Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

moravanka
28. led 2010

plati to i pro sklenicky. proto pozor na to, kdyz je kupujete. vyrobci uvadi napr. od 6 mesice a jsou tam rajcata, jahody, maliny. delaji to schvalne, protoze maminky potom kupuji to, co by jim samotnym chutnalo, chteji to doprat i svemu detatku a vyrobci maji kseft.

dm1
28. led 2010

jejda malo by to platit aj na ovocie z poharika aj pri zelenine to iste. Ale sama vidis ze sa daju kludne najst jahodove vyzivy od 4m 😨 . My sme ale dali teraz uz broskynovu vyzivu. myslim si ze to je podobne ako marhula a nie je to cudzokrajne ovocko tak sme dali uz skor

rebecca2006
28. led 2010

Jejda,prosím odkiaľ máš info, že broskyne sa môžu od roka? POkiaľ ja viem, idú medzi prvýi s jablkai, marhuľami a slivkami- ale baby, opravte ma, keď trepem. Niekto sa tu pýtal na ryžu, tá sa môže hneď od začiatku

slniecko26
28. led 2010

Ahojte ja som tiež niekde čítala, že sa broskyne môžu tak ako aj marhule, slivky, medzi prvým ovocím. A čo sa týka ryže, tak u nás to nebol úspech, nechutilo jej to tak skúsim opäť za také 2 týždne.

tymothy
28. led 2010

Mja, rýže se může taky od 4. měsíce. A u nás úspěch měla. 😉

moravanka
28. led 2010

co se tyce broskvi, uvadi kazdy zdroj neco jineho.

aponchie
28. led 2010

jejda j amyslim teda ,ze broskev merunka svestka jablicko jsou celkem v pohode ..teda myslim ze sklenicek na cerstve si jest enetroufam a mozna uz bych mohla,ale tyhle vseck ynam delaji dobre akorat jahodu jednou zkusila a blee nechtela

danielasr
28. led 2010

mala by som otazku k tej ryzi, ma to byt nejaka specialna, ci taku aku mame doma? a ako sa potom ta ryza upravuje, aby sa mala nezahrdla, este sa to tiez mixuje? dakujem

aponchie
28. led 2010

danielko zalezi na tobe jakou ryzi ,ale asi spis klasickou bilou parboiled nebo bezne co kupujes domu a potom naredit vodou a poradne rozmixovat tycovym mixerem a urcite s necim ..priklad mrkvicka at je to sladsi a barevnejsi trosku naredit at to neni hutne jak papuc a je to mnam 😎

danielasr
28. led 2010

diky, parboiled mame doma 🙂

jejda
28. led 2010

Děkuju za odpovědi. Rebecco našla jsem to na www.kojeni.net 😅 Ale nechápu, když meruňka se může mezi prvními, tak proč by se nemohly broskve. 🤐

shaula
28. led 2010

Broskve - různé zdroje uvádí různé údaje. České www.kojeni.net říká od roka (potenciální alergen), slovenské stránky tvrdí od 7 měsíců.
Rýže - hned od začátku, je to nejsnáze stravitelná obilnina 😉

dm1
28. led 2010

jejda prave preto som ja tu broskynu dala ze som to sama nechapala a tiez som v inom zdroji citala ze sa broskyna moze skor

dolda
28. led 2010

Holky já jsem celkem zásadová v jídle pro svou dceru, ale nevidím důvod, proč dávat třeba broskve až od jednoho roku? Hodně dodržuji zavádění potravin právě podle www.kojeni.net, ale ne doslova, chce to spíš některé potraviny zkusit, některé děti jsou prostě alergické na některé potraviny a jiné ne, někdo se třeba osype i po mrkvi 😉

A co se týče kupovaných přesnídávek nebo i ostatních příkrmů, tak nemám slov, jde jen o byznys 😠 , jak můžou napsat na příkrm od 4. měsíce králík s mrkví, bože to někdo do tak malého dítěte rve maso 😠 a to bych mohla pokračovat dál, ale radši se nebudu rozčilovat 😒

Myslím si, že je důležitá pestrá zdravá strava, hlavně do jednoho roku nesolit a nepřislazovat 😉

rimmel
29. led 2010

kojeni.net mi v niekt.veciach pride dost zastarale.....ze broskve od roka? preboha to ako preco 😀

ockovelasky
29. led 2010

Ahojte.. Neviem, či ste tu o tom už písali, ale chcem sa opýtať, dávate drobcom ryžu, ak áno, ako a s čím?? Drobec to absolútne nechce, tak asi zostaneme pri zemiačiku zatiaľ.. 😝

aponchie
29. led 2010

dolda presne tak..jenze spoust amatek to bere jako dogma kdyz je napsane 4+a bude tam cokoliv tak to neni problem pac oni by to preci nenapsali kdyby to byla hloupost 😀

danielasr
29. led 2010

a co sa tyka ovocia, davate normalne surove jablcko, banan? niekde som myslim citala, ze by sa aj banan mal udusit? ako podavate vy? diky

tymothy
29. led 2010

Ocko - rýži dávám - dělám ji jak se zeleninou, tak i třeba s ovocem nebo do kaší. Magdalence teda chutná, má ji raději než ty brambory. Ale každé dítě je jiné, takže pokud ti ji malý nejí, nenutila bych mu ji.

Daniela - Ze začátku, když ovoce zavádíš do stravy by se mělo alespoň zlehka povařit, po několika dnech už můžeš dávat syrové. Banán teda nedusím (dusí se na másle) - nicméně my za prvé máslo nemůžeme a pak mi to nepřipadá zrovna nejvhodnější recept. Takže banán dáváme syrový, maximálně ho trochu povařím, když z něj dělám kaši.

ockovelasky
29. led 2010

ďakujem, tymothy, ryžu mixuješ, alebo pridávaš vcelku?

tymothy
29. led 2010

Dříve jsem ji mixovala - ale je třeba ji hooodně rozvařit, jinak ji se ti to do hladka nepodaří, teď už používám předmletou rýžovou krupičku, takže tam už je to potom bez práce.

ockovelasky
29. led 2010

Tak na ryžové vločky alebo krupicu som sa u nás už pýtala, ale zatiaľ bez úspechu.. 😖 skúsim kuk na net.. 😉

shaula
29. led 2010

Ockovelasky - jestli chceš čistou rýžovou krupičku, tak já jsem používala tuhle: http://www.pharmacyplus.cz/shop.php?action=show...
Stojí cca 29 Kč, u nás ji mají skoro v každých potravinách a drogeriích, kde prodávají dětské výživy.

poletucha
29. led 2010

ahoj holky, potrebovala bych poradit...davam malymu k obedu zeleninovy prikrmy a k vecer kasi...ale skoro kazdej den mi u toho rve 😅 ..a pritom otvira pusinku a papa dobre,ale proste se jakoby vzteka, nechapu to...delal vam to nekomu taky prcek? nebo nemate sajn proc? ja uz zkousim vsechno,futrovat ho rychle,pomalu,davat mu pritom napit,delam koniny a on se treba smeje a pak zase spusti 😕

emanka
29. led 2010

poletucha, nie je to pre neho moc horúce? Možno mu to nerobí dobre na zuby, respektíve na ďasienka, ak sa mu tlačia zuby...a aj keby nie, tak to už môže mať citlivé...

achina
29. led 2010

poletucha, delal (a nekdy stale dela) mi to taky, zacalo uz nekdy ve 3. mesici, pak to ustalo a zase se to obcas vrati, jsem z toho na nervy, zkousela jsem menit dudliky, polohy, delala opicky, nic jsem nezmohla, je to strasne vycerpavajici, bohuzel neporadim, protoze ja taky neprisla na to, proc to dela...

mam jeste otazku na ostatni, kdo maji doma jedliky, kolik musite dat prckovi prikrmu, abyste mu uz nemusely dat mleko? ja i kdyz dam 150 g, tak je furt hladovy...diky

katulen
29. led 2010

já začala dávat příkrmy před necelými 3 týdny, doteď snědl tak 100-120ml (to je ta malá sklenička) to jsem pak ještě dokojovala, dopil si co chtěl. Dneska snědl poprvé 140ml, bylo to i řidší konzistence, takže i na žízeň. Šli jsme po obědě hned ven, a jak jsme přišli, za 2 hodiny, tak jsem kojila a to pil docela dlouho, takže tak nějak vyzkoušet a nabídnout dítěti po jídlo prso, v případě, že nekojíte bych zkusila podat převařenou kojeneckou vodu, popř. slabý dětský čaj. Postupně má příkrm nahradit kojení, ale já třeba zkoušim dokojovat, protože se bojím, že když kojení vynechám, tak se mi bude tvořit méně mléka.

moravanka
29. led 2010

poletucha, my mame to same. krmim v zidlicce, ona se tam krouti, vzteka, otaci. tak ju musim vytahnout, dat si ji na ruku, chodit s ni po obyvaku a druhou rukou ju dokrmit.
taky uz mam z toho nervy, mala mi malo papa a pak jeste takove divadlo.

emanka
29. led 2010

achina, teraz papá 250 g, samozrejme bez ďalšieho mlieka, ale keď sme začínali, tak jej stačilo 125g a tiež bez mliečka...to je individuálne, musíš si to odsledovať 😉

lily1983
29. led 2010

ahojte, tak moja spapa na obed asi tak 150 az 200 ml, kedy ako a nemusim jej uz davat mlieko, a s kasou je to podobne vecer...teraz ale mame dietu, vracali sme, takže velmi opatrne, neviem, kedy na tom budeme zase tak ako predtym 😢 ...a to uz tak krasne papala 😢