Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

petka035
17. dub 2010

dakujem aj som si myslela 🙂

ozujskova
17. dub 2010

mne doky vcera povedala,ze malemu mozem dat jogurt tera lebo je prejdeny kvasenim a ze pribinacik az od 6m...ze teraz len jogurty a zakiska 😨 ...no komu verit,?

gloria78
17. dub 2010

ak môžem, pribináčik ani nič tvarohové úúúúrčite až po ukončenom 10. mes., a jogurt som tiež nikdy nedávala pred ukonč. 7. mes.

latvia
17. dub 2010

pribinaka od 6m? omg.....ten az po roku, ved je konzervovany a este aj tvarohovy....jogurt moze...

inac som kukala na zlozenie zvolenskeho jogurtu, teda kyselina citronova a modifikovany skrob sa mi nezda ako nieco lepsie nez holandia jogurt bez tychto veci...

murinka
17. dub 2010

baby,co vsetko by sa nemalo 🙄 od 1Omesiaca pije kravske krabickove mlieko s grankom lebo akekolvek umele mlieko odmieta 🙄 .ja som jogurt biely davala malej ked mala 6.mesiacov-to mi povedal dr.ze moze papat.a o mesiac povedal ze moze jest vsetku stravu dospelych s vynimkou solenia a mastnych jedal.nedrzte sa tabuliek a vsetkeho co je v nich 😉

rimmel
17. dub 2010

😕 moje nervy

olienka12
17. dub 2010

trocha sa vam tu zasa votriem kazda matka by sa mala riadit zdravym sedliackym rozumom a nekukat furt na tabulky. Ked postavite k sebe 10pediatrov,tak budete mat 10 nazorov. U nas v rodine decka piju kravske mlieko od 4 mesiaca a ziadne z nich nema ziadnu alergiu ani nic podobne. Samozrejme,ked ma dieta predispoziciu,tak urcite pockat,ale take ze moje nervy ked niekto napise ze pije mlieko od 10 mesiaca....

rimmel
17. dub 2010

olienka tvoje deti mali stastie, ine nemuseli...niekolko dievcat tu na mk je zivym prikladom, KM v 9m a teraz ma ekzem a moznu alergiu..naco spechat ked nemusime, vsade co ja som skumala a pozerala sa pise ze KM NAJSKOR v roku.. 😔

froto
17. dub 2010

to je fakt, 10 pediatrov-10 nazorov, mne kazala dr. do ukonc. 8 davat len zeleninu a maso no a kasu, len neviem co s tymi mliecnymi kasami, aku znacku vybrat, myslite, ze ked zacnem pouzivat jeden typ, mam s nim aj pokracovat? malinka mala doteraz v brusku len MM, nerada by som jej narobila paseku

mirka907
17. dub 2010

Ja davam malej mliecnu kasu od Nestle a ked prestanem kojit prejdem na Bebu, kedze v Nestle kasiach je Beba. Zatial znacky nemiesam, kedze malej tato chuti, no robim ju redsiu ako je pisana, aby nebola velmi tazka.

miskaliska
17. dub 2010

u nas jedna dr, vravela, ze pribinacek a pod. zatazuju detom oblicky, ze preto az po roku

a mliecne kase a asi aj ine mliecne vyrobky mozu sposobit, ze dieta zacne odmietat viac a viac prsnik a teda tvorba MM sa zacne znizovat... takze vsetko s mierou, ak chce mamicka co najdlhsie kojit 🙂

germik
17. dub 2010

pribinačik až od roka, ja ho ale nedávam doteraz - ovela lepšie zloženie má Lipánek

murinka
17. dub 2010

som ista ze dietatu sa z jedneho pribinacika hadam nic nestane 🙄

kaska
17. dub 2010

no ja by som tiez mojmu malemu nedala kravske mlieko, ja ho nebudem davat ani po roku, bude pekne pit zarabane primerane k svojmu veku. Ja sa inak niekedy dost cudujem , ked tu citam co vsetko mamicky davaju svojim detom papat, ja mam niekedy vycitky, ked davam malemu praskovu mliecnu kasu alebo hippku...tymto samozrejme sa nechcem nikoho dotknut, ani nikoho odsudzovat 😉

kaska
17. dub 2010

inak baby dokedy mam davat malemu len lucku? nemohla by som mu uz dat prefiltrovanu vodu cez filtracnu kanvicu?

rimmel
17. dub 2010

kaska ja som pocula ze voda z vodovodu je ovela lepsia ako lucka a ine balene vody.
ja osobne som v 6m zacaladavat z vodovodu, neprevarala.

rimmel
17. dub 2010

kaska aj ja som mala take pocity ked sme napr sli von a malemu som kupila hippku, ja mu totiz iba varim. no teraz ako je vacsi mu raz za mesiac kupim ked sa mi vecer nechce varit, ale to je uz ine, rocne dieta uz vsetko co do nich davaju papat moze a aspon je to pre syna taka obmena, zmena, napriklad rajcinova omacka so spagetkami a maskom, to lubi, a inak mi rajciny neje takze aspon takto 🙂 ale chapem ta, no neskor ta to trosku prejde ako mna a velakrat ti to ulahci zivot 😀

murinka
17. dub 2010

ja davam malej kravske mlieko preto lebo od 10tich mesiacov uplne odmietala akekolvek um a preto som ho nahradila takym.samotne tiez nechce tak jej davam trosku granka.ked ste take mudre tak poradte co som mala robit? 🙄 bola som rada ze to kravske mlieko mi vypije aspon deco kazde rano.a nic jej nieje. 🙄

kaska
17. dub 2010

rimmel prosim ta ja este ked mu tie hippky (ked mu teda nejaku dam) chodim kupovat do rakuska, lebo tu v tych nasich je vsade sol...
murinka moj maly tiez toho mlieka moc nevypije resp. mava take obdobia ked mi vypil za den aj 500 ml, ale teraz ma zasa take slabsie obdobie, ze vypije rano 100 ml a poobede asi 60 a to je vsetko, aj mu preto davam vecer este mliecnu kasu. Alebo mu pridam trocha mlieka aj na obed. Aj keby mi vypil menej, ja mu teda kravske mlieko urcite nedam, to mu budem radsje robit kasu 2x denne. Alebo by som uz radsej mu davala mliecne vyrobky - lucinu, biely probioticky jogurt, nejaku natierku, ale urcite nie ciste kravske mlieko...

kaska
17. dub 2010

super rimmel tak uz mu ani ja nebudem davat tu lucku.....super sa tesim, lebo kazdu chvilu kupujeme cely karton, kedze som mu v nej aj varila...

mrka2
17. dub 2010

kaska,ja mojem malej tak isto davam vodu z vodovodu,ale ja to prevarim. 🙂 nikdy som malej nevarila z vody vo flasi. hned od zaciatku z vodovodu. ved nase mamy take cosi ani nepoznali a sme tu. 😀 😔

petka035
18. dub 2010

kaska ja malej dávam vodu z brity(filtračnej kanvice)a tú už nepreváram,teda len občas

datkova
18. dub 2010

murinka a ja som si zasa istá, že bez jedneho pribináčika dieta prežije... tak načo ho donho džgať?

datkova
18. dub 2010

kaska presne ako píšeš, ani ja malej určite nebudem dávat kravske mlieko po roku, sice momentalne um odmieta, zachutila jej zeleninka a ovocíčko, ale vždy to do nej nejako dostanem aspon rano, večer a v noci, čiže za den vypije okolo 600-700ml. , Dufam, že to neni málo, okrem toho ešte papa na olovrant mliečnu kašu(z ryžovej grckala, neviete čím to može byt????) a na trhu su predsapokračovacie mlieka aj po roku, či nie?? podla mna finančne je to aj tak jedno, lebo krabica plnotučného mlieka tiež nie je lacná záležitost, myslím že je to skoro vyrovnané a ročné dieta papá skoro všetko v priebehu dna, takže to mliečko rano a večer ma nezabije... a rozne tvarove dezerty???? o tom je absolutne zbytočne polemizovat, nedám a hotovo.. snad za mnou moja ročná dcera nepríde a nezačne mi vyčítat: mama prečo si mi nekupila pribináka??? ved my sme dospelé a máme rozum, detičky spapajú, lebo ved mňamky, mňamky 😝 😝 😝 a ešte je aj drahý 😝

datkova
18. dub 2010

a ešte kaska 😀 vobec nemaj obavy s tou vodou, ja som tiež š mesiace vlačila domov tažké kartony a potom som si povedala, čo si pipi??? 😀 a malá je v pohode, ja dám liter do kanvice, necham zovriet a sup do džbánika, do plastu nie, z toho sa tým teplom podla mna uvolnuju nejake škodlive látky, sklo a hotovo 😀

kaska
18. dub 2010

hej aj my mame tu britu, tak budem prevarat odtial vodu....lebo fakt sa mi to nechce vlacit stale tie kartony...inak je ked pripravujem mlieko alebo kasu, tak vzdy za cerstvo prevarenej vody, ked niekde sme, tak dam prevretu vodu do termosky 😉

petka035
18. dub 2010

kaska na Slovensku je dobrá pitná voda, čiže prevarená je možno lepšia ako Lucka.ja ju filtrujem v brite len kvoli tomu, že máme strašne tvrdú vodu a v kanvici je po dvoch dnoch hned vodný kamen,tak prefiltrujem vodu z vodovodu a tú jej dávam,časť prevarím do termosky ale riedím studenou len prefiltrovanou

rainee
18. dub 2010

nesuhlasim, keby si videla aku tu mame hnusnu vodu, to sa neda pit. uplne prechlorovanu, casto tecie aj hneda manganova, fuj. tak my kupujeme lucku, tu co sa nemusi prevarat.

rimmel
18. dub 2010

rainee tak v tom pripade jasne, ked mate zlu vodu z vodovodu 😉

kaska ja som v uk a nastastie sol a cukor v hippkach nedavaju ale zase take ze rajciny od 7m tu davaju 😀 takze nato som si davala bacha, ale naozaj pred rokom som mu to davala naozaj prilezitostne mozno 3 spapal za cely rok 😅

miskaliska
18. dub 2010

kravske mlieko - su deticky, co vypiju krabicu suseneho mlieka za 1-2 dni, a su aj take rodiny, ktore na to jednoducho nemaju, takze pre nich je riesenim KM. nas pripad to zatial nie je, kedze ja stale kojim, ale vzhladom na to, ze kazde jedno UM je vyrobene z KM, tak sa mu ani ja branit nebudem.
a vy ktore ho odmietate, nedavate detom ani len mliecne polievky, alebo zemiakovu kasu zarabanu s KM atd.?