Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

momin
14. pro 2009

evulatko tycovy mixer no... je to hodne prakticke,dela se to s nim dobre a nemas skoro zadne nadobi spinave... 😉 podle me je to zastaraly nazor ze si ma dite zvykat hned od zacatku na kousky jidla. Me to rikala moje mama ze mi Danik nebude umet kousat kdyz budu porad mixovat.. A kouse.. takze blaaa blaa blaa... 😅 😉

babulka123 ja sem teda nicim neprislazovala. Susenky sou uz od 4 mesicu? 😕 Mozna ano nerikam ze ne... 🙂 😉 Nejdriv bych zkusila jenom to jablicko jak se na nej bude tvarit.

evulatko
14. pro 2009

Mockrat diky🙂

babulka123
14. pro 2009

emanka.. dakujem

momin.. praveze neviem..

zajtra skusim teda len ciste jablko a uvidime co z toho bude..
zeleninka nam ide.. tak snad aj jablko pojde..

lamarika
14. pro 2009

babulka, malej mi jablíčko taky moc nechce baštit. Prostě mu asi nechutná, tak mu ho míchám třeba s banánem (ten je hodně sladkej a jablíčko přisladí) nebo mrkyvkou

babulka123
14. pro 2009

vidis.. mrkva.. noo to by slo.. hehehe skusim dakujem moc krasne za radu..
zajtra napisem ako nam to islo

lamarika
14. pro 2009

napiš, jsem zvědavá jestli to pomůže. U nás to zabralo 😉

babulka123
14. pro 2009

ozaj a este jedna vec, ake je naj skladovanie { ked spravim vela zeleniny } myslim co je lepsie, zavarit alebo zamrazit alebo co ???

babulka123
14. pro 2009

myslim z hladiska vitaminov..

lamarika
14. pro 2009

v tomhle se moc nevyznám, ale podle mě je lepší zamrazit. U tepelně upravovaných věcí se rychleji ztrácí vytamíny jak u zmražených

emanka
14. pro 2009

aj podľa mňa zamraziť 😉

momin
15. pro 2009

my taky mrezime. Al jak je to s vitaminama to nevim... 😕
Tak ja docela koukam ze my mame stesti..Danik mi vasti a bastil vzdycky uplne vsechno! je to maly otesanek.. 😎

ludmilabb
15. pro 2009

no ja som to zle napisala ze ked idete do mesta ako podavate prikrm, studeny? lebo mojej dcerke davam doma teple okrem ovocia

babulka123
15. pro 2009

ahojte, takze hlasim , Ninka zjedla asi 30g jablcka.. netvarila sa pri 1 lyzicke nadsene ale potom pohodicka.. vyzera to tak ze nam rastie dalsi otesanek..heheheheh

momin
15. pro 2009

😀 😀 Danula basti i kdyz se u toho sklebi.... 😎 babulka tak jestli to budete mit stejne tak to bude supeer! 😵

marooshka
15. pro 2009

ludmilabb: když jdeš mimo kde neni možnost skleničku ohřát, tak vem třeba místo toho ovoc.přesnídávku. Nebo moje kamarádka dávala ty skleničky studený a taky to malej papal a dobrý. Tak když ti to sní studený, myslim že se jednou za čas nic nestane 😉

kessiee
15. pro 2009

ahojte baby, chcela som sa len spytat - znacky mliecnych kasiciek sa asi striedat mozu, vsak? nie je to ako s mlieckom, ze? alebo ano? diky

ava
15. pro 2009

mam takovou sirokou termosku s vickem, do ktereho si na cestach muzu najit z termosky horkou vodu a sklenicku v ni ohrat.

momin
15. pro 2009

Druhy mlicka se stridat nesmi? 😕

marooshka
15. pro 2009

kessiee: kaše myslím střídat můžeš bez problémů. Já teda kupuju jednu značku, vim že mu sedí a má jí rád, ale když budeš střídat tak to určitě neva. A momin: smí se střídat mlíka, ale asi je lepší když už mu dáváš např.Nutrilon, tak mu ho dávat pořád nebo pak přejít na něco jinýho. Nevim. Já nekojim od 1 měsíce a pořád dávám jen jeden druh mlíka. Ale vim že kámoška třeba přešla z Nutrilonu na Bebu, nebo z Beby na Sunar atd. 🙂

momin
15. pro 2009

My sme zase presli z nutrilonu na Hami,asi je to fakt o tom jak to mlicko prckovi sedi.. asi to tak bude i s tou kasi... 😉

babulka123
15. pro 2009

baby a este jedna otazka..kedy je cas davat vlastne 2 davky {napr. na desiatu ovocie a na obed zeleninu} musi najprv zjest celu davku zeleniny na obed az potom alebo skor???

momin
15. pro 2009

Ja sem to delala tak ze ve 4 mesicich mel jenom zeleninu na obed. V 5 mel uz i dopoledne ovoce. v 6 odpoledni svacinku... priblizne. 😀 ale kazdy mi rikal ze sem zacla brzo a ze by mel mit jeste vic mlicka...

emanka
15. pro 2009

babulka, ja som začala dávať zeleninu od uk.5.mesiaca a 3 dni na to som jej dávala aj kašičku na večeru...takže ona mala hneď 2 príkrmy a stále ich má, ovocie nechce žiadne, neviem, či si nevie zvyknúť na úplne inú chuť alebo jej vadí, že to nie je úplne teplé, neviem....dnes skúsim dať aj ja jablčko s mrkvičku, tak uvidím... 😀

emanka
15. pro 2009

oprava-s mrkvičkou 😀

katy2
15. pro 2009

ja davam uz davno tri prikrmy - zeleninku na obed, ovocie na olovrant a kasu ako prvu veceru.... UM papa 4x denne - dokopy okolo 500-600 ml (s kasou samozrejme viac)
Chcem sa spytat, ked davate mrkvu s jablckom, davate to vsetko surove, alebo ako? Neviem si to predstavit, aby tam neboli velke kusky, a mrkva surova nie je hladka....

emanka
15. pro 2009

katy, ja mám kúpený pohárik hipp-jablčko s karotkou....ale myslím, že mrkva by mala byť uvarená, no ale neviem si predstaviť, ako to chutí 😀

emanka
15. pro 2009

a ešte, malá papá mliečko iba 3xdenne-raňajky, desiata, olovrant, teraz jej dám na olovrant ovocie, tak to bude iba 2x, cca 400ml a to je strašne málo, nie? Kašu jej dávam nutrilon, zarába sa s vodou...mala by som jej asi začať dávať mliečnu kašičku, aby mala toho mliečka viac, že?

Ženy, kedy sa už môže dávať voda z vodovodu??? Ja stále dávam Lucku, úplne neperlivú....aj môj ročný synovec ešte stále má lucku, ale kamarátka mi vravela, že už môžem dávať vodu z vodovodu, tak neviem....dakujem 🙂

katy2
15. pro 2009

a nemozes jej dat kasu tak okolo siestej a potom este vecer po kupani tesne pred spanim UM? ja to takto robim. A UM mi pije aj asi 2 hod po zeleninke. Nejako je to po nej vytravi.... Aj ja davam kasu, co sa zaraba s vodou. Ved s vodou sa zarabaju mliecne kase a s mliekom nemliecne.... Tie s vodou uz mlieko obsahuju....

s tym jablckom a mrkvou to asi necham tak, lebo umele jej davat nechcem a doma urobit si to neviem predstavit.... ☹

ludmilabb
15. pro 2009

baby dakujem o termoske som uz rozmyslala vsak potom neskor sa aj na cajik zide 😉

emanka
15. pro 2009

katy, olovrant máva okolo štvrtej-piatej a kašu okolo siedmej, potom sa okúpe a spí...keď je dlho hore, tak jej aj skúšam dávať mliečko, ale vypije max 40 a nechce viac....teraz som jej dávala to jablčko s mrkvou a chutilo jej to 🙂
no a po obede už vôbec nepije mliečko.... 😉