Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

zuzkat1
17. čer 2011

@suchakaterina dovolenie od dr podla mna nepotrebujes, ale kam sa ponahlas? este je malinky🙂

suchakaterina
17. čer 2011

@zuzkat1 no my jsme právě na um. a to se prý může o 4m. já bych chtěla aby měl víc vitamínů, protože má slabší imunitku.....tak nevím jestli do toho mám jít nebo ještě počkat :(

zuzkat1
17. čer 2011

@suchakaterina moze ale nemusi... a pokial viem tak UM su prepchate vitaminmi takze by som sa nebala ze mu nieco chyba..este by som pockala aspon do ukonceneho 5teho mesiaca

princeznal
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
suchakaterina
17. čer 2011

@zuzkat1 dobře...ještě počkám... 😉 je fakt že je ještě malinkej...děkuji 🙂

medyna
17. čer 2011

ahojte dievcata, ako pripravujete detickam sparglu? My sme to doteraz doma nejedavali, ale chcem zacat a obohatit aj Natke jedalnicek ...... 🙂

lucy222
17. čer 2011

@andelka dekuji za radu-takze pujde stejne skoro cela sklenicka vyhodit,ale co uz... Jak jsem psala-mala je zatim plne kojena,pribira tak nejak akorat, v noci 1x kojo...ale docetla jsem se,ze je dobre mezi 4.-6.mesicem zavest lepek,tak zacneme davat vzdy 3-4 lzicky kase (ovesna,jecna,...) a pockame co to udela...jinak samozrejme dal kojeni-docela si ho uzivam,tak neni duvod nekam spechat. Spis jestli malavydrz-uz na mne docela krici kdyz jim treba jogurt 😅

e.l.i.e.n.k.a
18. čer 2011

@sussanah prosim ta, kde kupujes ten 10 %jogurt?

evlyn
18. čer 2011

@e.l.i.e.n.k.a 10% pokud vím mají většinou smetanové jogurty - v ČR třeba choceňský Max - ten by měla mít většina supermarketů. V Albertu a Bille ho mají určitě, v Kauflandu čistý bílý jak kdy.

andelka
18. čer 2011

@lucy222 125g natřikrát nesní? No snad toho nebudeš muset vyhazovat moc. Jen ještě doplním, ale to asi víš, jen pro jistotu, že se má vždycky z té skleničky oddělit trochu čistou lžičkou do misky a sklenička zavřít a schovat a další den zas tak a třetí už by se měla jíst naposled. Jakože se nemá schovávat sklenička ze které se jedlo, nesmí se do ní lézt použitou lžičkou.
jo jo, děti jsou potvůrky, vždycky chtějí co máme my. Dany dneska pochtíval když jsem snídala a přitom jsem jen dojídala jeho rohlík co nesnědl 😀 Jo, lepek od 6měsíce ještě v době kojení. 🙂

sonka31
18. čer 2011

@evlyn
@e.l.i.e.n.k.a 10 perc. jogurt ma aj Lidl, pod nazvom grecky jogurt. Je super.

mona777
18. čer 2011

baby neviete nejaky dobrý receptík z patizonom pre 8 - 9 mesačné babo?

lucy222
18. čer 2011

@andelka ja prave cetla,ze lepek uz mezi 4.-6.mesicem - i jsem to tu probirala pres IP s holcinou co se tim zabyva... Jeste se nejedna o prikrmy jako takove,ale da se jen male mnozstvi toho lepku,aby se s tim telo setkalo...
Jj, o tom odebrani ze sklenicky vim,ale diky 😉 ano,myslim,ze ze zacatku celou sklenicku nedame (byt natrikrat). MM mam dost,nehodlam nikam spechat.
Rohlik dobry 😅 u nas kouka kdyz jim cokoliv tou lzickou,normalni jidlo take vnima,ale nekrici na mne 😀

sjussi
18. čer 2011

Ahoj chci se zeptat od kdy se davaji jogurty?

estrellita
18. čer 2011

@sjussi od ukonceneho 8. mesice 🙂

sjussi
18. čer 2011

@estrellita tak to mame cas 🙂 dekuju 🙂

estrellita
18. čer 2011

@sjussi to jeste urcite 🙂 procti si tady ty dva soubory, v excelu je pak tabulka s nekolik zalozkama, je to dobry pomocnik pri zavadeni prikrmu 🙂
http://www.kojeni.net/prikrmy.php

sjussi
18. čer 2011

@estrellita dekuju,no my uz zaciname ovoce.dr mi rekla uz ve 4 mesicich ze mam zacit zacala sem ale az v 5 tak uz toho mame par preskoceneho 🙂 ale je to veda 😀

andelka
18. čer 2011

@lucy222 no, jelikož jsem začal přkrmovat až v 6měsících a trvalo týden, než si trávení zvyklo byť jen na čistou mrkvičku, tak nevím kdy a jak bych měla dřív dávat ten lepek 😅

estrellita
18. čer 2011

@sjussi my jsme zacali v 5,5 mesicich, protoze byl na UM a nepribiral, no ale moc to nepomohlo a zadne zazraky s pribiranim nenastaly a jeste k tomu zacal lezt a stat a chodit kolem nabytku, takze vsechno spali a taky ho vsechno zajima vic nez prikrmy 🙂

ty tabulky jsou fajn, ze pak clovek nevari porad to same a treba se inspiruje necim novym 🙂 ja se chystam dat pristi tyden nastrouhane avokado 🙂 jen nejak nemam inspiraci s cim to spojit? s jogurtem, nebo jeste jinak? 🙂 tak treba nekdo poradi

lucy222
18. čer 2011

@andelka tady se nezavadi mrkvicka a ani nic jineho...proste das par 3-4 lzicky kase...nema to ditko zasytit,ale jen seznamit telo s lepkem... A to vse dokud je ditko maximalne kojene...

andelka
18. čer 2011

@lucy222 no jo, ale na tak malé dítě je i kaše těžká. Aspoň na mojeho byla. Klasickou kaši měl až v 9měsících. Lepek jsem zaváděla uvařenýma ovesnýma vločkama do ovoce. Cokoliv dáš jiného než MM, tak je to pro dítě změna a trávení si musí poradit. Prostě cokoliv se dá, tak už to není plné kojení, ale začátek přikrmování. A to jsem do 6měsíce fakt nechtěla začínat. Neříkám, že se má čekat jako dřív do roka, taky jsem se řídila novými studiemi a začala v 8měsících, ale zas takhle brzo? Dřív než normální příkrmy? No nevim. Za chvíli budem přikrmovat už v porodnici 😅

zuzanames
18. čer 2011

@andelka čo sa týka lepku, ide len o to aby si organizmus začal privykať. Nemyslím si, že je pre telíčko také ťažké poradiť si v piatich mesiacoch napr. s kúštičkom rožka , alebo piškótu, ktorý v podstate len žužle a zároveň sa zabaví. 🙂

andelka
18. čer 2011

@zuzanames no u mě je asi problém, že v tomto věku bych mu ani piškot nebo rohlík nedala z jiných důvodů 😅

lucy222
18. čer 2011

@andelka kazda ma sve presvedceni - ano,je to mysleno tak jak pise @zuzanames - proste telo jen seznamis a dal plne kojis... Tzn. cely 'test' trva nejakych treba 15 dni (3 druhy kase po 5-ti dnech -davam jen priklad) a dal nepokracujes s nicim jinym. Po teto dobe zase najedes jen na MM. Myslim,ze neni potreba to tu s Tebou rozebirat kdyz uz mas ditko mnohem starsi.

andelka
18. čer 2011

@lucy222 no jasně, on už jí skoro všechno. Ale 15 dní kaše je podle mně přikrmování. S mrkvičkou člověk taky nezačíná aby se dítě hned nasytilo. 😉

lucy222
18. čer 2011

@andelka ale vzdyt je uplne jedno jak tomu rikame...a 15 dni je priklad-pokud Te to zajima,tak si o tom neco pocti...ale jak jsem psala-myslim,ze to tu resime uplne zbytecne 😉

andelka
18. čer 2011

@lucy222 asi jo. Každopádně mi přijde, že snad každá maminka jednou zjistí, že podle nějakých nových studií kdysi dělala něco blbě (lepek, mlíko, vejce, maso...) 😅 u dalšího prcka dám lepek dřív, asi jako ovesné vločky do zeleniny, kaše ne, a před 6měs. určitě ne.

luciasek83
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucy222
18. čer 2011

@andelka jj, ty trendy se furt meni...jsme se s muzem bavili,ze je mozne,ze za par let se dozvime co za hruzy jsme provadeli 😅 ale ted jsou proste informace takovehle. Pry by se proste telo melo setkat s lepkem dokud je ditko max.kojene...a jinak ja delam tu kasi tak,ze uvarim a rozmixuji vlocky 😉 nejdrive ovesne (lepek v 'nejmirnejsi' podobe),pak mam nachystane jecne a nakonec spaldu (ta je moc dobra - zkousim to nejdrive na sobe 😅 )