Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
23. srp 2010

@dadulka151 myslim ze je mocopudny ako voda, ked jej vela vypijes, vela aj cikas 😉 mozes ho kludne dat. oblicky viac zatazuje sol a bielkoviny

vivien6
23. srp 2010

@latvia my ne,mame zatial alergiu na nic.. ale tak to moze este prist..ale tak zajtra skusim dat..
@maryanna 😀
@bubelko my papame tiez tie flasky od nejakeho 5 mes...a tiez sa nic nestalo.len ta kukurica sa mi troska nezdala 😉

dadulka151
23. srp 2010

takže moja slečna si na melón ešte počká🙂))ale už nie dlho,8.mesiac nám čoskoro ubehne...podobne to bude asi aj so žltým melónom....

katkas1
23. srp 2010

@helik no my sme neriedili nic mliekom a tiez sme na umelej vyzive, my sme nemali problem s papanim, klop, klop. Ale pocula som ze ked deticky nechcu papat, tak im zvyknu maminky dat trochu cukru a postupne ho uberat az tam nebude ziadny, ale mne sa to celkom takto nepaci, ale vraj to zabera.

maryanna
23. srp 2010

@dadulka151 ja čo viem tak melón je vhodný ako prvé ovocie.......my sme papali asi od polroka, lebo skôr boli nepekné melóny, .....

vivien6
23. srp 2010

@dadulka151 aj my sme skusili melon dokonca pred 6 mesiacom... a nepocitila som ziadne problemy.... ked boli horucavy tak som jej dala ochutnat..

maryanna
23. srp 2010

@vivien6 jasné melón sa môže prakticky hneď.......

aannggiie
23. srp 2010

@dadulka151 taky se nám po něm nic nestalo 😉
Holky,když vaříte vývar tak zkusily jste vařit s masem a zeleninou i cibuli?

maryanna
23. srp 2010

@aannggiie ak myslíš vývar pre malého tak cibuľu by som nedala......a pre dospelých varím tiež bez, neskúšala som s cibuľou ešte

latvia
23. srp 2010

@aannggiie cibulu by som tiez este nedala, ale vyvar v poho, s mrkvou,petrzlenom, kalerabom,cokolvek do polievky. cibulu som pridavala cca v 10 mesiaci...uz presne nepamatam

aannggiie
24. srp 2010

@latvia ok dík
a co řikáte na zakysanou smetanu? Jinak řecký jogurt u nás zabodoval..dííííík 😉

latvia
24. srp 2010

@aannggiie vsetko zakysane davam

aannggiie
24. srp 2010

@latvia díky

aannggiie
24. srp 2010

@latvia a do zakysaný dávaš jenom ovoce nebo taky něco jinýho?

latvia
24. srp 2010

ovocie, vyziva, dzem,teraz uz aj vanilkovy cukor (cca v 10m.trosku), inac ju davam aj do masa a zeleniny

aannggiie
24. srp 2010

@latvia ok

ajkaag
24. srp 2010

baburky, Vas nazor na zaprazane polievocky? ako mne nepridu velmi zdrave ani pre dospelych, ale prave sme sa vratili od p. doktorky ktora nam kazala pridat uz spominane polievocky, co Vy na to?

liviaf14
24. srp 2010

ahojte, poradíte mi babuľky? už viac ako dva týždne dávam zeleninové príkrmy, inak kojím ešte stále. posledné dni má malý problém s kakaním, dnes je to 5. deň čo nekakal. je to tým, že prechádza na pevnú stravu a je to normálne? zatiaľ nevidno na malom, že by mal bolesti bruška alebo tak. diky 😉

ajkaag
24. srp 2010

@liviaf14 my sme mali tiez na zaciatku take problemy, pomohla na slivkova presnidavka, alebo aj stava zo susenych sliviek (mm radsej vzdy ked je problek kupi vsetko co stretne 😉 )

juliakocka
24. srp 2010

ahojky.....dnes mame 3 den mrkvu,ale to zje asi tak jednu polievkovu lyzicku........a zajtra mozem dat petržlen?

djkrypta
24. srp 2010

Ahojte, tak hlásím že naše první bio bedýnka je spracovaná..velký úspěch má dýně, tak DĚKUJI VŠEM MAMINKÁM ZA RECEPTY 🙂

liviaf14
24. srp 2010

@ajkaag diky, tú presnidávku som dnes dala, 3 lyžičky, lebo ovocie ešte nepapáme, len zeleninku. a môžem už dať ovocie teraz po 2,5 týždni zeleninky, či počkať ešte od 7. mesiaca?

ajkaag
24. srp 2010

@liviaf14 my sme ako som uz spominala presne kvoli rovnakemu problemu pridali ovocie (po troskach) skor a ziaden problem, zo zaciatku sme davali len ked nam dlhsie nekakal, teraz nam uz pekne papa vsetko 😉

vivien6
24. srp 2010

ako tu spominate ze na zapekanie pomaha slivkova presnidavka.. ja som este nikde v obchode nenasla slivkovu.. ani slivkovy dzus... a to zijem v nemecku...

jasminet
24. srp 2010

@vivien6 slivkovu presnidavku ma napr. hipp, tu ju ma aj hami a slivkovy dzus napr. zacka relax 😉

ajkaag
24. srp 2010

@vivien6 alebo si mozes spravit doma 😉

bubelko
24. srp 2010

@vivien6 ja zijem vo svajciarsku a ani tu nedostat slivkovu vyzivu ci stavu. skus do stravy pridat fenikel, cuketu alebo postruhat trocha jablcka k zelenine. nam pomohlo to 🙂

lucinka4
24. srp 2010

ahojte,po akom dlhom case ste prestali davat na obed aj mliecko?mala uz papa pekne ale stale este po papani taha z prsnika akoby nic nezjedla. Dnes sa zacala hrozne hnevat tak som jej uz viac nedala,zjedla necelu polovicu tej malej flasticky od Hami. zatial sme na zeleninke,ovocie chcem este pockat a za par dni by som chcela pridat masko.

evca35
24. srp 2010

ahojte,
aké ovocie môžem dávať okrem už podávaného jablka, hrušky, nektarinky, broskyne, banána ? stále to dávam dookola, prípadne kombinujem ... teraz čítam že môžem aj melón - myslíte červený, či môžem aj žltý? A aké ešte ovo?

olienka12
24. srp 2010

@evca35 melon napriklad ja som uz davala aj cucoriedky a maliny v jogurte