Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

skritkova
14. led 2011
cicimon
14. led 2011

@jajka377 kazdu zeleninu skusaj 3 dni... prvu mrkvu samu a dalej kombinuj.... 5 dni zvlast je vela

bubelko
14. led 2011

@misiatko999 ja kupujem aj hipp. mozem ti len povedat, ze som velmi spokojna. maju aj pohariky bez soli a cukru. co sa tej soli tyka, ten obsah je velmi minimalny. ked si to poriadne preratas, tak to by si pocas kojenia nemohla ani solit, pretoze to tiez ide cez mlieko malej. a to teda nepredpokladam, ze mamicky, ktore koja, nesolia. ja som teda solila normalne, aj korenila 😉
inak tiez mam dobre skusenosti s nestle naturnes. neviem, ale ci to u vas dostat 🙂
co sa chleba tyka - najlepsi je biely. 😉

yellowbanna
14. led 2011

@andelka tak ja se musim Hippu zastat... pisu teda z Italie, ale musim rict, ze prave Hipp me tu "zachranil", protoze jako jediny (opravdu jediny) vyrobce tu ma vyzivy a prikrmy bez pridaneho cukru a soli. Vsichni ostatni (a ze jsme cetla etikety opravdu poctive) vcetne tolik vychvalovaneho Plasmonu, ktery je uz tusim i na ceskem trhu maji ve vsech (!) prikrmech sul, v ovocnych cukr a nekdy jsem nasla cukr i v tech zeleninovych! Jedine, co me stve, je, ze na italskem trhu je jen zlomek toho, co je treba v Nemecku nebo u nas a tak stejne prevazne varim... i kdyz ted jsem si dovezla slusnou zasobu z domu 😉

andelka
14. led 2011

@yellowbanna no já jsem byla dneska nakupovat ve Sparu, měli 25% slevu na dětskou výživu, ale teda moc se toho kouit nedalo, podle mých požadavků. Ale jednu Hippku mám taky, vlastně dvě - mrkev s rýží a telecím a samostatné hovězí maso. To mělo dobré složení, ale jinak fakt nic moc. Já vím, že různé věci má prcek i z mateřského mlíka, ale proč tam tu sůl proboha rvou, když dětem se do 1roku solit nemá, prostě nemá a hotovo. Já do vařeného taky nedávám, tak proč oni to tam rvou? Koukala jsem se i na Hipp ovoce, ale taky v tom byl cukr a fakt to nezachrání ani to, že je ten cukr bio 😒 Určitě se vybrat dá, ale musí se číst. A třeba na netu nebo v jiných zemích je ten výběr Hipp větší, no co je tady nic moc, myslím v supermarketech.

misiatko999
14. led 2011

dakujem za vase nazory na vyzivy. Ano, aj ja sa snazim citat obsah, ale skoro kazda nieco obsahuje. Ja zijem v Dubline a tu dostat Hipp, Cow and gate, Heinz a este znacka Boots ma nejake vyzivy. Mne sa najlepsie pozdavali prave tie od Hipp, i ked nie vsetky druhy. Ale celkovo som velmi sklamana z vyberu aky tu maju.

cicimon
14. led 2011

@andelka no oni do tych flias napchaju barsco... cez paradajky, zeler, jahody... potom je uz len na nas ci to citame a kupime...

andelka
14. led 2011

@cicimon přesně 😉

brisilda
15. led 2011

kocky mozem malemu davat uz bezvajecne cestoviny?

brisilda
15. led 2011

@cicimon podla mna kupovane prikrmi sice obsahuju niektore druhy co sa podla tabuliek nesmu no vyrabaju icj odbornici na vyzivu a asi o tom nieco vedia inak by to nemohli predavat 😉 ja osobne take prikrmi kupujem len v pripade nudze kedze mi to velmi nevonia a uprednostnujem radsej cerstve a doma pripravene 😉 dokonca ani do zasobi si nerobim domacu stravu no teraz mi pripada, ze papkame stale dookola to iste tak by som rada vyskusala bezvajecne cestoviny no zvazujem ci nebude dobre pockat do 10 mes.

lublana1
15. led 2011

...ahojte baby, chcela by som sa opytat, keby ste mi niektora vedela poradit... moj maly bude mat 7 mesiacov, sme na UM, papame uz obed a kasu na vecer, zacala som mu davat aj ovocne vyzivky... rano vstane cca o pol osmej, vypije mliecko a potom cca o 10 hod mu davam ovocnu vyzivku, ale to on uz chce spat, je unaveny a mrzuty a nechce sa poriadne napapat... tak by som chcela vediet, ci by som mu o 10 hod nemohla dat pred spanim mliecko, potom ked vstane, obedik a po obediku okolo 16 hod tu ovocnu vyzivku, aby sa pekne napapal... alebo to musi byt ta ovocna vyzivka pred obedom... co myslite? dakujem...

exupery
15. led 2011

@lublana1 mozes,zalezi ako vam to vyhovuje-tebe a hlavne babu,kazde diettko je ine...mi sme tiez tak mali,len mliecko doobeda a vyzivku poobede...

andelka
15. led 2011

@lublana1 i my jsme to tak měli do 8měsíce, ráno a dopoledne mlíčko, pak oběd a na svačinku ovoce 🙂

cicimon
15. led 2011

@brisilda ved ja tiez tie vyzivy len na cesty, doma nie
a bezvajecne cestoviny mozes, aj vramci zavadzania lepku

lublana1
15. led 2011

@exupery
@andelka ...dakujem Vam baby... 😀

brisilda
15. led 2011

@cicimon super dik takze zajtra na obedik bude mat aj cestovinu len este neviem co k nej 😀
@lublana1 podla mna je jedno kedy budes davat ovocie 😉 ja davam kedy ako nam to vyhovuje a zaklad je aby malo baba obed a svacinku v podobe ovocia + vecer kasicku 🙂 mliecko beriem ako samozrejmost nam tiez neraz vyslo ze sme ovocie jedli az o 16:00 😉

cicimon
15. led 2011

@brisilda sprav ako by si sebe robila - ja davam s masom alebo zeleninou resp kombinaciu... inac, vseimla som si pri niektorych cestovinach v zlozeni, ze je napisane "obsahuju vajcia"

exupery
15. led 2011

@brisilda ja cestovinu robim napr tak,ze:
Taku mensiu sklennu misku vytriem maslom,narezem uvarene cestoviny na kusky,nato predom udusenu a pokrajanu brokolicu-mala ju zboznuje,trochu biliniek a rasce,zalejem zltkom,teraz uz zacnem davat cele vajicko,a posypem nastruhanym parmazanom a mala si ide zadrhnut!

exupery
15. led 2011

...a samo,ze to dam zapiect do rury a mixmen trochu,petoze mame stale len dva zuby,ked ich bude viac,len pomagam.

andelka
15. led 2011

@brisilda my běžně jíme ovoce až v 16h 🙂 Akorát nevim kdy mám pak dát večeři, protože pak má další jídlo až po koupání, kolem 19.15. Tak jestli dát kaši před koupáním a pak ještě nakojit, nebo až po 😕

exupery
15. led 2011

@andelka mi sme tiez niekedy jedli po kupani,potom neskor som zacala kasu davat pred kupanim-cca o 18:00,o siedmej kupanie,a pred spinkanim mliecko...a osvedcilo sa.

brisilda
15. led 2011

@andelka ja davam kasu az na spanie 😉 cize po kupani 🙂
@exupery super napad ale ja biolinky nedavam a ani rascu sme neskusili 😒 no a ja uz nemixujem lebo mame 8 zubkov 😀 takze len popucim aby tam neboli velke kusky a ide sa jest 😉 zajtra dam cestovinu , mrkvu, brokolicu a masko uvidim co to bude mat za chut 😀

andelka
15. led 2011

@exupery
@brisilda tak dík 😀 No já to zkusím před koupáním, nějak nevim jestli je dobrý nápad aby jedl už vykoupaný a převlečený do pyžamka 😕 Jen se mi zdá že to bude moc brzy po svačině. Ale asi se uvidí aktuálně v praxi, že?

brisilda
15. led 2011

@andelka aj ja som riesila ten problem lebo maly sa cely ufulal tak sme to poriesili flasou 😉 tak ci tak kase ktore mu robim su podla navodu riedke tak mu to davam s flase a aventky maju cumlik urceny na kasu je uzasny a prejde cezneho aj hustejsia kasicka 🙂 mne to vyhovuje maly je spokojny tak kaslem na reci kto co povie 😀

exupery
15. led 2011

@andelka ed na olovrant skus dat nieco lahsie-kusok ovocia,alebo len vyzivku cistu... 😉

andelka
15. led 2011

@brisilda no já chci aby jedl lžičkou, klasickou flašku nikdy neměl, teď 3 dny pije čaj z netekoucího hrnečku. Takže asi by bylo nejlepší tu kaši dát před koupáním, ať se nemusí koupat 2x 😅

andelka
15. led 2011

@exupery na olovrant má ovocné pyré, 130g, jen sem tam to něčím zahustím, když se mi povede moc řídké

zlatka
15. led 2011

Já jsem dávala u starší dcery kaši až po koupání, přece jen jsme maličko víc ve vodě divočily, tak aby se jí neudělalo špatně. Teď dávám ty tři, čtyři lžičky taky po koupání a před spaním ještě MM.Zatím musím zaklepat, nepoužívám ani bryndák, Ad. se skoro neušpiní.Ale jí maličko. Pokud před koupáním, tak určitě s menší pauzou. Bezvaječné těstoviny se už můžou, si myslím. Já začnu od 9. měsíce.

vivien6
16. led 2011

@exupery wau super recept.. musim aj ja skusit.. 🙂

marrakech
17. led 2011

Ahoj, zajimalo by me, kde kupujete ted v zime zeleninu. Zatim jsem v zahranici a cerstve zeleniny a ovoce je tu spousta. Za dva tydny ale jedu na chvili domu do Cech a netusim, kde koupit kvalitni zeleninu. (Kupovane sklenicky nedavam.) Supermarkety jsou bida, trhy v zime urcite nejsou, vlastni zahradku nemam,... Kam chodite vy?