Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
3. čer 2010

@hathor1231 ani mne nechuti 😝 malemu som ani nedavala

uankab
3. čer 2010

avocado je vraj dobre s bananom 😉 ... neskusali sme to este, lebo je to exoticke ovocie.. kazdopadne ja mam avokado velmi rada, treba ho ochutit troskou soli a je mnam mnam 😉 ... pripadne dat do stredu trosku majonezy 😉

brusinka.pusinka
3. čer 2010

Já malé avokádo dávám jako pomazánku, sýr žervé rozdrcené avokádo trochu citronové štávy a petrželku nebo pažitku. Malá to miluje a nemusím to dávat ani na chleba jí to lžičkou 😀 😀 😀 Jinak ho vařím s telecím masem a jablkem a mladými fazolkami a cizrnou moc dobré 😀

hathor1231
3. čer 2010

@brusinka.pusinka zase raz syr 😀
to mate teda kombinacie 😀 sak karamelka aj tak vyzeraaaa 😵 to ani neni pomazanka,ked to masti len tak 😀 pocuj,ty si kucharka,ci mas len tolko praxeeee 😠 😀

brusinka.pusinka
3. čer 2010

Hat kuchařka nejsem a mám hodně skušenosti vařím sama od 14 let 😀
Jinak pokud nemůžeš žervé můžeš sojový sýr malé dát né??? NO malá má už9100g a přibírá měsíčně 600-750 g 😀 😀 😀 a ona jí krásně ukázkově a hlavně vše co může 😉

hathor1231
3. čer 2010

@brusinka.pusinka takze mas maturitu zo zivota 😀 je dobre,ze papa 😉 my tiez konecne priberame ako mame a aj to na malej vidiet 😕 zo dna na den zacala stat,lozit dopredu a sediet sama 😕 prosto sa rozbehal,ked jej je lepsie...
ja musim cakat na dietologa 😝 neviem,ci mozem dat soju (my mame speci UM pre babuska),ale skusim sa spytat. ked kupi organicky,tak by to mala prezit 😀

brusinka.pusinka
3. čer 2010

Hat zeptej se jsou i jogurty a pomazánky se ze sojového sýra dají dělat mňam i my je jíme. A supr že je tak aktivní, 😵 😵

hathor1231
3. čer 2010

@brusinka.pusinka 😉 popytam sa. uvidim,ci mi povoli lebo vela soje tiez nemoze... koli tomu mame len 260ml mlieka denne- to akurat urobim kasu na vecer- je to okolo 300g a ona to zmasti aj ked hodku predtym spapala 100-120g ovocicka 😅 na vecer sa vzdy naprace 😀 a ona papala vzdy pekne, 100g ako sme zacali,teraz ma okolo 850g prikrmov denne 😅

susisus
3. čer 2010

@hathor1231 asi nafukuje, v noci sme mali cirkus. a dnes mi v bio obchode povedali ze jogurty a mliecne vyrobky by som absolutne nemala davat, ze zatazuju detske telicko, tak skusim vynechat...

hathor1231
3. čer 2010

@susisus skus vynechat a uvidis 😉 nech su zubky rychlo vonku 😉

vevericka23
4. čer 2010

Ahojte, mohla by som sa spitat kedy ste zacali davat babetkam niejake kasicky. Mame 4mesiace.

miau
4. čer 2010

vevericka - ja som malej zacala davat kasu po ukoncenom 5. mes - ale davam jej ju redsiu ako by mala byt -skor jej urobim take zahustene mliecko aby to mala sytejsie - vecer mi uz totoiz nechce ham z lyzicky a takto jej to dam do flase s dvojkovym dudlom 🙂 chuti jej 🙂

latvia
4. čer 2010

@vevericka23 ja som daval od uk. 4.mesiaca, takisto do flase riedku aby pil. pokial ale nemas velkeho hladosa a staci mu mlieko, tak mozes kludne pockat. inac sa mozu od uk.4.mesiaca

k.jolanka
4. čer 2010

ahoj holky, vidím, že jste se tu bavili o kašičkách, my budeme mít příští týden 5.měsíců, malý je stále kojený, ale je to velké mimčo a chce být stále u prsa, proto mi doktorka doporučila začít s příkrmy již ve 4,5 měsících, já se rozhodla, že počkáme alespoň do toho pátého...mám dávat v poledne mrkev a večer kaši, ale kamarádka mi tvrdí, že jak začnu dávat kaši takhle brzo, dítě si zvykne na tu dobrou chuť a bude mi zeleninu odmítat. a prý když se osype, nebudu vědět z čeho, protože budu dávat dva příkrmy najednou...že prý mám s kaší počkat.moc o tom nevím, proto vás chci poprosit o vaše názory, nebo zkušenosti, jestli i po podání kaše vám děti papali zeleninku normálně. Děkuji🙂

maryanna
4. čer 2010

k.jolanka, ak nedáš sladenú kašu ale obyčajnú ryžovú alebo kukuričnú apod tak ti odmietať nebude ale na dva príkrmy je vo vašom veku skoro, začala by som len zeleninou, zbytočne zaťažíš mu bruško na noc, a môže sa mu aj zle spinkať, môj je tiež veľký papoš ale papáme len zeleninu zatiaľ..ale je to na tebe

k.jolanka
4. čer 2010

maryanna: díky za odpověď, koukám, že jste skoro stejně staří 🙂 máme dávat nemléčnou kaši kůli alergiím, kterými trpím já. Vůbec nemám přehled, jaké kaše se dělají, já myslela že začneme přikrmovat až v 6ti měsících, tak jsem se o to zatím vůbec nezajímala 😉 takže už taky přikrmuješ? a od kdy, jestli se mohu zeptat? No přišlo mi to právě divné i kámoška mi to říkala, tak jsem se chtěla zeptat, jak s tou kaší..prý je lepčí nejdříve, zelenina, pak ovoce a poté kaše..kamarádka říkala, že se k ní dostanu tak za 2-3 měsíce, až si malý zvykne..

latvia
4. čer 2010

ja som davala ako prve kase a boli sme v poho, zeleninku ma stale rad, neodmieta ju.prikrmujeme od 4.mesiaca

k.jolanka
4. čer 2010

latvia: děkuji taky za odpověď🙂 a jak dlouho jste dávali kaši, než jste začali se zeleninou? a kaši jsi dávala pouze na noc?

luthien.k
4. čer 2010

Kaše se nedoporučuje jako první příkrm, nemá kromě kalorií moc dobré výživové hodnoty a hrozí to, co píšou holky výše - že bude odmítat zeleninku, která je výživově daleko hodnotnější. Jinak na noc taky není nejvhodnější, je dost těžká. Ale to je individuální, jak to dítko snáší.

maryanna
4. čer 2010

podľa mňa začínať kašou no neviem, ja by som volila zeleninu, po mesiaci sa pridáva mesko, a poobede ovocie a az potom o mesiac dva kaša, závisí ako dieťaťu stačia dva príkrmy......ja prikrmujem od 4tého, chcela som začať neskôr ale už som musela tak papáme zeleninu aleee s ďalším príkrmom si ešte počkám, už by som aj mohla dať mesko a ovocie, ale príde mi to skoro pre ta malé bábo takže ešte počkám......ja som dala asi dvakrát na noc kašu a malý bol nepokojný nespal dobre aj cez deň bol taký všelijaký, neviem je to veľa podľa mňa na taký malý organizmus...ale každý ako uzná za vhodné.....

latvia
4. čer 2010

hej, robila som riedsiu do flase, asi tyzden, potom sme zacali so zeleninou, ale nedrzala som sa striktne mesiac zelenina, potom maso a ovocie....stale som skusala 3 dni 1 druh zeleniny alebo ovocia, bolo jedno co mi prislo pod ruku 🙂 a ked sme nemali zeleninu tak bola len vecerna kasa, niekedy nebola kasa, tak len obednajsia zelenina alebo ovcie.mesiac jedol len 1 prikrm, potom sme presli na 2

luthien.k
4. čer 2010

Jo a dost se divím, že máš začít dvěma příkrmy najednou, to je na bříško docela nápor, já bych začala jen jedním a za pár týdnů až druhým.

latvia
4. čer 2010

@maryanna kazda si urobi po svojom, je na matke pre co sa rozhodne 😉 niekto robi tak, druhy inak, nikto s istotou nepovie ci niekto robi nieco zle 🙂

ewwe
4. čer 2010

cauko, ja som zacala tiez s kasou na noc prikrmovat a potom so zeleninou atd, a ziaden problem, plnu davku zeleniny mi zjedla na 3 den

latvia
4. čer 2010

@k.jolanka a na ktore veci mas alergiu?

maryanna
4. čer 2010

latvia veĎ vravím že každý po svojom

sussanah
4. čer 2010

@k.jolanka ja taky zacala rovnou dva prikrmy, maly byl hladny jak vlk a prsa prazdne, obvlaste vecer (uz sem i mesic dokrmovala na noc). Ale kasi jsem nedavala.Proste jsem davala 2x zeleninu. V poledne a vecer, vzdy stejnou, prave abych poznala, kdyby se po necem osypal. Takhle jsme jeli asi tak 3-4tydny, az sem videla, ze papa hezky zeleninu, tak jsem teprve zaradila kasi. U te kase si davej hodne pozor na slozeni, je spousta kasi, kde se navic dava cukr a i chutove je to silene sladke. Ja davam cca pul davky kase (nestle) a pul davky kase jahlove nebo ryzove od countrylife (cista kase, nic pridaneho). Maly mel 5,5m kdyz jsme zacali prikrmovat.

k.jolanka
4. čer 2010

děkuju moc všem za odpovědi
latvia. alergii na potraviny nemám žádnou, ale prach, pyl, peří, srst, roztoče a jako malá jsem měla ekzémy..tak mi doporučila doktorka kaši nemléčnou..
ještě o tom popřemýšlím, možná začnu zatím jen tou zeleninou, ale přesto vám děkuju

latvia
4. čer 2010

jj, lepsia je nemliecna, aj ked alergia na kravske mlieko je docasna... skus si vygooglit skrizene alergie....alergici na prach, pel a ostatne casto reaguju skrizene aj na niektore potraviny....

miau
4. čer 2010

prosim vas ako uskladnujete masko pre deticky? uvarite a uvarene date do ladnicky? alebo davate aj zmrazene?
´dakujem