Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

daisy14
26. srp 2011

@imzadi Nééé, jeden a půl té malé skleničky 125g 😀

imzadi
26. srp 2011

@daisy14 no uz jsem se lekla 😀 my take vetsinou snime kolem 180 g a vydrzi to na cca 2,5 az 3 hodiny...

daisy14
26. srp 2011

@imzadi To bylo poprvé, jinak celou tu malou skleničku snědla zatím jen párkrát. A po obědě má po 2 hodinách hlad, takže když ve 12 obědváme, ve 14 hodin dostává mlíko a u toho vytuhne a spí... 😵

Jinak, když už jsme u těch příkrmů, nemáte někdo osvědčený recept jak se zbavit skvrn od jídla hlavně teda mrkve? Ta drží a drží, potvora ☹

imzadi
26. srp 2011

@daisy14 ja s tim bojuju hrozne...nektere skvrny uz asi nevyperu, ale nekdy zabere okamzite namocit, namydlit zlucovym mydlem z DM, pak necham namocene a dam prat, ale minimalne na 50 a to k tomu jeste pridam Ariel Proffessional 😀 ale treba bryndaky, ty uz jsem vzdala...at jsou flekaty, jak chtej 😎

alenv
27. srp 2011

holky moc prosím o pomoc.. s malým jsme začli s příkrmama, kvůli průjmum.. ze začátku mi krásně papal mrkvičku.. měli jsme ji déle kvůli té stolici. No a ted už jí nechce, říkala jsem si asi mu leze krkem. Tak jsem zkusila banánek, jablíčko, mrkvec a všechno mi plive.. z banánu začal dělat i že blinká.. dělá neskutečný ksichty a vše prská ven. Jak jste začínaly z příkrmama? Poradte mi nějaké finty, taky vám to děti dělaly? Mám mu to pořád nabízet? Já už nevím..

imzadi
28. srp 2011

tak jsme se osypali po broskvi, docela me to prekvapilo... 😕

@alenv zkousej porad, nenut...jste hrozne mali 🙂 zkusila bych pridat do vseho trochu mleka a mit to hodne tekute, treba mu vadi konzistence...zkus treba dyni, ta vetsine detickam chutna

alenv
28. srp 2011

@imzadi jenže já dýni právě ještě nemůžu, může jen co zacpává zatím. jinak já mu to ředila koj. vodou, aby to bylo tekutější.. ale jemu prostě nechutná ta chut.. protože tu mrkev mi snědl půl skleničky. No budu mu denně nabízet hold a uvidím. Já vím, že je malej, ale my to máme nařízený od primářky nemocnice. A to mi nařídila mu dávát od pátého měsíce maso kvůli železu. A to je nám za 14 dní tak to nevim teda

imzadi
28. srp 2011

@alenv zas s masem to bude mit vetsi chut...a co pastinak? ten muzete?

jankadudova
28. srp 2011

@alenv Ahoj. S tim masem a zelezem to mam stejny. Ja na uplnem zacatku prikrmu na radu tady holek redila spis nez vodou, tak UM co syn ma. A to docela zabralo. Pulka sklenicky mrkve je uspech!!! Ono par lzicek je uspech. Neboj, na to maso doporucuju sklenicky Hipp, vyrabi pouze bio maso a maji i hovezi. Trochu primichas do mrkvicky a bude to smakovat. Ale chce to cas, je opravdu malicky.

ivkaj
28. srp 2011

@alenv na průjem je dobrý i odvar z rýže. Půl skleničky mi přijde dost. Zkus přidat trošku mlíka, bude to mít chuť kterou už mrňous zná.

jankadudova
28. srp 2011

To je pravda. Odvar z ryze jsem taky na prujem mela. Ja mu v tom delala UM

alenv
28. srp 2011

@imzadi
@ivkaj
@jankadudova právě on my snědl půl a ted už nechce nic.. budu to zkoušet, ale udivuje mě, že nechce ani ovoce. jinak na průjem. to je jasný, léčíme se tři týdny a byli jsme v nemocnici..tak už známe vše ucpávací. To je dobrý už to má skoro vše ok hlavně teda po laktobacílkách se to srovnalo. Nějaká smekta nebo hylak nic, ale tohle fakt zabralo. ten odvar mu dávám do UM. Ale to je jedno. spíš mě zajímali zkušenosti co máte vy s příkrmama.. taky vám hodí tak neuvěřitelný škleb?? Někdy dělá, že i zvarcí, teda hlavně u banánu a jablka.. tak myslíte, že mám třeba do ovoce zamíchat trochu UM?

jankadudova
28. srp 2011

@alenv Jste strasne mrnavi. Ja jsem teda tri tydny davala jen zeleninu, ted obcas trochu masa do toho a teprve pred par dny jsem zacala trochu ovoce odpoledne. Ale zatim jen jablicko. Ta jedna vec by se mela zkouset par dnu. Myslim, ze na to jak je tvuj prcek malinky mu to moc kombinujes. Ovoce neni tak zasadni ani pro anemii ani pro vyzivu. Zkousej po troskach tu zeleninu, s ovocem bych proste pockala. U nas je to tak, ze skoro do vseho musim dat aspon lzicku mrkve, jinak mu to nechutna.

alenv
28. srp 2011

@jankadudova to není pravda.. já dělám, vždy jeden druh 3 dny.. ale já si nemůžu vybírat.. mě v nemocnici cpali do malého banán a jabko.. my musíme.. jinak bych s ovocem začla až v pátém měsíci a s masem v šestém. My anemii musíme stejně léčit kapkama.. je silně anemickej a léčba bude trvat 6 měsíců ☹ ☹ jinak já to fakt nekombinuju mrkve měl jen mrkev, banán a jabko nic víc.. a zítra mu je 4, 5 měsíce.. a příkrmy jsme museli nasadit při průjmech a to je už 3 týdny.. takže to fakt nepřeháním ani mu to nekombinuju.. nic víc neochutnal, jen mě překvapilo, že mu ani sladké nejede..jsme jen o 14 dní mladší než vy

imzadi
28. srp 2011

@alenv bohuzel nektere deticky jsou takove:((( a jablicko varis?

jankadudova
28. srp 2011

@alenv No ono se to doktorum snadno rekne, ale miminka jsou proste nekdy takova, ze se jim do prikrmu nechce. Tak holt i kdyby to melo byt jen par lzicek, tak to je uspech.

jankadudova
28. srp 2011

@alenv Muzu se jen pro informaci zeptat, jakou hodnotu hemoglobinu tvuj chlapecek ma? Dekuju!

sova33
28. srp 2011

@alenv Ahoj, normálně bych ti já a asi i každá z nás poradila to nehrotit (tvůj prcek je ještě malinký, takže času je vlastně dost), prostě nabízet, nabízet, zkoušet jiné druhy, ale pokud máte povoleno jen něco, tak to je asi horší. Tak jediné, co mě napadlo a možná už to několikrát zaznělo: - přidávat mléko, změnit konzistenci (řidší, rozmixovanější apod.), změnit trochu dobu krmení (jestli to třeba nesouvisí i s únavou nebo s žízní (mně malý třeba o pár lžičkách párkrát přestal jíst a zjistila jsem, že má prostě jenom žízeň, trochu jsem ho nakojila a on to dojedl). Nevím, kde ho krmíš (lehátko, autosedačka - zkusit třeba v náručí). U jablíčka zkusit třeba jiný druh. A u té mrkve, opravdu mu nechutná ta chuť? Zkus třeba mrkvovou nebo jablečnou šťávu po lžičkách, jak na to zareaguje.
Víc už mě nenapadá, vím, že asi většinu už jsi zkusila a moc ti to nepomůže, ale někdy stačí zdánlivá prkotina 🙂 Držím vám oběma palce, aby se to srovnalo.

alenv
29. srp 2011

@jankadudova má hodnotu 2 a min. má být prý 8 ☹
@sova33 děkuju za rady.. opravdu jsem toho většinu zkusila☹ ale hold budu to zkoušet dál snad to bude lepší.. a průjem se nám naštěstí už asi srovnal. Ve středu jdu k lékaři tak třeba mu budu moci nabízet i něco jiného.

alenv
29. srp 2011

@imzadi jablíčko jsem musela dávat nevařené, ale zkusila jsem i vařené a taky nechce.. snědl mi zatím jen tu mrkvičku.. ale chudinka jí měl denně krásně ho stavěla a tak už nechce ani jí 😀

jankadudova
29. srp 2011

@alenv Heled, nam dost zabralo to co radi Sova33. Klasicky cas "obeda" Maxovi buhviproc nevyhovuje. Je protivny a proste nic nechce. Takze zeleninu davam dopoledne, vetsinou kolem desate, proste o jedno krmeni driv. Zda se to byt nepodstatne, ale do jeho hlavicky nevidim🙂 a proste mu to sedi. Tak to treba taky zkus🙂

alenv
29. srp 2011

@jankadudova já to zkoušela dopoledne, odpoledne i před véčou 😀 😀 ale uvidíme.. snad už mu budu moci nabízet i něco jiného 🙂

jankadudova
29. srp 2011

@alenv No jo. Deticky si proste tak trochu udelaji co chteji...Tak dtrzim palce. U nas je to jak na houpacce, jeden den mam radost jak papa a druhy den to plive a kouka na me vyrazem typu "to si ze me delas srandu"...tak vydrz a hlavne at vysledky dopadnou dobre.

alenv
29. srp 2011

@jankadudova no tak to je hodně podobné u nás 😀 někdy by mi snědl i ruce a někddy mi třeba 5 hodin nechce vubec nic sníst.. díky.. no ono v podstatě nic nám nebylo chytil prý zřejmě nějakou střevní chřipku.. měla jí celá rodina pak.
Ale blbej průjem a člověk si užije fakt. Ale musíme chodit na krevní obrazy, kvůli tomu železu

jankadudova
29. srp 2011

@alenv Ja hodne zmatkovala v cervenci, kdyz mel Max prujem. ale on je alergicky na BKM, takze ma to brisko "zaklety" od samyho zacatku. Ale nase dr proste kontrolovala vahu a protoze nastesti prospival, tak jsme to resili jen vice tekutinami, tim ryzovym odvarem - smrdel cely byt- a stejne to tak nejak preslo samo. Krevni obraz kontrolni nas taky ceka, proto zacinam pridavat i trochu masicka, ale vim, ze je to brzy. No jo no. Ale proste je treba to zkusit, zvlast kdyz je to nutne. Jen tak bych taky s dokrmy jeste nezacala, kdyby bylo na me. Tak dej vedet jak dopadnete.

alenv
29. srp 2011

@jankadudova díky moc.. dneska zkusím první brambor.. tak uvidíme🙂

jankadudova
29. srp 2011

@alenv To je takovy dost "dusivy". Tak urcite nared mlekem i vodou.

alenv
29. srp 2011

@jankadudova já to právě vše ředím.. ale přemýšlím jestli třeba brokolici.. ta stolici normalizuje tak to by už mohl, ale teda po pravdě ta by nechutnala ani mě 😀

jankadudova
29. srp 2011

@alenv No v tech sklenkach je brokolice teda hnus 😉 Maxik ji samotnou nepozrel, musela jsem ji "schovat" do mrkve. Tak uvidis, ale samotna chutna malokomu co jsem tak slysela. Zkus to namichat trosku, uvidis.

alenv
29. srp 2011

@jankadudova ty brdo tak ted nevím 😀 nejraději bych mu dala dýni, ale to ted nemůžu, ale ještě mám pastynák a borůvky s jablíčkem, ale fakt už nevim😀 nebo dáme zas mrkve