Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
4. srp 2010

@martinaho1 kup mladu cuketku, ta je tenka a nema v sebe tie velke jadierka 😉 byva len o trochu hrubsia nez klobasa napriklad 😉 staci len olupat a narezat

chruminka
4. srp 2010

viete mi poradit ake sladkovodne rybky mozu deticky od 10 mes. podla tabulky co mam o prikrmoch by od 10 mes, mohli uz aj rybky papat tak teraz uvazujem ze ake kde nie ej vela kosti 😉

aannggiie
4. srp 2010

@chruminka asi bude dobrý pangas tam nejsou kosti

aannggiie
4. srp 2010

@latvia já jsem dělala mladou cuketku na páře,ale i se slupkou a pak mixla.Ta šlupka vadí?? ☹

latvia
4. srp 2010

@chruminka pangas (aj ked ten asi sladkovodny nieje, ci hej?),losos(ten asi tiez nie 😀 ), a nase domace ryby, pstruh, kapor....ale tie by som nedavala, kedze maju kosti....bezkostnate nase nepoznam 😉

@aannggiie nevadi, aj v sklenickach je supka 😉

aannggiie
4. srp 2010

@latvia jo jo pangas je sladkovodní

aannggiie
4. srp 2010

@latvia šíma už je velkej kluk tak at se cpe i šlupkama 😉

hathor1231
4. srp 2010

@chruminka ano,moze. skus mensie mnozstvo na zaciatok a viacej zeleninky,mne mala zboznuje ryby!!! hned na prvy sup zmastila vsetko 😵 je hlavne,aby si nepouzivala morske zivocichy. inak ten pangas a losos su super. ja som nasla ze aj tresku skvrnitu (haddock) ,ta je tu tiez super kvalita a bez kosti. na slovensku som si trufla len na lososa alebo pangasa,tresku som neskusala. tam je aj napisane ze je vykostena ale aj tak tam kosti najdes 😒

susanne5
4. srp 2010

@hathor1231 dakujem, rozhodla som sa ze este pockam

chruminka
4. srp 2010

dakujem vam vsetkym za rady 🙂
aj pstruha by som trosku mohla skusit

latvia
4. srp 2010

@chruminka ak si si ista ze ju dobre vykostis, mozes ktorukolvek

janula.k
4. srp 2010

ahojte, dnes sa ma moja svokra opytala, ci uz moze maly jest Pribinacka 🙂

chruminka
4. srp 2010

@latvia jasne ja im aj tak este väcsinou vsetko mixujem,ale uz pomalicky mavaju aj nemixovane napr.ryzu ...

gabika7706
4. srp 2010

@janula.k nemoze 🙂

latvia
4. srp 2010

@chruminka chapem, len kosti su tvrdsie, niekedy sa poriadne nerozmixuju...ja som predzuvala rybu az potom dala 😅

@janula.k 😀 co ma kazdy s pribinacikom? sak to je hrozna umelina 😝 mna sa to furt tiez kazdy pyta 🙄

gabika7706
4. srp 2010

@latvia to nemozes mysliet vazne s tym predzuvanim 😕 🙂

latvia
4. srp 2010

@gabika7706 😀 😀 vazne 😉 nie doslova pozuvanie na kasu, ale zubami som ju po kuskoch "prekuskala " ci tam nieje kost 😝
jedna kysucanka mi vravela, ze ich matka doma krmila tak, ze stravu najprv rozzula a potom vypluvla a dala zjest 🤐

chruminka
4. srp 2010

@latvia rybu im nebudem mixovat asi skusim skor tie bez kosticiek 😉 a co je na tom ja by som to tiez asi tak robila s rybami co maju kosti 🙂
a ten pribinacik urcite aspon do roka nie racsej nejake probioticke jogurtiky,ozaj ake papaju vase deticky ?

latvia
4. srp 2010

@chruminka my papame sabi, zvolensky a hollandiu

gabika7706
4. srp 2010

@chruminka nas nepapa ziadne a do roka ani ziadne nebude 😉 A ani ryby...

@latvia Neviem, mne sa velmi nepaci nieco davat do ust a potom to davat dietatu, vsak mame nejaku svoju floru a faunu (to tak obrazne ja vzdy hovorim) a preco to prenasat detom do pusy? ... To ked napr. vidim matku, ako olize cumel a potom ho strci babetku do ust, stiahne ma az niekde pri kostrci 😀

Ja som rybku Katke vzdy presla prstami, rozkuskovala som to na malinke kusocky a tak mohla jest. Zubaaac je nasa oblubena ryba.

janula.k
4. srp 2010

@gabika7706 myslela som si 😀
svokra uz nakupila zopar, ale som jej povedala, ze este par mesiacov budu musiet v chladnicke pockat 😎

latvia
4. srp 2010

@gabika7706 😀 tak pri mne by ta stahovalo pri kostrci stale 😀 nevytieram si zubny povlak o svojho syna, ale moje obcasne sliny nepovazujem za nieco "nehygienicke" 😉 mozno preto este nebol chory, neviem....mne skor vadi ked ho ocmukavaju cudzi ludia na ruky....ale aj lyzicu z prikrmov olizujem,to je to iste...

latvia
4. srp 2010

@janula.k par mesiacov v chladnicke tak to by som ich potom nedala uz vobec 😀 😉 😉

hathor1231
4. srp 2010

@latvia
@gabika7706 ja som taketo "vtacikovske" krmenie videla nazivo 😀 mama predzula bananik,pluvla na lyzicku a sup krpcovi do ust 😅

ja rybu rozdrobim priborom na kusocky a na 5x prejdem ci tam nieco nie je 😀

@latvia mas este ten link na tie sunky a parky co su vhodne pre deti nasho veku? alebo aspon co by nemali obsahovat? skusala som malej dat kusok kuracej,nebol tam dusicnan,ale neviem ani presne co mam hladat 😅

hathor1231
4. srp 2010

@janula.k taka umelina mozno aj pocka 😀

@gabika7706 ja neolyzujem cumle ani jej neprdzujem,ale ked ju krmim,tak si dam s nou z lyzicky aj ja 😀

latvia
4. srp 2010

@hathor1231 skusim najst, ale v tej,co si davala, bola urcite nejaka dusitanova soliaca zmes, som si ista 😉
fuuu, a rozzut potravinu aby nemusel zuvat,tak to nie, rybu som "predzuvala" vylucne kvoli istote ze nedam kost

latvia
4. srp 2010

@hathor1231
http://ekonomika.idnes.cz/test-myty-o-sunce-pro...

a v polke clanku mas tabulku ze test uzenin, tam by sa ti mala otvorit tabulka s vyrobkami

gabika7706
4. srp 2010

@hathor1231 no to si ani nechcem predstavit. Chyba mi tu jeden smajlik 😀

a co to za link na sunky a parky mate? Dajte 🙂 Katka jedla parky prvy krat ako 3,5 rocna ale pri Martinovi sa tomu asi nevyhnem, zrejme to bude jest skor...

@janula.k tak svokra nech si pochutna na Pribinakoch sama 😉

hathor1231
4. srp 2010

@susanne5 urcite to uvidis ked bude potrebovat nieco ine ako tvoje mliecko 😉 mne je doteraz luto,ze uz len nekojime ale sme aj na prikrmoch 😀 lebo pri tych prikrmoch sa moze stat,ze bude odmietat. to sa stalo aj s nami,je straaasne samostatna. zaspavat len sama, ziadne mojkanie pri cici a prikrmy papala hned s chutou... kojim len rano lebo sa toho nemozem vzdat 😀 rano sa to da,lebo sa chce pritoulit,ale pocas dna ju zaujima vse okolo a hlavne ma uz 8 prednych zubov a dost velkych,tak to aj boli ked sa zle prisaje...
v kazdom pripade ma hlavne slovo lekar 😉

hathor1231
4. srp 2010

@latvia dik 😉 ved prave,ze tu naj,co som nasla si mi ofrflala 😀 😀 😀 parky asi ani nie,skor tu sunku by som jej chcela nejaku najs. mas nejaku co davas ty?
idem to kuknut...
a ta tvoja skuska- aspon si mala istotu,radsej dat do ust take ako s kostami,ze jo 😀

@gabika7706 viem si predstavit aky 😀