Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

prettybaby
26. dub 2010

aj moj radusko spinka celu noc, tak uvidim co s tymi kasami 🙂

prettybaby
26. dub 2010

ja to budem zozaciatku asi roztlacat

ewwe
27. dub 2010

zdravim 🙂 baby aky mate nazor, kedy dat dietatu divinu? srna, jelen? od roka?

rimmel
27. dub 2010

😀 ak si uz dala hovadzie tak by hadam zvladla aj divinu 😅 ale neviem teda od kedy sa moze 😔

brusinka.pusinka
27. dub 2010

Ewwe záleží odkud máš divinu? pokud koupíš v obchodě kde to projde veterinárními testy tak bych klidně dala třeba místo telecího, je to podobné masko ale pokud máš jen tak od známých tak bych asi neriskovala a dala co nejpozději. To je můj názor 😉

latvia
27. dub 2010

ewe, najdem ti clanok, jedna dr pise o divine a tusim pozitivne....este pred rokom

latvia
27. dub 2010

tiez by som zvazila ci je ta divina bezpecna, to uz musis vediet kto ti ju da 😉

latvia
27. dub 2010

http://ozene.zoznam.sk/cl/100284/247994/Cim-nak...

divina je medzi chudym masom

http://poradne.rodinka.sk/search.php?fid[]=10&sid=9b1c0e84af01003d9757a00073e99500

Dobrý deň, pani doktorka!
Chcela by som sa opýtať od akého veku môžu deti papať mäso z diviny. Keďže v našom jedálničku máme dosť často mäso z diviny a syn / 16 mesiacov / trpí nedostatkom železa, tak by som chcela vedieť, kedy by som mu mohla takéto mäso zaradiť do jedálnička a či naozaj obsahuje najviac železa zo všetkých druhov mäsa.
Ďakujem, prajem veľa úspechov vo Vašej práci.
So želaním pekného dňa Gabika.

Milá Gabika. Divinu patrí medzi druhy mäsa, ktoré sú vhodné aj pre malé dieťa. Obsah železa v divine je vyšší ako v kuracom, morčacom a bravčovom mäse. Hovädzie, no najmä teľacie mäso zasa obsahuje viac železa než divina. Srdečná vďaka za Vaše priania. Želám príjemné prežitie Veľkonočných sviatkov.

beruska24.9.
27. dub 2010

Jak dlouho (do jakého věku) se má převářet kojenecká voda na pití???
Používám kojeneckou vodu Fromin - na pití, na vaření příkrmů.
Vodu z vodovodu máme hroznou (moc vodního kamene), tu nepiji ani já, takže z ní malé ani nevařím.

januarova
27. dub 2010

beruska, cca do roka, ja som tak robila pri prvom synovi.

ewwe
27. dub 2010

diky za odpovede, ja davam este len kuracie maso, divinu mam od mojho manzela vlastne ulovenu 🙂 ale este pockam

latvia
27. dub 2010

berus, prevarat ju nemusis

gloria78
27. dub 2010

beruska, do roka som vzdy prevárala, ci z vodovodu alebo dojčenskú, ale teraz sú už aj dojčenské vody čo prevárať vôbec nikom netreba, len pozor! po otvorení čo najrýchlejšie spotrebovať a o slnku ani nehovorím.

latvia
27. dub 2010

co sa stane ak sa nespotrebuje rychlo?a rychlo je do akej doby?

latvia
27. dub 2010

ja jednu flasu frominu spotrebujem za 3 dni, neprevaram, len zohrievam, maly este od narodenia nemal ani hnacky ani nebral ATB...

beruska24.9.
27. dub 2010

Holky díky!
teď jsem četla i jiné diskuse (na jiných stránkách) a názory se liší. Někdo převařuje (min. do 6.m., většinou do roka), někdo nepřevařuje, někdo používá kohoutkovou. Tak babo raď 😀
Vždy převařím a naliji do 0,5l termosky. Pak připravuji UM dle potřeby. Šlo mi o to, že malé po příkrmech nabízím vodu (čaj naprosto odmítá). Nejdřív vodu nechtěla vůbec, pak vzala na milost jen teplou a poslední 2 dny pije i studenou. Tak jsem přemýšlela, jestli na to přímé pití nemusím převářet.....
Jinak bacily nasbírá všude okolo - při koupání mi bere žínku a vysává z ní vodu s pěnou do koupele, po koberci sbírá psí chlupy, olizuje kde co ............. tak si říkám, jaké má to převáření vlastně smysl??? 😀

gloria78
27. dub 2010

Prevárajú sa len tie vody, čo obsahujú CO2 a tie ktoré ho nemajú, ho nemajú len preto, aby sme to už nemuseli prevárať, proste sú pohodlnejšie.
CO2 je tam na to, aby sa voda, keď ju otvoríme dlho nepokazila, to isté je aj s populárnymi neperlivými minerálkami, CO2 nemajú. takže v lete by som ich nekupovala, nemáme ani predstavu ako dlho stáli na slnku kým sa dostali do predajne.
Je pravda, že na slnku s pokazí každá voda, ale tá bez bubliniek ooooveľa rýchlejšie.
Ja sa tú nebublinkovu dojč. snažím minúť do 2 dní.

latvia
28. dub 2010

berus, ide o to, co sa stane ked neprevaris? nic..... mozes si najst kopec clankov o tom jaka je voda vo flasiach nezdrava....ale kto z nej ochorel? podla mna, vsetko s rozumom....cim viac dieta bude jest a pit sterilne veci, tym horsiu imunitu bude mat..... byt kojencom nieje choroba.....niektore rezimove opatrenia su prehnane

rainee
29. dub 2010

ako sa moze pokazit voda?
nikde nemate istotu ci je nezavadna - ani vo flasi, ani z vodovodu.
tiez myslim ze sa to uz moc prehana s tou sterilitou.

latvia
29. dub 2010

aj ja by som chcela vediet ako sa da pokazit....

gloria78
29. dub 2010

Nejde, maminky, o žiadnu sterilitu. Sterilita sa "väčšinou" nadobúda varom. Len žiaden plast, v ktorom je voda, nie je slnku odolný, zákonite vypúšťa zo seba do vody, to čo človeku škodí, preto najviac hnačkových ochorení pribúda v lete. A toto nie je žiaden článok o sterilite, len všeobecne známa informácia. O.i. každá stojaca voda, je po dlhšom čase závadná. A to si myslím, že váš problém nie je, lebo spotrebovať 1,5 l "bezbublinkovej" dojč. vody do 2 dní sa dá.

latvia
29. dub 2010

ano? ja som mala dojem ze hnackove chorenia v lete su v dosledku zleho jedalnicka a virusov,nie z plastovych flias...

gloria78
29. dub 2010

opakujem sa: aj z vody na slnku, a plast to len zhoršuje. To skutočne by si dala dieťaťu vypiť vodu čo stála pár hodín vo fľaší na slnku?

latvia
29. dub 2010

gloria, mas niekde statistiky kde je pisane ze ludia ochoreli po piti vody z plastu?
vies jaky dopad by to malo na zdravie kebyze je to pravda? co nevravim ze ta voda je super, ale az takto prehanat ? a ano, davam takuto vodu svojmu synovi, za 10 mesiacov jeho zivota nemal jedinu hnacku....ci si mam pockat na leto? 😕
a ked pojdes s detmi vonku niekde k jazeru, a budu chciet nieco pit? chces mi povedat ze ani ty nepijes niekde vonku vodu z plastovej flase? 😕 a nepodavas svojim detom jedlo z plastovej lyzicky? alebo to vsetko robis len ked je jedlo studene?? ci tepla voda z lyzicky neuvolni skodliviny?

gloria78
29. dub 2010

Nie, pri jazere určite sa ani ja nenapijem z vody, na ktorú pražilo slnko. Je rozdiel jedlo teplé a jedlo slnkom "zozelenené". Tak ako veríš, že prudké slnko škodí pokožke, tak je jasné, že to dobre nerobí ani tomu, čo chceme zjesť. Ale je to vec zodpovednosti a názoru a ten už ty iste vlastný máš...

latvia
29. dub 2010

inac, preco nedas na rozbor vzorku vody z plastovej flase ? by ma zaujimalo aka hodnota skodlivin tam vyjde...

latvia
29. dub 2010

takze si nosis v sklenenej flasi vodu z vodovodu? 😕

a je rozdiel jedlo teple a jedlo teple cerstve nakazene salmonelou....z toho su podla mna najvacsie hnacky

latvia
29. dub 2010

inac som mala namysli teple jedlo a plastovu lyzicku v nom....kedze si vravela o vypustenych chemikaliach z plastu....ci len slnecne teplo uvolnuje z plastov skodliviny?

latvia
29. dub 2010

inac si myslim, ze prudke slnko skodi pokozke inym mechanizmom ako vode v plastovej flasi...

maryanna
29. dub 2010

ahojte, pridam sa k vam lebo v druhej teme prikrmy to stoji, ja zacinam o ochvilku prikrmovat tak aby som mohla kam chodit po rady aj ked uz som nastudovala vsetky mozne stranky a cele fora..
pripojim sa k debate o vode, ja tiez nemam nejaku doveru ku kojeneckym vodam vo flasiach koli tomu zenevem kde boli a ako dlho, takze tie urcite prevaram, jeden cas som prevarala z vodovodu, ale bola to mutna voda tak uz nedavam. CHcem sa vsak opytat ze ci nahodou neviete ci voda prefiltrovana osmotickym filtrom sa musi prevarat alebonie.my ju berieme od svokrovcov vzdy cerstvu prefiltrovanu vezmem a vecsinou ju prevaram ale ked nestiham a maly je hladny tak len zohrejem neprevarenu.nemate niekto skusenost?