Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

bibione
19. čer 2010

@mia1111 bud rada,ze ti tolko vazi...ja som rada,ze sme sa konecne preniesli cez magicku sedmicku 😠 ...ale chrdy teda neni...no ale k teme 🙂 zelenia ako taka teda tiez nic moc...ale ked ju urobim v polievke,tak stym nema problem,hodim tam aj kuracie masko a basti...ale to je tiez sviatok,ked zbasti 😎 vyzivy...stymi nema problem...konecne uz aj caj zacal popijat...ale inak tiez taka slabota...maly najradsej nam lezie do taniera a slinta pritom chuda,jak by si dal 😀

lin18
19. čer 2010

Holky děkuju za odpovědi...včera už mi zdechl notebook 🙂. Dneska se vyrážka hodně zhoršila....má úplně červený celý trup, bříško, záda a trochu stehna. Už jsem taky přemýšlela nad pátou nemocí, protože měl před třemi dny zvýšenou teplotu cca 37,6...ale na tvářích nic nemá tak to asi bude fakt alergie. Chci se zeptat...na alergie něco dáváte? Já jsem ho dnes jen namazala Excipialem....a teda všechno jsme vysadili kromě mrkve na oběd...ale tu jí už měsíc tak by to mělo být v pohodě.

uankab
19. čer 2010

@lin18 , nezlakni sa ak sa to este zhorsi.. teda u nas konkretne to prebiehalo tak, ze prve 3-4dni sa to zhorsovalo, zacalo sa jej to zlievat do velkych cervenych flakov, a mala to vsade, aj na hlavicke, lickach... a potom to zacalo ustupovat... natieraj mu cele telicko, ja mazem vzdy 2x denne..

erikasadek
19. čer 2010

@lin18 nemas doma neake antihistamikum?? ak ano tak ho nasad
neviem co pouzivate u vas ja davam aerius.. ake dto bolo zle tak rovno primalan.. 😉
lepsie ked zoberie vnutorne kao mazat..
inak ja pouzivam homeopatiu a zabera lepsie kao lieky. 😉

lenocka23
19. čer 2010

@erikasadek ake davas homeo?

mia1111
20. čer 2010

@florule ,
@sunea - ďakujem vám obom za radu, asi máte pravdu... Tak to nebudem siliť, nech papá hoci aj tak málinko, snáď sa raz rozpapá. Jediné, čo ma teší, je, že stále kojím, tak dúfam, že všetko, čo potrebuje, má v materskom mlieku. On bol od narodenia veľký papkáč, čo sa mlieka týka - najdedený bol vždy za 5minúť a priberal vždy okolo kila mesačne. Kým prospieva, tak to budem skúšať - dávať mu tú zeleninku a budem dúfať, že sa na to chytí...

mia1111
20. čer 2010

@bibione - dík...ako mu dávaš polievočku - mixuješ a do flaše? Či po lyžičkách? Lebo môj z flaše vypije iba čistú vodu a aj to len keď je fest smädný...

latvia
20. čer 2010

@lin18 kup si Fenistil kavpky

bibione
20. čer 2010

@mia1111 hej hej,rozmixujem a dam cez flasu,to by som sa namakala,kym by to zjedol po lyzickach 😀 to by bolo bordelu

lenocka23
20. čer 2010

@latvia obavam sa ze kvapky fenistil su len na predpis...(aspon tak tvrdila tetuska v lekarni na Karadzicke v Ba) len mast je volnopredajna...

bubelko
20. čer 2010

@lenocka23 > fakt? som si ich chcela kupit prave v ba, ked tam teraz pojdem, nech nemusim tahat celu lekarnicku so sebou. ale takto si ich asi donesiem odtialto. lebo tu sa predavaju volne.

erikasadek
20. čer 2010

@lenocka23 zalezi , na aku alergiu, ci na pelovu , ci na potravinovu chces vediet. 😉

erikasadek
20. čer 2010

ale klasicky histaminum, poumon histamin.
apis....
belladona.. vsetko spolu. funguje super. 😉

latvia
20. čer 2010

@lenocka23 fenistil (kvapky aj gel) nie su na predpis 😉

latvia
20. čer 2010

teraz kukam na net a su vraj na predpis 😕 mne ich ale predali bez predpisu 😕

bubelko
20. čer 2010

@latvia > super 😒 tak to si musim hned napisat na listok, ze ked pojdem v pondelok do lekarne, ze ich mam kupit 😉

latvia
20. čer 2010

@bubelko no ak nezabudnem tak sa pojdem spytat do lekarne zajtra. som si ista ze mi ho predali bez predpisu, lekara na slovensku nemam, a kvapky som kupila 😅

traktor
20. čer 2010

@latvia ..tak nechapem ani ja...ked mi trebalo fenistil tak v lekarni mi ho odmietli dat, ze to len na predpis...tak nam ho predpisala dokyna...ale nebol problem, predpisala ho bez problemov 😉

latvia
20. čer 2010

@traktor 😅 no musim vysondovat ako je to vlastne.....rozmyslam nad tym cely cas 😀 viem ze pred par tyzdnami, ked maleho nieco kuslo vonku, som poslala babku nech ide kupit fenistil kvapky, vratila sa s nimi, nemala recept. predtym som tiez kupila bez 😕 alebo ich babka ukecala? 😅 no fakt netusim, recept sme nemali urcite

bubelko
20. čer 2010

@latvia > dik. som fakt zvedava, ze co zistis. 😉

traktor
20. čer 2010

..zeby v kazdej lekarni inak? 😀 ...skusim poslat mm do mesta...uvidime 😉 ...to je zahada cooooooooooo? 😀 😀 😀 😀

latvia
20. čer 2010

no, v blave vraj na racianskej ulici funguje lekaren kde sa daju aj ATB zohnat bez receptu 😝 (resp. pred 4 rokami to tak bolo)

aladinko121
20. čer 2010

fenistil kvapky su urcite na predpis, teda aspon v PO

aladinko121
20. čer 2010

Ahoj, chcem sa spytat, moja mala ma 5,5 mesiaca. Mozem jej davat broskynku?Prikrmy mame od 4,5 mesiaca.

latvia
20. čer 2010
lenocka23
20. čer 2010

@latvia no ja si myslim ze je to vsade inak... asi zalezi od lekarnika, ale na tej Karadzicovej a ani v Avione kvapky bez receptu nedostanete... ☹

bibione
20. čer 2010

kvapky stopro na predpis...aj my sme mali na predpis,ale fenistel nema len kvapky,takze ten zvysok zrejme bez

latvia
21. čer 2010

hej, fenistil kvapky na predpis...

hathor1231
22. čer 2010

ahojte,
ako casto davate mimcam jogurty? a kolko? a este prakticka otazka, ked ho vytiehnete z chladnicky,tak ho ohrejete vo vodnom kupeli?
niki som uz dala jogurt a aj sojove maslo nam dietolog povolil,tak som jej dala chlebik s maslom a odvtedy ked ma vidi s chlebikom,tak sa ku mne postavi a caka aj ona nadielku 😀 uz si davam aj ja sojove aby sme sa mohli podelit 😀

pavlici
22. čer 2010

Ahojky, jak to delate s ovocem? Zatim papame jen zeleninku a chtela bych zkusit i ovoce, normalne ho prevarite? a do jak dlouho jej davate varene? Treba takovy banan se mi varit nechce.
Jeste se chci zeptat, zkouseli jste konzervovat uvarenou zeleninu, jako ze uvarite, rozmixujete a pak jeste zavarite v pare, aby to vydrzelo - mam docela plny mrazak, tak ze bych misto mrazeni zkusila tohle.
Diky za rady