Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

aannggiie
16. srp 2010

@slavicita tak já takový problém nemám 😒 mě malý sní tak dvě lžičky a konec .Ale neřve,že chce ještě mlíko,když je zvyklej

aannggiie
16. srp 2010

@vivien6 jůůůůů vy se máte 🙂 gratuluji

domeli
16. srp 2010

ahojte prikrmujúce mamičky,
my máme zatiaľ 3,5 mesiaca, dcérka je dojčená (a bola by som rada, ak b bola čo najdlhšie), no keďže som "prvomamina", v predstihu sa už zaujímam o to, čo nás čaká po polroku. Tak sa chcem opýtať, či existuje nejaký "receptár" príkrmov. Teda ani nie tak receptár, ale čo, kedy a ako postupne by mali bábätká začať papať spoju s kojením. Určite sa budem pridŕžať aj rád Vás skúsenejších, ale zaujíma ma, či existuje niečo, kde by to bolo tak "v kocke" (alebo odkiaľ ste to vedeli Vy?) Ďakujem.

hathor1231
16. srp 2010

@slavicita mne povedali,ze dieta sa same nepreje-deti prejedaju rodicia. ked ma dost,tak prosto odmietne a prirpadne si odgrgne a padla... my sme tiez mali hladosa a musela som pridat jedno dalsie jedlo 😉 radsej som jej tie davky rozdelila na dve az naraz nezje velmi vela... ale od ust som jej neodtrhala 😀 nech si da,ved uvidis ci jej to sadlo alebo nie 😉

domeli
16. srp 2010

@aannggiie dik, malá spí, tak idem študovať 🙂

megann7
16. srp 2010

Baby chcem sa opýtať od kedy môže dávať slivky?? Malý je kojený a začala som s pri´krmamy a neako sa nevie vykakať.Ďakujem

maryanna
16. srp 2010

@megann7 slivky sa môžu ako prvé ovocie v pohode...

orionka1
16. srp 2010

@maryanna @gabika7706 babenky ja som zacala prikrmovat Lilku ako 6 a pol mesacnu dovtedy sme len kojili a to velmi casto a v noci aj 6-7x 😝 , potom prisli prikrmi , zo zaciatko len ta zeleninka ale Lilka nema problem s papanim , spapa vsetko a vela 😀 uz ked ju dam do jej stolicky vie ze bude papat a netrpezlivo caka a desiatu sme zaradili pred 3dnami lebo dovtedy sme kojili ked sa zobudila a o9.00h rano a potom obedik a pred 3dnami jej uz nestacilo chcela potom didik stale takze medzi 6az 12h som ju kojila snad 5x 😝 tak sme zaradili aj desiatu a k tomu didi a nemusime uz kojit tak vela , ja musim mat rezim pre Lilku nejaky vybudovany do septembra lebo idem do prace naspat ak si ho nevybudujem asi ju budem musiet prestat kojit ☹ A este ako sme na prikrmoch uz nekojime v noci , Lilka prespi 11h bez papania 😉

gabika7706
16. srp 2010

@orionka1 tak to si stastna matka, ja neviem co je to cela prespata noc odkedy mame Katku 😀

orionka1
16. srp 2010

@gabika7706 no ona tu celu noc prespava asi tak 2tt zattial len a to si myslim , ze uz dost dlho sa budila len zo zvyku , som sa zatala jeden vecer a didku som v noci nedala Lilly si to uvedomila po 20min mrncania a potom zahajala a spinkala az do rana a odvtedy sa uz nebudime na didku v noci 😉

gabika7706
16. srp 2010

@orionka1 uvedomela mlada slecna, pochopi rychle, co sa od nech chce, tak nech vam to vydrzi. Moj je "prisavnik obycajny", ale zvykla som si. Katka nebola kojena a vstavala aj 3x v noci, dodnes sa v noci budi a niekedy aj pohar vody vypije...

orionka1
16. srp 2010

@gabika7706 v noci nam pospinka 😀 ale cez den ona dokaze bez spanku tahat cely den a potom je mrncici 😢 uz som skusala vsetko mozne ako ju naucit pospinkat si cez den ale nic nefunguje, ona totiz aj ked zaspi tak spi maximalne 10min a to vse , viem ze jej to nestaci lebo sa zobudi s placom a je zasa mrncici ale to uz odbocujem s temy 😲

maryanna
16. srp 2010

@orionka1 my spíme od polroka tiež celú noc......
cez deň spánok potrebuje ale nevie zaspať , skús jej nastoliť režim, tie deti majú radi lebo im dáva istotu že napr o 9 ju dáš spať, potom za obedom tiež a potom niekedy poobede a stále rovnako....a aj keď pospí 10 minút ale bude mať pravidelnosť....a sa naučí

djkrypta
16. srp 2010

Ahojte,
můžu se zeptat kdy mám ten žloutek začít dávat...papáme už skoro 1, 5 měsíce příkrmy, malýmu je 5 měsíců...tak jestli už můžu začít?

maryanna
16. srp 2010

@djkrypta áno môžeš, raz do týždňa žltok do stravy a môžeš zaradiž už aj mesko ku zeleninke🙂

djkrypta
16. srp 2010

děkuji 😉 masíčko už taky papáme...jsme velký kluci-už 9 kg... 😀

maryanna
16. srp 2010

@djkrypta fíha, 9 kg?? noo tak to ste už velkíí🙂

janicka006
16. srp 2010

@djkrypta vy jste teda začali papat hodně brzo a máte doma parádního chlapáka...9 kilo je fakt nářez 😀 😀 Ani na to prďolka nevypadá...
Holky chtěla jsem se zeptata,jak dlouho po otevření se musí spotřebovat sklenička????Můžu jí použít ještě druhý den????

maryanna
16. srp 2010

@janicka006 áno môžeš na druhý deň ale len ak v tom nebola oslinená lyžička, teda nie systémom že koľko odje a zvyšok odložíš ale vopred treba odobrať

janicka006
16. srp 2010

@maryanna a pak mám ještě takovou blbou otázku,ale zjistím zda jídlo není horké i jinak než že ho musím ochutnávat???Přiznám se,že když ty srágorky vidím,tak se mi zvedá žaludek už předem...

maryanna
16. srp 2010

@janicka006 no ja to roím tak že keď sa mi vidí že je horúce tak naberiem lyžičku a len sa toho čo je na lyžičke jemne dotknem špičkou jazyka a ak je horúce tak fúúkam:D ja síce sklenky nedávam ale ja čo varím je dobré chutné ale aj tak ja to nejem ani nechutnám neviem prečo mám voči tomu také predsudky neviem prečo takže len ten jazyk.....:D:D

slavicita
16. srp 2010

@janicka006 ja to robím možno trošku negustiózne ale aj mne nie je najlepšie keď to vidím..takže pri ohrievaní a zamiešaní vopchám konček malíčka do jedla a podľa toho viem, či je to jedlé...samozrejme, že si pred tým poriadne umyjem ruky🙂))) inak existujú aj také lyžičky, ktoré ti ukazujú správnu teplotu jedla, tak rozmýšľam, že ich kúpim..

slavicita
16. srp 2010

@wandeirra tak dnes som mu dala zohriať len tri lyžičky na skúšku lebo už tam boli malé kúsočky jedla ( dovtedy mal len hladké pyré ) ale nemal s tým najmenší problém a potom som mu dala tú celú polku, tak to dlávil len taký fukot..ku koncu už mu išlo viac z pusy ako dnu, tak som ho nechala odgrgnúť a po pol hodine som mu dala ešte 120 ml mlieka a aj to zďubol...bol spokojný len tak odfukoval🙂
ešte som sa chcela opýtať...môžem sa mu dať hneď po príkrme napiť trocha čaju??..mám pocit, že to potrebuje zapiť

gabika7706
16. srp 2010

@slavicita to som chcela prave napisat, kupte si tie lyzicky, ked uz teda nechcete jest toto, co jedia vase deti 😀 a mate po starostiach ...

slavicita
16. srp 2010

@aannggiie no vďakabohu, že malý je po manželovi, ktorý je papkáč, tak zje všetko..prvý deň novej chuti sa síce tvári všelijako ( to mu dám len na špičku lyžičky , tak tri do úst ) a naťahuje ho na vracanie ale na druhý deň to bez problémov je...takže som rada, že aspoň s tým nemáme problémy🙂

maryanna
16. srp 2010

@slavicita ja mu za príkrmom dám vždy zapiť troškou vody kedže už tonemá na pyré a keď jetam ryža je to niekedy suchšie..počas píkrmu zapíjať nedávam nieje to dobrý zvyk ale za príkrmom trošku vody si dá

slavicita
16. srp 2010

@gabika7706 no veď sú, lenže môj malý je viac na vlažnejšie jedlo, teplé veľmi nemusí takže neviem, či tie lyžičky nejako využijem ale kúpim ich a uvidím🙂

slavicita
16. srp 2010

@maryanna dík, to som chcela vedieť lebo som nevedala, či mu to nejako nemôže uškodiť🙂

blumka
16. srp 2010

ahojte..teraz som v nejakej teme citala ze miesto oleja sa moze davat do prikrmu maslo? moze? neni to skoro? 😕