Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
8. srp 2010

@luciferova tie susienky okrem toho ecka221 obsahuju v podstate to iste.... keby si vedela, co vsetko papas, by si bola zhrozena 😉 zial, niektorym blbym eckam sa clovek nevyhne,to by musel prisne kontrolovat kazdy vyrobok a jest fakt len urcite veci

maryanna
8. srp 2010

@carrie4 to závisí akého máš papoša, my sme na tretí deň jedli 230 g.....🙂

smardik
8. srp 2010

@luciferova ty sušenky jsem u nás viděla v hyperalbertu 🙂 🙂

my už začli taky s příkrmy a oproti prvnímu ji Honzíček krásně, zatím měl brambor,mrkev,brokolici a květák a zítra bude špenát 🙂 a konečně mi vzal na milost i pití, nechtěl pít ale už jsme přišli na jeden čaj který pije

carrie4
8. srp 2010

@maryanna waaaaw my zjeme UM tak 100-150 ako kedy 🙂

maryanna
8. srp 2010

@carrie4 hm to je dobré, my sme UM pili veľmi veľa, vo vašom veku asi 150-180 nepmetám, myslím že my sme pili presne ako podľa krabice bolo napísané na nutrilone......

carrie4
8. srp 2010

@maryanna my sme ešte pozadu tej tabulky na UM... no ale už sa to rozbieha, malej viac chutí ... len keby negrckala

maryanna
8. srp 2010

@carrie4 to nevadí, každé dieťa inak je a pije, a grcká od narodenia či len teraz začala?

carrie4
8. srp 2010

@maryanna už dlhšie, ale až ked sme nabehli na UM, niekedy je to lepšie, niekedy horšie

luciferova
9. srp 2010

@latvia sak prave, ked o tom neviem, tak je dobre, ale teraz uz o tom viem, takze neeeee 😀 😀 😀

a ako mame papat cez den, kolkokrat mliecko?

maryanna
9. srp 2010

@luciferova teraz vám stačí mlieko tak min. 500 ml......čiže buď ráno a večer alebo aj jedno mlieko cez deň podľa toho aké veľké dávky pijete

latvia
9. srp 2010

@luciferova 😀 😀 😀 tak uz ti nebudem hovorit co obsahuju ostatne potraviny ktore jes a neskor das aj babatku 😀
mlieko? kolko chce a vypije

bzuco73
9. srp 2010

Ahojte babenky neviem si poradiť pomôžete? ☹ Domča má 5mes.a týždeň je plne kojená nič iné nepapá....mala by som už začať s príkrmami alebo počkať do 6 mesiaca?z každej strany počúvam čosi iné tak mi prosím poraďte nechcela by som niečo zanedbať je to naše prvé bábo......diki 🙂

latvia
9. srp 2010

@bzuco73 ak je spokojna, nehladuje, nechudne, nemas sa kam ponahlat a koj do 6. mesiaca urcite....ak mas dojem ze jej mlieko nestaci tak mozes zacat 🙂

juliakocka
9. srp 2010

@bzuco73 ...ahojtky.........my máme tiež 5 mesiacov a niečo, a ja len kojím.........zatiaľ to malej úplne stačí, tak je zbytočné zaťažovať jej tráviaci trakt niečím iným.........iné je, ak už máš málo mlieka a plače, lebo je nespokojná, potom už môžeš začať, ale si myslím, že sa nemáš kde ponáhľať...určite je pohodlnejšie vybrať cicu kdekoľvek, ako utekať na obed domov variť mrkvičku, lebo malá chce papať......... 😉

maryanna
9. srp 2010

@bzuco73 počkať do 6teho...🙂

bzuco73
9. srp 2010

no myslím že mlieka mám dosť ,len mám pocit že posledne dni sa v noci budí častejšie ako inokedy.......a dr. vravela že to môžu byť zúbky alebo ak chcem môžem jej dať večer dáku kašičku......tak neviem mám začať dávať kašičku?juliankocka a ty kedy začneš a čím?

maryanna
9. srp 2010

@bzuco73 kaše sú na noc ťažké večšina detí sa po nich budí ešte častejšie....ale zas aj to je individuálne...

juliakocka
9. srp 2010

@bzuco73 ....moja zlatá, naša lucia sa budí aj 8 krát v noci, skoro každú hodinu...tiež si myslím, že asi zúbky, ale môže to byť že je smädná..........tiež som rozmýšľala nad kašičkou, lebo veru, že či nemám málo mliečka....ale podľa seba usudzujem, že je smädná, lebo ja furt jak sa ona zobudí, ta vypijem pohár vody......podľa mňa vydrž, a nedávaj kašičky, radšej sa obetuj ako ja a vstávaj aj stopeť krát za noc.....ja chcem začať po dovolenke asi o 2 týždne, to už bude mať 6 mesiacov, ale uvidím podľa mliečka, ale aj preto, lebo máme zeleninku zo záhrady.............asi začnem mrkvou 3 dni, potom dám petržlen 3 dni, tak mäsko s mrkvičkou..........vraj zemiačik má ísť po mäsku podľa doktorky z dámskeho magazínu.......: 😉

bzuco73
9. srp 2010

@maryanna viem že je to individuálne u každého bábätka ......ale ak ešte nemusím dávať tak si radšej užijem to kojenie naplno 😀 aj ked v noci to stávanie ojojojojo 😉

bzuco73
9. srp 2010

aj my máme záhradku tak rozmýšľam čo zamraziť aby bolo na jeseň dali sme už hrášok aj ked ten bube popať naj neskôr aj brokoličku už máme 🙂 dúfam že nám bude chutiť......v .Domča spala v noci v pohode od 20tej do 2-3teja len posledné 3dni sa budíčastejšie asi každé dve hoďky......tak to mám....@juliakocka lepšie ako ty 😉 tak vyčkám do toho 6teho mes.diki frčíme von lebo sa už nezmestíme do kože 😀 tak zatial čauko a diki 🙂

pia22
9. srp 2010

Dievcata davate malym ovocny cajik? Ak ano, od ktoreho mesiaca?

maryanna
9. srp 2010

@pia22 normalne nájdeš s označením ovocný čaj a máš tam aj mesiace......myslím že od polroka sa môžu viacereé, napr sunarka má čučoriedkový a také....ale aj klasické sáčkové sú že detský a ovocný je...pohľadaj v tescu, DM, lekárni

bubelko
9. srp 2010

ja davam normalne sackove ovocne caje. detske (aspon tu) su vacsinou prisladene. 😉

maryanna
9. srp 2010

u nás sú sáčkové detské nesladené, ba až horké niektoré sú....ale sú určite aj sladené , ja kupujem nesladené

gabika7706
9. srp 2010

@juliakocka hovorila ta dr aj to, preco ma ist zemiacik po masku?

@pia22 ja ziaden caj nedavam, ovocny uz vobec nie, kedze nemam nasusene ziadne ovocie a kupovane z obchodu (sackove) su aromatizovane. My len cistu vodu a kojime sa kedy chce. Ak zacnem s cajom, tak nejakym bylinkovym, roibos je nas oblubeny.

juliakocka
9. srp 2010

@gabika7706 ....už presne neviem, ale dačo že bielkoviny dieťa potrebuje viac ako škroby...že sú dôležité na rast

sussanah
9. srp 2010

@carrie4 pokud je mala predcasne narozena, tak bych jeste s prikrmama urco pockala. Toho UM se mi zda, ze nepije nijak zavratne jak pises, takze ji to asi staci. Na tvem miste bych pockala jeste tak mesic a pak postupne zacit. S tim blinkanim to znam, maly mel taky hodne silny reflux, je to opravdu neprijemne 😒 Berete treba nutriton? To by pomohlo vic nez lzicka ryzove kase pred UM. Nebo se dela jeste antirefluxni UM (tusim ze je to AR). S prikrmama se to casem zlepsi, ale u nas se to zlepsilo az asi po mesici prikrmu, kdyz uz mel nahrazene 2 plne kojeni jidlem. Ze zacatku proste misto svetlych blinkanecku byly barevne (mrkvove, brokoicove atd 😀

gabika7706
9. srp 2010

@juliakocka aha, no niecom na tom bude. tak ale neviem si predstavit, zeby sme jedli tak skoro maso, Martin mi ho ani velmi nechce, dokonca mu vadi aj zelenina ked je s masom uvarena, ten vyvar, vobec mi nezje obed...Po kom to dieta je, netusim, lebo my sme vsetci na maso, Katka ked mala 2 roky, boli sme na svadbe, hostina, vacsina uz jedla, ticho v sale a Katka krici, kedy mi uz pinesu to moje maso?!

juliakocka
9. srp 2010

@gabika7706 tak akože jasné že nie mäso prvý týždeň po mrkve........ale najprv vela zeleniny dlho dlho, potom meso, a potom až zemiaky a ryza

maryanna
9. srp 2010

@juliakocka podľa mňa ryža a zemiaky skôr, ved sa dieťa z čisto zeleniny nenaje....ryža je vhodná hneď a zemiak tiež...meso neskôr jasné ale podľa mňa zemiak a ryža skôr......