, Dany to dělá už skoro 2 měsíce a zoubky nikde 😉 prostě objevil pusu a ruce

gijar
5. pro 2010

@andelka ok,fajn,tak budem davat do kazdeho....a nestava sa,ze ked idu zubky,tak odmietaju deti prikrmy ale vyzaduju mlieko?

natty53
5. pro 2010

Ahojte,ja som vam davno pisala, ze moja mala nechce papat prikrmy, to stale plat ☹ i, ale mam fintu,neviem sice, ci je to dobre pre buducnost, ale som rada, ze aspon nieco zje. Teda obed aj kasu zje max 70gr..Dam jej do ruky bezlepkovu tycinku a kym ju papa, tak ja ju "rychlo" krmim.. 😀

andelka
5. pro 2010

@gijar může být, to ještě nevím, zatím zoubky nevidno 😅

ija1
5. pro 2010

@p69majka - tak uz zahada vyresenA, male zacly razit minuly tyden zoubky, dva dole uz mela a dva vyrazily v jeden den behem 3 hodin, dostala okamzite horecku, byli jsme u doktora, infekci nemela, takze ze zubu...............ale kase jsme zacli vecer davat lzickou a zbasti je okamzite i ciste mlecne, i bananove ( mala banan zboznuje)...
ja je puvodne davat nechtela, doktor mi rekl ze uz bych mela zacit a mala je ma moc rada, takze.......... jen asi nechce je pit v lahvicce pac musi namahat a boli ji zoubky.............. tak ji tim trapit nebudu..........jen me soklo ze ze dne na den tu lahvicku s kasi zacla odmitat..........

p69majka
5. pro 2010

@ija1 my zúbky zatiaľ nemáme, ale dosť zle zaspáva pár dní. No uvidíme. Zúbky ich potrápia a vtedy deti majú asi so všetkým chúďatká problémy, aj s papaním. 🙂 tak sa držte. 😉

mirinda10
6. pro 2010

@gijar no Emma to robi stale a ziaden zub a coskoro budeme mat 9 mesiacov, raz budu aspon dlhsie vydrzia 😵
inak ja malej ocistim mrkvu a dam jej ju do ruky a tak si trie dasna a je strasne spokojna

andelka
6. pro 2010

Holky, mám dotaz - kolk by tak měl můj malej (takřka 7 měsíců, měsíc přikrmovaný) sníst gramů na oběd a svačinu?Ať ho nepřekrmuju, nebo naopak ať mu nedávám zbytečně málo. On sní všechno co mu dám bez řečí. Na oběd teď míváme mix zeleniny asi 150g a před pár dny jsme začali s ovocnou svačinkou, zatím jsem mu dala 60g.

helulela
6. pro 2010

@andelka já bych ty gramy brala orientačně, každý dělá jinak husté, takže i ta "výživnost" se může dost lišit. Jestli pěkně zbaští, klidně bych mu příště udělala víc. Víťa teď sní oběda 240 ml kelímek bez problémů, ke konci už zvolňuje tempo a dělá blbosti, tak si myslím, že je to na něj akorát. Ovoce dělám spíš podle kusů - např. dvě malá jablka, jedno velké, banán s trochou borůvek apod. Když dávám přesnídávku ze skleničky, sní celou + přidám třeba pár kukuřičných křupek.

helulela
6. pro 2010

@cicimon burizony do ovoce jsou super, rozmočí se úplně naměkko, taky dávám 🙂

ija1
6. pro 2010

@andelka - se zeleninou taky mame 150g a ovoce mi sni 190ml presnidavku a nebo 3/4 dvou a puldecovyho hrnku kdyz cerstve ovoce............ a taky mame skoro 7. ukonceny mesic,,,,,,,

andelka
6. pro 2010

@ija1
@helulela aha, takže přesnídávky můžu dávat víc, dík 🙂
jo jo, záleží i na hustotě, domácí je hustší než sklenička - hlavně když vařím brambor, tak je to znát na hmotnosti. Budu se řídit podle misky. 🙂

sussanah
6. pro 2010

@andelka ja bych se ridila tim, kolik maly chce 🙂 Asi bych urcite nenutila, ale kdyz mu chutna, tak mu dej. Muj teda se po tom 7m docela rozjedl, svaciny jsem davala vetsinou tak 2/3 porce obeda (svaciny mel asi od 8m), obed snedl tech 150-200, rekord 300 😀 A u nas teda rozhodne platilo to, ze cim vic to bylo rozmixovane na kasi, tim vic toho snedl, nehlede na gramy. Kdyz zacal jist kousky, tak toho uz bylo najednou mene. A taky vzdycky kupovane kasovite snedl hromady, toho domaciho snedl min, ale rekla bych spis proto, ze ho to vice sytilo. Dodneska v podstate hustejsi polevku sni cely dospelacky talir, ale treba maso, brambor, zelenina (v podstate jen pokrajene) sni proste batoleci porci.