Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

vojtisek2007
6. únor 2009

pavli - vy už dáváte maso ???

pavlina05
6. únor 2009

vojtisek2007 jj, od 8 m. se zavádí masozeleninové příkrmy 😉

pavlina05
6. únor 2009
vojtisek2007
6. únor 2009

já myslela, že je to od ukončeného 8.měsíce - takže vlastně až od devátého...jste narození kousek před námi a my teprve bojujeme s mrkví a tak...já vím, každý dítě je jiný,jenom jsem si představila, jak Eli mixuju maso 😀

pavlina05
6. únor 2009

vojtisek2007 , vlastě už od 7 m můžete maso 😉
My to máme takto:

- kojila jsem plně 6 měsíců, od ukončeného 6m se zavádí zelenina, trvá to 4-6 týdnů
- od ukončeného 7 m se zavádí masové příkrmy a ovoce
- od 8 m jogurty a kaše.
Já jedu takto..postupně a nenásilně.

Tedy vy začínáte později??

vojtisek2007
6. únor 2009

jjj, později, plně jsme kojili a na 6ti měsících mudra povídala, že je času ještě dost, když prospívá...

kopcik
6. únor 2009

holky, jak byla ta adresa, na které jsou ty recepty pro mimča? vím, že tu to už několikrát bylo zmíněno, ale nemám čas to hledat. dík

pavlina05
6. únor 2009

vojtisek2007 to je dobrá dr., já myslím, že není kam spěchat 😉
Jedna moje známá rve do 8 měsíčního klučíka už vše, i ryby! 😠

kopcik
www.kojeni. net
www.varimedetem.cz

vojtisek2007
6. únor 2009

no sice mám tři děti, ale až tohle poslední jsem si užila v "kojení" - tak mi to přijde všechno nové, i ty přechody na normální stravu 😀

kaciska
6. únor 2009

Já kojila do 3,5 měsíce od 4 měsíce papáme mrkev a ostatní zeleninku a přesnídávečky,od páteho měsíce masíčko 3x týdnně a tedka jsme do jídělníčku zařadili vaječný žlotek(1vaječní žloutek týdně)

berenika39
7. únor 2009

ahoj, jen pro inspiraci, docela dobré nápady, kombinace kaší a zeleniny atd...mrkněte
http://www.kojeneckavyziva.cz/content.aspx?page...

vojtisek2007
7. únor 2009

ahoj -jenom se chci pochlubit - dneska jsme začali zkoušet brokolici a na poprvé snědla celou porci 😀 , už máme za sebou mrkev,květák,brambor, teď tu brokolici a co dál - jakou zeleninku potom ???? nebo začít míchat dvě ?

kijonkova.k
7. únor 2009

vojtisek2007:můžete cuketu,červenou řepu,zelený hrášek(mražený),kukuřici,dýni,pórek,cibulku.Zkus třeba cuketu s bramborem,mrkev s hráškem... 😉

markulina
7. únor 2009

ahoj holky, prosím o radu, Kristýnce je téměř 6 měsíců a tak jsme začali s příkrmy. Už před týdnem jsem jí zkoušela dát na večer mléčnou kašičku, měla pár lžiček, poté moje MM a za 2 hodiny vše obloukem vyblinkala. Myslela jsem si, že jí nesedla značka a druh, tak jsem koupila jinou a po třech dnech opět pár lžiček kašičky dostala a vše se za opakovalo. Dnes jsme začali s mrkvičkou, dostala dvě lžičky, poté jsem asi po půl hodině kojila,a opět po dvou hodinách mrkvičku s mlíkem vyblinkala. Vždy přitom celá zbledne a chvěje se. Když je vše venku, tak po chvíli je zase ok, směje se a přijímá mé MM. Tak nevím jestli mám jen být trpělivá a zkoušet dál, nebo čím by to mohlo být? Jinak moje MM nikdy takhle nezvracela, max. si občas při zvýšeném pohybu ublinkne. Samozřejmě to zkonzultuji se svou doktorkou, ale zajímalo by mě, zda se vám to někomu stalo.

mikulka
7. únor 2009

markulinko, to bych se určitě obrátila na svojí dr. Je možné, že ještě není připravená na kašičky. I když, jak říkáš, měla třeba jen dvě lžičky. Tak co jí dát jen jednu lžičku? Je to divné, ale fakt mne napadá, že ej citlivá a zatím se s pevnější stravou neumí vypořádat, že si musí zvyknout.

jaannaa
7. únor 2009

vojtisek2007 - jak velké porce davás? ja davala zatim jen 2x mrkev (povařená s voudou) a malá snědla pokaždě cca 40 g, nevim zda je to hodne ci malo ... btw. jeste zitra dostane mrknicku a pak pujde na radu brambor, dale petrzel, brokolice a pak uz asi začnu davat dve zeleniny

jaannaa
7. únor 2009

...a zitra začnu davat na noc tu mlecnou kasi /mám od Nutrilonu/ - po koupaní

jitrulka
7. únor 2009

jaannaa, pak napiš výsledky. taky se na to chystám, tak mě zajímají výsledky 😅

markulina
7. únor 2009

mikulko, tak si myslíš že kdybych jí třeba tu mrkvičku zředila koj. vodou že by to pomohlo? no za pár dní zkusím a uvidím.

jitrulka
7. únor 2009

já malé přidávam do zeleniny trošičku mlíčka. ale když to vyblinká až za dýl... to jí asi fakt nesedne 😒

vojtisek2007
7. únor 2009

tak s tím blinkáním bych se asi šla zeptat mudr. - a má to natrávené, nebo to "vyhodí" tak jak to sní - třeba jí na to nesedne mlíčko tak brzy....

markulina
7. únor 2009

kojila jsem až asi 3/4 hodiny po těch dvou lžičkách mrkve, a vyhodila to přesně jako tu kaši po 2 hodinách i s mým mlíkem, a bylo to už natrávené 😖

dana_l
8. únor 2009

markulina, myslim si ze tvoja malinka este nie je pripravena, skus to o par dni - tyzdnov znova. niektore deticky potrebuju viac casu.

mikulka
8. únor 2009

markulinko, mně se to zdá divné. Leda to zkusit udělat tak, že enbude mezi tou lžičkou a kojo takový rozestup - nakojit 5 min, dát lžičku a zase nakojit - pokud bdue chtít. Ale dr. ti jistě poradí.

andy80
8. únor 2009

markulina, taky bych se šla radši poradit s Mudrou. Může to být reflux nebo tak něco.

jaannaa
8. únor 2009

jitrulka -- tak dnes Lucinka dostala vareny brambor - pyré.... a nic moc... snědla cca 20 g (a spíš míň) ... uvidíme zitra jak ji bude šmakovat, dnes vecer se ji pokusim dat po koupání kaši

jaannaa
8. únor 2009

Jitrulka - dala jsme dnes po koupaní dasi od Nutrilonu obilno-mléčnou (rýže,kukurice) - na 40g se davalo 115 ml vody - malá to baštila o 106, snedla asi täk 2/3 a trochu si vzala ode mne trochu mlicka...pokousela jsem se ji dat bylinkovy cajik po kasi, ale nejak neumi pit z hrnicku (natoz z lahvicky) - tak zitra budeme trenovat piti z "kouzelneho hrnicku" od Aventu

vojtisek2007
9. únor 2009

jaannaa - no vidíš - kaše je mňamka - moje malá jí taky baští o sto šest - dělám ze dvou deci - sní všechnu a za 1/2 až hoďku ještě kojíme 😀 , jinak s pitím máme taky problém - neumí pít z lahve - jenoms tím dělá blbosti - tak zatím buďto stříkačkou nebo lžičkou - na hrneček mi přijde malá - máme od canapol babies - takový nekapavý s tvrdým pítkem ale dost těžko se z něho tahá (zkoušela jsem to i já a nic moc jsem se teda nanapila) takže to jenom kouše, když jí to dám...

kacka.va
9. únor 2009

markulina: mě malá ublinkávala, když jsem jí po zelenině za začátku ještě dávala zapít mlíkem. Jakmile jsem dokojení u jídla odbourala a dala čaj, tak je to v pohodě. Ale je fatk, že nikdy se mi nepozvracela moc, jen ublinkávala natrávené jídlo.