Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

roxy_1
21. črc 2010

@aannggiie jinak vidim ze jste taky lednacci 🙂 Šimonek je moc hezky klucina 😵 kolikateho jste se narodili??

aannggiie
21. črc 2010

@roxy_1 a přes den už mu stačí jídlo?? Téda to je vzorňák.Já mám nějakýho závisláka na kozu

aannggiie
21. črc 2010

@aannggiie 🙂 děkujeme za pochvalu.Měli jsme 1.1ale pak si to šiška rozmyslel a dal to 11.1

aannggiie
21. črc 2010

@roxy_1 si tady píšu sama sobě odpovědi 😨

roxy_1
21. črc 2010

@aannggiie juuu to mate krasne datum taky same 1 🙂 nas Tobi si dal jen 1 den nacas,termin jsme meli 5.1. nakonec jsme na 3krale 😀
no pres den uz jen basti prikrmy,on si sam rekne ze uz nechce,vetsinou sni tak pres 100g vareneho obidku,nekdy vic nekdy min a na 1. svacu stlaci 5-7 rozmocenych piskotu s 1/2 presnidavkou,nebo nastrohanym jablickem nebo bananem,zbytek dobasti na 2. svacu.
neboj Simonek na to taky casem dojde ze jsou i jine dobroty 😀

aannggiie
21. črc 2010

@roxy_1 na banán s piškotama nebo jabkem ho přemlouvat nemusim... 😅

tygrous
21. črc 2010

@aannggiie Uricte pockej do toho 8.mesice;-) Ja ho obcas taky pak prihodim k bramboram, ale jen dve, tri zrnicka.
Honzik basti zeleninku v pohode, i kdyz prvni asi tri dny se tvaril divne, ale pusu otviral. A ted fakt v pohode. Ale nejak mu nesmakuje jablko😅 Zacala jsem v pondeli, trochu mu ho podusim a pak rozmackam, mne se zda sladke, ale on se oskliba. Dnes jsme mu k tomu pridala mrkev a to mu docela slo, tak uvidime. Jeste zkusim dat jablicko i do ryzove a jahlove kase, ta mu taky nejak extra nejede. Ale treba kukuricnou by mi vcera snedl plnou misku a ja mu dala na zkousku jen par lzicek😀

roxy_1
21. črc 2010

@tygrous ja malemu to jablicko postrouham bez slupky a pridam trochu medu aby mu nepripadlo tak kysele,stejne tak mu delam ryzi na sladko,prihodim par jablicek a medu a chutna 😀

roxy_1
21. črc 2010

@aannggiie no je fakt ze ovocem zadny prcek nepohrdne 😀

roxy_1
21. črc 2010

@tygrous a tu kukurici pouzivas jakou z plechovky nebo mrazenou?

tygrous
21. črc 2010

@roxy_1 Ty davas uz med? To ja se bojim😉 A sladit mu to taky zbytecne nechci.My jsme zacali v 6 mesicich zeleninou a teprve ted zaciname zkouset ovoce a obcas kase. Kukuricnou kasi delam instantni z prasku😉, ale jinak ryzovou a jahlou voraim nromalne z ryze a jahel, pripadne kdyz specham, tak tu ryzovou taky instantni. A zatim vse ve vode, malej ma asi alergii na kravskou bilkovinu, tak to nechci pokouset a s mlecnymi pockam.

latvia
21. črc 2010

@roxy_1 s medom opatrne, okrem alergii moze byt kontaminovany botulotoxinom 😨 ale zrejme mas kvalitny testovany domaci

roxy_1
21. črc 2010

@latvia no abych se priznala tak mame kupovany,ale tohle me nikdy nenapadlo.kamaradka odjakziva pouziva med u sve rocni dcerky a je vsechno ok...za drivejsich dob pouzivaly nase babky a mamky taky med,ale tak mozna asi ten domaci...priste si pri koupi medu budu vice hledet jaky typ kupuji 😅 😅

latvia
21. črc 2010

@roxy_1 jj, ja viem, botulizmus nieje casty, ale v nekvalitnych medoch sa botulotoxin uz vyaskytol, tak len pre istotu hovorim 😉 radsej skor povedat ako by bolo neskoro. ked uz chces pouzivat med, tak skus zohnat pravy vceli domaci, alebo si urobte doma pupavovy alebo iny kvetovy....ono obchodnici s medmi su hajzli, davaju tam prevazne len kopec fruktozy a minimum medu, takze velmi medove to ani nieje 😒

roxy_1
21. črc 2010

@latvia no to je asi fakt...bud koupim nejaky kvalitni nebo se sezenu domaci vceli... 🙂 dekuji za upozorneni,vzdyt preci jen chceme pro ty nase drobky jen to nejlepsi 😉

latvia
21. črc 2010

@roxy_1 to chceme 😉 akurat asi pred mesiacom davali reportaz o medoch, ze tie kupovane cire, co sa tak pekne zlatisto prelievaju, v podstate medu v sebe maju velmi malo...

roxy_1
21. črc 2010

@tygrous myslis kukuricnou jako Polentu??
jinak od kdy asi tak muzou deti mlecne vyrobky popripade klasicke mleko?

latvia
21. črc 2010

klasicke plnotucne mlieko na pitie po 1. roku, do prikrmov po 9. mesiaci cca
mliecne kvasene vyrobky jogurt,kefiry od cca 8.-9.mesiaca

esperka
21. črc 2010

@latvia Chcem sa opýtať, moja malá má 6 a pol mesiaca, dokrmujem cca 2 týždne /ide to pomaly/. Počas úplného dojčenia mala stolicu raz za 9-11 dní. Ako často by ju mala mať, ked budeme prikrmovať? Ď.

latvia
21. črc 2010

@esperka urcite castejsie nez raz za 9 a viac dni. prikrmy su sice zahul na traviaci trakt, ale 9 dni by prikrm v brusku ostat nemal. ako ti zatial kaka? ja by som vydrzala maximalne(so zavretymi ocami) 3 dni bez kakania...

esperka
21. črc 2010

naposledy vo štvrtok . Ale prikrmujeme straaasne pomaly - naozaj len pár lyžíc.Snád , ked sa viac rozje.... Včera sme boli na kontrolný odber krvi-železo , prehmatala jej bruško, že je všetko ok. Zas na druhej strane , prvýkrát nepribrala dosť /iba 41 a tuším spodná hranica v jej veku je 50/ - no boli tie horúčavy a pár dní sme teplotovali, tak neviem... ☹

esperka
21. črc 2010

posledná stolica bola vo štvrtok 😒

latvia
21. črc 2010

s vahou sa teraz netrap, jednak su horucavy,jednak par gramov hore dolu nezavazi 😉 podstatne je ci je spokojna,ci ju neboli brusko, neplace.....skus aspon parkrat denne premasirovat brusko v smere hodinovych ruciciek, pripadne ak nebude kakat tyzden tak by som kupila probiotika,pomozu jej v traveni a upravia stolicu.dobre su infant dophilus,prasok, rozpustis trosku vo vode.
a ked ste teplotovali, mozno jej idu zubky, tak sa mozno aj rozkaka. uvidis.kazdopadne koj casto, hlavne aby mala dostatok predneho mlieka na smad

esperka
21. črc 2010

nie, mala šiestu detskú chorobu.... a iné probitiká? ona okrem prsníka, odmieta iné tekutiny. Dostanem do nej pár lyžíc vody maximálne, aj to je väčšina na nej. S hrnčekom sa len hrajká...

esperka
21. črc 2010

relatívne dobré bábánko, no občas bolí bruško /napr. reakcia na brokolicu.../

latvia
21. črc 2010

@esperka myslim ze ich mozes dat aj do mlieka, ak si odsajes trochu a das jej....inac su aj biogaia, su to kvapky, ale tam je len jeden druh bakterii, tak nie kazdemu pomohli...ale vyskusaj

esperka
21. črc 2010

ok, nevieš náhodou, bedy môžem vidieť, či zaberajú /asi indi vindi, ale aspon odhadom/? Vdaka, skúsime 🙂

hannah23
21. črc 2010

Ahoj holky, chci se zeptat nevíte odkdy se může dávat jogurt???

aannggiie
21. črc 2010

@tygrous ok počkám.Já kaši ještě nedávám.A kde se kupuje ta kukuřičná a jakou mám koupit?

aannggiie
21. črc 2010

Ty jo??, Koukám taky na med.......