Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

alenv
29. srp 2011

@jankadudova ale jo já si říkám, že by to bylo ok, ale on právě kajdil soootva jednou.. ale zase jsme změnili mlíko na comfort, předtím měl AR

alenv
29. srp 2011

@jankadudova jj brali mu už dvakrát z ruky.. je to šílený a 3x z prstu.. já vím, že jsou.. pořád si to říkám

jankadudova
29. srp 2011

@alenv Odbocujem od tematu🙂 admin nam to zarazi. Kdyztak mi pak napis do IP jak jste dopadli. Ja jsem zdravotnik, tak se snazim to nevidet tak cerne. Tak hlavu vzhuru, vsak on se z toho mrnous dostane.

alenv
29. srp 2011

@jankadudova oh díky za upozornění 😉

ivkaj
30. srp 2011

@alenv zahlédla jsem v lékárně tohle http://www.hipp.cz/produkty/caje-a-stavy/hipp-o... a vzpomněla si na tebe. Třeba by to mrňouskovi stačilo.

jankadudova
30. srp 2011

@alenv Ja bych urcite jakoukoli dietni stravu rozhodne nejdriv konzultovala s lekarem!

alenv
30. srp 2011

@ivkaj to bumbáme a děkuji 🙂

alenv
30. srp 2011

@jankadudova hele já už toho mám zkonzultovaného.. a dneska měl zas v hovínku takovej velkej hlen, mě už snad šlehne.. zítra konečně k jinému dr. moc na něj spolíhám, že nám pomůže..

jankadudova
31. srp 2011

Ahoj holky, chci se zeptat vas co varite vlastni domaci🙂 jake kupujete maso? Ja jsem pritel sklenicek, ale chci zkusit neco. Mam zmrazene kruti kousky. Sousedka se dost opovrzlive zeptala "to jsou normalne z reznictvi?" no...odkud maji byt?? Diky za vase nazory.

sova33
31. srp 2011

@jankadudova Ahoj, já jsem je koupila taky normálně v obchodě, uvařila jsem si toho víc, namixovala a dala zamrazit. Ale pokud už máš mražené kousky, tak bych to asi už nemrazila.
A kde by to asi člověk měl jinde kupovat? Přiznávám, že chci pro prcka to nejlepší, ale abych obíhala lidi, jestli nemají domácí krůtí maso nebo si to nechávala draze vozit, na to nemám čas, chuť ani peníze. Ale tím neříkám, že se to nedá nebo že by se mi to nelíbilo 🙂 Třeba králíky pěstuje tchán, takže ty budeme mít domácí, ale jinak to prostě koupím v obchodě.

jankadudova
31. srp 2011

@sova33 Diky. Me taky pripada zvlastni shanet po cele Praze bio kruti maso...mam male kousky zamrazene, takze jsem dva vyndala a pripravila. Dnes to chci zamichat do sklenicky, to jsem zvedava, co tomu milostpan rekne🙂

sova33
31. srp 2011

@jankadudova Našemu to chutnalo tak, že snědl plnou porci (tehdy poprvé 😀

jankadudova
31. srp 2011

Koupila jsem vcera sladkou bramboru. Mam k ni pri domaci priprave neco pridavat nebo podat samotnou ( kapku oleje nepocitam🙂 ?

andelka
31. srp 2011

@jankadudova můžeš zkusit samotnou, ale mívá vlákna, tak je lepší propasírovat. Jinak já k ní dávám i jinou zeleninu, stejně jak k normálním bramborám.

jankadudova
31. srp 2011

@andelka No ja prave nejsem moc zeleninova, tak se tu vzdycky ptam jak co chutna co se k cemu hodi🙂 skoro ke vsemu pripdavam lzicku dve mrkve, protoze tu ma junior rad.

knedluska
31. srp 2011

@jankadudova - já taky vařím normální maso z obchodu, jenom králíka máme domácího. 😉

Holky, dělala jste některá prckům hrášek? Nevím, co s ním, jestli propasírovat přes sítko, aby tam nebyli ty šlupky?

em_ka
31. srp 2011

@knedluska Ja som hrasok pasirovala, uvarila k tomu zemiacik, pridala mliecko a bola to mnamka, krasna farba, konzistencia.

andelka
31. srp 2011

@knedluska též pasíruju slupky.

@jankadudova já mám štěstí, on mi sní snad jakoukoliv kombinaci. Musí se zkoušet.

jankadudova
31. srp 2011

Holky a ciste prakticky postup, to ten uvareny hrasek nacpete do sitka a proste "tlacite" lzickou? Ja jsem to nikdy nedelala, i svickovou jenom mixuju, protoze mame radi kousky, tak nemam s pasirovanim zkusenost🙂

dannaniella
31. srp 2011

@jankadudova 🙂 pasíruj to ale umelou lyžičkou. ja som šikulka išla na to kovovou ...a sitko to nezvládlo. roztrhlo sa mi! 😉

dannaniella
31. srp 2011

ahojte! viem, že je to mimo tému ale chcem sa opýtať aké aktivity vymýšlate pre svoje detičky? mne už dochádzajú nápady. Veľmi nechcem cestovať, lebo malá mi dlho nevydrží v aute. takže niečo doma. je to asi trošku ťažký vek, keď ešte nebehá a plaziť sa dlho nevydrží. Navyše jej idú zúbky a už ju skoro nič nebaví. Dík za rady.

andelka
31. srp 2011

@dannaniella v 6měsících žádné aktivity neměl, kromě ležení na zemi a hraní 😅 jednou za 14dní jsem jen chodila do MC. To spíš teď je to horší, furt procházky nebo hřiště, v zimě herny...

knedluska
31. srp 2011

Díky, oběd je připraven. Bylo to tedy něco s tím hráškem, když jsem si blbka uvařila všechno v jednom hrnci. 😅

ivkaj
31. srp 2011

@dannaniella já jsem chodila s mrňousem na cvíčo pro mimča, teď v tom bueme od září pokračovat. Mrňsou má rád děti, tak proč ne. Budeme chodit i na plavčo a přemýšlím o yamaha školičce. Výhoda je, že až na to cvíčo to mám všechno na 15min chůze s kočárkem. Teď přes prázdniny chodíme na dětské hřiště, rozdělám deku a mrňous se plazí podle libosti, sleduje děti a poslouchá co si maminky povídají (prostě zvědavec malý).

@knedluska hrášek jsi použila mražený?

Holky a kukuřici jste některá zkoušela?

imzadi
31. srp 2011

@knedluska mrazeny hrasek chci udelat pristi tyden🙂

@ivkaj kukurici bych take zkusila, ale nejak si vzpominam, ze nekde psali, ze az od 9M...

holky mam dotaz, uz davame obedy masozeleninu, pred veceri ovoce, na veceri kasi, ale co dopoledne a k snidani? kdy je mozne davat jogurt a treba i chlebik s lucinou? dik

andelka
31. srp 2011

@imzadi dopledne jogurt a ráno pečivo s lučinou nebo máslem - měli jsme my. Jogurt od 8měsíce (tak se doporučuje, kolem toho 8-9m) a snídani od 11m ( v pečivu je dost soli a tak, to pro malé děcka moc není). Na 7měsíců má jídla dost, hlavní složka jídelníčku by ještě mělo být mlíčko. Ale záleží od děcka, jak je hladové a tak, že.
Kukuřici dávám, tak od 10m, ale jen trošku, blbě se to pasíruje, takže v celku, tak aby to nedělo neplechu.

imzadi
31. srp 2011

@andelka dekuju...no Kuba zatim mliko bere v klidu na noc a v noci, ale ostatni kojeni uz je trosku peklo a odmita to, ale kdyz ma moznost jist "normalni" veci, tak je v sedmem nebi🙂)) pecivo si pecu sama, tak tam bych tu sul mohla regulovat...nechci mu to zacit davat hned, to je jasne...zacnem tim jogurtem...dik moc

andelka
31. srp 2011

@imzadi no, právě, každé dítě je jiné. To je super že si můžeš péct sama, já taky radši dávám něco svojeho nebo od tchýně, že vím co tam je a můžu třeba regulovat jak je to sladké, jaká je tam mouka...to je bezva. 🙂

dannaniella
31. srp 2011

@ivkaj
@andelka
dík ženy, skúsim niečo poriešiť., yamaha školička, to som ešte nepočula. je možné že niečo podobné tu nájdem, len vycestovať do väčšieho mesta.

zebra41
31. srp 2011

@imzadi no my papame rano mliecko, desiata ovocie, obec maso zelenina, olovrant jogurt, vecera mliecko a v noci raz mlieko. Kedze Jakubko cez den mliecko uuuplne odmieta,tak papame jogurt na doporucenie od doktorky. Este rano a vecer ako tak. V noci mu je jedno - ked aj klince,hlavne nech je to jedle 🙂