Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

fatima30
23. bře 2011

@mona777
myslela som ze sa ma to opytas,len neviem ci ti dobre odpoviem hadam ma maminky opravia ak napisem zle.babetko zacina viacej rast a logicky je aj hladnejsie a vlastne aj v prsnikoch sa ti upravi mnozstvo mliecka podla toho ako babo potrebuje 🙂 tak preto to babo potrebuje viac papat 🙂

mona777
23. bře 2011

@fatima30 moje dieta asi nerastie - nechce papať už dlhšie a okrem toho od vianoc nepije z prsníkov - musím odsávať a tak mu dávať - a teraz posledné dni sa mi nejak znižuje tvorba mlieka - nechápem ☹

fatima30
23. bře 2011

@mona777
teraz pozeram ze mame skoro rovnako stare deticky,aj mne menej jedol mala som vikend odsavania,lebo som mala hrcu ako svet a nie a nie prec,vinovy zabal.....nehovoriac ze zeleninku stale papa iba par lyzic

fatima30
23. bře 2011

ale neporadim ti neviem preco ☹ nie som skusena maminka som prvorodicka ako ty ☹

mona777
23. bře 2011

@fatima30 nastastie mojmu chutí zeleninka a dala som tam včera a dnes kuracie maso - tak to bastil - chutilo - zjedol až 70 gramov -to je dosť na to že len 3tí týžden zavadzame príkrmy 🙂

fatima30
23. bře 2011

tak to ti zavidim ☹ maly uz vyse mesiaca len par lyzic uz sme skusali mrkvu,zemiak,,cuketa,pastrnak,brokolica karfiol ale zo vsetkeho len par lyzic. uz som normalne zufala,lebo asi niekde robim chybu ale neviem kde.ako si davala prikrmy malemu ty?

zuhur
24. bře 2011

@fatima30 mně prcek taky baštil dlouho jen pár lžiček. Pomohlo naředit trochu mateřským mlékem, to většinou snědl víc. Když jsem zjistila, že mu hodně chutnají brambory (z počátku opravdu dost naředěné mým mlíčkem), tak jsem mu všechnu novou zeleninku po troškách přidávala k bramborám. Ale, taky mi někdy sní jen pár lžic - viz včera, kdy dostal poprvé dýni, dnes už toho samého snědl 85g, takže asi to chce fakt jen vytrvat a ti naši mimčáci začnou baštit pořádně - vždyť jsou ještě malí, tak mají čas 😉

dzudka
24. bře 2011

dievcata tak ja robim malemu kasicku len z vody tu co som pisala a vcera mi ju teplu nechcel tak som ju zakryla tanierikom a jeho dala spat lebo bol urevany a potom ked sa zobudil tak zjedol taku izbovu teplotu mala ta kasa
a aj dnes prikrm spachtil ale az ked bol ochladnuty uplne
a ta kasa vobec nezvodavela ako ste tu pisali a pisu na nej ze do 4tyzdnou spotrebovat.

Takze uz viem ze moj chrustik ma rad ochladene jedlo a nie teple 🙂

Dnes papkal zemiak a mrkvu plus moje mliecko v tom 40ml tesim sa z neho

handm
24. bře 2011

Ahoj holky, jdu zase pro radu, když mi tu bylo dřív dobře poraděno 🙂
Malej už mi baští zeleninku s masem, přesnídávku i kašičku.. a chtěla jsem se zeptat, jak to máte s rozvržením jídla přes den.. Mě totiž večer nevychází ta kaše a jídlo na noc 😀😀
Vstáváme tak v šest a v sedm dostává prcek UM+MM, pak jdem ještě chrupkat, další jídlo je v 10,00 - to má přesnídávku (ted měl půlku, začínáme) a k tomu MM, pak chrupká, oběd má tak v 13,00 - celou skleničku příkrmu s masem, čaj, někdy MM, když vypadá, že by si ještě dal, pak spinká a jí tak kolem 16,00 (podle toho, jak se vzbudí z odpoledního spánku), to má UM+MM (někdy bez MM). Začala jsem dávat kaši (aby v noci líp spal, budí se furt 3x), tu dávám tak v 18,00 (ale včera jí moc nesnědl), pak se v 18,30 koupe a zhruba v 19,00 po mlíčku jde spinkat - ale včera taky nevypil celou dávku UM (kojím taky ještě na dobrou noc). Jenže pak se vzbudil hned kolem desáté...
Tak nevím, jestli nějak mám upravit to večerní jídlo?
A když jste začaly přidávat do zeleninky maso, taky jste dělaly ty třídenní testy nebo ne?!
děkuju!!

andelka
24. bře 2011

@handm maso jsem dala normálně, hned 2x týdně, ne tři dny po sobě. To není žádný alergen. Ale dala jsem ho jen trošku, asi 2 lžičky.
My máme režim
6-7h MM
9.15 jogurt
11.30 oběd (teď ted ajak začal spávat 2x denně, tak bývá až 12.15)
15.30 ovoce
18h kaše
19.30 MM na spaní
Poslední dny se budí až ráno kolem 5h. Někdy ještě třeba kolem 2h a předtím se budil ve 23h ještě. A jedl pořád stejně. Nám na spaní pomohlo, že se naučil usínat sám v postýlce. Kaši má od 9měsíce a stejně se budil 3x až do minulého týdne.

mona777
24. bře 2011

@andelka ako dopadol kuskus?

andelka
24. bře 2011

@mona777 nijak, zapomněla jsem 😅 byla obligátní pohanka. Tak zítra. 😉

mona777
24. bře 2011

@fatima30 nejak podobne ako ty - len karfiol som ešte nedávala - od zajtra pridávam zelenú fazulku. Nemali bio karfiol tak som kúpila fazulku. A dávam tak zemiak a k tomu vždy novú zeleninku a tento týžden aj masko - čítala som že po dvoch týždnoch pridávania masa k jedlu môžem začať s lepkom - čiže skôr lepok ako ovocie - chcem to tak spraviť - lebo v 23 maja odchádzam do práce a 22maja ma 8 mesiacov.
Dnes toho tiež vela nezjedol - ale asi som to prehnala - dala som mu viac zeleninky - ale už každú z nich vyskúšanú - len som to robila nad parou a vydličkou rozačkala - nejak vracia tak asi som vela zeleniny dala. Ale zase nechce pit moje mlieko po taktomto obede

mona777
24. bře 2011

@andelka 🙂

handm
24. bře 2011

@andelka díky! mám aspon rámcově přehled.. mě právě přijde, že má těch jídel moc za sebou navečer, ale nevím, moc, co jiného s tím.. leda bych mu kaši dala hned v ty 4, jenže to pak ztrácí smysl na spaní, že...
jinak náš malej usíná sám v postýlce od malinka, v tom problém není.. jen se prostě budí někdy třikrát, někdy dvakrát pořád´🙂
ted byl nemocnej (ještě má děsnou rýmu), tak to nehrotím, to at si vstává jak potřebuje, ale jinak už bych přivítala aspon 5 hodin spánku v kuse 😀

zuhur
24. bře 2011

@andelka děkuju za to rozvržení jídel, já jsem měla pořád problém s dopolední svačinkou, protože mi pak skoro nesní oběd, takže u nás to zatím vypadá asi takto:

6:30 - 7:15 MM
11:30 - 12:15 zeleninka + MM (podle toho kdy usne, buď před nebo po jídle)
16:00 MM
18:45 kaše
19:00 - 19:15 MM na spaní

teď začíná spát celkem dlouho, takže kojím většinou kolem jedné a pak kolem čtvrté v noci

Chci se zeptat, odkdy jsi mu začala dávat jogurt?

andelka
24. bře 2011

@zuhur od 8měsíce

Omlouvám se, musím frčet

jaruska8
24. bře 2011

@andelka Ahoj, my máme teraz takýto režim, ono, po príkrme (ak málo zjedla, tak ponúkam ešte MM), je to v poriadku???
7:00 MM
8:30-9:00 desiata+MM (podľa potreby)
12:00 obed
14:00 MM
16:00 olovrant +MM (podľa potreby)
19:00 kaša+MM
A v noci ešte MM 1-2x. Dnes si po olovrante nechcela dať mliečko, asi bola napapaná, mala chlebík a domáci lekvárik. Inak si vždy dá, skôr už nechce po desiatej a dnes si dala, takže sa dojčíme asi tak 4x za deň. 😉
@zuhur

mona777
24. bře 2011

@jaruska8 podla mna uplne idealny jedalnicek mate 🙂

handm
24. bře 2011

@zuhur a prosím v kolik koupáte?! Dáváte tedy kaši asi až po koupání, že?! To náš prcek je už dost unavený, někdy usíná už u mlíka..
ted treba jedl po 4 mléko a ted jsme zkoušeli kaši, jen 60 a jestli snědl 30?! zbytek prskal.. přitom kdyz ji měl prvně, zbaštil celou dávku 130 😲 tak nevím, kdy ji tedy dávat...

andelka
24. bře 2011

@jaruska8 podle mě dobrý. Akorát já už jsem nenabízela MM když snědl dost jídla. Teda po pár dnech už ne, dělal u toho kraviny a nedožadoval se, tak jsem ho vždycky po pár dnech zrušla. Po kaši vlastně hned po dvou dnech, protože sní celou dávku a pak za 1,5hodiny stejně kojím před spaním. Takže jsem kojila jen ráno, po obědě (aby usnul) a před spaním a v noci. Teď už spává 2x denně a ne po obědě, takže kojím 2x za den a 1-2x v noci. Pomalu jsem chtěla to MM nahrazovat jídlem a daří se to. Aspoň se od malého můžu hnout.

Jinak my koupeme 45 minut až hodinu po kaši.

zuhur
24. bře 2011

@handm u nás je kaše v bříšku během pár minut, takže po kaši - obráceně to není možné - včera ji měl i na zádech - jenom nevím jak se mu to povedlo 😅 Navíc nekoupu každý den, někdy jen otřu žínkou. Pokud koupeme, tak usíná o trochu později. Jindříšek zatím koupání moc nemiluje, takže je to opravdu umýt, namazat a spinkat. To kojení vychází spíš až na 19:15 - dívala jsem se před chvílí do deníčku. Ta 19:00 platila když ještě neměl kaši.
@andelka děkuju, to mi stačilo 😉

fatima30
25. bře 2011

baby mozno pisem od veci,ale skuste mi poradit,kedy uz ja mozem KARI korenie aby to malemu neskodilo?strasne mi chyba ☹ ☹ ☹

bubelko
25. bře 2011

@fatima30 ja som jedla kari normalne a nic malemu nebolo. podla mna vyskusaj a uvidis, ze ci mu to vadi alebo nie 😉

fatima30
25. bře 2011

vies lebo ja som prisla z porodnice a muz mi navaril kuracie s kari a kokosom,lebo to ja strasne lubil a maly mal taku strasnu koliku ze odvtedy som sa bala si ho dat,je pravda ze vtedy to bolo tyzdnove babetko ale mna to dokonale odradilo 🙂

bubelko
25. bře 2011

@fatima30 si si ista, ze to bolo z toho? pretoze ja som bola presvedcena, ze maly mal koliky z mineralky a nakoniec sa ukazalo, ze to s tym vobec nesuviselo. ale podla mna mozes skusit, uz je predsa len vacsi 😉

fatima30
25. bře 2011

no neviem ale kedze som prisla z porodnice,takze tam som jedla normalne a akurat doma som mala to kari ☹

bubelko
25. bře 2011

@fatima30 no tazko teraz povedat. ale ako pisem - skus a uvidis. 😉

andelka
25. bře 2011

@mona777 tak dneska jsme měli kuskus, žloutek, mrkev, pastinák - nádhernou barvu to mělo a moc chutnalo. 🙂

julienka
25. bře 2011

@andelka ahoj Andelka 😉 Prave na teba som dnes myslela, pretoze som pred par dnami citala, ze sa chystas robit kuskus a ja som ho dnes kupila a chcela som sa ta spytat, ako si ho pripravila a s cim 😉