Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

janulka21
5. led 2011

@andelka Jo jo, Hami jsem studovala a právě nicmoc, Já třeba koupila od Hami první lžička mrkvičky a tam je rýžová moučka tak jsem jí to dala jen jednou a ted už jí dávám ( ode dneška "poprvé" ) tu jarní kartoku z DM a jak jí šmakovala, právě dojedla 😀 No složení těch kaší teda fakt nic moc ☹(( Já mám Hami rýžová nemléčná kaše, na stránku 613 jsem dávala i fotky, který mám a je z 99,9% z rýžové moučky a vitamín B1. Tu jsem jí dala včera a ta moje první kaše Nestlé je mléčná, teda aspon tu co mám já a tam je ranec věcí ve složení a máš recht je tam odtučněné sušené mléko.

janulka21
5. led 2011

@andelka Fuj, tam je věcí v tom mlíčku s kaší ☹(( Já to právě včera radši nekupovala, protože jsem jak jinak nevěděla, jeslti to dávat nebo ne.

janulka21
5. led 2011

@andelka To mluvíš o tý banánový? Tu budu dávat až třeba od 9 měsíců, až budeme mít za sebou ovoce jako přesnídávku. Jsem pako, že to vůbec kupuju ☹ Jenže já už jsem tak hotová a neštastná z toho nočního kojení, že už vymýšlím kraviny ☹(((

janulka21
5. led 2011

@jankabr A to jsi dávala Kačence jak? Lžičkou nebo flaškou? Já lžičkou a to jí baví, ale moc mi toho nesnědla. Kakání mi taky přišlo, že měla řidší a strašnou nálož, ale nekakala dva dny tak se není čemu divit.

kuriatko33
5. led 2011

@mishad ahojcek, podla mna sa nemusis ponahlat mi sme od malicka na UM a zacali sme s prikrmami, niečo po 5 mesiaci, aj to ten mesiac velmi zlahka, myslim, že babatko este prikrm v 4 mesiaci nepotrebuje, ale ak chces, tak presne ako píses, daj jej mrkvicku, tak dve lyzicky, ponechaj jej to ale 4 dni, potom skus nejaku inu zeleninu, ja som prvý mesiac davala syncekovi vzdy po prikrme mliečko, ked spapal dve lyzicky, tak uz som mala mlieko zarobene a dostal ho hned ak uz sa davka zvysovala tak som ho nechala kym si vypita, niekedy aj po hodine, ale vacsinou tak 30minut. teraz uz papame druhy mesiac a mliečko sme vynechali uplne, uz iba mu dam po papani, ale po pol hodine tekutinu, snazim sa aby mi vypil tak 50ml

andelka
5. led 2011

@janulka21 no já mám zas Nestlé rýžovou a kukuřičnou krupičku, to je též jen z toho + nějaké bifi, jak ta tvoje Hami nemléčný rýžová. Já sem tam něco od Hami koupím, protože třeba to co chci jiná firma nedělá, ale nemohla bych dávat třeba jen Hami věci, a vůbec jiné nebo doma vařené. Karotka je z DM super dobrá, že? 😵
Dneska měl Dany brambory (domácí), žloutek a pastiňák Alnatura (tam je jen pastiňák a voda) a přidala jsem mu olivový olej do toho. Prostě dávat jen kupované bych nemohla. ☹
Jo, to jsem psala tu Dobrou noc banánovou. Hele, já jsem též pokoupila plno kaší když měl Dany asi 3m, protože byla kace 2+1 a pak jsem musela skoro všechny prodat kamarádce 😅 To co mi zbylo dám až za hodně dlouho. Jako kravské mlíko se může dávat po 10 -12.měs. do vaření a po asi 1,5 roce i na pití (i když ideálně prý až do 3 let kravské na pití ne), tak po tom 10. měs. už ty mléčné kaše sem tam dám, že jo.
Víš co, mi se Dany jednu dobu budil v noci i 5-6x, teď už někdy jen 1x a jinak v podstatě nedělám nic. 😅

sonkab
5. led 2011

@janulka21 tak podavam nase info : vcera sme mali tu ryzovo kukuricnu kasu, s bruskom nebol ziadny problem, ale nam to ani nepomohlo s nocnym spanim. Maxino bol uz o pol jedenastej hore, teraz uz ani neviem ci pil mliecko, ja mam skor pocit, ze on sa budi preto, ze ma chce citit. Niekedy sa chystam, ze ho idem na kojit a on sa len pretoci, pripadne si ma chyti a spi dalej. Takze nam kasicky moc k dobremu spanku nepomohli 🙂
Dnes som skusila bezmliecnu ryzovu kasu s mojim mlieckom, ale zdalo sa mi to moc riedke - dala som 90ml mliecka a 2,5 lyzic kase (podla navodu maju ist na 120ml 3 polievkove lyzice)

No a co sa obedov tyka, papame len kupovanu stravu - moju varenu vobec nechce, ale za tou kupovanou sa ide potrhat. Dnes spapal na obed 75% zo 190ml - zemiak s tekvicou 🙂

A vy ako ?

helulela
5. led 2011

@janulka21 jen tak letmo jsem přečetla, že se pořád trápíte s tou kaší - my kvůli alergické anamnéze děláme nemléčné kaše, dávám je teda do HA mléka, protože do vody mi to přišlo divné, nechtěla jsem V. připravit o tu dávku mléka, snášel to v pohodě. Dávám rýžovou, kukuřičnou, jáhlovou a třízrnnou (myslím špalda, oves, ječmen nebo tak něco) a všechny v pohodě.

janulka21
5. led 2011

@sonkab Takže říkáš rýžovo kukuřičná a v poho? A můžeš se prosím juknout jeslti se může dělat s vodou? Nemám mlíko na odstříkání ☹ a jelikož kojím tak jí nechci dávat UM. Jinak ta kaše prý nezabere hned, ale až tak za 2-3 týdny. Taky jsem bláhově doufala, že zabere hned 😀 Tak to je s tím spaním jasné, kdyby měl hlad tak brečí, ale takhle? Potřebuje tvoji blízkost 🙂 To Anet vříská, zkoušela jsem jí i ukonejšit, ale nic. Navíc nechce dudlíka takže o to to mám těžší ☹
Tak zkus dát víc té kaše, ale aby pak nebyla moc hustá.
Zkoušela jsi dávat půlku kupované a půlku vařené? Třeba Andelka to tak dělá a prý v poho 🙂 Takže pokud bude Anet stejná jako tvůj gurmánek Maxík, půjdu na ní takhle 😀 snad to zabere 🙂
Já jí dneska kaši nedala, protože spala a pak se vzbudila s brekotem a hlady takže jsem jí nestihla udělat. Jinak k obědu už jsem jí dneska dala jarní karotku od alnatury z DM a jak jí šmakovala 😀 málem snědla i mě tak jí dám zítra víc 🙂

janulka21
5. led 2011

@helulela Jééé, díky 🙂)) Můžeš se prosím, podívat jestli se ty kaše můžou míchat s vodou? S mlíkem to nedám, protože ho mám málo na odstříkání a ani mi to odsávačkou nejde. No a UM nechci dávat. Díky za tip 🙂)

jankabr
6. led 2011

@andelka no, cetla jsem, ze si dite ma vybudovat duveru v matku tim, ze ho matka nikdy nenecha dlouho plakat, resp. si ho hned vezme k sobe, ale je pravda, ze uplatnovani tehle zasady mne strasne vycerpavalo. Kacka je narocna na socialni kontakt a furt mne ke vsemu chtela, takze jsem musela nasadit trosku tvrdsi pristup. Nemam z toho radost, ale bylo v ramci zachovani zdraveho rozumu 😉
Jinak mas super, ze se ti vzbudi jen dvakrat. to ja vstavam ctyrikrat. A taky davame jen polovicni. Ona toho vic nechce.

jankabr
6. led 2011

@janulka21 my tedy ryzovou kasi delame jen s vodou a Kacce to stejne chutna. Mame kasi Sunarku. Jine, do kterych se pridava jen voda, jsem na trhu nenasla.

jankabr
6. led 2011

@janulka21 a co se tyce zpusobu krmeni - ano lzickou - taky ji to moc bavi a sni tech 75 ml - coz je vic, nez kdyz ji nabidnu lahvicku se sunarem - tam zvladla tak 50 ml - my totiz neumime pit ze savicky - ani dudlik neumime cumlat ☹

andelka
6. led 2011

@janulka21 koukám že jsme na tom fakt stejně 😅 - taky neodstříkám tolik, abych do toho mohla udělat kaši, v noci se mi budí, uhoupat nebo ukonejšit nejde, dudlík nechce (momentálně používáme koupené dudlíky jako hračky 😀 ).
To je super, že karotka chutná. Mně taky šmakovala, když jsem ji po něm na začátku dojídala 🙂 mňam - oproti Hami první lžičce mrkvi propastný rozdíl teda.

@jankabr já zas četla že to platí tak do 3měsíců, v tom jakoby "čtvrtém trimestru", pak že už jsou děti potvůrky a měly by se začít v tomto směru "vychovávat". Ale já jsem to u svého podělala, jak se tak často budil, tak jsem prostě byla ráda, že u prsa usne, delší brečení mě vyčerpávalo, v noci jsem mu radši dala prso, napil se a byl klid, než zkoušet dlouho něco jiného...A to se mi před pár týdny budil i 6x za noc, ještě nedávno minimálně 2-3x, teď pár dní už jen jednou, maximálně 2x.
Jinak do všech co jsou napsané nemléčné se může dát jen voda a na trhu jich je dost 😉 Ale Sunarka prý je dobrá 🙂
Dany též z flašky neumí, tak už ho ani netrápím a na pití přejde snad rovnou na kouzelný hrneček. Však kojené děti ani lahev poznat nemusí. A i s tím dudlíkem je to fajn, aspoň je to nemusíme složitě odnaučovat 🙂

janulka21
6. led 2011

@jankabr Já mám rýžovou hami, jukni na str. 613 tam jsem vložila fotky. Je to ta v té žluté krabičce. Jo jo, dudlík má na hraní a to jí baví tak tři minuty a pak jde k jiný hračce. Taky jsem jí flašku už nedávala a ted má to pítko, ví jak na to, ale taky s tím spíš hraje 😀 To jsou potvůrky, co? 😀

andelka
6. led 2011

Tak jsem se koukala na složení nemléčných kaší co mám doma a v Hami a Sunarce je cukr, v Nestlé, Babylove a Alnatura není. Co do jednoduchosti složení jsou Babylove a Alnatura nejlepší - a co si pamatuju i nejlevnější 😅
Já ještě nevim jestli mu mám dávat něco pít z toho hrnečku, asi to zatím není třeba, budu se muset někde poradit. Ale zas třeba než se to pořádně naučí, tak bude jaro a v létě už bude muset pít normálně, to už asi moc kojit nebudu, třeba jen ráno a večer. 😕

helulela
6. led 2011

@janulka21 já kojila do 8M. Odstříkané mléko na kaše taky nebylo, tak jsem dělala do HA mléka ty nemléčné (Nestlé, Babylove). Do vody jdou taky, ale nezkoušela jsem. Příkrmy jí lžičkou, čaj apod. pije z hrníčku Avent (dá tak 100 ml denně, takže nic moc, nejvíc mu jede voda slitá z podušených jablek 🙂 ), UM dávám nějak ze zvyku z lahvičky, i když z hrníčku s pítkem by asi taky zvládnul. Zkoušela jsem mu párkrát dávat napít z normálního hrníčku a nevypadalo to úplně beznadějně.

janulka21
6. led 2011

@helulela jako plně jsi kojila do 8M? To jsi dobrá, žes to vydržela 🙂 Ehm, co je HA mléko? To hypoalergení nebo jak se tomu říká? Tak to máme stejně s těma lžičkama, lahvičkama i s tím hrníčkem, akorát já jí nabízela normální skleničku a taky se docela chytala. To je super 😀 jsou to šikulky 😀

janulka21
6. led 2011

@andelka a z těch babylove a alnatura myslíš ty rýžové? Jeslti myslíš z hrnečku jako normálního tak to bych zase nedělala dřív než by pil z pítka, protože pak v létě se bou v kočárku nebudeš vozit normální hrneček, na to mě upozornovala kámoška. Taky jí pak dcera nechtěla pít z pítka, ale jen z obyč hrnečku ☹

sonkab
6. led 2011

@janulka21 ryzovo kukuricna je mliecna, ta sa robi s vodou. Sice mi nasa lekarka hovorila, ze ak kojim, je hlupost mu davat mliecne kase kde je pouzite susene mlieko, lebo to vlasne nahradi jednu dennu davku mliecka.
Mne kamoska radila davat nemliecnu ryzovu kasu s vodou, ona to tak robila. Ja som ju urobila s mojim mlieckom, ale viac sa mi pozdava ta ryzovo kukuricna. Takze dnes sa ku nej asi zase vratime.
No a vcera som skusila dat vodicku z avent hrnceka - bezuspesne. Ani do ust to nechcel 🙂

andelka
6. led 2011

@janulka21 z těch Aln a Baby nemám už rýžové ale jednu jáhelnou a druhou vícezrnnou. My už můžem pomalu i lepek, a než na ty kaše dojde....Ne ne, z hrnečku s pítkem, mám ten netekoucí tréninkový od Mam.

helulela
6. led 2011

@janulka21 ne, plně do 5,5M, v 8M s tím Víťa skoncoval, nejdřív mě to mrzelo, ale teď už ne
HA mléko je hypoalergenní, mléčná bílkovina je v něm naštěpená

apollo11
6. led 2011

Ahoj, chci se zeptat - jak často a v jakém množství dávat do příkrmů olej, resp. jaký?
(jinak teď jsem viděla v nějaké skleničce od Hami 6+ sójový olej - to je přeci alergen, ne? 😒 )

andelka
6. led 2011

@apollo11 no, v Hami skleničkách jsou věci, že by se jeden divil - musí se pořádně číct etikety. I u jiných výrobců.
Já dávám olej do poledního zeleninového příkrmu, půl lžičky, extra virgin olivový bio.

dana3262
6. led 2011

@apollo11 ja zas myslim, ze soja se nesmi kvuli tomu, ze ovlivnuje hormonalni vyvoj. Kazdopadne do 3 let vubec. Snad ani jedna sklenicka (Hami, ty maji etikety ke stazeni na strankach) neni takova, ze by tam nebylo nic, co bych diteti nedala. Je to des.. Jinak take pouzivam olivovy olej. Ne vzdy bio, ale kvalitni.

apollo11
6. led 2011

@andelka to jo, třeba cibule.. to bych malé teda rozhodně ještě nedala. Nějak nechápu smysl toho, proč to tam dávají, vždyť by to bylo lepší co nejjednodušší 😒 a to je kromě Alnatury fakt těžký najít..
takže do každé porce, ok, jen jsem nevěděla, jestli třeba ne jen občas 😉

andelka
6. led 2011

@dana3262 to je pravda, výjimky se najdou, ale nedá se dávat jen je. Proto dost kombinuju, kupované, domácí, značky...jinak se to fakt nedá

@apollo11 jednou až dvakrát denně, ale to až později dvakrát, spíš jen jednou, na začátku pár kapek, pak půl až jednu lžičku - čím je mrně starší a jí víc příkrmů.

apollo11
6. led 2011

@dana3262 taky se divím. Chtěla jsem nakoupit nějaké skleničky do zásoby pro případ, že nebude čas vařit, ale jsem dost zklamaná.. jen ty Alnatury jsou fajn, ale není moc výběr

marrakech
6. led 2011

Muzu se na neco optat, ale prosim, neukamenujte me. 😉 Mne se krmeni deti sklenickama nelibi, ja taky nejim denne jidlo z konzervy. Mockrat jsem slysela, ze deti maji radsi kupovane nez domaci. Malemu davam jen doma varene, takze to nema s cim porovna a vetsinou vsechno sni. Ne vzdy stiham varit, anebo se mi chce varit jednu mrkev 😀 , ale zavedla jsem si system zamrazovani. Takze domaci jidlo (par druhu) je vzdy pripravene. Proc ty sklenicky kupujete, kdyz se vam slozeni nelibi?? (coz mne take ne...)

monuska342
6. led 2011

@marrakech ja kupujem preto ze maly mi domacu stravu papat nechce 😒