Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

maryanna
16. srp 2010

@blumka môže trošku kvalitného masla (kocka masla) namiesto oleja..resp naj je striedať, ale ja dávam len olej sem tam....

djkrypta
16. srp 2010

maminky, proč se dává ten olej? To vůbec nevím...
nj, Davídek byl velikej už v bříšku, teď v tom jen vesele pokračuje...celkově ve všem je tam o měsíc dopředu..
Kde se dají koupit ty zázračné lžičky????

latvia
16. srp 2010

@djkrypta olej sa nemusi davat, kedze MM alebo UM obsahuje tuky na vstrebanie vitaminov A,D,E,K (rozpustaju sa len v tukoch, preto sa odporuca dat trochu oleja,masla)

maryanna
16. srp 2010

@djkrypta no olej kvôli vitamínom rozpustným v tukoch ako A D E K, ale ak dieťa pije dosť mlieka tak netreba dávať stále keďže mlieko obs mastné kyseliny...
lyžičky sú to značky NUBY...tak pohľadaj na nete, majú napr aj v DM.....

djkrypta
16. srp 2010

latvia,- jako normální obyčejnej olej?

maryanna
16. srp 2010

@djkrypta slnečnicový, olivový, repkový, panenský...naj je striedať
áno je to obyčajný olej🙂

gabika7706
16. srp 2010

@djkrypta tak najlepsie panensky, ale ak sa kojite, nemusis do jedla pridavat nic 😉 My mame lyzicky zn. Canpol

djkrypta
16. srp 2010

aha....takže prostě olej...to jsem fakt něvěděla 😖 no, kojit jsem původně chtěla co nejdéle, ale bohužel, Davča je jedlík, už mi začíná odmítat i mlíko-sunar...prostě to z lahve nechce 😒 odvrátí hlavičku, ale když donesu misku s papáním nebo přesnídávku a dávám mu lžičkou tak papá jak o život 😉 je to asi dost brzo, že? no, on už vlastně taky sedí a leze, jezdí ve spor´táku, prostě strašně spěchá chodit...po tazínkovi, ten prej v půl roce už chodil kolem nábytku...zatím je po něm...už má 4 zoubky 🙂 tak od zítra tedy začnu kapat olej 🙂

wandeirra
16. srp 2010

@slavicita,tak to je super,ze mu chutilo...cajik mozes dat zapit jasne

slavicita
16. srp 2010

@djkrypta ja som tie lyžičky videla u nás v Tescu ale určite ich budú mať v každom obchode s kojeneckými potrebami

luciferova
17. srp 2010

@maryanna panensky olej je z coho, z panny? 😀 😀 😀

luciferova
17. srp 2010

dnes ma krpec 9 mesiacov. kolko x denne ma papat prikrm? este sa kojime, hlavne v noci. poradte prosim, aby som nieco nezanedbala. maly papa doobeda ovocie, na obed maso-zeleninu, na olovrant ovocie, na veceru kasu a potom este cicik aj v noci. a aj v priebehu dna ked si vypyta, tak sa kojime. ale nechcem ho uberat o mliecko alebo naopak o papanie.

a dalsia otazka - doteraz sme papali s Avent lyzickami, ale zda sa mi, ze uz su trochu male. mate niekto skusenosti s nimi, kedy ste presli na "velke" male lyzicky?

ivka1603
17. srp 2010

@luciferova
tie príkrmy by som v tvojom prípade nemenila.....správne ho kŕmiš...
čo sa týka lyžičiek, ja som dávala väčšie až od jedného roka...

djkrypta
17. srp 2010

Maminky, a kolik zhruba má vypít čaje nebo vody 5 měsíční miminko? Davídek by pořád jenom bumbal...

brumka
17. srp 2010

ahojte, dnes som zacala malej davat mrkvicku, kolko by jej mala spapat, este kojim ale mlieko uz nestaci lebo mala uz ma 8kg a cez 70cm. Vecer chcem skusit kasu. Mrvicka sa musi dokedy spotrebovat a ako sa uskladnuje? dakujem

gabika7706
17. srp 2010

@luciferova jete podla mna dobre, nic by som nemenila a lyzicky tiez, my sme jedli takou detskou normalnou az okolo roka (starsia dcera)

@brumka ako vies, ze jej nestaci mlieko? Len podla toho, aka je velka? Place od hladu? Ak sa kojite, vydrzala by som aspon do ukonceneho 6. mesiaca 😉 Kasu by som este urcite nedavala. Mrkvicku je najlepsie urobit nad parou alebo uvarit, ak mas kupovanu hotovu, na kazdom pohari je napisane, dokedy to treba spotrebovat. Vacsinou 24-48 hod. A kolko by mala spapat..kolko jej chuti 😉

@djkrypta ohladne tekutin citaj tu http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/12/pitny-...

djkrypta
17. srp 2010

gabika....děkuji!!!!

brumka
17. srp 2010

@gabika7706 vydrzala napapana 3-4h a v noci aj 12 hodin nepapat, ale teraz uz pyta kazdu 1-2h ☹ ja kupovane vyzivy chcem co najmenej davat, chcem jej porobit svoje a pozavarat. Mala som na mysly spravenu mrkvicku doma ci to hned po papani treba vyhodit, alebo to jeden den vydrzi v chladnicke v noci som ju krmila aj 4-5x co je na nervy. Je pravda ze uz ma jeden zubok.

kasyma
17. srp 2010

Ahoj holky,chci se jen zeptat jestli nevadí,že jsem dala malej jogurt Activia s příchutí (meruňka) malá si moc šmakovala 🙂 Doktorka nám,ale řekla,e máme dávat jen bílou,ale to jsem zkusila včera přidala jí do toho rozmačkanou broskev,ale vůbec to nechtěla. Snad to nevadí malé už bude 7 měsíců... 😵

katkas1
17. srp 2010

@kasyma aj ja mam 7 mesacnu dceru a raz za tyzden jej dam bielu activiu sladku, popucim jej do toho este banana, alebo jablko. Cisto bieli jpgurt mi nechcela, az ju na zvracanie natahovalo.

maryanna
17. srp 2010

@kasyma activia nieje pre deti vhodná keďže deti by mali papať plnotučné veci a activia je nízkotučná a obsahuje veľa sodíku draslíku...skús obyčajný biely jogurt

maryanna
17. srp 2010

inak biely jogurt, acidko až po 8mom mesiaci...ale aj skôr nevadí ale fakt radšej ten biely a dochutiť ovocím

gabika7706
17. srp 2010

@brumka mne Martin od malicka papa kazde 2 hod a mame noci, kedy visi permanentne na prsniku ... napriek tomu sme zacali s prikrmami az neskor 😉 To, ze doteraz vydrzala spat v noci 12 hod je skor rarita. Ale vsak ked si sa uz rozhodla ..je to na Tebe.
Doma robena mrkvicka urcite vydrzi den v chladnicke, ak nezje naraz vsetko kludne daj z nej aj zajtra.

@kasyma, @katkas1 Activia nie je klasicky jogurt a uz vobec nie je vhodny pre deti. A to sa teda cudujem, ze pediatri odporucaju 6 mesacnym detom take nieco 🤐
Neviem, ci ste kojeni alebo nie, ale kojenym detom staci jogurt az od roka. Ak nevyhovuje, nechuti jedna znacka, treba skusit inu 😉

katkas1
17. srp 2010

kojeny nie sme od 3 mesiacov, ved uz jej chcem dat iny jogurt, na nete som nasla znacku Albert kvality, je plnotucny a bez akoychkolvek konzervantov, videla som tam sice len cokoladovy ale isto existuju aj ine prichute, ale problem je to ze ho neviem nikde zohnat.

hathor1231
17. srp 2010

ahojte,my sme vcera robili super avokadovu pomazanku 😵
mala mi strasne rada jedava chlebik. kolko ho moze zjest? ona by zmastila kolko by sa jej dostalo pod ruky... co myslite? vsetkeho vela skodi,kolko je teda napr krajcov chleba to vela 😕 diiik za nazory 😉

janicka006
17. srp 2010

@gabika7706 taky jsem to o Aktivii slyšela...prý je nejlepší klasická bílá Holandia
Jinak Rosmann má akci na skleničky,tak kdo je využívá ať si nenechá ujít🙂))
Chtěla jsem se vás na něco zeptat,ale nějak jsem to zapomněla... 😅 😅 ..tak snad si brzo vzpomenu...

lin18
17. srp 2010

Taky kupuju jen bílou Holandii...Activie jsou myslím doslazované i bílé....

maryanna
17. srp 2010

holandia je super, taktiež zvolenský, Sabi, aj tesco organic....proste klasika, čo najmenej prísad aby tam bolo a pllllnotučný🙂

katkas1
17. srp 2010

@maryanna aky zvolensky?Nejaky ochuteny alebo len biely?

maryanna
17. srp 2010

@katkas1 biely zvolenský.....si ho baby asi najviac pochvaľovali pre deti.....