Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

rimmel
7. dub 2010

ja som nic nikdy nevazila, ani masko

petra.a
7. dub 2010

ja som kupovala chladene, narezala a zamrazila. Tiez nikdy nic nevazim.

julianka99
8. dub 2010

Ahojte maminky,
rada by som sa s Vami poradila ohladom príkrmov... máme pol roka a asi tretí týžden papáme na obed zeleninku... asi dva dni dozadu pekne jedla, a tak som sa rozhodla jej dávať na desiatu ovocie... lenže odvtedy mi odmieta zeleninku na obed.. :((( viete mi poradiť ako na nu dalej?? 🙂 Dakujem.....

blackie26
8. dub 2010

ahoj poradite mi nekdo s prikrmy? nake recepty? mam 7 mesicni holku ale i jeste kojime 🙂

danielasr
8. dub 2010

dakujem za odpovede, myslela som obrazne povedane tie gramy masa, nemusi sa to vazit, tak kupim chladene a tiez tak pripravim do mrazaku,
julianka, mne mala tiez pekne papala, a teraz si vybera, zeleninu moju domacu vobec nechce, a to som jej od zaciatku varila, ale ked otvorim kupovane, hned otvara pusu a pritom su to take blivajzy, a tiez ovocie a kasu pekne papa, u nas si jednoducho prebera,
skusila som do mrkvy pridat jablko a to jedla, skus ju tak oklamat 🙂

ivkaivka
8. dub 2010

my mame problem s ovocim, mala ho nechce, jedine vyzivky ovocne si da. No co sa tyka zeleniny a maska nie je problem, chce to len trpezlivost. Ja by som mozno na 2 dni vynechala ovocie a skusala len zeleninu, ale to je moj nazor,neviem, mozno niekto poradi lepsie

julianka99
8. dub 2010

Dakujem za nazory, ved som už dva dni vysadila ovocie... ale ta naša kotuha sa nedá prehovoriť.... tak neviem... inak Daniela my sme to mali také isté... kupované chcela a varene moje nie... tak som to začala miešať a to fungovalo... tak teraz neviem... uplna zmena u nej nastala.... neviem ako dalej postupovať... a ako perlička môj pediater mi radí všetko sladiť.... dobré že??? 🙂)) aj ja stále kojím...

jasmia
8. dub 2010

Julianka a nezkoušela jsi do zeleninky dát trochu jablíčka, ono se to tím trochu osladí a zavoní, takže by tu zeleninku třeba jedla, u nás to zafungovalo.

wewe4
9. dub 2010

aojte, pomaly sa chystáme už na prvé príkrmy...je mi jasné, že začať zeleninkou..mrkvička a tak...
ale chcem sa spýtať na nejaké tie instantné kaše? je to dobré pri mimi? a aké sú lepšie..mliečne alebo nemliečne? mi zatial plne kojíme a malý mal aj problémy s bruškom, tak potrebujeme niečo lahučko stráviteľné...
ďakujem za typy..alebo ma poprípade nasmerujte do nejakej témy..dakujeem

zabka4
9. dub 2010

Ahojte kočeny, moja Éliška zacala dnes 5 mesiacik...a chcela som sa spytat na vas nazor kedy sa moze zacat potroške prikrmovat. nekojim a papa teraz nutrilon alergy care, mala asi v 2 mesiacku problemy s crievkami kvoli mliekam, ale uz je to o.k. a vtedy jej nasadili toto mlieko. alergolog povedal ze testy na alergiu bielkoviny kravskeho mlieka nie su uplne negativne ale dufam ze to bude o.k. to bolo v januari a teraz ma uz ukoncene 4 mesiacky a ma 6240 g. v maji mame ist na gastro na kontrolu a vtedy mi ma doktorka povedat kedy mozem zacat s prikrmi, ale chcem sa spytat, ci uskodim nejak malej ked jej dam sem tam spapat na stipku lyzicky mrkvicku alebo bananik?

betelgeuzz
9. dub 2010

Wewe, kaše jsou prý pro bříško docela těžké ☹ Pokud máte problémy s bříškem a chceš je zkusit, tak radši tu nemléčnou, kterou uděláš se svým mlékem, v mléčné je už UM.

Zabko, a proč chceš začít? Stejně píšeš, že chceš zkusit jen trošku, tak nechápu, co tím získáš? Když zkusíš trošku, tak tím krmení stejně nenahradíš a UM neušetříš. Já bych na tvém místě radši počkala na kontrolu.

jasmia
9. dub 2010

Wewe kaše jsou opravdu těžké, moje Justýnka zatím žádnou neudržela v bříšku déle jak půl hoďky, tak opatrně, zvlášť pokud máte nějaké problémy.

Zabka taky bych raději počkala, nikam nepospíchej, pokud malé stačí mlíčko, raději bych ještě nic nedávala a počkala na kontrolu.

ceja
9. dub 2010

tak isto ako wewe by ma zaujimalo, ci ked kojite davate aj mliecne kase.. bola som dnes na "prieskum" a aj ked som striktne chcela davat len nemliecne, tak vyber sa mi vidi ubohy ☹ (kupila som babylove, obsahuje len pseno a vit b1 - u ostatnych ma odrazaju vanilkove aromy a cukor, takze ma caka hladanie takych "cistych")

co sa tyka doma robenych, chcela som zacat s jemnejsimi a postupne prejst na hrubsie - tak som kupila napr. ryzovu muku, ale neviem, ci som neurobila blbost, lebo viem, ze normalne by som ryzovu kasu urobila tak, ze uvarim ryzu a potom mixnem, ale pri muke neviem, ci to treba aj varit, alebo staci len zaliat - ved aj "krabicove" kase obsahuju ryzovu muku a len sa zalievaju, ale neviem, ci ju nejako vyrobcovia neupravia, aby ju stacilo len zaliat... chcela som si to zjednodusit, aby som nemusela mixovat, ze kupim rovno muku a teraz som zneistela... 😒

krabicove kase u mna maju to pozitivum, ze su urcite prisnejsie kontrolovane ako nejaka ryzova muka z bioobchodu v papierovom sacku (vaham, ci ju vobec dat, lebo papier je slabsi obal ako sacok a krabica - teoreticky ked to ocura nejaka mys, tak to prejde do muky) + krabicove maju pridane vitaminy a tie jej ja do kase nepridam, ale neviem, ci ich vobec potrebuje, alebo su navyse...ach jaj babo/y rad/te

miskaliska
9. dub 2010

ahoj ceja
mne dr. v 9 m. poradni povedala, ze mliecne kase mozem zacat davat, aby si mala zacala privykat aj na kravske mlieko (inak stale kojim). nemam este taky prehlad v mliecnych kasach, ale co som mala kupene od nutrilonu, tak su prisladzane a to mi nevyhovuje, kedze za 1. sa detom do roka nema sladit, solit a za 2. mala sladke nechce. takze som si povedala, ze radsej budem pouzivat ryzovu a pohankovu kasu, kt. sa zarabaju len vodou a pridavam do nich trochu ovocia (cerstve alebo vyzivu). no a objavila som tieto 2 kase v kauflande v priesvitnych plastovych sackoch, cena ovela vyhodnejsia ako tie krabicove a podla mna je to to iste - pomleta 100% ryza, resp ryza s pohankou. no a na obaloch sa pise, ze sa mozu zarabat vodou alebo mliekom

ceja
9. dub 2010

miska ale co presne pise na sackoch muka, krupica alebo vlocky alebo co.. lebo kasa je az ked to uvaris nie? aku znacku si doteraz pouzivala?

ceja
9. dub 2010

hej a este mi napadlo, ze len tak neviem preco som tu pohankovu muku preosiala predtym ako som ju nasypala do flase a ostali mi nejake zvysky (take akoby nepomlete supky) v sitku ,nie vela ale predsa nie je 100% cisunka

caterine
10. dub 2010

Ahojte maminy tak my už asi tyžden skušame mrkvičku a zemiak, prve dni to bol horor všetko mi vypluvala, posledne dva dni ako tak papala, bola som z toho cela happy. Ale kupovane jej moc nechutia sa ani nečudujem, ked som to ochutnala až ma naplo takže jej skušam varit, aj ma to celkom bavi len keby sa slečna troška rozjedla konečne, ale skušame dalej..... dneska chcem prvy krat uvarit brokolicu, ako to mam urobit, normalne uvarit a rozmixovat v troške tej vody alebo pridat aj mlieko.... dúfam že ju nebude z toho nafukovat... necham sa poučit od skusenejšich dakujeeeem 😉

rimmel
10. dub 2010

caterine ja by som brokolicu nedavala..ale nazory sa lisia 😉 a to ze ti nepapa, no asi este na prikrmy nieje pripravena! 😉 ja by som mesiac pockala.

miskaliska
10. dub 2010

ceja, co sa krabic tyka, tak nemliecnu ryzovu Hipp - ta mala najvacsi uspech, mlecne nutrilon - ako som pisala su prisladzane, nam to nevyhovuje a este som skusila ryzovu s jablkami z DM, ale ta chutila strasne umelo a veru nechutila ani mne :(
co sa tyka toho co bolo na tych sackoch, uz si presne nepamatam, viem ze ta ryza bola napisana ze je bio, a ked to porovnam na pohlad s tou hippovou, je to ta ista konzistencia - cize skor je to krupica ako muka
a ako to davas svojmu dietatku? bo ja na lyzickach, cize nevadi, ak su tam aj dake vacsie kusky. niektore maminy to zarobia redsie a daju do flase s cumlom, my sme to nikdy neskusali a ani uz nebudeme.

miskaliska
10. dub 2010

caterine, ak chces brokolicu, karfiol, tak sa odporucaju len ruzicky, lebo tie stonky nafukuju, ale tiez by som ako rimmel pise pockala aj s prikrmami aj s brokolicou aspon mesiac

caterine
10. dub 2010

baby aj tak mam čakat ked je už viac menej na um mlieku ved sa odporuča od 4 mesiaca a ja som začala až teraz tak si myslim že to neni až tak skoro, myslim si že preto ešte nechce nie že by nebola pripravena ale že si ešte nezvykla na nove chute, lebo posledne dva dni už spapala viacej aj pusu už otvarala, len som chcela skusit niečo nove ako mrkvu a zemiak čo by ste mi odporučili, ked teda nie tu brokolicu, ved ta sa uvadza medzi prvymi prikrmami..... vaše detičky ked ste ich začali prikrmovat tak hned spapali všetko čo ste im dali, alebo prečo by som mala ešte počkat?

jasminet
10. dub 2010

caterine. minule bola v tv pediatricka a pytali sa jej presne na toto, ze ked babo zacina s prikrmom a nechce, co dalej. vravela, ze skusat skusat skusat. ine ze je, ked uz papa dlhsie a istu dobu nechce nejake jedlo. vtedy s nim na par dni prestat a opat skusit neskor, ale pri zavadzani prikrmov treba davat aj kludne tu jednu lyzicku kazdy den.
ja som zacala mrkvou, zemiak, karfiol (ten lubi velmi), hrasok, brokolicu...

datkova
10. dub 2010

ahoj caterine, moju dceru prikrmujem už asi 2 týždne, začali sme klasicky mrkva, zemiak... asi po týždni a pol som jej uvarila brokolicu(bez stoniek) nevedela som, že nafukuje, len mi prišli take tvrdé. Ked ju budeš mixovat, nedavaj tam vodu, lebo z toho urobíš uplnu polievku, len minimum, možno 1 lyžicu... Saška papá všetko a velmi poslušne, ale ona už dlhšie robila s mliekom strašné obštrukcie, tak som si aj myslela, že príkrmy ju nadchnu. Sama otvára ustočká, ked vidí lyžičku, posdím si ju do rohu gauča a ideme pekne do prázdna... dnes desiatovala cuketu, už druhý raz a chutila jej...
čo okrem mrkvy, zemiaku, brokolice a cukety môžem ešte dávat?

datkova
10. dub 2010

jasminet a aký hrášok? nenafukovalo ju z toho?

jasminet
10. dub 2010

mrazeny hrasok, ten zeleny. nenafukovalo ju z nicoho, v tomto nastastie problem nemame ziaden.

datkova
10. dub 2010

caterine a podla mna čakat už nemusiš, ved zeleninkou nič nepokazíš... ako ju krmiš? sedí na tvojich kolenách, alebo v stoličke? napr. Saša papá, len ked som oproti nej, na kolenách vyvádzala jak divá....

datkova
10. dub 2010

skúsime budúci týžden 😝 som zvedavá či bude mat uspech...

jasminet
10. dub 2010

ja mam tu knihu mama a ja a tam je: mrkva, zemiak, kalerab, cuketa, patizon, brokolica, tekvica, karfiol, por, petrzlen, jablko, broskyna, marhula, hruska, ryza, pohanka, kukurica, morcacie kuracie a kralicie masko

jasminet
10. dub 2010

jaj a davam este zelene fazulky, tie lusky a cervenu sosovicu. ale to az neskor som zacala

madlena
10. dub 2010

Ahoj, měla bych dotaz. Asi se to tu už někdy řešilo, ale popravdě se mi nechce číst celou diskuzi od začátku. Má asi trochu hloupá otázka je: Jak vypadá stolice vašeho dítěte? My připrmujeme cca 14 dní, malá je super, někdy mám pocit, že mi sní ruku i se lžičkou. Zatím má brambory, mrkev, brokolici (ale ta jí hodně nadýmala, tak jsem jí zrušila) a teď cuketu. Zatim mám pocit, že to z ní vychází skoro ve stejný formě v jaký to snědla. Dneska ráno jsem v plence krásně viděla nasekaný kousky slupky cukety. Vim, že se trávení musí asi pořádně nastartovat, ale tohle mi přijde už dost dlouho.
Snad jse to napsala srozumitelně
Díky