Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

romcovaklarka
15. pro 2011

Ahoj, nevíte někdo, jestli se dá v tuto dobu někde v Praze koupit bio zelenina? Myslím samozřejmě takovou tu, co je v zimě k dostání - aspoň třeba mrkev, dýně, brambůrky. Máme začít příkrmy a radši bych pro začátek dělala domácí. Díky moc za tipy.

iv123
16. pro 2011

Ahoj, dala jsem první příkrm - mrkvičku. Co mi doporučíte jako druhou zeleninu? Mám strach, že z květáku či brokolice bude mít nadýmání.

sova33
16. pro 2011

@iv123 Přidej bramboru, pastiňák, pak můžeš dát dýni, ta dětem taky dost chutná. Z té brokolice bych strach neměla, taky můžeš přidat cuketu nebo batát, ale ten není hned tak někde k sehnání.
Jinak na zavádění příkrmů jsou dobré stránky kojeni.net

frick
16. pro 2011

Vie mi nikto poradiť? My už papáme zeleninku mixovanú. Zje jej dosť a už nechce ani mliečko na dotlačenie.Chcela by som vedieť na ako dlho by ho to malo zasýtiť?

mimca20
16. pro 2011

@frick Kolko mesiacov mate?? U kazdeho dietatko zasytenie je ine aspon si myslim. Nasa skusenost - spapame a do polhodinky hodinky nasu davku mliecka 150 vypijeme.

mimca20
16. pro 2011

@iv123 K mrkve pridaj zemiak 🙂. U nas mrkva nemala uspech, tak sme skusili tekvicu so zemiakom a to spapal

mimca20
16. pro 2011

@moncakuna Mozes pridat karfiol, cuketu.

mimca20
16. pro 2011

@rozarka65 Mozes vyzivku - jablko+hruska+ banan. Mozu byt spolu alebo oddelene, to je jedno. Nam to chuti

frick
16. pro 2011

@mimca20 mame 5 mesiacov.keď mu dám za hoďku nevypije ani 60

mimca20
16. pro 2011

@frick No on asi sam vie ci mu staci alebo nie, da ti to najavo neboj. Ked vypije 60 tak mu to asi staci.

mimca20
16. pro 2011

@frick Nedržim sa podla ziadnych tabuliek (a ani som na nijake nenatrafila) ohladne toho kolko by mal spapat prikrmu a potom kolko mliecka. Uz to viem ja aj moj maly automaticky.

frick
16. pro 2011

@mimca20 dík ja so len nevedela že kedy asi ďalšiu dávku mlieka 🙂

rozarka65
16. pro 2011

@mimca20 🙂

mimca20
16. pro 2011

@frick To je OK, na to sme tu ked nieco nam nesedi tak sa pytame. Neboj ono sa to u vas rozbehne raz dva. Ked chces mozem ti poslat brozurku receptov do 1 roka, mala som toho kopec tam v zosite, tam v casopise. Tak som to dala dokopy a ma to 25 stran - polievky, mäso, bezmäsite, cerealie, napoje, kase.

romanecka
16. pro 2011

Ahojte, čo znamená mini množstvo cestovinovej závarky? Akože uvarím cestovinu vo vode a z tej vody dám malému do príkrmu? 😕

berule
16. pro 2011

@frick my jsme včera začali poprvé přikrmovat a vydržela mi malá 2 hod po mrkvi, dnes už 2,5 hod.

elienka
16. pro 2011

@romanecka ja to chápem a robím tak, že som si kúpila bezvaječné cestoviny písmenká a dám variť cca pol lyžice do vody spolu so zeleninou a potom to všetko potlačím vidličkou a dám spapať

frick
16. pro 2011

@mimca20 no to by bolo fajn.ja som mala ešte pri prvom synovi tiež kopu toho ale sme sa sťahovali a za svet neviem kde to je . 🙂 a predsa 6 rokov je šesť rokov a že by som si to pamätala sa nedá povedať a druhá vec je že druhý syn je úplne iný čo sa jedenia týka 🙂 takk ti budem vďačná ak to nepotrebuješ

romanecka
16. pro 2011

@elienka Ja sa chystám naparovať, tak potom cestovinu dám normálne uvariť a kúsok z toho priliať na rozmixovanie asi... že?

mimca20
16. pro 2011

@frick Potrebujem to tiez, ale je to v pc podobe takze pohoda posuvam ti to hned.

frick
16. pro 2011

@mimca20 Jééé zlatá si ďakujem pekne.Teším sa 😅 idem to omrknúť

elienka
16. pro 2011

@romanecka tak by som to urobila, inak ak paríš, neviem či máš parný hrniec, ja mám, ale parím už v tlakáči, tak ja dám zemiaky a cestovinu do tej vody a na to košíček do ktorého dám mäso a zeleninu. Je to naraz uvarené a nemám kopu hrncov. Keď uvarím, tak tie rozvarené cestoviny a trocha vody dám do tej zeleninovej kaše.

briketa
17. pro 2011

Preco sa zavadza ako prvy prikrm mrkva? Ved je z kategorie tazko stravitelnych zelenin co aj zapecu.
Preco nie logicky cukina, tekvica?

kaja73
17. pro 2011

@briketa Ja s tebou suhlasim -nas sa navyse aj po mrkve vyhadzal. 😒
Ozaj je lepsia cukina a tekvica. 😉
A podla mnohych alergologov sa to už aj takto odporuca-zacat s cukinou.

sarihy
17. pro 2011

Ahoj holky,
ač už mám staší dítko, připadám si teď plně bezradná...Laura prostě nechce obědvat...jogurt, ovoce, kaši, chleba...všechno zblajzne, ale prostě zeleninu do ní rvu skoro násilím - donedávna snědla cca 100g, což jsem považovala za úspěch a byla celkem spokojená, ale teď 4 dny jsem do ní nedostala vůbec nic..Jako váhu má v pohodě (v 8M 70,5cm/8,25kg), ale o to nejde - mám strach, aby jí nechyběly nějaký živiny a vůbec jako neobědvání není plně v poho, že ?! Ale co s ní ?? Poradíte ??? Mám plašit, nebo to nechat, až se "ulkidní" ? Napadlo mě vynechat třea ovoce a dávat prostě 2xdenně zeleninu, ale to by taky mohla být půl dne o hladu. Ještě teda musím napsat, že ač k obědu nic nesní, tak vydrží celkem v pohodě až do svačiny...Fakt nevim, co s ní...

careamell
18. pro 2011

@sarihy Ahoj, tak deti môžu mať rôzne obdobia, napríklad, keď idú zuby, tak môžu odmietať papať.
My to máme tak, že od začiatku prikrmovania mi malý obed jednoducho nezje ☹ Okrem kupovaných výživiek..tie zblajzne. Skús jej ju ponúknuť, či ju spapá. Zje len jogurt alebo nejakú kašu sem tam. Váhu máme ale parádnu, malý je zdravý, takže sa neplaším. Je stále kojený, takže mliečko má stále.
Ešte vyskúšaj nedávať na olovrant, alebo ráno sladký príkrm, ono deti po sladkom môžu odmietnuť nesladké. 🙂
Veľa šťastia 🙂 🙂 🙂

dendy1
18. pro 2011

@careamell mne malá v posledných dňoch strašne málinko papká, fakt sú to len zo 3-4 lyžičky z čohokoľvek ☹ Už mám aj pocit, akoby schudla - ale neviem to určite, naposledy vážila pred dvomi týždňami cez 10 kg. V stredu ideme na poradňu, tak uvidíme. Neviem čím to je, mala aj také slabšie prechladnutie, aj sa pustila aktívne 4nožkovať, inak vyzerá úplne ok, len keby papkala.... ☹ Ešteže ju aspoň kojím.

victoriad
19. pro 2011

Mamicky, mrazite prikrm, v ktorom je zemiak? Zatial sme vyskusali konbimaciu mrkva, zemiak, cuketa...moze 4.mesacne babatko aj baklazan? Brokolicu, karfiol? Nebude z toho nafukovat?

sussanah
19. pro 2011

@victoriad na 4m je toho az az, nechala bych osobne ostatni zeleninu az za mesic. Spis treba muzes zkusit jemny vyvar z masa (bez koreni, jen maso a mrkev). Jinak brambory mrazit muzes, jen teda nas kluk je nesnasel zmrazene, meni potom chut. On je teda neji ani jeden den stare, asi je vybiravym po mamince 🙂

iv123
19. pro 2011

@victoriad
@sussanah Brambory se mrazit nesmí!