Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

martimarti
4. bře 2009

Holky, neblbněte a zůstaňte v klidu, já tím také prošla, pokud kojíte, tak je to pohoda, já když malá nejedla a že měla období, tak jsem o to více kojila, nebojte, ona vám zlatíčka hlady neumřou. Malá mi teď jí tak o 2/3 méně než normálně, ona toho i tak moc nesní, a podle toho jak slintá a v noci pláče to tipuji, že jí sestupují stoličky. Oni se vám rozjí, nebojte.. 😉 😉 Myslím, že jen málo dětiček tím neprošlo.

kate77
4. bře 2009

Kamanka,my jsme na příkrmech od ukončeného 4 měsíce a celou skleničku 200g mi papá 3 týdny,jsem pořád dokrmila ..a to jsme na UM,tak bych klidně dokrmovala,přijde čas uvidíš i Mudr mi říkala,že tak co s ní..aspon něco...že potřebuje železo a vit z těch masozelenin.příkrmů..takže celý mi snědla 6 měsíců a 3 týdny🙂 hm to je jako ted vy🙂

mikulka
4. bře 2009

kamanko, a nemůže mu třeba zrovna ta sklenička nechutnat, zkoušela jsi i jinou? Ale víš, když ti sní půlku skleničky, tak myslím, že je to dobře. Hlavně že máš mlíčko, holt ho dokojíš a hotovo. Ono mu zase začne víc chutnat. Ale stejně, aspoň že ta půl sklenka! 🙂 😉

kamanka
5. bře 2009

No, děkuji za podporu, musíme vydržet! Dnes snědl na oběd cca 80ml toho příkrmu, tak jsem ho pak dokojila! Já ty druhy měním, takže to by mu nechutnal žádný! Díky, holky🙂 Zbytek mu zkusím dát na večeři a uvidíme!

kamanka
6. bře 2009

Ahojky, tak dnes měl na oběd špenátek s bramborem a do toho žloutek a snědl celou skleničku!!! Jupííí! Asi bude po mamince, já taky špenát miluju🙂

jitrulka
6. bře 2009

tak se jdu k něčemu přiznat... my máme doma televizzi jako kulisu a využivám ji i při krmení. pač malá na ni jen kouká a poslušně otvírá pusinku. Když je vypnutá, tak sebou šije jak šídlo a dostanu do ní sotva polovičku 🤐

mikulka
6. bře 2009

kamanko, tak vidíš, hurááá.

Holky, a od kdy se vlastně děti mohou dívat na tv, tak od roka? 😕

andy80
6. bře 2009

mikulko, moje malá pozoruje televizy od doby, co si sedla a viděla na ní, takže cca od půl roku. Líbí se jí Teletubies (to sluníčko nejvíc) a znělka večerníčku. Občas se zasměje, když je tam záběr na něčí hlavu co mluví, tak to ona si myslí, že si ten dotyčný povídá s ní, tak s telkou laškuje 😀

kamanka
6. bře 2009

Našeho malého moc tv nebere, jen ráno trochu Kouzelná školka! Nejvíc žere, když mu pustím na cd Písničky z Večerníčků🙂

jitrulka
7. bře 2009

Holky... mám takový hloupý dotaz, 14 dní dávám navečer kaši, ale malá spí hůř. Jak poznám, jestli ji po ní nebolí bříško?ted ji davam krupicovou od sunarky ale lepší to není. Může se dávát večer něco jiného místo kaše?

berenika39
7. bře 2009

jitrulka - a mlíčko samotný už jí nestačilo? když kaši, tak možná jinou, než krupicovou, ta zrovna je do žaludku dost těžká, docela je dobrá obyč Rýžová moučka od Nestlé, včera jsem ji dělala, normální dávku UM a do toho tři lžíce - bylo to nadejchaný, lehký, na noc ok. Já teda na malým nepoznám v noci nic, bo naštěstí od mala lehne a spí až do rána, ale tak bych mu nechtěla na noc zbytečně zatěžovat žaludek, to je jasný.

andy80
7. bře 2009

jitrulko, co zkusit Nestlé mlíčko s kaší nebo Sunarka mlíčko s kaší. Prodává se to v takových malých krabičkách. Nebo zkus udělat mléčný koktejl. Do 150ml UM přidej půlku banánu a 2-3 dětské sušenky a rozmixuj. Je to ňamka, malé to moc chutná.

berenika39
7. bře 2009

andy 😀 😀 , po těch krabičkách se malej může utlouct, jen mě deptá ta cena. kdyby měl pít denně 2 krabky, tak nevím, dávám mu to příležitostně, ale dobrý to je 😀 😀 😀

andy80
7. bře 2009

berenika, já to taky dávám občas, na to abych to mohla dávat denně, by musela být mateřský trojnásobná 😀

jitrulka
7. bře 2009

holky, děkuju moc za rady. Když jsem dávala jen mlíčko, taky byla taky hladová. Ted nevím jestli se budí ze zvyku nebo kůli bříšku. O hustším mlíčku jsem taky přemejšlela ale malá neumí pít z lahve a ani jsem ji to nechtěla učit. Jiný způsob podání mě nenapadá. Máme už třetí druh kaše ale rozdíl mezi tím není. Ta krupicová ji moc chutná a kaká normálně.

mikulka
8. bře 2009

Holky, poraďte, prosím.
Leží mi v hlavě jedna věc. Sice ještě s příkrmy chci počkat, ale už teď si dělám starosti, čím začnu.
Kája má problémy s kakáním, a to velké. A taky měl dlouho velké koliky, teď má "jen" prdíky.
Mrkvičkou se tedy bojím začít, abych mu ještě víc nezavařila s tím kakáním. Ale čím jiným? Dr, radila brokolici, ale ta nadýmá, ne? Toho se moc bojím. Chtěla jsem začít cuketou či lilkem, ale ani v jednom prý není dostatečné množství minerálních látek.
Co myslíte, jak bych to měla udělat? Co petrželka? Nebo dát brambor a trošku mrkve? Troška by třeba nevadila?

dukie
8. bře 2009

mikulka: My měli taky potíže s kakání a vůbec s bříškem jako takovým. A s mrkvičkou jsme začali. Kakání mu to samozřejmě zhoršilo. Ale na radu maminky a ženských tady... byť jsem si tím nebyla jistá, protože se všude píše, že až později... jsem mu začala dávat po lžičkách švestkovou výživu, ta pomohla, ale kdovíjaký zázrak to nebyl. Takže jsem přistoupila k variantě, která se ukázala jako velmi dobrá - dávat mu během dne po troškách cucnout švestkové šťávičky (kupuju od Hippu, ředím ji s kojeneckou vodou půl napůl). Malej od té doby kaká jedna radost. 🙂 A mrkvičku a brambůrky a masíčko baští s chutí. Takže asi takhle... nebála bych se toho. Šťávičku bych pro jistotu zakoupila dopředu, ať ji máš doma při ruce... a šla bych normálka do mrkve. Konec konců... napoprvé ho tím nenacpeš k prasknutí... takže opatrně, citlivě... a uvidíš, co to udělá. 🙂

Jo a naše dětská radila ještě proti zácpě ráno před baštou lžičku šťávy ze syrové mrkve... nebo pár lžiček heřmánkového (narychlo spařeného) čajíku. Obojí má prý mírně projímavé účinky. Ale nevím, nezkoušela jsem.

Držím pěsti, ať to zvládnete. 😉

mikulka
8. bře 2009

dukie, a začala jsi mrkvičkou První lžička od Hami, nebo bych ji měla spíš uvařit či udusit? Švěstkovou šťávičku mu občas dávám i teď, ale bohužel ji nechce, jen tak 1-2 lžičky...

kamanka
8. bře 2009

Mikulko, náš malej měl taky problémy s kakáním, ale mrkvičkou jsem taky začla a začla jsem tou od Hami! řekla jsem si, že vařit začnu, až toho sní malej víc, ne takové cucky. A s tím pitím se neboj, on si časem zvykne. Mně někdy malej vypije skoro 200ml, dnes asi jen 80ml!

mikulka
8. bře 2009

kamanko, a jak to pak vypadalo s kakáním, když jsi začala dávat mrkvičku? A po příkrmu dáváte vždy pití? Jak dlouho po?

kamanka
8. bře 2009

no, kadil mi 1xtýdně, po 3 týdnech se to upravilo na každý den, nebo ob den, ale dávalo mu to dost zabrat, nasadila jsem ty šťávičky a švestkový přesnídávky, tak se mu kadí líp, ale pořád to není ono, teď to bylo pár dní v poho, ale dnes ráno jsem objevila zoubek,takže to bylo zoubkem...dnes už opět nekakal, tak uvidíme! Já do něj láduju pitíčko i v noci, pokud se chytne! A pít dávám i mezi jídlem, i hned po, valím to do něj, co můžu! Nevím, jestli to dělám dobře či špatně, ale nepozvrací se třeba po tom jídle, tak snad to špatně nedělám!

kamanka
8. bře 2009

Jo a taky jsem začla přidávát do přesnídávky trochu bílého jogurtu, prý to taky pomáhá! Dnes jsem nakoupila Activie, tak uvidíme, jestli to taky pomůže!

kamanka
8. bře 2009

Poradíte někdo, co dávat prckovi na svačinky? Mám pocit, že mu pořád dávám jen přesnídávky! Zatím vždy do oběda kojím, na oběd už příkrm, svačinka taky příkrm ovocný, večeře kašička...už bych mohla dávat i dopoledne něco, ne? Možná už můžu dávno🙂 😨

kijonkova.k
8. bře 2009

Kamanko,já kojila do 6 m.Pak měsíc dávala jen obídek a kaši večer,po měsíci dopoledne ovoce a až za další měsíc jsem přidala odpoledne jogurt.Jsem to nechtěla uspěchat. 😉

kamanka
9. bře 2009

Díky🙂 Já to trochu uspěchala, ale co už se dá dělat? 🙂

kamanka
9. bře 2009

Jo a holky, když dávám kašičku...já jí dávám v 6 a o půl 8 ještě nakojím a malej jde spinkat, dělám to dobře nebo se ta kašička má dávat před spinkáním nebo je to jedno?

andy80
9. bře 2009

jitrulko, hustší mlíčko já dávám normálně z hrenečku s pítkem.

kamanka: kaše se doporučuje dávat alespoň 1,5 hodiny před jídlem, takže myslím, že to děláš super.

mikulka
9. bře 2009

kamanko, a pití dáváš své mlíčko, nebo ty šťávičky, či vodu?

S kaší se to má dělat, jak to děláš ty. Dát kaši, po hoďce třeba vykoupat, pak mlíčko a spát. 😉

Holky, na kakání se doporučuje přidat olej i dos kleničky, nevadí, že nebude povařený?

A ještě dotaz, když jste začínaly dvěma lžičkami, hřáli jste v mikrovlnce, nebo jak tak malé množství?

kamanka
9. bře 2009

Mikulka, pořád kojím, ale dávám i čaj i šťávičky ředěné vodou! A když mu nechutná čaj, tak do něj stříknu trochu té šťávy a hned to má jinou chuť. Jinak všechno od začátku dodnes ohřívám ve vodní lázni!!! O tom oleji jsem ale nic neslyšela, tak neporadím!

kacka.va
9. bře 2009

my když dali kaši tak hoďku před spaním, tak malá byla neklidná, takže teď dáváme dřív a je to v pohodě.