Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

rimmel
14. led 2010

misell skus nedavat ziadny olej ci mlieko mozno najprv bude suchy a po case sa zacne jeho pokozka mastit prirodzene? ci blbost?? 😅 😀

luthien.k
14. led 2010

Myslím, že to není blbost, my po těle malého nemažeme vůbec a nemazali jsme nikdy a bez problémů, jen pusinu mívá suchou...

zuzik28
14. led 2010

miselll, my dáváme také olej do koupele...jmenuje se to Balneum Hermal, ještě je něco podobného (Oilatum)...máme to taky na předpis od mudr. Malý má AE, takže mažeme ještě po koupání (i ráno a někdy v poledne) krémem z lékárny Atoderm od Biodermy. Kožná mudr. nám zase předepsala olivový olej na promazávání těla...myslím rimmel to psala
jestli ti to pomůže nevím...

misellll
14. led 2010

rimmel,luthhien.k-no určitě to od zítřka zkusíme a uvidíme.Snad máte pravdu a třeba to pomůže.No nevím,ale co teď z tou vyrážkou,chtěla jsem jí namazat imazolem,ale nejsem si jistá 😅

zuzik28
14. led 2010

Každému dítěti sedí něco jiného...
jak píše luthien.k, my měli A-Dermu Exomega a víc nám teda sedí ta Bioderma...taky je speciálně pro atopiky. Máme toho vyzkoušeno hodně...a jako na potvoru zabírají nejvíc ty krémy co jsou drahé jak hrom 😀 😀

aponchie
14. led 2010

rimmel jednou sem ji dala kasi do mleka hipp kasi hipp obilnou od 4mesice no a ten vecer byl saigon jak hrom silene rvala zalykala se modrala zadrzovala dech mela hrozne krece musela sem cekat az dojd emanza z prace aby pohlidal starsi a ficela sem na pohotovost primo na emko tj detske a vysetrili ji sono atd a lekarka rikala ,ze to ma z te kase,ze proste ji to nesedlo nejak hodne a ze to mam nedavat ze to stejne nema smysl vyzivove zatim tak sme to hned den na to nedali a jeste jeden den byl hnus a pak uz klid zase takze proste po te kasi to mela ale nevim esti mleko nebo kase kazdoipadne rozum mi rika,ze asi ta obilovina proste udelala zle

misellll
14. led 2010

zuzik28:No to je ono Oilatum nechtělo se m jíd podívat do koupelny 😅 Je to v takové umělohmotné láhvy-bílé s modrým pruhem,že?No a malá se potom osipala,dneska jsem to nepoužila radši.Zkusili jste ho použít a jak na to reagoval Ondrášek?

misellll
14. led 2010

pardon osypala 😅

aponchie
14. led 2010

http://www.solen.cz/pdfs/ped/2005/02/07.pdf
miselll zkus tam neco vycist ja to necetla vsecko..ale ty oleje co jsou do koupele to jsou treba i lonola je dela myslim,ale v podstate olej na primou suchou kuzi ucpava..manzel ma denne ruce v oleji jak nabira maso z varnice nalozene v oleji a praska mu kuze na prstech silene ma to uplne rude jak hrom a pomaha mu teda indulona modra kupodivu

luthien.k
14. led 2010

Jo, Bioderma taky prý dobrá, ale asi bychom tu tím neměli zaplácávat téma o prvních příkrmech 😉

aponchie
14. led 2010

zuzik a nemuze neco prispivat pojistovna?kamoska rikala,ze jim jako atopikum davala i neco na mliko prej 😝 je to hnus no stoji to majlant

misellll
14. led 2010

aponiche:juknu tam

misellll
14. led 2010

luthien.k:máš pravdu ať to nezakecáme,jinak holky díky 😉

rimmel
14. led 2010

apon aha noo teda z tej kase...ja si pamatam ja som s kasou az v 7m+ tusim..neviem cito vobec suvisi 😀

aponchie
14. led 2010

ja vim,ze jsem off topic ,al ednesk aje koncert DM je online na netu je to super pisnete do IP dam vam link
omlouvam se za off topic ale mistnost zakladat nechci

dm1
14. led 2010

boze baby uz to prehanate sa mi zda.... to uz nieje o radeni ale to hranici s osocovanim 😨 davat si tu linky na prispevky tej druhej a podobne.... no sak ako myslite. myslim ze tu bolo uz dost linkov a veci k tomu ako a kedy zacat prikrmovat a asi ani jedna strana nezmeni nazor tej druhej. Si myslim osobne ze nie vsetky deticky su predsa rovnake a nie vsetkym uderom 6m zacne dozrievat traviaca sustava..... ako su rozdiely vo vahe, pokrokoch deticiek a v inom urcite su aj v tomto a nie vsetky deti su rovnake. preto aj spominane www.kojeni.net udava ze je mozne prikrmovat ak dieta vypije urcite mnostvo mliecka. a osobne si myslim ze matka urcite rozpozna ci ma jej vlastne dieta hlad alebo nie. Ja som na prikaz doktora kvoli nepriberaniu zacala v 4,5m ryzovou kasou s MM a maly vobec tak neprisiel o svoju davku mliecka.
a k veci:

ja udrzujem jedlo teple v hrnci s horucou vodou. tie tanieriky mi pridu strasne male a drahe /myslim s tou miskou na horucu vodu/

repa je aj u nas zazrak krasne jedlo ochuti a prevonia a staci fakt malo dat do prikrmu

co kupujete repu - da sa kupit cerstva alebo ako to kupujete? lebo uz sa mi nimu domace zasoby tak aby som vedela

ockovelasky
14. led 2010

dm - kedy si začala dávať repu?

aponchie
14. led 2010

dm jasne ,ze cerstva maji u nas v Kauflande..Teco nema jaksi skoro nic 😝 zavarena je buhvi v cem nalozena

jinak mi babi psala recept na domaci repu

repu cele hlavky povarit do zmeknuti pak nakrajen na tluste kolecka bud nakrajet na kostky nebo protlacit tim na bramb.salat jak kdo chce.. potom se da do hrne povarit voda s anyzem a da se do toho pak repa citron nebo kys.citronova,cukr toto vse a zavari je to strasne dobre proto mi asi ty obchodove nechuti pac tam neni ten anyz 😝

shaula
14. led 2010

Dm - no konečně se někdo zase vrátil k tématu 😀 Řepu kupuju čerstvou, oloupu a uvařím. Ale někde jsem nedávno v TV viděla pořad, kde to uvařili celé a teprve pak loupali - mělo to i nějaký důvod, ale sledovala jsem to tak na půl očka, tak už nevím, jaký 😀
Píšeš, že jsi dávala domácí - já znám jen zavařovanou nakyselo, ty ji zavařuješ tak nějak "na přírodno"? Že se hodí i pro mimi?

aponchie
14. led 2010

rimmel kukam ten aptamil musi byt nas nutrilon kukni na ten obal🙂
http://www.boots.com/en/Aptamil-First-Milk-900g...

evitkamalicka
14. led 2010

ja repu najprv uvarim a az potom osupem, je to tak lepsie

rimmel
14. led 2010

apon aha!! dala som do vyhladavaca nutrilon a nic! 😀 jasom simyslela ze to je daco ine.....ale som sa mylila 😅

erinbrock
14. led 2010

my se dnes vratili z nakupu - cervena bio repa - tri male kousky za 1/2kg za 15,- Kc v hypernove

erinbrock
14. led 2010

taky by me zajimalo od kdy muzou repu a do ceho ji primichavate??? 😉

dm1
14. led 2010

shaula ja mam normalne uvarenu postruhanu samotnu repu a zamrazenu v kockach na lad. je to praktickejsie lebo keby to zavarim tak cely ten poharik by mal na vela krat tak preto. Som rada ze ju normalne predavaju budem kupovat

ockovelasky - repu som zacala davat ked mal maly 7,5m tusim ale moze sa od 7 podla kojeni.net.

ja som napr.tento tyzden skusila 1x por a malemu vobec nechutil - to je asi prva zelenina co nechce.... no uvidime mozno ked skusim 2x tak spapa

inak mam dlho kupene pohankove vlocky ale neviem sa na ne nejako odhodlat. dava niekdo namiesto zemiakov?

dm1
14. led 2010

erinbrock ja davam repu so zemiakom a cukinou. ale myslim ze moze byt kludne aj s mrkvou alebo inou zeleninkou

dm1
14. led 2010

a este cervena sosovica davate? chcem skusit totiz inu prilohu lebo maly nema moc rad ryzu a ani cestoviny

ockovelasky
14. led 2010

ďakujem za odpoveď, môj drobec pór tiež nemusí, nevonia to bohvieako, ale keď primixujem čerstvú petržlenovú vňať, ide sa potrhať ako mu to chutí.. 😀 😀

lenka1smejka
14. led 2010

shaula-ja som malej zavarila repu.Tiez som ju najprv uvarila a potom olupala-kvoli vitaminom