Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

imzadi
22. srp 2011

holky, mam v mrazaku zasobu MM, co s tim? nejake recepty, puding apod? nemate?

sova33
22. srp 2011

@imzadi Co prostě na kaši?

sova33
22. srp 2011

Jo, a já dnes vařím dýni, tak jsem zvědavá, co z toho bude. Skleničkovou má rád, tak uvidíme, jak mu pojede maminčina 😀

sova33
22. srp 2011

@sisulita Myslím, že přikrmovat klidně můžeš, zakázané to není. Ale proboha proč? Kojení je pohodlné,, pro miminko nejlepší, utužuje se tím i váš vztah, tak proč se začínat patlat s mrkví a apod. o dva měsíce dřív. Ve 4 měsících bych teď v tom parnu spíš začala dávat pozor na dostatek tekutin, ale s příkrmy bych ještě počkala a užívala si 😀
P.S. Já dokrmuju od ukončeného 6. měsíce, ale samozřejmě dál kojím a teď mám nějakou virózu, moje mamka taky a malý (až na včerejší teplotu ze zubů) je v pohodě, takže na kojení nedám dopustit.

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
imzadi
22. srp 2011

@sova33 no mam to v avent hrniccich, takze je tam vzdy cca 150 ml... a to je dost na kasi...

imzadi
22. srp 2011

jinak ted zazivame u jidla vzdy peklo, jak se naucil si u toho drzet flasku a pit, tak mu do toho dam cca 150 ml caje, aby zas nevyzahnul pul litru, jenze on to dopije hrozne rychle a pak totalni vztek ze uz neni...dalsi mu davat nechci, takze zbytek jidla se rvem...nevim co s tim...kdyz mu tu flasku nedam hned, tak rve a jeste ani nezacne jist...ach jo, to je takova pruda ho krmit... 😠 😝 😎

imzadi
22. srp 2011

@marketnieuw kdyz oni se ty nazory porad meni...no ja zkusila dat kasi s lepkem ted, kdyz nam bylo 6 m a 2 tydny ...

martuska75
22. srp 2011

@imzadi @marketnieuw podľa mňa to v tejto veci v lepkom je ťažko zistiť, kedy je ten naj čas. Určite nie priskoro a vraj ani prineskoro, ale kedy je ten správny čas 😖 ???? Podľa našej doktorky sa vraj odporúča po ukončení 6 ale nie neskôr ako do skončenia 7 mesiaca. takže som dávala tiež tak cca v polke 7 mesiaca.

jankadudova
22. srp 2011

Lepek urcite ne drive nez v tom 6. Drive se doporucoval az po roce, ale soucasna alergologie se priklani k podani v pul roce🙂 Holky, zkusene prikrmovacky🙂, nevadi, ze do kazdy ty slichticky pridam dve tri lzicky mrkve? Ma jirad, lip to chutna...abych ho neprekarotenovala🙂 diky

martuska75
22. srp 2011

@sisulita vieš to je na tebe a na babatku či ti to už chce. Ved si "povie". Mne to kojená malá nechcela ani vidieť a začínali sme až v 7-8 mesiaci a stačilo. Narástla. 😀 S touto druho nekojenou som začala o niečo skôr ale bojujeme.

sova33
22. srp 2011

@marketnieuw Já jsem začala s lepkem přesně v sedmi měsících, podle toho, co jsem si četla, se má začít, dokud ještě kojíš (o plném kojení tam nemluvili), tak jsem si počkala pár týdnů, až si zvykne na přikrmování a pak jsem ty kaše s lepkem zařadila. Asi to záleží i na tvém uvážení, zejména když vidíš, jak i odborníci svoje názory poupravují.

sova33
22. srp 2011

@jankadudova Já dávám mrkev nebo dýni (taky dobrý zdroj karotenu) skoro do všeho. Hlavně nezapomeň na olej nebo tak něco a neměl by zčervenat 😀 Aspoň nám se zatím nic nestalo.

sova33
22. srp 2011

@martuska75 Vidíš, to o tom kdy začít s lepkem mi doktorka ani neřekla, teda ona používá: už můžete, dneska říkají apod., takže já si to pak stejně dohledávám, protože mi třeba říkala už v 5 měsících, že můžeme pomalu polívečku, tak si vyber 😀

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
sova33
22. srp 2011

@marketnieuw Neměj 🙂 Já jsem si pořídila knížku od Moniky Arndt a tam je to docela přehledné, ne ve všem ji "poslouchám", ale je to dobré pro základní orientaci 🙂 A pak se občas kouknu i na www.kojeni.net
A radím se i tady 🙂

jankadudova
22. srp 2011

@marketnieuw Je to o zkusenostech, vlastni intuici a kojeni.net taky doporucuju. Holky tady, co uz prikrmuji dele mi tu dobre radi. Taky jsem zacatecnik🙂 neboj

jankadudova
22. srp 2011

@sova33 Olej?

sova33
22. srp 2011

@jankadudova Některé vitamíny potřebují ke vstřebávání tuk, takže se doporučujekvalitní rostlinný olej (já dávám cca kávovou lžičku olivového oleje)

jankadudova
22. srp 2011

@sova33 Jo takhle, ted vypadam jako blbka🙂 Ja mam tu mrkev ze sklenicky a tam uz olej je. Kdyz budu delat doma, dam tam samozrejme taky. Jen jsem to spatne pochopila. Dekuju

sova33
22. srp 2011

@jankadudova Jako blbka určitě nevypadáš 🙂 Od toho to tu je, aby se člověk mohl zeptat. A věřím tomu, že někdo to třeba ani neví.

jankadudova
22. srp 2011

@sova33 Ja vim. Vsak se taky vydatne ptam🙂)

sova33
22. srp 2011
martuska75
22. srp 2011

prišla som sa sem tiež inšpirovať, lebo aje ked už by sme podľa všetkého mali baštiť asi všetko tak ja to radšej idem tak opatrne 😉 Ani jedna z mojich báb neboli nejako nadšené že majú začať papať niečo iné ako svoje mliečko. Máme už práve 8 mesiacov tak musíme pridať, tak sem idem na nejaké triky ako ju na to jedlo navnadiť. 😀 Ztial papame zeleninkové polievočky - mrkvička, peržlen, zemiak, brokolica + pokusne aj zeleninovo- kuraciu, lubime kašičky na večeru a bojujeme teraz s ovocím.

daisy14
22. srp 2011

Ahoj holky, máte nějaký tip na dobrý čaj pro 6,5 měsíčního prcka? Malá mi nechce vůbec pít čaj, ovocné šťávy jsme zatím nezkoušeli, protože s ovocem jako takovým teprve začneme, zatím jsme se učily baštit zeleninu. 🙂 Voda kojenecká jí taky nejede, tak mě to mrzí, já bych vypila vagon a ona nic 🙂 .Dík za tipy

andelka
22. srp 2011

@daisy14 no asi to nepotřebuje. Je kojená nebo na UM? Ono do toho 6-8měs, (u kojených až do 10m) nejsou další tekutiny potřeba. I když v tom vedru to člověku je divné a chce aby děcko dost pilo, že. A z flašky/hrníčku pít umí?
Já jsem začínala malého učit po 8měsíci, docela dlouho mu trvalo než něco vypil, pak dost bryndal, ale srovnalo se to a kolem roka už nebryndal a vypil půl litru čaje. Střídám ovocný a bylinkový (Leros a Teekane a Apotheke), pije i vodu, i hodně ředěné šťávy.

sova33
22. srp 2011

@daisy14 My jsme to měli podobně, ale s ovocem jsme už začali, tak dávám ředěnou ovocnou šťávu (1:6, takže fakt malounko). Jinak vody nebo čaje vypije jen málo, když má fakt žízeň.
Sice kojíme, ale měl jeden den teplotu, tak jsem ho potřebovala zavodňovat. Pokud je tvoje malá ok, dost čůrá, nemá okoralou pusinku, zřejmě jí tekutiny stačí. Pokud ale něco z toho nesedí, měla byurčitě něco vypít. Zkus třeba i do příkrmu dát trochu vody.
A taky nám pomohlo, že jsem koupila lahvičku s pítkem, které samo teče, protože z toho netekoucího hrnečku mi většinou nepil a hrál si s tím.

sova33
22. srp 2011

@martuska75 Já doporučuji dýni 🙂, u nás slavila úspěch.

cara.m
22. srp 2011

@marketnieuw já jsem jela podle kojeni.net a kaši jsem zavedla až jako třetí příkrm a to před 14 dny. Ony se ty názory fakt různí, takže je to na tvém zvážení 😉

imzadi
22. srp 2011

@daisy14 ja davala od hippu pytlikovy bio ovocny a dobry a ted mam od Sunaru, rozpustnou malinu a toho by vypil snad litr denne, tak ho musim krotit 😀

jinak dnes jsme zkusili dat do hrusky jednu detskou susenku s lepkem a dobry, proslo to, ikdyz to nebylo uplne rozpustene a byli tam dost velke kousky