Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

keckemet
25. zář 2009

Ahojky tak vcera kdyz jsem jedla banan, dala jsem Mikimu poprve ochutnat! To jste mely videt!!!!! Nejdriv ho cucal jak urvany....tak jsem mu trochu (asi 1.5cm) rozmackala vidlickou jen tak, co s tim bude delat....No, co myslite? Jedl to jak uplny profesional, jako kdyby uz jedl 20 let.........kdyz tu trosku spapal, zacal hrozne plakat, ze uz neni...myslela, jsem, ze mu jde o tu lzicku, ale ani ta ho neuklidnila.....proste banan.....Toz ja nevim, asi uz je na ty prirmy pripraveny, ze? Nebo sladky banan spapaji vsechny deti? Co myslite??????????????????????

evinkaa
25. zář 2009

keckmet: Tak to je super 😀 Akorát ovocem bych asi nezačínala. Já jsem začala zeleninou, pak asi po 6-ti týdnech jsem dala ovoce, a co myslíš.... Malá má raději zeleninu. 😅 Dnes mi zas ovoce úplně odmítla, je to trdlo. 😉 Bude to asi zoubkama, odmítá prakticky všechno a to přikrmujem už skoro 2 měsíce... Papala už tak krásně, všeho celý dávky, teď sní pár lžiček a začne hysterčit. Pak si dá trochu mlíka a je chvíli klid, než zas začne být protivná. Takovej to byl smíšek. Už se mi ale zdá, že vidím prosvítat druhou jedničku dole, tak snad bude líp. 😎

zuzankast.
25. zář 2009

díky ali, tak to máme ještě týden 😀 Zkoušela jsem i mlíčko po krmení ještě odstříkat a jde to a má sytou bílou barvu, skoro až trošku do žluta.. No uvidíme, jak se bude tvářit na mrkvičku 😕 😀

petreva
25. zář 2009

ZUZANKAST., před časem jsem řešila to samé. Holčička se mi začala v noci budit kolem třetí, ale taky ne brekem, tak se nějak mlátila v postýlce, občas fnukla...můžu ti říct, jen svoji zkušenost, že to jídlem asi fakt není. Přemýšlela jsem tenkrát na kaší na noc, ale i holky tady mě ujistily, že to hlady není, že se v tomhle věku děti budí a je fyziologický....ještě bych možná řekla, že když si Julinka fakt o jídlo v noci neřekne, nedávej jí. Na kojení.net, jsem četla hodně a je pak velký problém odnaučit dítě chcít v noci prso. 😉
Uvidíš 😉 Ale jeslti kojíš, nemáte s tím žádný problém, tak bych s příkrmy počkala...
EVI, jak baští malá, je to lepší??
KECKEMET, před pár dny jsi řešila, jeslti je malý připravený na "normální" jídlo, viď 😉 a vidíš, už asi je 😉 Máme asi podobně sraté děti 😵

evinkaa
25. zář 2009

petreva: Tak dnes ráno malá vypila celou dávku Nutrilonu, 240 ml, ale dopolední ovocnou sváču zase odmítla, tak jsem jí dala mlíko a vypila jen asi 100 ml. Teď připravuju malé oběd, ale obávám se, že to lepší nebude. Dám jí pak zas mlíčko a uvidím. Už jsem tu myslím výš psala, že se mi zdá, že jí prosvítá druhá jednička dole, tak snad bude líp. Ještě to omrknu, jestli jsem se dívala dobře a jen si ten zub nevsugerovala. 😝 😀

petreva
25. zář 2009

Evi, a co zkusit dát jí ovoce až odpoledne. Ať má celé dopol svoje mlíčko. Ty jo, ona ti Natálka vypije 240 😕 To Elenka nikdy snad "nedá" 😅 Je to trápení se zoubkama...snad pak bude líp 😉
My asi zítra začnem zeleninkou 😵 ale srdce mi jihne...kde je moje miminečko 😔 😵 😵 než nás přešlo uplakaný období, vyřešily jsme potíže s kojením tak je tu půl rok a miminko do dlaně je pryč....ale je to krásný 😵

zuzankast.
25. zář 2009

no ona si ani přes den jídlo nevybrečí. V noci byla zvyklá jíst kolem třetí - čtvrté a pak po třech hodinách, to cumlala palec jako blázen.Možná to zkusím, jestli zas sama usne, až se vypovídá 😅

petreva
25. zář 2009

ZUZKO, aha 😅 tak uvidíš, já bych to být tebou zkusila 😉 ale ty ji znáš nejlíp...
Tak už pádím, dítko se mi probudilo 😉 To tomuzase dala 25minut... Hezký den..

zuzankast.
25. zář 2009

tobě taky hezký den..

evinkaa
25. zář 2009

petreva: Už jsem zkoušela dát ovoce odpoledne, ale nic. Nechtěla. Na oběd dnes snědla 2 lžičky a 70 ml mlíka. Už rezignuji. Počkám, až bude chtít jíst, nebudu o tom asi už přemýšlet, na to nemám. ☹

zuzankast.
25. zář 2009

Já tu měla načatou přesnídávku, tak sem Julii zkusila dát na lžičku a teda! ta baštila 😀 prej mňam 😀 Ono je to podobné jako sabík a ten nám chutnal. Na lžičku je zvyklá - dávám jí na ni kapičky kazdý večer. Jen nevím, kolik může takhhle napoprvé, tak sem dala tři malilinkatý lžičky a teď jdu ještě kojit..

Evinko tak držíme pěsti, ať hezky papáte

alias313
25. zář 2009

peggi
ahoj dakujem pekne za radu, ved to ze maly mi papa hlavne mrvku, tak mu skusim uvarit cukinu so zemiacikom a dam tam trosku oleja a uvidime 😉 a este sa chcem opytat, mam mu varit kuracie prsia?

sloto
25. zář 2009

idem si po radu. moja mala mi odmieta ovocie, i kase. co sa tyka zeleniny, za tou sa ide potrhat, strasne jej chuti, ale okrem nej do nej neviem dostat nic ine. vzdy sa snazim do nej natlacit par lyziciek cohosi, ale neuspesne. akosik jej sladke nechuti. ako to riesite vy? inak ju stale kojim, takze to u nas vyzera asi takto
rano kojenie, desiata skusam ovocie - ked nechce kojenie, obed zelenina tych 200-250 ml ako kedy zje a plus kojenie pred spanim, olovrant skusam kasu alebo ovocie - nechce, tak kojim, vecer kojim. co robim zle?

keckemet
25. zář 2009

Prosim maminky, nevite jak se jmenuje ten gel na prozeravani zoubku????? A funguje???
Evinkaa asi mame tez zuby.....2 spodni ma teda uz od 4m, ale ted se mi zda, ze pujdou vrchni....chudak maly, jak trpi...a place........ach jo!!!!!!!!!!!!!!!! Tak asi s temi prikrmy zase pockame az zuby povylezou a bude mu dobre, ne? pa

keckemet
25. zář 2009

korekce pravopisu: temy prikrmy?! 🙂

shaula
25. zář 2009

keckemet - těmi příkrmy 😉 Ten gel jsem věděla, ale nemůžu si vzpomenout 😅

miluska.h
25. zář 2009

keckemet: mozes kupit kamistad gel alebo calgel

pajinka23
26. zář 2009

Evinkaa tak Natalka este stale nechce ovocko papat???My uz papame mrkvicku,brokolicku,zemiacik,a karfiol 🙂 🙂 🙂 zatial to ide bez problemou a mali vzdy vsetko spapa tak som strasne statna 🙂 🙂 Klop klop 😅 Ale rozmyslam ze to ovocko zacnem davat tak ze jeden den zeleninu a druhy ovocko,noo naozaj nemusim vyskusat vsetky druhy zeleninky nie???Co ak mu budem davat mesiac v kuse zeleninu a potom sa mi na ovocko vykasle???Ozaj uz mate zubok?? 🙂 🙂

berus222
26. zář 2009

nas zje len nesladenu kasu. este sa da aj lyzicka mrkvovej stavy a asi 3 lyzice jablka a to je cele. z mrkvy ho napina a zatial som ine neskusala.

kristinka.s
26. zář 2009

ahojte maminky, citam tu, ze davate detickam na vecer aj kasu. Ja by som tiez rada dala ale neviem kedy a ako.
Mala mi zatial zacina papat zeleninu, no ale moc nam to nejde - teda niekedy ano (napr. cukina so zemiakmi chuti) ale taka mrkva alebo brokolica to moc nie. Davam jej to zatial na obed.
Chcem sa spytat, tu kasicku davate vecer pred spanim alebo napr. o 17tej a potom vecer pred spanim o 19tej este mliecko? Dakujem za rady!

tin007
26. zář 2009

sloto ja davam vecernu kasu tak, ze miesam ovocie s instantnou kasou, konkretne som dnes osupala hrusku, roztlacila a to som zmiesala s napucanymi ovsenymi vlockami (kupujem tzv. jemne ovsne vlocky). ovsene vlocky same o sebe su dost "plane" take bez chuti, ale s tou hruskou boli super. tak skus napr. trosku sladsej zeleninky (babykarotku) zmiesat s kasou. inak davam instantne kase z bioobchodov (nie tie ochucovane tradicnych znaciek) napr. pohankovu, ryzovo-pohankovu, kukuricnu, viaczrnnu a pod. a podla toho ako "vyrazna" je kasa, volim ovocie (napr. pohankovu miesam s bananom, lebo pohanka nie je velmi chutna - aspon mne sa tak zda, ryzovu davam s jablkom, kukuricnu s podusenymi slivkami).

sloto
27. zář 2009

tin dik za rady,bojim sa ze ale toto tiez asi nezaberie. mala proste akonahle zaciti ovocie tak zatne usta a uz do nej nedam ani lyzicku. a s kasou je to iste. zje nanajvys 5 lyzicek a odmieta dalej. nechapem preco sa to pokazilo ked na zaciatku to papala krasne.
myslis ze vadi, ak papa len na obed zeleninku a inak ju budem kojit? chcem vyskusat na par dni vysadit aj ovocko aj kasu, ze ci jej neskor nezachui znovu

monika77
27. zář 2009

maminy jogurtiky sa môžu dávať od 8 mesiaca?

morgan
27. zář 2009

keckemet - já znám mundisal gel a nebo citrovital gel (čistě přírodní), dříve byl calgel, ale ten už se snad nevyrábí...

a dáváte někdo kaši dopoledne?

tin007
27. zář 2009

sloto, myslim,ze na par dni nevadi, ak budes davat iba zeleninku a viac kojit, nie je to az taky velky vypadok, ide vsak o to, aby si to nerobila dlhodobo, lebo dcerke budu chybat bielkoviny, vitaminy, vlaknina z tuhej stravy. este mozes skusit kombinovat napr. nastruhanu mrkvicku a jablko, co by ju mohlo trosku oklamat, nie? inak, ja som zacala s vlockami tak, ze som ich primiesala do zeleninky a maly to krasne spapal, no a neskor som ich dala samotne (uz poznal chut) a nebol problem.

keckemet
27. zář 2009

Shaula....dekuji, nejak jsem se dnes do toho pravopisu zamotala.....Ze by dusledek pobytu na MD????? 🙂 🙂 🙂

tin007
27. zář 2009

monika77 ano, biely, plnotucny napr. activia

sixinka
27. zář 2009

keckemet ten gel sa vola dentinox.

baby, davate svojim detom zltok? mne lekarka povedala ze mu to mam dat ale ja neviem v akej konzistencii, on nevie zjest to co netecie.

shaula
27. zář 2009

Monika - ano, jogurty (bílé) od 8 měsíců - my je tak nějak začali dávat, ze začátku sem tam, cca od 10 měsíců dávám denně. Dávala jsem hlavně Choceňský smetanový, Olma Bio nebo Olma Klasik, Hollandia Selský. Měla bys kupovat jogurty s krátkou dobou spotřeby, které obsahují živé bakterie. Pozor na složení, ty levnější jogurty jsou často zahušťované želatinou apod. - ne že by to snad bylo přímo škodlivé, ale do jogurtu to nepatří 😉 Nebo jsou v nich éčka apod.

Morgan - kaši jsme začali dávat večer, ale cca po roce mi ji večer nechtějí, tak dáváme ráno na snídani.

Keckemet - jo, já taky tvrdím, že každý týden na MD přicházím o jeden bod IQ 😀 😀 😀

Sixinka - nechápu otázku na konzistenci žloutku - musíš ho dávat jedině uvařený natvrdo. Pak ho rozmíchej v příkrmu.

sixinka
27. zář 2009

shaula - dik, vies ja sa s vajickami nekamaratim, nikdy som to nejedla tak mam taku predstavu ze ten tvrdy zltok v prikrme bude taky... hmm hrudky? asi nie ze? skusim.