Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

imzadi
9. zář 2011

@daisy14 to je napad, mobil 😀

holky, myslite, ze kdyz si nastrouham hrusku, ze to pyre muzu zamrazit? dostali jsme more hrusek, to nestihneme snist a na zavarovani jsem lina...dik 😉

daisy14
9. zář 2011

@imzadi Já to tak udělala, teda hrušku jsem ale nejdřív povařila, pak rozmačkala a je v mrazáku. Syrovou, to nevím.

imzadi
9. zář 2011

@daisy14 ja to klidne i povarim 😀

luckakol
9. zář 2011

Ja bych to taky povarila 🙂

buburka
10. zář 2011

Ahojte. Idem mrazit tekvicku. Staci uvarit domakka tekvicu v dojceneckej vode, rozmixovat a zamrazit? Chutilo, alebo chuti to vasim detom?

cicimon
10. zář 2011

@buburka tekvicu a cuketu je lepsie mrazit len taku surovu pokrajanu, postruhana a uvarena pusti vela vody.... mne sa naj osvedcilo nakrajat zeleninu na male kusky a potom si len vyberat podla potreby a spolu varit... len karfiol a brokolicu nakratko uvarit, schladit a azmrazit

alenv
10. zář 2011

@imzadi
@daisy14
holky tak asi už slavíme uspěchy.. už přes týden mi denně sní najednou celou skleničku příkrmu.. sice pořád chválím, dávám nabumbat, ale už to jde za chviličku má spapáno 🙂

buburka
10. zář 2011

@cicimon Dik za radu. Uz som necelu polovicku uvarila a nalozila do skla...ale ostatne som len nakrajala a dala za surova zamrazit. Tak uvidim teraz na vlastnej skusenosti...aspon budem mat ako porovnat : ) Mrkvu a ostatne som len ocistila a zamrazila...sa mi zda, ze je lepsie to robit pred papanim..teda v ten den...ved s tym nie je tak vela prace ako som si povodne myslela 😅

Chcem sa este baby opytat, ci treba vsetko varit v dojceneckej vode..myslim po rozmrazeni. 😕

cicimon
10. zář 2011

@buburka ja som nikdy nic v dojcenskej vode nevarila, v normalnej z vodovodu, ved mame dobru vodu a v KE je tiez dobra voda

buburka
10. zář 2011

@cicimon akoze mame normalnu..no vacsina znamich mi vravela, ze aspon do 6mesiacov, ked nie do roka davaju len dojcenecku...tak neviem...preto sa pytam..tiez sa mi to zda trosku prehnane. UM zarabam do dojceneckej aj pit davam dojcenecku, ale varit v nej zeleninu...neviem ci je to nutne 😕 😕 😕

ivkaj
10. zář 2011

@buburka já v kojenecké vodě vařím. Ptala jsem se na vodárnách a u nás voda z kohoutku pro kojence vhodná není.

buburka
10. zář 2011

@ivkaj tak to ma nenapadlo, ze by som sa opytala na vodarnach. Akoze nesmies davat prevarenu z vodovodu? A vy ju pijete normalne? Ja som myslela, ze ked je pitna, tak je ok ked sa prevari...len neobsahuje vyvazene mnozstvo mineralov a tak, ako dojcenecka. Jasne, ze by som mu nerobila UM ktore pije denne a casto do vody z vodovodu, ale zeleninu ked dusim, tak vlastne ju umyvam a vsetko predtym v riadnej vode a preto som myslela, ze ta troska v ktorej sa vari prikrm by mohla byt tiez klasicka 😕 Tak teraz neviem....volat do vodarni?? 😅 😅

cicimon
10. zář 2011

@buburka no do UM sa voda neprevara a ked varis tak staci z vodovodu, tam to vrie... podla mna je uplne zbytocne davat dojcensku na varenie, ved na SK je kvalitna voda, KE nevynimajuc

ivkaj
10. zář 2011

@buburka paní z vodárny mi odepsala že není vhodná kvůli obsahu dusičnanů (na kojeneckoou vodu jsou přísnější limity). Po městě jsou zásobníky s vodou z nějakých vrtů (to je i kojenecká) a 2l mě vyjdou asi na 5Kč, tak se to dá.

daisy14
10. zář 2011

@alenv No to je super, že se tak rozjel, chtělo to trochu času a povzbuzování. 🙂 Já mám zase problém, že mi malá nechce pít ☹ čajíky ji nejedou, šťávy taky ne a dávat jí jen vodu mi přijde divné. Z hrnečku pít odmítá a dostanu do ní jen pár lžiček s jablíčkovou šťávou hodně ředěnou, tak fakt nevím co jí dávat.

alenv
10. zář 2011

@daisy14 no já sama koukala.. jelikož dělal hrozně fory, ale pomohli mi tady rady od vás.. musím mu fakt dávat mezidím to zapít a když jíme to je divadlo..pořáe říkám haaaaam a pak šikulkaaa a on se tomu děsně směje 😀 ale spapá to tak a myslím, že za 10 minut jsme najezený i ven z židličky.. tak to já mám od miminka žunku vypije vše, ale přednost dává vodě a neslazeným věcem. celkově mu sladký nechutná ani ovoce.. ale je mu jedno jestli mu dám čaj nebo vodu. Dávám spíš vodu. Jenže u nás je zas problém, že nemůžu moc, jelikož od malička hodně ublinkává a když se napije vody víc tak to jde celé ven.-(( to mě pěkně štve

dokina
10. zář 2011

@timea.ryan prosim mohla by si mi poslat recept na hruškovo-jablkové pyré. Chystám sa využiť bioovocie zo záhradky, no bojím sa, ze keď nedám cukor sa mi to pokazí. Dakujem.

imzadi
10. zář 2011

@alenv super, sikulky!!

sova33
10. zář 2011

@daisy14 Buď ráda 🙂 Voda je je nejlepší a nejlevnější. Všechny živiny, které potřebuje, dostane v jídle, takže na pití je ta voda fakt nejlepší. Docela ti závidím, protože náš malý vzal na milost tak jedině čaj, ale když potřebuju, aby hodně pil (když má teplotu apod., musím naředit ovocnou šťávu - nejvíc mu jela hrušková 😀)

weri1
10. zář 2011

@daisy14 buď ráda, že ti pije vodu, malej taky pije jen vodu a já taky 😀

weri1
10. zář 2011

@ivkaj taky jsem dávala artézskou 🙂

jankadudova
11. zář 2011

Holky, mam dyni od Hippu a MAxikovi chutna. Cim mu to vylepsit? da se s necim zkombinovat? Diky

mariana0915
11. zář 2011

babule potrebujem recept na detsku vyživu z tekvice nemate niektora ????

renatka100
11. zář 2011

@mariana0915 ja ju klasicky uvarim vo vode a rozmixujem a výživa je hotová

mariana0915
11. zář 2011

@renatka100 lenže mne sa zda nejaka riedka?????? 🙂

imzadi
12. zář 2011

@mariana0915 dyni delam s bramborem...

@jankadudova brambora 🙂

@andelka ahojky, prosim Te, vcera jsem koupila vlocky, nejake bio ovesne...jak na ne? namocit do horke vody? nebo rovnou do vyzivy? ja je nikdy nejedla ani sama 😅 dik

andelka
12. zář 2011

@imzadi já je namočím do normální vody a pak povařím. Dělám tak sobě ovesnou kaši a malému jsem je dávala do ovoce.

jankadudova
12. zář 2011

Holky a to ja jako kvuli lepku? Jakou to ma chut a od kdy davate?
@imzadi Diky za tip s bramborem

andelka
12. zář 2011

@jankadudova no já vločkama začínala jako s lepkem (od 8měsíce, může se od 6tého), protože ikaše jsem v tu dobu ještě nedávala a pečivo taky ne. Tak jsem mu sem tam dala do ovoce ovesné vločky. Je to méně agresivní lepek, takže je dobré s nima začít.
Chuť - no jako ovesné vločky, já to jím odmala doteď, nevím jak to popsat. 😅

jankadudova
12. zář 2011

@andelka Takze az budu zacinat s lepkem, doporucujes vlocky. Jake a kde kupujete? Povarit, mixnout a do ovoce. Chapu spravne? 😉