Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

p69majka
31. říj 2010

@petrusa34 Ahoj. Ja som nikdy neprisladzovala, zo začiatku som jej so zeleninkou dusila jablko. Môžeš prisladiť Glukopurom. Určite nedávaj zeler. Skús cuketu, tá je sladšia. 🙂

petrusa34
31. říj 2010

@jitulisek : Já to teda dávám do plastových krabiček ( před uzavření víčkem to nechávám vychladnout ). Ale jestli je to tak správně...nevím, nevím.

Zamrazujete všechno?? I třeba příkrmy, ve kterých jsou brambory nebo rýže??

cicimon
31. říj 2010

@petrusa34 ja hotove prikmy nemrazim, len zeleninu,maso a vyvar

petrusa34
31. říj 2010

@cicimon : Takže jestli jsem to dobře pochopila, tak prostě ty brambory nebo rýži přidáš až před tím ,než to bude opravdu papat ( tedy čertvě uvařené ).
A kolik ti toho tak sní najednou??

p69majka
31. říj 2010

@jitulisek načo by si kupovala také drahé veci? Ja mrazím v pohárikoch, keď ti nejde zavrieť,tak daj sáčik navrch. Už somm mrazila aj v umelohmotných miskách vhod. do mrazničky. No ja málo mrazím, varím na dva dni. Pripadá mi to lepšie. 🙂

p69majka
31. říj 2010

@cicimon ja kupujem aj presnidávky s klasickým zaťahovacím víčkom, tie sa nemusia vyhadzovať a dajú sa použiť aj na zaváranie 🙂aj na zamrazovanie 🙂.

cicimon
31. říj 2010

@petrusa34 no moja je taky maly vrabec,ona zatial tak max 80g....ja tiez varim na 2 dni....nie,ja mam zmrazenu surovu zeleninu prip blansirovanu a ked idem varit, tak si zoberiem kolko mi treba a varim spolu...aj so surovym zemiakom a masom (podla toho co).... ryzu si zvyknem spravit dopredu alebo ked varim pre nas tak odoberiem a dovarim bez soli - a potom tu ryzu len pridam do jedla

p69majka
31. říj 2010

@petrusa34 mrazím hotový mix.

cicimon
31. říj 2010

@p69majka ano, napr hipp alebo alnatura su na 1 pouzitie, ale tie sunarky a tie vacsie su na viac

petrusa34
31. říj 2010

@cicimon : Takže po zeleninovém příkrmu jí dokrmuješ ještě mlékem?, Kojíš nebo dáváš umělé??

@p69majka : Nestává se ti, že když zmrazíš hotový mix s bramborem, tak po rozmrazení to má takovou "divnou" konzistenci?? A kolik toho malá spapá tobě??

cicimon
31. říj 2010

@petrusa34 hej,dokojim,aj ked nie vzdy hned, ale tak po par min

petrusa34
31. říj 2010

@cicimon : Asi to možná moc řeším. Už jsem se těšila až malá bude papat příkrmy a teď když to nejde podle mých představ, tak jsem z toho nějaká nesvá ☹ ☹ . Asi je to taky tím, že okolo mě moje kamarádky mají děti, které hned po zavedení příkrmů papkaly všechno a s chutí. Asi vyměním kámošky 😀 😀 😀 😀

sussanah
31. říj 2010

@jitulisek ja pouzivam prave ty od prikrmu, sice to nezasroubuju poradne, jen tak trochu, ale do mrazaku to staci. Jen teda bacha, nenalivat doplna, precejen je to sklo a kapaliny pri zmrazeni zvetsuji svuj objem, takze je potreba nechat trochu rezervu na roztazeni 😉

sussanah
31. říj 2010

@petrusa34 ja mrazim uz hotove mixy, at potom muzu rozmrazit a dat najist. Jedine, co nemrazim je prave brambor. Jen mizy s ryzi, testovinami a vlockami (pohankove a jahlove). Brambory varim vzdy cerstve, muj je nema rad ani z predchoziho dne (holt je rozmazleny jako maminka) 😀

cicimon
31. říj 2010

@petrusa34 no moja tiez siroko daleko je najmenej a to je uz 4t...a jej maximum je 80g....no co uz...tak navarim na 2 dni a mam postarene 🙂
kamosky nemej, ved aj vy ste v niecom naj 🙂) (najmenej jete) moja ma najviac vlasov a najmenej kil spomedzi vrstovnicok 🙂)

sussanah
31. říj 2010

@petrusa34 a v klidu s tim, ze "jeste" neji. Kamoska ma holcicku, bude ji skoro rok a jeji strava je tak 1/3 prikrmy, zbytek ji koji, takze bud naprosto v klidu 😀

p69majka
31. říj 2010

@petrusa34 nestalo sa mi to, no ja som mrazila tak tri krát. varím na dva dni. Malá dnes napr. spapala 180 g obed a zje 190 g presnidávku v pohode. ale nie vždy toľko spapá tak okolo 150 g. ešte potom vypije niekedy po 1,5 hod. 60 ml mlieka ale to tiež nie vždy. ako kedy. 🙂

p69majka
31. říj 2010

@petrusa34 každé dieťatko je iné. buď trpezlivá, daj jej čas. určite to pôjde. skús to jablčko k tej zeleninke udusiť. 🙂

p69majka
31. říj 2010

@p69majka a hlavne nepočúvaj toľko kámošky!

petrusa34
31. říj 2010

@p69majka
@sussanah
@cicimon : Díky vám všem za rady 🙂 🙂 🙂 Teď se mi bude i líp spát. Za chvíli se mi vybije notebook, takže budu muset končit, ale určitě se ozvu a budu informovat, jak pokračujeme. Dobrou

p69majka
31. říj 2010

@petrusa34 a kde máš nabíjačku? my sme stále zapojení.

petrusa34
31. říj 2010

@p69majka : Já se u toho psaní válím na sedačce v obýváku a nabíječka je dááálekóóó 😀 😀 😀 😀

p69majka
31. říj 2010

ja som tiež v obývačke a nabíjačka stále zapojená. 🙂

p69majka
31. říj 2010

Ahojte. Baby, keď budete mať čas, tak si pozrite na fóre diskusiu "Umelé mlieka. Jedna expertka tam píše, že dáva mesačnému bábinku kravské krabicové mlieko s cukrom. 😠 to je sila.

lensam
1. lis 2010

ahojte, v akej forme ste zavádzali bábätku do príkrmov mäsko? pomixované? nakrájané na malé kúsky?

denis19
1. lis 2010

@lensam ahoj, no já jsem zatím dávala jen skleničkové od Hipp..zelenina maso,ale včera jsem poprvé doma chystala maso a amixovala, není to úplne dokonalé,ale snad se s tím malá popasuje 😀

petrusa34
1. lis 2010

@lensam : já maso mixuju

denis19
1. lis 2010

@petrusa34 a máš ho úplne penové?????

bubelko
1. lis 2010

@lensam ja som zo zaciatku mixovala a az ked mal asi 4 zuby som mu ho zacala krajat na malicke kusky 🙂 ked som skusala skor, tak mi ho len ocmulal a vyplul 😉

denis19
1. lis 2010

@bubelko optám se i tebe a to rozmixování jsi mela úplne do peny? Či tam byli takové malinkaté kousky masíčka? Neboť mne se to nerozmixovalo úplne úplne a nevím jestli ji to mám dát?