Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

daluri
12. zář 2008

Tak to vážně slyším poprvé,že může být krev kvůli alergii.

harvyova
12. zář 2008

Je možné dát 7. měsíčnímu dítěti pórek? Pořád vařím mrkev+brambor+cuketa. protože tu máme ze zahrádky, tak toho chci využít. Brokolice jí moc nesedla, tak bych chtěla zkusit pórek, ne teda samotny, ale jen trochu k mrkvi a bramborám. Co myslíte? Nebo poraďte něco na obměnu jídelníčku. Myslela jsem na červenou řepu, ale bojím se jí, protože hrozně barví.

kijonkova.k
12. zář 2008

Fakt může,ale vždycky jsme slyšela jen o alergii na kravskou bilkovinu,ale asi je to jedno.Nesetkala jsem se s tím,to mám z chytrých knížek a netu 🙂 Ale ten zánět se takhle taky může projevit,krev,hlen... 😝

daluri
12. zář 2008

No právě, zánět jo..určitě to souvisí s tráv.soustavou. Já bych volala k dr anebo rovnou šla...

kijonkova.k
12. zář 2008

harvyova:já bych tu řepu klidně zkusila,my jsme včera začaly s brokolicí,ale pak chci dát i tu řepu,taky ji máme ze zahrádky.Nebo květák ještě zkus,ten ale zase nechutnal nám.Ten pórek nevím,toho bych se asi trochu bála. 😒

jjaanca
12. zář 2008

No my už jsme u doktorky byly a domluvili jsme se že to bude asi alergie na mlíko, ale to už je dýl a teď se to objevilo znova a víc. Tak asi budem muset na nějaké testy ☹

kijonkova.k
12. zář 2008

No,já jsem si to myslela,tak hlavně,aby byla malá v pořádku 🙂 Budu držet pěsti 😉

kijonkova.k
12. zář 2008

Holky,už jsem se sice ptala,ale myslíte,že teda fakt můžu uvařit cuketu i s tím vnitřkem,s těma semínkama?Dá se to pak rozmixovat?

ivulinda
12. zář 2008

Já bych ty semínka vybrala a nenechávala to tam

harvyova
12. zář 2008

kijonkova.k: Já cuketu vždy oloupu, rozpůlím a vyberu vnitřek, pak ji nakrájím na kousíčky a je to 😉

harvyova
12. zář 2008

Kijonkova.k: řepu budeš dávat samotnou nebo s něčím? A příprava je stejná asi jako u brambor, viď?

kijonkova.k
12. zář 2008

harvyova:jo,jako u brambor,oloupu,nakrájím a dám vařit.Já nikdy nedávám novou zeleninu samotnou,vždycky ji přimíchám do něčeho,co už malá zná.Takže asi ji dám s bramborem 🙂

lenkaha
12. zář 2008

Ahoj, já cuketu loupu a vnitřek vybírám. Naučila jsem se vařit v páře, na pařáčku. Zeleninu nastrouhám na struhadle, hodím na pařáček a nemusím hlídat, aby se mi to nepřipálilo. A taky se tak prý zachová větší množství vitamínů. 😉 Červenou řepu jsem zkoušela tenhle týden s cuketou a kuřecím masem a Kubíkovi to moooc chutnalo. Je to sladký 😎 Je pravda, že ta barva je trošku nebezpečná. Ale podávání jídla někde v kuchyni na dlažbě a ve starým tričku to určitě spraví 😀 😀 😀

pavlinka3
12. zář 2008

ahoj holky, mám dotázek.....když se tak nějak všude píše, že děti co jsou na UM mají začít s příkrmama od 4.měsíce a děti na MM o 2 měsíce později, tak to znamená od ukončeného 4.měsíce a tedy od ukončeného 6.měsíce??? mám v tom gulage 😅 my jsme plně kojený a mlíka mám dost, ale poslední dobou mi po těch kozinách jede jak divej....vždycky po té kozině chňapne a jede jak přícucka obecná....úplně hltá jako by to prso chtěl strčit do pusinky celé....kojíme přes den po 2-4hodinách a v noci po 2hodinách (někdy teda i dřív) a já nevím, jestli je to tím, že nám začínají rašit zoubky nebo že už mu prostě moje mlíko nestačí, i když ho je dost 😕 poraďte

makinka.1
12. zář 2008

Daluri,jj,myslela jsem ty mnamky,co jedi tvoje netere...to bych fakt nechtela Maxovi vubec davat,jasne,ze si clovek sem tam da neco nezdravyho,ale vseho moc skodi...a prcek dokud to neochutna,chtit to nebude.Az nekoho uvidim,jak mu neco takovyho cpe,ruku mu urazim... 😀

daluri
12. zář 2008

Makinka,toho se já taky bojím, že jí z manželovy rodiny budou něco dávat, oni jsou úplně blbí. Však už dávno do mě ryjí, proč jí nedávám to a ono, no děs.A jestli ji už dávám sunar, nemůžou asi pochopit, že jen kojím. Však i ty tři jsem dlouho kojila. Ale vidí to u švagrové, co těm holkám dávaj...a myslí si asi, že je to normální, nikdo jí nikdy nic neřekl...

kijonkova.k
12. zář 2008

pavlinka3:je to možné,že už má hlad,ale ještě bych asi počkala.U kojených se začíná v ukončených 6 měsicích,tj den,kdy má dítě přesně 6 měsíců.Když tak se poraď s Dr,jestli už můžeš něco dávat,třeba kaši na večer nebo zeleninku 🙂

kijonkova.k
14. zář 2008

Ahojda,tak jsme měly dneska poprvé červenou řepu a měla úspěch!Musím říct,že to chutnalo i mně 😉

daluri
14. zář 2008

Tak máme první mrkvičku za sebou, snědla asi 8 lžíček a byli jsme všichni překvapeni, že ani neplivala a neprskala 🙂

lenkaha
14. zář 2008

pavlinka3: Nebo to může být taky tím, že mu mlíčko šmakuje a budí se teda "jen na něco dobrého" 😀 😉 😀 . Mám to z vlastní zkušenosti-budil se stejně i po podání hustý kaše před spaním.

pavlinka3
14. zář 2008

holky tak díky......já s tím chci ještě počkat....ale poradím se ještě s dr. 🙂

kijonkova.k
15. zář 2008

Holky,kdy jste začaly dávat rýži?My budeme mít zítra poprvé maso,ale nechci to zase nějak uspěchat 😉

lenkaha
16. zář 2008

ahoj, já jsem ji do masozeleninového příkrmu přidala teprve nedávno, tzn. v 7,5 měsících. Neobsahuje lepek, tak si myslím, že by to nemělo ničemu škodit. Asi bych ale v tvém případě najela na masíčko a potom přidala rýži.

kijonkova.k
16. zář 2008

No,to já určitě ještě počkám.nechci,aby toho měla najednou moc,těch chutí,není kam spěchat,času máme dost.Jen mě to zajímalo,ať mám přehled 🙂

kijonkova.k
17. zář 2008

Holky,tak jsme včera měly poprvé masko.No,myslela jsem,že bude větší nadšení,ale snad se to poddá.Dneska bude zase jen zeleninka,něco známého,asi brambor a mrkev.Ještě mám z DM dýni,taky musím vyzkoušet. 🙂

ewuli
17. zář 2008

ahoj,zajímalo by mě,jak velká porce zeleninové kaše nahradí jak velkou dávku mléka?

Pokud je tu nějaká maminka která má mimčo kolem 6 měsíce a už přikrmuje a je na UM,byla bych ráda když by mi napsala,jaký mají denní režim co se týká papání. Kolik toho mimi sní a vypije a po jakých dávkách? Už přikrmujeme cca 3 týdny na doporučení lékaře.

Děkuju

janinininka
18. zář 2008

ahojky,
my máme 6 měsíců a půl, přikrmujeme Bebou HA, a režim máme takovej, ráno v posteli když se vzbudí má ode mě, potom třeba za 2 hodiny lahvičku, ale to vypije tak 120 ml, moc ne, pak máme oběd, půlku až třičtvrtě skleničky zeleninky s brambůrkem, rýží, masíčko jsme ještě neměli, pak odpo zase ode mě, někdy i navečer a před spaním má kašičku na dobrou noc nebo ovocnou tak 130 ml a někdy u postýlky má ještě lahvičku nebo prso, a spí děsně, přtom musí bejt napuchlá, nevím, zda nás netrápí zoubky, ale pěkně mě zkouší, tak nevím, jestli jsem ti pomohla..

radka.m.
18. zář 2008

ahojda,každá dávka příkrmu by měla být 150-200ml,časem by se to mohlo zvýšit i na 250ml.toto množství příkrmu by mělo nahradit jednu dávku mléka,kolik mléka je jedno,záleží,jaké množství je zvyklý prcek pít.

verdik
18. zář 2008

ahoj holky, jen prosba, kdo tu mám mimouška kolem 8.-9.měsíce, jaký je váš jídelníček prosím??? a co vám mimča večeří??? Adámek ať mu dám flašku s mlíčkem k večeři , dělám mu 180ml nebo kaši taky 18O, ale řidšší se mi budí v noci teď skoro furt a tak ho přikládám, ještě i kojím, ale poslední dobou už mám pocit, že to dělá vědomě a ten spánek je tedy hrozný, jak jste na tom vy??? děkuji a dáváte mimčům hovězí maso třeba jednou týdně či vůbeca jen drůbeží???

kijonkova.k
18. zář 2008

verdik:my jsme sice mladší,ale to hovězí určitě,myslím,že už můžeš dávat v pohodě.My teprve s masíčkem začínáme,dneska budeme mít po 2.,ale čase určitě budu dávat i hovězí 🙂