Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

petreva
23. lis 2009

LADYBIRDIE, já mám dobrou zkušenost s kulatou rýží, uvařím jí do úplně měkkoučka nebo spíš trošku převařím a pak ji mixnu do hladké kaše 😉

mata222
23. lis 2009

ahojte, podavam zeleninove prikrmy uz 3 tyzden, zatial nam chutia a spapa tych 150g, jedine kalerab nemusi 🙂 , ale chcem sa spytat, v akych intervaloch podavate UM, kazde 3 hod.? lebo mam pocit, ze je prejedeny. nikdy mi nevypije plnu davku 240 ml, tak neviem, ci mam podavat kazde 4 hod..davala som mu na veceru ml.ryzovu kasu, tu zbastil plnu davku 150 ml, ale raz grckal, tak som mu dala mliecko a vypil slabych 90, tak som mu kasu prestala davat..my este musime mat mliecko pred spanim, tak mu bolo z toho podla mna tazko na zaludku. este sa chcem spytat 🙂 , ovocie podavate ako desiatu, alebo olovrant, nahradi to davku mlieka? takze zas o 3-4 hodky mliecko? dakujem pekne.

rimmel
23. lis 2009

mata ja by tebou prestanem vazit a merat 😉
ps kaleraba neviem ci je OK davat..

mata222
23. lis 2009

ja to nevazim 🙂 , len mam misky, kde sa zmesti 150ml, tak podla toho zhruba viem, kolko spapa 😉 , ani ho do nicoho nenutim, ked nechce, tak nechce..len tu nemam nikoho kto by mi poradil 🙂

rimmel
23. lis 2009

ani ja nemam nikoho ☹ 😀 hadam sa niekto najde coskoro lebo ja sa v UM nevyznam 😉

jasminet
23. lis 2009

mata - my sme na umelom mlieku od ukonceneho 2 mesiaca - teraz by nasa krasavica mala vypit okolo 180 ml UM - to nevypije ani nahodou. vacsinou stiahne 125 -130ml. a tie 3 hodiny su tiez iba take orientacne. niekedy pyta jest po 2 hodinach, niekedy po 2,5 hodine. ja jej UM davam vtedy ked pyta.

evinkaa
23. lis 2009

mata222: Když jsem začala já dávat příkrmy, jídlo jsem zezačátku vážila hlavně proto, že malá má problémy s váhou, nepřibírá. Když mi snědla plnou dávku zeleninky, tak už pak mlíčko nechtěla. O další si říkala asi tak po těch 2,5-3 hodinách, takže to celkem vycházelo.
Ovoce dávám kolem desáté dopoledne.

ojo
23. lis 2009

mata222...když jsem začala já s příkrmama, tak jsem dávala na oběd zeleninku a dokojovala...pak každé 3h UM...

teď má takovýto režim:

8h - UM 150 vody
10h - 200g ovodný příkrm
13h - 200g oběd zeleninový příkrm
16h - UM 180ml vody
19h - UM 210ml vody

5-6h v noci ráno kojo

časy berte orientačně +- 15-30 minut 😉 mléko většinou vypije všechno a i ty příkrmy taky, ale když nechce tak nenutim 🙂 na noc dr. říkala, že když se mi nebudí brzo, tak stačí to UM, já už mám hodně málo mlíka, tak jsem ráda, že aspoň jednou v noci ještě kojím 🙂

mata222
23. lis 2009

ojo, dakujem pekne 🙂 tak uz sa tesim, ako zacneme s ovocim.. 🙂

aponchie
23. lis 2009

me prijde malo mleko za ten den

rimmel
23. lis 2009

baby a mozem sa spytat preco sa caka s ovocim? ja som zacala davat vtedy ked som zacala davat aj zeleninku t.j.v 6m...?

iinuska
23. lis 2009

rimmel, pokial viem, tak aby si dieta nezvyklo skor na sladku chut ovocia a potom by nechcelo zeleninu

ojo
23. lis 2009

aponchie, no je pravda, že mi to přijde taky málo...na krabici od Hami je psáno, že od 6.-8m by měl vypít 1000ml mléka, pak se to snižuje na 700ml...atd....a že by to měl vypít v 5 dávkach...no ale kdy by teda měl papat zeleninu a ovoce?? 😕
a když jsem zkoušela mu dávat těch 210ml vody i odpoledne a dopoledne, tak to vypil stěží...pak i ublinkával... 😖

no ale dopoledne to ovoce někdy vynechám a dám mléko... 😉

no ale rozhodně nestrádá, za měsíc přibral přes 1000g 🙂 🙂

aponchie
23. lis 2009

tak nejak ..radsi zacit tim mene "chutnym"..zelenina pak zelenina maso a pak ovoce mezitim nekdo i kase..to je tezko kamoska musela zacit misto poledne odpoledne pac zacala makat v tu dobu a mala se ucila na stavickach a ovocnych prikrmech a ji zeleninku i ted uz ,ale znam deti co to odmitaji tu zeleninu maso proste chcou jen kase a ovoce a to je spatne takze neriskovat a radsi tak zacit

rimmel
23. lis 2009

aha dakujem 🙂 nastastie my ten probl.nemame 😔

rimmel
23. lis 2009

ma tak teraz napadlo

a neni to jedno? ked aj pockas s ovocim, a das ho neskor tiez si moze babatko povedat aaa toho je chutnejsie a prestat papat zeleninku ci nie?

aponchie
23. lis 2009

myslim,ze ne 😎

blucka
23. lis 2009

Ahoj maminky,
prosim o radu, ako dlho vam trvalo kym ste odstranili prikrmom davku mliecka?
My prikrmujeme uz mesiac (zeleninou obcas skusim presnidavku) a 1.tyzden to bolo super, ale teraz hlavne u Sebika bojujeme, snazim sa varit domace, aby mali cerstve v bio kvalite,obmienam, ale dostanem do neho 3lyzicky a sprajcne sa. Uz fakt neviem co s nim, co robim zle. Tak prosim poradte.

rimmel
23. lis 2009

blucka mozno zubky alebo daco..ja neviem poradit sa som kojila na poziadanie kedykolvek tak isto ako pred zacatim prikrmu tak i do dnes..neviem ako je to s UM, ak teda si na UM? kedze takto skoro prikrmujes

evinkaa
23. lis 2009

blucka: Přikláním se k rimmel, já bych to taky viděla na zoubky. Když nám lezl druhý dole, tak mi malá odmítala skoro týden všechno... Byla jsem z toho hoooodně nešťastná, ale zubisko vykouklo a baštíme jako dřív. 😀
Plnou dávkou příkrmu jsem odstranila dávku mléka asi za 2-3 týdny.

blucka
23. lis 2009

dakujem za odpovedi, sme na UM, s tym problem neni.No keby to boli zubky tak by to bolo celkom fajn, pominie a bastit sa bude zase ako predtym.Tak uvidime...

aponchie
23. lis 2009

blucko me se zda brzo nahrazovat plne davku mleka jidlem nemyslis?nebo ti rekla doktorka aby uz misto mlika mel jedno cele jidlo?

ojo
23. lis 2009

no já ze začátku po obýdku malýho dokojovala, ale od 6.měsíce má plnou dávku jen zeleniny a dneska i plnou dávku ovoce dopoledne 😅

blucka
23. lis 2009

Aponchie, kojila som do 3,5mesiaca, mam dvoch pediatrov a obaja mi povedali, ze mozem zacat s prikrmami, tak som pozvolna zacala po 4mesiaci zeleninou, zatial sa nam podarilo asi 3x nahradit cele jedlo prikrmom, inak dokrmim mliekom.

zuzik28
23. lis 2009

ahoj holky, prosím o radu...ráda bych malýmu udělala do zásoby jablíčkovou přesnídávku, dokud máme domácí jablíčka. Respektive je chci jen rozmixovat a podusit. Ale teď nějak nevím jestli do toho něco přidávat na zahuštění (do normální přesnídávky přidávám puding, ale mimču určo nee) nebo to nechat prostě jen tak bez ničeho? díky

rimmel
23. lis 2009

zuzi iba jablcka uvar ale pozor neprevar..iba nech trosku zmaknu a potom rozmixuj a take bez nicoho zmraz 😉

zuzik28
23. lis 2009

díky rimmel...sice jsem myslela, že to zavařím (resp. ještě horký to leju do skleniček a ono se to chytí), ale mrazák bude taky ok. Proč uvařit ale nepřevařit? Asi se ptám blbě, se omlouvám 😉

rimmel
23. lis 2009

v pohode 😉 lebo varom sa ti stracaju vitaminy a tie dobre veci 😉 aspon teda ja myslim 😅

zuzik28
23. lis 2009

jj, to jediný mě napadlo, ale myslela jsem, že za tím bude ještě něco jinýho 😀 díky

aponchie
23. lis 2009

ja ti nerikam.,ze nemas dokrmovat,ale,ze je brzo nahrazovat celou davku jidlem to je rozdil..ty deti jsou jeste male na to aby meli jen sklenicku a zadne mlicko potom