Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

estrellita
22. čer 2011

@lumimi brzy po ovoci byva casto hlad, tak bych to zkombinovala s kasi 🙂

zuzulik82
22. čer 2011

ahojte maminky, dnes som bola s drobcom na poradni a doktorka mi hovorila, ze mozem malemu uz davat roztieratelne syry. ak davate vasim detickam, poradte ake kupujete? dakujem 🙂

yellowbanna
22. čer 2011

@zuzulik82 ja teda nevim, ja bych s roztiratelnymi syry jeste pockala aspon az po roce...byva tam hodne ruznych tavicich soli, na to ma podle me mrnousek jeste casu dost... Ja davam malymu akorat Lucinu nebo syry podobneho typu...

weri1
22. čer 2011

taky dávám jen lučinu, mě samotné ani roztíratelné sýry nechutnají, tak nikam nepsěchám

zuhur
22. čer 2011

@zuzulik82 roztíratelné ano, ale ne tavené - ty jsou plné soli a se sýrem nemají nic společného. Na krabičce hledej nápis "termizovaný" sýr. Takže např. již zmíněná Lučina. Nám doktorka říkala, že můžeme dávat už i kvalitní nastrouhaný sýr, tak to chci zkusit 😉

beruskanula
22. čer 2011

@zuzulik82 : davame lucinu 🙂 a malymu smakuje

zuzulik82
23. čer 2011

dakujem kocky, urcite som nechcela davat malemu tavene syry. viem ze su tucne, preto som sa pytala ake su vhodne pre drobca 😉

@zuhur ked spominas kvalitny syr, ja som rozmyslala nad mozzarelou 😕 co poviete? nie je to tucny, ani slany syr. mohla som sa spytat doktorky, ale co ked cloveka vsetko napadne az doma 😀

apollo11
23. čer 2011

@hamma Reis drink obohacený kalciem je vhodný až od roka, ten obyč určitě i dřív, ale myslím, že mi tu někdo kdysi psal, že spíš tak od 10 měsíců, možná kvůli té soli 😕 Já jsem dělala a dělám kaše z UM - i v době, kdy jsem kojila - taky jsem nechtěla dávat ty instantní. Prostě připravím dávku UM a zkombinuju s různýma kašema ze zdravé výživy (pohankovou, špaldovou) nebo trojzrnnou babylove.. je jich spousta. Ten reisdrink chápu jako obohacení, zpestření jídelníčku, ale pokud dítě nemá problém s mléčnou výživou, tak bych spíš v tomhle věku ještě preferovala UM 😉

michamicha
23. čer 2011

@hamma já malýmu kupuju rýžový mlíko od Provamelu, na tom píšou, že je vhodný i pro kojeneckou stravu (částečně) 😉 na tom rýžovym z DMka (s calciem) je skutečně napsáno, že neni vhodný do roka, to druhý bez calcia nevim, ale to mi nechutnalo 😝
akorát to od provamelu je jednou tak drahý než to z DMka 😠

andelka
23. čer 2011

@zuzulik82 Dany mozarellu miluje 🙂

Jinak dávám též Lučinu a žervé klasické a cottage. Tavené fakt ne, to není zdravé ani pro dospělého.
Ten Reisdrink má sůl (z mořských řas), takže fakt tak od 10měsíce, ten s calciem od roka. Já ho střídám s UM na kaše. Hlavně když dělá kaši někdo jiný, tak je rychlejší a snazší to udělat z ohřátého Reisdrinku než dělat UM a teprve kaši do toho.

zuhur
23. čer 2011

@andelka ty dáváš večer vždy kaše a k snídani chlebíka se sýrem? Začínám mít pocit, že Jindrovi už mlíko ráno taky nestačí, tak budu muset začít i k snídani dávat něco pořádnýho. Jenže trochu nevím co, večer mu střídám kaši se sýrem, protože ty kaše se šíleně prodraží, leda tak jak to dělá @apollo11, že bych koupila UM a míchala mu to s těmi nemléčnými kašemi ze zdravé výživy 😕

zuzkat1
23. čer 2011

@zuhur ja tiez pouzivam nemliecne obilninove kase a nie tie hotove detske.. tie su aj hrozne, nemaju dobru chut a mne aj smrdia... a onedlho mozes na varenie teda aj na kase pouzivat aj KM... do kase prevarit.... a na ranajky mozes aj maslo dat, klasicke maslo nie margarin...inak ja davam jogurt ale zje mi asi polku aj to az vtedy ked je naozaj hladna... inak len ochutna a staci jej do takej doobeda kojenie... po prvom spanku sa zobudza okolo 11tej a ponukam jej ten jogurt co som rano otvorila a nechce... v podstate ona prvykrat papa na obed par lyziciek...

zuhur
23. čer 2011

@zuzkat1 já si právě říkám, že s těmi kašemi na které je zvyklý vydržím ještě ty dva měsíce a pak najedem rovnou na to KM. Mě se to UM prostě moc dávat nechce i když je mi jasné, že v té kaši vlastně taky je.
Jogurt dostává Jindra na svačinku 150g bílého selského a ten zmizí během pár minut 😅

zuzkat1
23. čer 2011

@zuhur no ja som mala kasu taku detsku len raz ale nemliecnu...a mala mi ju ani nejedla...to som kupila ze vyskusam ze ci ju nahodou o nieco neukracujem ked jej nekupujem tie drahe kasicky a vobec nechcela.... ja som velmi vysadena proti UM 😅 takze mala kase obilninove do roka s vodou a potom od roka uz s mliekom kravskym.. to mi normalne pediatricka kazala ze uz mam davat KM...

andelka
23. čer 2011

@zuhur jo jo, dávám večer kaši a ráno rohlík nebo chleba, s máslem, žervé, Lučinou, trochu cottage nebo mozarelly.
A dělám kaše klasické ze zdravé výživy (200 nebo 250g za 20-30kč) a do UM nebo Reisdrinku. Nevim jestli je to levnější než už hotové dětské mléčné kaše, ale aspoň vím co tam mám a nejsou tam žádné kraviny navíc.

michamicha
23. čer 2011

já dávám Vojtovi 3-zrnnou Babylove, pak jáhlovou Babylove, někdy jí dostane odpoledne jako svačinku někdy jako večeři, s ovocem nebo se zeleninou 😉 nejvíc mu teda chutná ta 3-zrnná 😉 jo a ještě mám i sinlac, tu už jsme dlouho nedali, tak jí zkusím dneska, ale ne s vodou, dostane jí s rýžovým mlíkem, ona je taková sladčí, tak mu jí dám na sváču 😉

apollo11
23. čer 2011

@zuhur @zuzkat1 já jsem taky dlouho chtěla vyhýbat UM, v době, kdy jsem ještě hodně kojila a přišlo mi to zbytečné. Já si myslím, že trocha UM v kaši není až takové zlo 😉 jako nevidím důvod se mu vyhýbat třeba v té kaši a složitě vymýšlet náhradu (pokud to není zrovna zuzkat1 a její každohodinové kojení 😀 ) Já mám zase svůj názor na KM, pro trávení je komplikované a myslím, že když už, tak UM je v tomto směru pro dětský organismus lepší.. do 2 let ho budu určitě preferovat před KM.

michamicha
23. čer 2011

tak my to máme s UM i KM vyřešený, protože malej má alergii na bílkovinu kravského mléka ☹ takže dostává jen speciální UM na pití a pak má povolený to rýžový 😉

medyna
23. čer 2011

dievcata,prosim Vas, odkedy mozu babatka papat syry? A ake? Diiiky 🙂

ivanka85
23. čer 2011

@medyna ahoj, nas amly zacal papt priblizne v 10.mes. Lucinu na pecivku a neskor o mesiac som mu dala eidam, najskor len postruhany, a potom na kocky, ten lubi..skusali sme aj goudu a emental, ale nemali az taky uspech..kocky davaju aj zerve ale u nas ho neviem zohnat..

zuzkat1
23. čer 2011

@apollo11 mne sama dr povedala ze po roku mozem dak KM a ona je podla mna dobry odbornik... rozhnodne je zastanca kojenia a je aj zastanca UM ked sa kojit neda, chodi po milion skoleniach o vselicom ... takze nemam dovod pochybovat o tom ze po roku je KM na varenie bezpecne 🙂

apollo11
23. čer 2011

@zuzkat1 Vím, že se normálně povoluje a dr. má pravdu.. zvlášť pokud nejsou žádné problémy, tak ok.. já jsem trochu ovlivněná svým postojem k mléku, mám asi lehkou intoleranci - mléko mi nedělá dobře, kdežto po jogurtech a sýrech se můžu utlouct 😉 tak jsem si na toto téma zjišťovala kdeco.. není na to jednoznačný názor.. ale každopádně trávení mléka je relativně těžké pro organismus (ne každý samozřejmě), ta Um jsou upravená už.. 😉 ale netrvdím, že dávat mléko je špatné, každý máme nějaké své postoje ohledně stravy.. zase kdybychom měli být přehnaně opatrní ve všem, tak prckům nemůžeme dávat skoro nic a toho jsem daleka 😉 😎

zuzkat1
23. čer 2011

@apollo11 ved to ze ani lekari sa na tom nevedia zhodnut... u nas ide mlieko na dracku🙂 myslim rodinu z mojej strany..manzel mlieko nemusi pretoze veri tej druhej strane🙂 inak z neho problemy ziadne nema ani on🙂 mala je zatial tiez v pohode a papa vsetko kde mliecko je🙂 omacky, kase atd🙂

apollo11
23. čer 2011

@zuzkat1 Přesně, můj muž zase vypije třeba půl litru mléka denně a já to nemůžu vidět 😀 Jinak pro děti na to vaření, do kaší je to v pohodě, myslela jsem spíš takové to pití ve velkém, když si dítko dá hrneček mléka.. tak za mě radši UM 😉

medyna
23. čer 2011

@ivanka85 diky, Ivka .... 🙂 a tavene ste uz papali?

zuhur
23. čer 2011

@apollo11 o mléku mi ani nemluv - to do sebe nedostanu ani já a ani manžel 😀 😀 😀 ale doháním to kefírem, sýry a jogurtem, ale prckovi ho nabídnout zkusím - ať si udělá vlastní názor 😉

@medyna tavený sýr prckovi nedávej. Mazací ano, ale termizovaný. Tavený je plný soli a nic mu to nedá. Není dobrý v podstatě ani pro dospělé.

@michamicha takže nemléčné kaše děláš taky jen s vodou? Já takto dělám občas jen jáhly.

zuzkat1
23. čer 2011

@apollo11 ja vypijem aj liter denne... napriklad caro si robim do pollitroveho pohara a zalievam len mliekom🙂 ale pijem aj len ciste mlieko od smadu🙂 manzel ten len obcas a len k urcitym jedlam🙂 napriklad ked mame chleba vo vajci tak k tomu si on vzdy da mlieko🙂 a malu kojim ale keby nie tak uz jej dam pit KM, uz je dost velka🙂

ivanka85
23. čer 2011

@medyna suhlasim so @zuhur tavene obsahuju vela soli

andelka
23. čer 2011

@medyna můj baští od 11měsíce (ale může se dřív, tak od 9-10) žervé, Lučinu, od roka cottage, eidam a mozarellu. Tavené opravdu ne, jsou tam tavicí soli, obsah fosforu úplně vyruší vápník, nemá to pomalu se sýrem nic společného a není tam vlastně nic prospěšného, takže pro děti absolutně nevhodné.

My mlíko milujem, ne v krabici ale čerstvé v petce. K některým jídlům, především ke sladkým a bramborám prostě mlíko mít musím 😅

medyna
23. čer 2011

@andelka
@ivanka85
@zuhur dakujeme za rady 🙂