Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

emanka
17. led 2010

my sme na tom tiež rovnako, s tým ovocím. Ale už si začína zvykať, síce samotné jabĺčko stále odmieta, ale už je to omnoho lepšie....fakt to chce len trpezlivosť!!!
A na druhej strane je to takto lepšie, ako keby mali odmietať zeleninu s mäsom, môj synovec odmieta mäso a akúkoľvek zeleninu...už asi 2 mesiace nemal mäso, lebo všetko vyplúva, takže mu začali dávať šunku...som zvedavá, čo im na to povie dr., že ako to majú nahrádzať 😝

petardice
17. led 2010

Ahoj maminy, od nového roku jsme začali s příkrmy, malá baští krásně, zpočátku jen brambora, teď brambora a mrkev a chystám se od pondělka přidat brokolici nebo špenát, ale zajímalo by mě, co si myslíte, že je lepší - začínat s příkrmy vařenými nebo hotovými ve skleničce? Já si myslela, že dělám pro malou to nejlepší, když kupuju bio zeleninu a dělám ji na páře, každý den čerstvou. Ale teď jsem slyšela od známé názor (tohle jí řekla doktorka a hodně lidí to odsouhlasilo), že je lepší začít skleničkami a vařit až třeba po 3 měsících. Co si o tom myslíte? Jinak podotýkám, že naší pídě fakt chutná, dávám jí vařené místo poledního mlíka a zblajzne během čtvrt hodinky kolem 200ml, dnes třeba 230, takže se s tím nijak necrcmá 😀 Z toho usuzuju, že to vařený zas tak zlý snad není 😉

shaula
17. led 2010

Pokud ti jí vařené, tak u toho zůstaň. Hodně maminek má zase problém s tím, že když ze začátku dávali jen skleničky, tak dítě nic jiného než skleničky nejí a vařené vůbec nechce.
Já osobně jsem to ze začátku střídala - asi tak půl napůl vařené a skleničky - ony ty skleničky jsou praktické, když někam potřebuješ jít nebo nestihneš navařit. Ještě i dnes občas dám skleničku (např. dnes - trochu jsem to přehnala s kořením v obědě, tak kluci dostali místo něho skleničky 😅 ).

rimmel
17. led 2010

petardice no to by ma zaujimalo co je tak na sklenickach lepsie nez na kupovanom? 😕 😀

varene jedlo je ovela chutnejsie nez sklenicky to je jasne(podla mna sklenicky az na ovocie chutia otrasne, jak nejaka grcka)..a tiez kvalitnejsie. a aspon vies co presne tam das, co sa pri sklenickach povedat az tak neda. 😉

moravanka
17. led 2010

varene jidlo je kvalitnejsi jen pokud pouzivas kvalitni suroviny. ja zacinala sklenickama, ted sni vic, tak varim. ale presne vim, z jakeho chovu maso pochazi a taky odkud je zelenina a ovoce.
ve sklenickach je to vic kontrolovane.

petardice
17. led 2010

díky za odpovědi a názory 🙂
no právě - brambory máme od známých, tam víme, že to hnojené není a je to bio. k tomu jsme zatím kupovali jen mrkev, brali jsme balenou, aby to mělo známku bio kvality. Pěstovat si v Praze vlastní asi neklapne, ale mám kousek od domu bio krámek, takže nakupujeme tam. Ale pochopitelně - pokud nemám vlastní zeleninu, 100% jistotu nemám nikdy. V tom jsou ty skleničky asi lepší, tam to musí projít kontrolama. No, uvidím, jak se mi bude dařit dál shánět zeleninu a pak maso z kontrolovaného chovu. Pokud neseženu kvalitní maso, tak dám asi radši skleničku...

momin
17. led 2010

😀

shaula
17. led 2010

Petardice - kontrolami skleničky sice prochází, ale i tak se občas vyskytne problém - viz např. aféra s brokolicovým BIO Hamánkem... To Bio bych zase až tak strašně neřešila 😉

zuzkaku
17. led 2010

baby, dávate svojím deťom piť kupované šťavy, napr. Hipp?

momin
17. led 2010

Naprosty souhlas se shalou...
Kdyz varis doma muzes si byt 100% jista co malemu davas....

rimmel
17. led 2010

zuzka nie.

zuzkaku
17. led 2010

prečo? robievaš domáce šťavy?

momin
17. led 2010

ja taky nedavam- maly mel asi 2x co sme dostali od babicek. me to jinak prijde docela zbytecne.... 😅

rimmel
17. led 2010

zuzka nie nedavam mu ziadne stavy 😉

iinuska
17. led 2010

nedavam ziadne stavy.

shaula
17. led 2010

Taky žádné šťávy - v létě dostávali čistou vodu, teď v zimě čaj.

Momin - já to spíš myslela tak, že si nemůžeme být NIKDY jistí, co dáváme 😀 Skleničkám věřím, ale jako u všech výrobků se může vyskytnout zmetek. Kupovaná zelenina může obsahovat dusičnany, u bio si nikdy nemůžu být jistá, jestli je to skutečně bio (a jak manžel s oblibou říká - i ta bio kráva se třeba pásla vedle Temelína 😀 ), a teoreticky ani u té vlastní zeleniny nevíte, co tam spadlo s dešti... Takže podle mě je zbytečné se tímhle nějak moc zabývat 😉

lenka1smejka
17. led 2010

zuzka-ja obcas dam tie kupovane stavy ale je to dost drahe a raz som spravila malej stavu z mrkvy,jablka,mandarinky a nechcela mi to.Aj ked ona nepije vela tekutin

raona
17. led 2010

Ahojte, chcem sa spytat, my sme zacali s prikrmom v sobotu, klasika s mrkvickou, ale mala sa mi trosku vysypala okolo prsiek a neviem, ci to moze byt z tej mrkvicky? POradite mi? Teraz neviem, ci mam dat aj dalsi den mrkvicku, alebo dat radsej zemiak, alebo kym tie vyrazky /su to take malicke pupaciky, ale nema ich tam moc/ nezmiznu davat znova len mm?

dm1
17. led 2010

raona ja by som radsej dala sa mm pokial to nezmizne a potom zase skusila mrkvu. ak by to bolo znova tak to ma z mrkvy

raona
17. led 2010

dm, len tie vyrazky ma len okolo prska, nikde inde, keby to bola kozna rekacia nebolo by to po celom tele?

dm1
17. led 2010

neviem my sme nemali reakciu na to co spapal len raz bol vysypany este ked som ja nieco zjedla a to tiez nemal po celom telicku a doki vravel ze to je z mojej stravy. Nemusi to byt samozrejme z toho ale nezistis pokial to neskusis. Alebo skus teda ten zemiak ale mrkvu by som aspon na par dni vynechala

raona
17. led 2010

dik za radu, skusim tak.. bez mrkvy uvidime, snad sa uz viac nevysype a prejdeme v pohode na tuhu stravu..., ked to prejde, skusim zas mrkvu, ze ci sa vyhadze alebo nie... dufam, ze tie vyrazky nebude mat dlho.

andrejka77
18. led 2010

ahojte ....zaciname s príkrmami a chcela by som kupit ---ardo zmrazenu zeleninku aale akosi nemozem na nu natrafit neviete poradit,? 😉DIK

fanta
18. led 2010

Ahojte, tiež sme začali s príkrmami, už papá pekne všetko čo jej pripravím, teda aspoň zeleninku, s ovocím, konkrétne s jablkom je to horšie, ale ako vás tu čítam, tak nie sme jediní. Jediný problém máme, že malá nechce piť. Musím jej dávať čajík s lyžičkou. Dávam jej ešte aj moje mliečko, ale musí sa naučiť aj na čajík. Keď veľa nepije, potom nám nekaká a máme tvrdú stolicu. Vy ste tento problém nemali?
Keďže malá doteraz papala iba moje mliečko, kakala tak každé tri-štyri dni. Ale odkedy papáme príkrmy, je to horšie. Stolica je tvrdá. A nekaká každý deň. Doktorka nám kázala vysadiť mrkvičku, že tá zvykne zapekať a treba veľa piť. Ale keď ona nechce ☹

rimmel
18. led 2010

fanta tak koj..ja doteraz cajiky ci podobne nedavam, iba kojim..a to dost. 😉

rimmel
18. led 2010

kojene dieta nepotrebuje cajiky ci ine tekutiny....a kakanicka sa vam coskoro upravi neboj, je to sok pre organizmus, tuha strava coskoro bude dobre neboj 😉

aponchie
18. led 2010

hoj rimmel 😀

hlasim,ze dýne je u nas uplne super,vrele doporucuji ..mela jsme mrazenou strouhanou od tety a je uzasna chutna to skvele..a koupila jsem Nuby hrnecek z DM drogerie za 109kc a z toho i obcas pije ma krasne mekkou savicku🙂

shaula
18. led 2010

Fanta - koj a čaj můžeš jen nabízet jako doplněk - a nelam si hlavu, že ho moc nevypije, naši kluci začali více pít asi až v 11 měsících, a to jsem jim nabízela cca od 8 měsíců 😉 Lžičkou jsem nikdy čaj nedávala, nejsem sebevrah. Zastávám názor, že čaj se pije z hrnku, takže nic jiného dávat nebudu a ono se to zlomí 😀

fanta
18. led 2010

My nie sme kojení, mliečko si už ôsmy mesiac odsávam, ale myslím, že to nie je podstatné. Jasné, že mliečko dostáva. Len ma hnevá, že niekedy nechce ani to. Ona sa naobeduje, spapá toho dosť a chcem jej dať nakoniec mliečko na smäd, ale ona ho nechce. Ale keď ju dám ľahnúť, tak s lyžičkou mliečko chce, pekne otvára ústa. Neviem, či len nevymýšľa. S lyžičkou sa jej to asi páči viac.
Keď dlho nekakala a už mala tvrdú stolicu, dávala som jej po lyžičkách teplú slivkovú šťavu. Otvárala ústa, ako keby v živote nepila. Ale keď som jej šťavu skúšala dať vo flaške, ani za svet nechcela.
Nehnevalo by ma to tak, keby kakala poriadne 😒

momin
18. led 2010

shaula vidis to je tak kdyz ctu jenom posledni radek..... 😎