Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

motol
18. zář 2008

verdik:já malýmu dávám k večeři kaši a ještě 100 líka se dorazil,ale po čase mu začala stačit jen ta kaše,maso dávám obden a střídám vepřoví kuřecí a králičí,jinak malej už jí skoro vše a taky má období kdy se budil i 3 za noc

gilotek
18. zář 2008

holky dáváte už ovocný jogurt? Dávám bílou aktivii bud samotnou nebo namíchanou s ovocnou přesnídávkou, ale ovocný ?????

jjaanca
18. zář 2008

Holky, jak má vypadat stolice když se začíná s příkrmy? Dopoledne zbaští pár lžiček ovoce a v poledne trochu brambor s mrkví. Stolici máme takovou tmavě zelenou - khaki. Je to normální?

Jinak to hovězí se dávat má hned od začátku jak se začne s masem, doktorka mi to výslovně řekla. (Ale my se ještě k masu nedopracovali.)

kijonkova.k
18. zář 2008

My máme hovínka různě barevná,to podle toho,co papáme,někdy do zelena,jindy oranžové a po řepě jsou krásně červené 😀 😀 😀

marky4
19. zář 2008

Přikrmujeme a tak se chci zeptat, kdy je ukončen 4 měsíc dítětě? díky

kijonkova.k
19. zář 2008

4.měsíc je ukončen v den,kdy má dítě 4 měsíce.Pak už začíná měsíc 5. 😉

kijonkova.k
20. zář 2008

Holky,poraďte!Malá mi nějak nechce jíst.Ráno ji nakojím,pak klidně vydrží až do oběda(asi 11,30-12,00),to sní třeba jen 100g zeleninky,zapít MM to nechce a pak pije třeba až kolem 15,00-16,00.Na večeři jsem dávala kaši(asi v 18,00,tu spapá s chutí a kolikrát už nechce ani před spaním.V noci se budí 2x.Mám strach,že je to málo.Když jsem jen kojila,tak pila co 2 hoďky a teď tohle.Co vaši prcci?

dzej
22. zář 2008

ahoj holky, nestíhám to dočítat, prosím vás, dneska jsem dala první lžičku mrkve..teď mám zvětšovat každý den množství a kdy můžu zkusit další třeba hrušku, brokolici? Je v tom nějaký řád? Mrkvička nám moc chutná, ale UM vůbec. Chce pořád moje, tak kojím a chci zkoušet ty první lžičky. Díky

kijonkova.k
23. zář 2008

dzej:mrkvičku dávej ještě aspoň 2 dny a pak můžeš zkusit něco jiného.Ale hrušku bych nedávala,nejdříve vyzkošej všechnu zeleninku,pak masíčko a ovoce nech na později 🙂

ewuli
23. zář 2008

Ahoj, přečetla jsem už pár diskuzí a i když se to neustále různě probírá, všude píšou něco jiného. Zajímá mě jak to je s masem? Zeleninku papáme už ,měsíc.Spapá krásně celo sklenici a tak chci začít dávat ty masové. Na stánkách hami píšou 6x týdně masovou a jednou zeleninu se žloutkem. Jedna sklenice má asi 9g masa. Jinde jsem zas četla že max. 20g týdně. Jak to je tedy správně?

kijonkova.k
23. zář 2008

Tak já jsem četla na www.kojení.net,že maso 6x týdně a 1x žloutek.Ze začátku dávat asi 20g masa,ale ne každý den.Já vařím doma,takže uvařím asi 20g masa a tak 130g zeleninky.Už jsme zkusili kuřecí,dneska bude poprvé krůtí 🙂
ewuli:Já už bych na maso najela,jestli kupuješ skleničky,tak bych to neřešila a dala třeba obden masozeleninovou,po týdnu klidně každý den 😉

liby1
23. zář 2008

ahoj, zeleninku už papáme 4. týden, už jsme začali i masíčko a zítra začneme ovoce. Chci se zeptat, jak dlouho vám trvalo, než prcci začali baštit celou dávku zeleniny, aniž byste musely dokojit mlíkem. A dáváte potom místo mlíka na zapití čajík? A ovoce taky dáváte zapíjet čajem, když už jste na plné dávce? Všude totiž píšou, že stačí zatím při kojení jen mlíko, ale když nebudu dokojovat, tak by se asi měly tekutiny po obědě doplnit, ne?

ewuli
24. zář 2008

liby1, jak velkou dávku myslíš?kolik g dáváš na dávku?

liby1
24. zář 2008

zatím mi tak sní 100 g, víc prostě nechce a všude píšou, že plná dávka by měla být 150-200 g, větší jedlíci i víc. A mlíko pak tahá ještě tak 2-3 minuty (normálně kojíme 5 minut), tak nevím, jestli odbourat to mlíko po zelenině a nahradit ho čajem nebo počkat, jestli začne jíst více zeleniny

ewuli
24. zář 2008

mě taky sní zatím těch 100g a začali jsme asi před 4 týdny. pak dávám zapít čajem a vezme si tak 20ml

kijonkova.k
24. zář 2008

Holky,já bych počkala,až vám začnou papat více té zeleniny s masíčkem,může to trvat i 2 měsíce než se dostanou na celou nemléčnou dávku.S ovocem bych nespěchala,když ještě dokojujete po zelenince.Až už nebudou chtít dokojit,tak oak čajík určitě.Taky dávám,ale my už mlíko po obídku nechcem a taky někdy sníme třeba jen 120g 🙂

ewuli
24. zář 2008

mě už pak mlíčko nechce

kijonkova.k
24. zář 2008

ewuli:tak asi mu to stačí,časem bude chtít určitě víc 🙂

liby1
24. zář 2008

to začali sami odmítat mlíko, že se nechtěli přisát? Malá totiž jakmile vytáhnu prso, začne se usmívat, těší se mlíko a okamžitě se přisaje

kijonkova.k
24. zář 2008

No,my jsme začali s příkrmy pár dní po 6.měsíci a asi týden ještě chtěla dokojit a pak už prso odmítala.Dám ji napít čajíku z hrníčku(obyč.kapajícího) a je spokojená tak na 2 hoďky. 🙂

ewuli
24. zář 2008

já bohužel nekojím a tak jak vidí lahvičku zvedá se mu i žaludek.

lu777
24. zář 2008

ahoj holky, prosim vas, od kdy se muze REPA? a cervena cocka? nejak to nemuzu najit 😅

kijonkova.k
24. zář 2008

Červená řepa se může hned od začátku přikrmování,my už jsme zkusili a moc nám chutná. 😉

lu777
24. zář 2008

http://www.recepty-online.cz/jidla-pro-kojence/

jinak vkladam link na recepty...

z neho to vypada, ze repu uz muzeme.. tak jeste jednou pohledam tu cervenou cocku 🙂 ja si rikala, ze by to bylo dobre, protoze tam jsou bilkoviny... nedavam totiz jeste maso

lu777
24. zář 2008

dky Kijo 🙂 jen asi bude barvit, co? nas prcek totiz rajtuje a leze hodne a ublinkava vsude... jsem si to v lete neuvedomila a dala boruvky, jsem pak nestihala namacet v soli na skvrny 🤐 😅

kijonkova.k
24. zář 2008

Našla jsem i tu čočku-od 9.měsíce 🙂 Řepa barví,ale jde to vyprat,teda nám jo.

kijonkova.k
24. zář 2008

Vy ještě nejíte maso?A to z nějakého důvodu? 😅

lu777
24. zář 2008

diky, tak na cocku mame jeste cas 🙂

maso zacnem asi od uk. 9. mesice, tak 1x nebo 2x tydne... ja jsem na vsechno opatrnejsi, myslim si, ze zateze ma dite i tak dost, vsak behem par mesicu dostal kdejakou zeleninu a ovoce...
davam kazdy den jahlovou kasi, tam je hodne bilkovin i zeleza.... nekdy delam kasi i se zeleninou, ted planuju po kousickach pridavat mozna spaldu nebo pohanku..

mimoto Matysek moc dobre ji zeleninu i ovoce, takze porce ma slusne a vsechno doma delane a cerstve... tak nejak zatim nevidim duvod...

precetla jsem neco o vyzive a kazdy pramen radi neco jineho 🤐 od maso denne az po zadne maso do roku nebo dokonce dvou... takze to beru stredem 😅 😀

rikam si, ze ja taky nejim maso denne
mimoto cim vic se v nejake zemi ji masa, tim vic je tam poruch ledvin, jater a diabetes... a cim vic se vypije mlika, tak tim vic je osteoporozy... nejak to nechapu.. zacinam mit pocit, ze nektere potraviny jime v takove mire jen proto, ze to vyhovuje mlecne a masne lobby...

jinak Matysek je dite ruzolici, cily az moc 😝 😅 jen jsem mu ted rozsirila kombinace zeleniny a musim se smat jak kdyz mu neco chutna, tak si cuca palecek a dela mmmmmm 😀 😕

lu777
24. zář 2008

rozesmala me tuhle babicka, ktera videla jak Matysek vsude leze a zacina snazit chodit kolem nabytku a rikala Vidis, dobre ho krmis, to maso dela svoje 😀 😀

kijonkova.k
24. zář 2008

Tak my už masko papkáme,zatím jen kuřecí a krůtí a dneska byl poprvé žloutek.Příští týden bych chtěla zkusit hovězí,pak to tak týden procvičíme a pak asi najedu na dopolední ovoce.Představa pěkná,uvidíme,jaká bude realita.

S tou babičkou to je dobrýýýýýý 🙂