Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

marda
20. čer 2011

@andelka tak krupka ji nevadi ta se ji rozpusti...tu jedinou zvlada 🙂

andelka
20. čer 2011

@marda no vidíš, aspoň něco. To se poddá 😉

pantomima
20. čer 2011

malej stále příkrmy odmítá....neotevře ani pusu na lžičku 😠 , nechce u toho sedět, máchá rukama, takže boj, kdo z koho, nedostanu do něj vůbec nic 🙄

marda
20. čer 2011

@pantomima me taky nevydrzi v zidli...mam ji na sobe,prohlizim knizku nebo mobil a nenapadne strkam...ted uz tech 100g dama a dopijem se mlikem 😀

marda
20. čer 2011

@pantomima me taky nevydrzi v zidli...mam ji na sobe,prohlizim knizku nebo mobil a nenapadne strkam...ted uz tech 100g dame a dopijem se mlikem 😀

pantomima
20. čer 2011

@marda mě ale neotevře pusu, nemám šanci tu lžičku tam dát, když už se mi to po nějakým boji povede, nepolkne, nezavře pusu a vyslintá to ven...a to jsem zkoušela různý druhy příkrmů, co vezme je rukou podávaná vařená brambora, rohlíkl chleba..ale klasický příkrmy ani náhodou

paveronika
20. čer 2011

Maminky jdu zase pro radu 😅 Malému (jsme na UM) teď bylo 7měsíců kolik by měl za den vypít UM??Za celý den mi vypije 550ml není to málo??

pantomima
20. čer 2011

@marda v židli by to bylo absolutně bez šance, on prostě na mě neposedí, kroutí se, prohýbá se, neudržím ho, má děsnou sílu (už chodí podél nábytku), v lehátku to taky nejde, i když je připásanej, tak se otočí na břicho

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
pantomima
20. čer 2011

@em_ka zkoušela, vzal si kousek, poznal to a bylo hotovo

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
zuzkat1
20. čer 2011

@andelka moja este ani teraz poriadne neveceria...nechce...ale take co mohla zuzlat (rohlik) to uz od 7meho mesiaca milovala🙂

andelka
20. čer 2011

@zuzkat1 jak je každé děcko jiné, co? Já mu teda rohlík krájím na kolečka a ty na čtvrtiny, protože si procvičuje úchop malých věcí a aspoň jí sám 🙂 Kdybych mu dala kus rohlíku, tak si ho strčí půlku do pusy a pak se dusí, ťula. A spíš by si s ním hrál než jedl. I když možná teď už ne, musím vyzkoušet. U něho co platí teď, nemusí platit za 14dní. 😅

zuzkat1
20. čer 2011

@andelka to u ziadneho🙂 tie deti sa velmi rychlo menia🙂

hamma
20. čer 2011

@pantomima Zkus mu jako tu bramboru uvařit i mrkev, pastiňák, třeba brokolici, nakrájet na špalíčky a ať si bere sám. Na našeho to platí.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
andelka
21. čer 2011

@em_ka no tak jistě, na farmářských trzích nemusí být nic bio 🙂 my si jdeme ve čtvrtek pro první biobedýnku 😵

eldzej
21. čer 2011

holky prosím vás jakou lžičku používáte, když dáváte malým polévku? a kde jste ji koupili? je to trošku mimo téma, ale nějak nemůžu v žádném obchodě sehnat nějakou hlubší...

zuzkat1
21. čer 2011

@eldzej ja nemam ziadnu specialnu obycajnu umelohmotna lyzicka za par centov z bezneho detskeho obchodu... mam aj take akoze pre lahky uchop ale to je des 😝

zuzkat1
21. čer 2011

@andelka a chces povedat ze inde kde ta nalepka je tak to uz musi byt bio?🙂 lebo ja si to nemyslim...papier znesie vsetko...

cicimon
21. čer 2011

@andelka to mu teraz ides varit z bio?

andelka
22. čer 2011

@zuzkat1 no, mělo by být, pokud je tam jedno z těch certifikovaných log. Jen nápis nestačí.

@cicimon jo, když jsme s příkrmy začínali tak skoro nic bio čerstvé nebylo. Ale co bylo, občas jsem koupila i skleničky jsem preferovala bio.

estrellita
22. čer 2011

@eldzej z DMka, tam maji docela vyber lzice, od malickatych, po vetsi a pak tam je myslim MAM takova modra a ta je dost hluboka.

zuzkat1
22. čer 2011

@andelka tak mas stastie ze tak veris ludom🙂 aspon si spokojna ze kupujes tie spravne veci...ja si nemyslim ze vsetko co je napisane niekde je pravda a moze to byt certifikovane ako len chce

svatule
22. čer 2011

holky co dáváte UM stalo se vám taky, že po zavedení pokračovacího mléka děti trochu jinak jí? 2 dny dostává dcera nutrilon 2, problémy žádné, ale asi víc sytí, sní méně ovoce i zeleniny a i vypije méně toho mléka, asi ale nemá cenu ji nějak nutit, kaše zatím nedávám, malá spí celou noc po mlíce, tak jí nebudu zatěžovat...

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
kaja73
22. čer 2011

@em_ka Ja co som malu UM tak prave naopak- menej kaloricke boli pokračovacie a ja v tom aj vidim logiku-ved babo papa už aj ine.Akurat vapnika maju vačšinou citelne viac pokracovacie mlieka,inak je to dost podobne a aj casto kaloricky menej vydatne-aj ked len o minimum.Skor tu bielkovinu už maju menej adaptovanu a tak sa tažsie travi a dieta ma mlieko dlhsie v brušku.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
hamma
22. čer 2011

Chtěla bych se zeptat, jak starým dětem dáváte Reis Drink z DM? Dneska jsem se na něho dívala - píšou tam, že není vhodný pro kojeneckou výživu, ale nenašla jsem v něm nic, co by děti nemohly, snad jenom mořskou sůl, ale to bych typla, že jí tam moc nebude. Chtěla jsem z něj vařit kašičky, protože ty instantní se mi moc nelíbí a nemléčný zase kluk nechce. Je mu teď 8 měsíců.

lumimi
22. čer 2011

zdravím, myslíte že ovocie na večeru je postačujúce?