Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

uankab
27. kvě 2010

batat je sladky zemiak, alebo co??

brusinka.pusinka
27. kvě 2010

Děkujemem malá dnes prošla trasu asi 500 m šli jsme 2 hodiny 😀 😀 😀 😀 a pak spala 2 hodiny 😀

brusinka.pusinka
27. kvě 2010

Uankab jojo je to sladký brambor nebo také americký sladký brambor jak chceš 😀 😀 😀
Latvi ale toto má jako mlsku mezi jídlem 😀 😀 😀 a k učení strkaní si jídla do pusinky 😀 čili k samostatnosti 😝

latvia
27. kvě 2010

http://clanky.vareni.cz/bataty-sladke-brambory/

toto som nasla, tusim som to uz videla v kaufiku 🙂

brusinka.pusinka
27. kvě 2010

jj mají je v kaufu v lidlu v tescu a my je máme ze zahrady 😀 😀 😀 rostou lépe než brambory a jsou větší 😀 😀 😀 😀 a opravdu moc dobré, dělám z nich i buchtu 😉 teda náplň do buchty 😀

beruska24.9.
27. kvě 2010

latvia - návod není.

beruska24.9.
27. kvě 2010

brusinka - co je to babát??

beruska24.9.
27. kvě 2010

a jak vypadá??

beruska24.9.
27. kvě 2010

Aha, stačí číst kousek dál 😉

beruska24.9.
27. kvě 2010

Díky oběma (latvii i brusince). Až zase pojedu do města, zkusím něco sehnat.

uankab
27. kvě 2010

ja sladky zemiak tiez pouzivam, vyborny je v kombinacii so spenatom, masom atd... alebo len taky sam, bud ho uvarim na pare alebo upeciem 😉

latvia
27. kvě 2010

ja tiez milujem peceny zemiak 😵

leelo
27. kvě 2010

ahojte.
ja na bataty nedam dopustit. presli sme nan hned po par dnoch, kedy som videla, ze mrkva mu moc nebere. odvtedy najoblubenejsie jedlo. navyse, z mojho pohladu - dobre rychlo domakka sa uvari a lahko ho pomackam vidlickou.
takze - vrelo doporucujem 😉 aj my dospelaci ho stale jeme, omnoho viac ako normalne zemiaky

petronelas
27. kvě 2010

Ahoj děvčata...tak už jsem byla dnes u doktorky kvůli tomu blinkání.Dala nám nutriton a máme dávat na zahuštění před každým kojením.
Snad to pomůže. 😒 Akorát jsem se chtěla zeptat,jakou vodu používate třeba na nutrilon.Dala jsem převařit kojeneckou vodu,ale nením jak dlouho můžu používat tu vodu.Udělala jsem si ji do 1,5l láhve.
Co myslíte? nebo to děláte jinak?

latvia
27. kvě 2010

ja kojenecku neprevaram, len zohrievam, jedna flasa mi vydrzi cca 3 dni, malemu doposial nic nebolo

pavlici
27. kvě 2010

Ahoj devcata. Mam otazku, zacali jsme s prikrmy. Jak delate tu bramboru, ktera se ma zkouset po mrkvi? Varite ji ve slupce a pak rozmixujete, nebo varite bez slupky. Je lepsi do ni dat trochu mlicka? Diky za rady.

maryanna
27. kvě 2010

ahoj pavlici, ja varím zemiak normálne olúpem, nakrájam na malé kúsky a dám variť s ostatnou zeleninou (samotný zemiak deťom veľmi nechutí) a rozmixujem...

latvia
27. kvě 2010

kludne daj bramboru varit s mrkvou domakka, bez slupky a potom rozmixuj alebo rozpuc. ak kojis, tak pridaj trosku odstriekaneho mlieka, ak nie, mozes priliat trochu zarobeneho umeleho mlieka, ale nemusis.uvidis ci to bude chutit aj bez neho

naty
28. kvě 2010

jej,holky, od kdy dáváte příkrmy? už od 4. měsíce?? já všude čtu, že až od 6., ale nevím, jestli to neplatí jen pro plný kojení... 😕 malej je skoro plně na nutrilonu, zatím dávám jen mlíčko, ale koukala sem už po kaši a vy už tady brambory... 😀

pavlici
28. kvě 2010

Ahoj ja plne kojim, ale nastupuji po materske do prace, tak potrebuji maleho naucit, aby s nim mel tatka mensi praci a ja nemusela v praci tolik odstrikavat mliko. Jinak bych zacala az ten 6. mesic.
naty> u deti na UM se je mozne s prikrmy zacit uz po dokoncenem 4.mesici, uvidis, jak to malymu staci.

pavlici
28. kvě 2010

Jeste me napadlo. To varite z normalni zeleniny, nebo kupujete BIO? Nekde jsem cetla, ze ta normalni neni moc pro mimca vhodna.

bubelko
28. kvě 2010

pavlici: ja kupujem normalnu. podla poslednych sprav, co som videla a citala, tak rozdiel medzi bio a normalnou nie je az taky velky, ako sa povodne myslelo 😉

pavlici
28. kvě 2010

tak ja to zkusim, ty kupovane jsou docela drahe, i kdyz se to teprve ted ucime.. aspon mrkvicku bych mohla zvladnout uvarit.... mate nejake osvedcene recepty?

maryanna
28. kvě 2010

pavlici, ohľadom bio - tým že nieje striekaná tak je náchylnejšia na plesne, mikróby a pod, a nikdy človek nevie ako dlho je skladovaná a hlavne kde je skladovaná, čiže či neobsahuje ešte viacej svinstva ako normálna....ja som odzačiatku varila normálne doma, kupované mal len raz a to papáme už mesiac....a mala som napr HIPP karfiol plus zemiak a keĎ som to ochutnala tak ..hm..blé..to sa nedá s doma vareným ani porovnať....a zas niekto kto dáva len kupované tak sa stáva že deti potom varené nechcú a je ťažké ich odúčať.
pavlici, normálne si vyčleň nejaký hrniec malý pre malého a pokrájaj na malé kocky mrkvu (čím menšie tým rýchlejšie sa uvarí) a var var, dokým nieje mäkká, môže sa aj rozvariť veď aj tak sa bude mixovať, ale trvá to večšinou tak 20 minút.....ja robím potom tak že vyberiem mrkvu s dierovanou lyžicou aby tam nebola voda , dám do nádoby pomixujem a keĎ vidím že je to tuhé tak postupne pridávam trošku vývaru...dokým to nieje takej konzistencie akú chcem...a recepty? no kým papá len zeleninku tak len tú trebakombinovať, najlepšie sú dvoj kombinácie ale v pohode aj 3.......ja vždy tak rozmýšľam čo by pasovalo tak dám všetko nakrájam na melé kocky a dám spolu variť a spolu mixujem (karfiol a zemiak, kaleráb a zemiak, brokolica a ryza, petržlen a mrkva, alebo dávam aj čisté že jednu zeleninu....)
veľa zdaru🙂

ewana73
28. kvě 2010

maryanna ,ty uz davas aj karelab a petrzlen?tie sa nemaju nahodou davat az od 8mesiaca?

maryanna
28. kvě 2010

ewana, no nie môžu sa pokojne skôr, som si to overovala, oni sú preto neskôr odporúčané lebo nafukujú.....my problém s týmto nemáme od narodenia takže pohoda...dnes sme mali petržlen a kaleráb mu chutí asi najviac..aj so zemiakom:D

ewana73
28. kvě 2010

maryanna a u koho si to overovala? lebo nam napriklad robi problem uz aj karfiol...lebo nie vsetka zelenina a ovocie sa moze od zaciatku.

bubelko
28. kvě 2010

ewana: v mojom jedalnicku od pediatra su na zaciatok napisane:mrkva, zemiak, cukyna, fenikel a tekvica. tie mozes urcite kombinovat. zacni jednym druhom a postupne pridavaj dalsi. u nas momentalne leti zemiak, fenikel a cukyna. a nezabudni kvapknut kvapku oleja kvoli vstrebavaniu sa vitaminov.
z ovocia mozes udusit jablko, hrusku a pretlacat banan.
odporucam zacat zeleninou, ovocie byva vacsinou sladke a deti potom zeleninu uz nechcu.
varti mozes tak ako maryanna napisala bud vo vode, alebo na pare - ja varim na paraku pre parne buchty. a takisto pridavam vyvar podla potreby.
ak bude vsetko ok, mozes neskor skusit kalerab, brokolicu, karfiol. z ovocia nektarinky, broskyne a marhule.
ak davas kupovane - pozeraj na cisla - tie mozes davat aj ked obsahuju aj ine ovocie, pripadne zeleninu. ale maryanna ma pravdu, ze ak si dieta zvykne na kupovane, tazko sa od nich oduca.
tak vela zdaru 🙂

maryanna
28. kvě 2010

ewana, myslím že to píše na kojeni.net, aj tu na koníkovi je jedna poradkyňa na príkrmy, a ja nevidím dôvod prečo nie....nám nerobil problém ani karfiol ani nič.....mlj má asi od mala nejaké dobré črievka ani koliky sme nemali ani žiadne nejaké bolenie bruška....ja som už vyskúšala takmer všetko, nám cukyna až tak nešla aj keď chutilo ale iné chutia viac:D
a áno ku tým kupovaným ja som našla mylím brokolica a ryža abola tam aj smotana, aj mlieko a kadečo..takže treba čítať pozorne etiketu.......
akurát čo sme mali my tak ešte od Alnatury paštrnák a bol fakt dobrý, nie sú tam žiadne iné zložky, len ten plus voda a normálne to aj chutí ako paštrnák nie ako toaletný papier:D

gabika_83
28. kvě 2010

Ahojte kocky, odkedy sa moze jogurt? Kolegyna ho uz dava 6mesacnej dcerke, mne to pride dost skoro. Neviete?