Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
andelka
13. kvě 2011

@janulka21 ahojky 🙂 tak na červenou čočku se chystám taky, asi bych ji dala do čehokoliv, trošku. Třeba do brambor s mrkví pro začátek. Nám ji přidávám běžně do polívky zeleninové.
Kuskus dělám tak, že ho přeliju vařící vodou a nechám odstatát a když ještě není potvora dost měkký, tak ho ještě chvíli povařím. Zalívám ho i vodou ze zeleniny, když ji vařím. A kombinuju úplně se vším snad, je to jako těstovina. Většinou uvařím nějakou mraženou kombinovanou zeleninu a pak k tomu přidám kuskus a hotovo. 🙂

andelka
13. kvě 2011

@janulka21 no, jo, asi myslíš to jak píše Emka, tam taky oxiduju 😅

janulka21
13. kvě 2011

@em_ka No úplně to ono není, ale juknu na to 🙂 díky moc 🙂

janulka21
13. kvě 2011

@andelka Ahojky 🙂 , jak se daří Danymu? 🙂 Anet dobrý, ale ted měla zánět nosohltanu a byl to dost mazec, ale už je to dobrý 🙂
Ted jsem vyhrabošila amarantové perličky z DM, myslíš, že je můžu dát jako přílohu k dýni s telecím masem? Není to blbý?
Kuskus jí chci uděat zítra, ale musím koupit nějakou zeleninu nebo už jí vlastně můžu dát kukuřici, hrášek a mrkev? Myslím, že to obsahuje ten pytlík co kupuju. Ještě kukuřici ani hrášek neměla, krom ve skleničce, kde jsou asi 2%.
Už jsi zkoušela dávat třeba lučinu? s čím? Navíc Anet je dost líná kousat, pořád ty kousky převaluje, ale sní to, holt si musí zvyknout.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
andelka
13. kvě 2011

@em_ka hrášek i fazolky myslím od 8 nebo 9měsíce, od 8 už můžeš zkusit trošku a uvidíš 😉 chřest nedělám, nikdy jsem ho nejedla 😅

@janulka21 Danymu se daří dobře, jen těsně před narozkama měl týden rýmu, jinak je dobrej a čilej 🙂 pomalu přestávám kojit, baští všechno a rád, tak pohodka 🙂
Ty amarantové perličky mi jako příloha mco nepřijdou, spíš bych to dala do přesnídávky. Sama jsem je ještě nezkoušela.
Kukuřici, hrášek a mrkev jí můžeš dát úplně v pohodě. Dokonce já kuskus dělám většinou s tímhle 🙂 Akorát to teda pasíruju, kvůli slupek.
Lučinu dávám, střídám s máslem a florou v rámci pestré stravy 🙂 mažu ji na rohlík k snídani. Já ho vždycky nakrájím na kolečka a namažu něčím a pak dávám Danymu ukusovat. Jinak by to převaloval v ruce a nejedl, případně z jednoho rohlíku by měl pár soust 😀 je schopný zpucovat půlku suchého, ale i tak je po něm brajgl. Anetka je šikovná, naučí se, jen musí trénovat. Když si vzpomenu, že jsem stresovala, že po 9měsíci by měly mít děcka už kousky a mělo by se jen mačkat nebo krájet a Dany se dusil, takže jsem určitě do 10měsíce jen mixovala...a samo to nějak přešlo, že mu to přestalo vadit a naučil se kousat. I kvůli tomu vlastně jsem snídani zavedla až v 11měsících, právě až uměl ukousnout a rozžvýkat pečivo.

julienka
13. kvě 2011

@andelka čítam si tento príspevok a presne sa s ním stotožňujem, čo sa týka kašovitej a tuhšej stravy pre detičky. Moja malá bude mať 9 mesiacov a zatiaľ jej vôbec "nevonia", keď jej urobím hrudkovitú stravu. Pomaličky sa učí papať rohlík, chlebík, učí sa pracovať s pusinkou, ale zatiaľ mi vôbec nepapapá kúskovitý obedík. Robila som si starosti, že v tomto veku by už mohla, ale snáď, ako píšeš aj ty, príde to samé, len to chce ten správny okamih 😉

andelka
13. kvě 2011

@julienka určitě. On mi jeden týden kuckal když se mu dostala do pusy malinká troška ne úplně najemno rozmixované mrkve a další týden už ji zvládl a za 14dní i další hrudky a kousky, i strouhané jabko. Fakt třeba jeden den to nejde a za měsíc může kousat jak divá. 🙂

vivien6
13. kvě 2011

a co jahody odkedy by sa mohli ???

cicimon
13. kvě 2011

@vivien6 jahody po roku

andelka
13. kvě 2011

@cicimon a syrové nebo nějak upravené? Myslím kvůli zrníčkům nebo tak. Já se těším že dám Danymu naše jahody ze zahrádky, aspoň trošku, na zkoušku. 🙂

cicimon
13. kvě 2011

@andelka no myslim ze pri vsetkom je naj zacat s varenym alebo vyzivou, predsa len je to tak menej agresivne... a podla mna rocne deti su dost velke na to, aby tie male zrnka v poho zjedli, ak by mali jest surove, ja by som ich len nakrajala na male kusky

lamarika
13. kvě 2011

Holky určo už jste to tu někdy řešili, ale mohli byste mi prosím ještě jednout napsat Vaše rady čí zkušenosti jak na dítě co prostě příkrmy absolutně odmítá? Malá hned vše vyplivne a co ji tam zbyde okamžitě vyprská. Jakmile vidí další žličku co ji jde do pusy, tak okamžitě otáčí hlavu na stranu abych se nemohla strefit. Syn byl pravej opak co malá, tak si nevím moc rady jak malou "donutit" něco sníst. Děkuji 🙂

adelka89
13. kvě 2011

@lamarika zkoušela jsi přidávat do jídla mlíko? klidně ze začátku i víc mlíka jak příkrmu a postupně ubírat. Jinak me nic moc nenapada sklenicky jste asi zkouseli ze? No a treba pridavat do jidla nejakou ovocnou stavu? Nebo primichat trosku jablicka klidne do masa ono to trochu ten prikrm osladi. Ale je jeste malicka, mozna to chce jen chvilku na to aby si zvykla, jak dlouho prikrmujete?

pantomima
13. kvě 2011

@lamarika jsme na tom úplně stejně, čekám na rady 😀 , ale dneska jsem zkusila dát brambor prstem, bez lžičky a vypadalo to i, že si vzal a polknul..alespoň mě tedy hned nepoprskal a neposlintal 😉

lamarika
13. kvě 2011

@adelka89 no s tím mlikem jsem to nezkoušela a asi to pujde těžko 😝 Jsem asi nějakej zvláštní případ co není schopnej nic odsát nebo odstříkat 😀 I 10 ml je pro mě celodenní záležitost 😀 Přikrmujem zatím jen chvilku, tak snad se to zlomí, doufám 😔

lamarika
13. kvě 2011

@pantomima S tím prstem je to dobrej nápad 😉 zítra to zkusím 😉 Děkuju 🙂

adelka89
13. kvě 2011

@lamarika jo to chapu pokud kojis tak je to jasne ja jsem na tom byla uplne stejne mlika pro maleho dost ze pil celou noc ale kdyz jsem chtela odstrikat tak nic. Ja jen kdybyste byli treba na UM tak se to da resit i takhle. Drzim pesti at se malicka rozpapka 😵

andelka
13. kvě 2011

@cicimon no vidíš, zkusím koupit nějakou výživu s jahodama (jestli seženu nějakou co u mě projde pod drobnohledem 😅 ) a pak teprve zkusím jahody až budeme mít čerstvé. Sice rozbor půdy nemáme, ale nehnojíme ničím, ani nestříkáme. Prostě zasadíme a v červnu přijdem a posbíráme, na víc není čas 😅

lamarika
13. kvě 2011

@adelka89 Děkuju, budu muset vyzkoušet asi všechno možný 😅

cicimon
13. kvě 2011

@andelka no myslim ze hipp by bol ok, ja som jahody este nedala, je toho tolko co treba po roku zaviest 🙂

pantomima
14. kvě 2011

s tím MM jsme to zkoušela taky, bylo to tak, že MM ´byla většina, bramborm minumum, ale stejně to tou lžičkou nevzal, tak jsem dala na lžičku jen MM a to nechtěl taky, tak předpokládám, že se nekamarádí s tou lžičkou....dneska uděláme zase pokus, tak uvidíme, kdyžtak budu dávat prstem...jen ta mrkev je hodně tekutá 😀 tak budu asi pěkně zapatlaná

andelka
14. kvě 2011

@cicimon podívám se po něčem 🙂 jo jo, po roce se dá jídelníček dost rozšířit, ale taky radši pomalu 🙂

evlyn
15. kvě 2011

@andelka dmko dela jednu presnidavku s jahodama - zaklad je jablko, pak jsou tam maliny, boruvky, stava z cerneho rybizu a jahody...bez cukru, zahustene ryzovym skrobem

andelka
15. kvě 2011

@evlyn hm, tak to taky nic. Je to moc překombinované, to bych nevěděla na co má případnou reakci. Borůvky jsem zkoušela čerstvé a neprošlo to (uvařené, propasírované), tak se jich zatím bojím i ve sklince. 😒

evlyn
16. kvě 2011

@andelka Aha, tak to Kubik uz vlastne vsechno krom tech jahod mel v jinych vyzivach tak, ze to vyslo, ze mel pokazde jenom jednu vec novou...

andelka
16. kvě 2011

@evlyn no, a Dany z toho výčtu zatím jen to jabko 😅 plus teda ty borůvky co neprošly. Budu to muset nějak pošpekulovat. Jestli nic nenajdu, tak dostane rovnou čerstvé nebo trošku povařené, ale jen tak jednu a uvidí se.

evlyn
16. kvě 2011

Maliny jednodruhové mražené mají třeba v Kauflandu - většinou, a černý rybíz mají v DMku - Alnatura rybízovo - jablečné pyré 300g - není to u dětských výživ ale u dospěláků - jak mají těstoviny, muesli a omáčky a tak. Btw. nevím, kdo mi to doporučoval dětské musli z DMka, chtěla bych poděkovat - malej už ho 14dní snídá a je děsně dobrý - skoro jsem ráda když nedojí a musím to dorážet...

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz