Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

rimmel
24. led 2010

baby odkedy mozu babatka ocot????

aponchie
24. led 2010

ocet kurna nevim ..myslis asi v jidle zeby to pili jen tak nehrozi 😀 ja ocet nesnasijm osobne ho uzivam na na koupelnove baterie 😀 myslis treba pickled gherkins?

rimmel
24. led 2010

nee tie zrovna ne 😀 skor tak do koprovej omacky ci tekvicoveho privarku ci ku kacke do kapusty ked davas 😉 respty asi nedavas ked nelubis 😀 😀

lily1983
24. led 2010

rimmel netuším, aj som pozerala a nenasla som 😖

rimmel
24. led 2010

ale dik za snahu! 🙂

aponchie
24. led 2010

davam do jidla to jo,ale jsk staremu chutna tlaca s octem to blee 😀

lily1983
24. led 2010

co ides varit s octom?

rimmel
24. led 2010

apon 😀

lily no napriklad tu koprovu omacku, ci neviem ci uz moze tu kapustu co varis ku kacne napriklad, ci tekvicovy privarok ci sosovicovy a taaak 😉

rebecca2006
25. led 2010

Rimmel, do dvoch rokov by som ocot radšej nedávala, našla som na nete len jednu otázku na stravovanie myslím 27 mesačného dieťaťa a tam bola odpoveď , že môže, tak predpokladám, že od dvoch rokov...Asi tak ako sostatný agresívnejším korením. A radšej asi jablčný alebo ryžový, nie klasický...

rimmel
25. led 2010

aha dakujem rebecca 😉

grammatika
25. led 2010

ahojte dievčatá,
chcela by som Vás poprosiť o radu. dcérka je na UM a už dva týždne s veľkým úspechom prikrmujeme obedom. do piatku ešte vždy po obede (spapá takmer celý kelímok) pila mliečko (okolo 100ml). Dva dni už za obedom nechce žiadnu tekutinu. Tak sa jej samozrejme prídel tekutín riadne scvrkol. Dokonca aj moč mala včera žltkastý. Odmieta akúkoľvek vodu, či čajík. Ako ju naučiť pomedzi obed a olovrantové mliečko piť?

moravanka
25. led 2010

grammatika
pokud ji sama varis, tak udelej prikrm vic tekuty. ja varim zeleninu, maso (jakoby polevku) a pak to mixuju i s tou vodou, ve ktere se to varilo.
a nebo uz ji davej treba i ovoce, to taky obsahuje hodne vody.

rimmel
25. led 2010

najprv nakoj a potom daj jedlo...a pocas jedenia ponukaj poharik s vodou. 😉

grammatika
25. led 2010

aj by som rada nakojila, ale žiaľ to vydržalo len 6 týždňov. pohárik s vodou - má len päť mesiacov. ale pomedzi jedlo by som to mohla skúsiť.
moravanka, som rozmyšľala s tým ovocím a pridám viac tekutiny do príkrmu. ďakujem

rimmel
25. led 2010

jaj no tak daj najpv mliecko napit a potom prikrm..ale ja neviem prepac mozno ine mamicky lepsie poradia 😉

aleachim
25. led 2010

garmmatika, ono um je dost výživné a tak tedy i syté. Když je poobědě, tak už asi nechce. Spíš se ji snaž dát převařenou vodu nebo čaj. Ale jestli je problém s tekutinami až tak vážný, tak jí um dej třeba hodinu po obědě až jí trochu vytráví.

kuchy
25. led 2010

Zdravím, můžu se zeptat, syn má za týden 7 měs. až do ted zvládal příkrmy dobře, od 3 měs. je dokrmovaný UM, pak od konce 5 měs jsme začali zeleninu, hlavně mrkev brokolici, papal pěkně pak i brambory, nakonec ovoce, ted má ale období tzv na zabití, kromě banánu a kaše mléčné a mléka nic nechce, všechno na mě prská, nové věcy vůbec nechce a ty co už papal také ne, co s tím?

erinbrock
25. led 2010

kuchy
prcci tohle delavaji kdyz zacinaji rust zoubky 🙂 ale muze byt i jiny duvod...

kuchy
25. led 2010

erin, už máme 2 zuby přes 2 měsíce,tak nevím... 😒

erinbrock
25. led 2010

😀 tak dalsi v tom pripade 😀

tymothy
25. led 2010

Kuchy, tak s tím neuděláš vůbec nic. Nezbývá než čekat, až se zase umoudří. Buď ráda, že ti jí alepoň ten banán a kaši... Na svém místě bych ho hlady nenechávala a dala mu alespoň to, co chce. A zbytek bych nabízela, ale nenutila ho do toho - tím bys mu to jídlo jen zprotivila.

zuzankast.
25. led 2010

kuchy to vazne vypada na dalsi zoubky.. Vis co zkus?Udelej treba ryzovou kasi a pridej tam banan. mozna by mohla jit i brambor. kase s bananem - vzdyt sladke skubanky jsou taky dobre 😀 hlavne aby ale prevladal banan.

Nedavno jsem dala male i brambor. kasi s mangem - vim ze je na citrusy brzo, ale ono bylo tak sladoucky a dobry tak sem tam dala kousinek malinkej a ono to tomu dodalo takovou zvlastni sladkou chut a jak nam to smakovalo a alergie zadna 🙂

kuchy
25. led 2010

díky za rady...asi mu to maso namelu fakt do banánu, ted je navíc i nachlazený ☹ ,tak necut k jídlu chápu,ale on prská a řechtá se na mě....dareba...co nadělám 🙂

tymothy
25. led 2010

Třeba má radost z toho, jak mu to prskání pěkně jde... 😀

rebecca2006
27. led 2010

Dievcata, mate nejaké recepty na bataty a fenikel? Sladké zemiaky so zatiaľ robila len samotné, kombinujete ich s niečím? 🙂

lily1983
27. led 2010

na batáty? rebecca, to ako s normálnymi zemiakmi, ja ich dávam namiesto nich..tak so vsetkym 😉 mňamky 😉
velmi dobre to ochutia, a je to fajne sladučke..
fenikel neviem, to som este neskusala..

mja
28. led 2010

dievcata,od ktoreho mesiaca sa moze podavat banan, ako prikrm. moja mala už papa zeleninku, aj ovocie, ale neviem co s tým bananom??? moze ho uz aj od 4 mesiaca???

dm1
28. led 2010

mja medzi prvymi, teda uz mozete

mja
28. led 2010

dm1 dakujem......som si aj myslela, nevies ako je to s ryžou???

jejda
28. led 2010

Ahoj holky, prosím vás, pořád mi vrtá v hlavě jedna věc, ale nevím jestli jste to tady už řešily. Když se může některé ovoce až později (například broskve od 1 roku), platí to i pro přesnídávky ve skleničkách nebo jen pro čerstvé ovoce? 😒 Sice máme na ovoce ještě čas, ale moooc by mě to zajímalo. Děkuji 🙂