Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
24. kvě 2010

ani mne mrkva nechuti 😀 myslim varena 😝 brrrrrr, nezjem ju ani za svet
5 mesacne babatko ma najedenie fuuuuru casu 😉

rimmel
24. kvě 2010

miau ved ani este nema co jest. je to priskoro 🙄

latvia
24. kvě 2010

rimmel, kde si stratila face? 😕 😉

rimmel
24. kvě 2010

uz maam uz maam, mala som iny potom mi to admini vymazali a potom som hladala daco ine pre zmenu ale nist nemam 😀

latvia
24. kvě 2010

no feeeeesanda 😀

rimmel
24. kvě 2010

😀

miau
24. kvě 2010

rimmel - moja je na UM tak uz papat moze aj lek. hovorila nech jej uz davam....len to chce asi cas kym zachuti ina chut jak mliecko

rimmel
24. kvě 2010

miau mylis sa ak dieta pribera ak nekojene moze byt na um az do 6m ale viem ze mam nazor mensiny a to ze to lekarka povedala pre mna nieje ziadny argument, bohuzial, nakolko skusenosti s lekarmi uz len tu na mk su otrasne 😔

latvia
24. kvě 2010

😀 😀 😀 😀 😀 veru, smradi lekari 😀 😝

latvia
24. kvě 2010

miau, kostovat kludne moze, ked jej nechuti, nechaj tak, jej to raz zachuti 🙂

hathor1231
24. kvě 2010

hallo

@miau skusala si jej tam dat trochu mlieka? nech tam ma nejaku znamu chut... skor skus nejake kase. ja som zacala s ryzovou... ak nechce,tak sa mozno na to neciti... aj tak by mala zjest len 2-3lyzicky a potom ako vzdy mliecko... nemas sa kam ponahlat 😉

miau
24. kvě 2010

rimmel - ja by som s prikrmom zacala aj keby mi to lek. nedoporucila este, kazdy mame asi inu vnutornu intuiciu, podla mna zbytocne dlho dlho cakat tiez neni dobre, ale to je zas moj nazor....neberiem ti ten tvoj 😉

hathor - skusila som , trosku pomohlo ale nie moc, este den skusim a asi dam potom kasicku 🙂

leelo
24. kvě 2010

ahojte,

@miau
mozno to, ze mala nechce, je prave signal pre teba a tvoju intuicii. ze ma sama jednoducho este cas... 😉

hathor1231
24. kvě 2010

@miau my sme zeleninu zacali asi az po 2t (zacala som ryzovou kasou+MM), to mala jednu davku denne. potom potrebovala viacej,tak som dala aj zeleninu- cize kasu a poobede zeleninku, ked si zvykla na zeleninku "bez chuti",tak som dala ovocie a od 7m sme skusili aj masko... skus trochu kasicky a ak nebude chciet,tak pockaj 😉 ja som malej urobila take hustejsie mliecko, postupne som pridavala hustotu...

latvia
24. kvě 2010

my tiez nejak tak....mliecna kasa, zelenina, ovo, dost rychlo po sebe, ziaden mesacny odstup

miau
24. kvě 2010

leelo

tak ja som jej zatial dala tu mrkvu 2x a zas pochybujem ze kazde babo to zacalo jest v momente...

rimmel
24. kvě 2010

mesacny odstup som ani ja nedavala, nevidim v tom vyznam, ale kasou som urcite nezacala a ani by som nezacala 😉
miau dieta je pripravene jest ked sa za jedlom nacahuje, vidno ze jehladne, budi sa viac v noci na krmenie...nie ked si niekto iny zmysli ze je cas 😉

ps alebo ak chudne....

latvia
24. kvě 2010

no, moje sa nenacahovalo, nechudlo a budilo sa furt rovnako 😀

rimmel
24. kvě 2010

asi nebolo pripravene 😉

miau
24. kvě 2010

hathor - vdaka, jasne ze ked vidim ze jej daco nechuti a hnusi sa jej to tak ju do toho nebudem nutit, snad zachti neskor ale ide mi najma o to aby uz skusala nove chute...

skusim zajtra ako si pisala kasicku 🙂

latvia
24. kvě 2010

rimmel? moje? nebolo pripravene? nemyslim 🙂

rimmel
24. kvě 2010

a preco si teda zacala prikrmovat ak sa smiem spytat? jedine ze by chudlo?

latvia
24. kvě 2010

lebo sa mi chcelo 🙂 dala som mu kostnut a chutilo, tak som mu kazdy den dala nieco oblizat

miau
24. kvě 2010

co mam zname tak ziadne dieta sa nenacahovalo za jedlom, vsak ani nevie co je vsetko jedlo, pre moju malu je jedlo flasa 😀
a do takeho extremu aby zacala chudnut by som urcite necakala

no a moja spi skoro od narodenia 12 hod vkuse cize to by som jej asi davala mlieko donekonecna 😀

na prikrm ma vela ludi rozne nazory a je asi naj ked si kazda mamicka robi ako uzna za vhodne 😉

miau
24. kvě 2010

🙂 latvia to je podla mna rozumne 😉

ja som zacala tou mrkvou ale ked vidim ze nechuti nebudem nutit, v tom nevidim zmysel, skusim ine a verim ze daco zachuti a casom zachuti snad vsetko 🙂

rimmel
24. kvě 2010

latvia nato by som pysna teda nebola prepac 😔

leelo
24. kvě 2010

miau, preto vravim mozno. pravda moze byt aj niekde uprostred. len som sa snazila hladat, kde by mohol byt "problem. zacat tak skoro nie je standard...
my sme zacali od ukonc.6.mes. a uz vtedy maly dost prejavoval zaujem, ked sme jedli my. studoval nas teda poriadne 🙂
zatial nikdy nic nevyplul a uz po par dnoch zacal jest okolo 100ml, potom viac a viac. uz papa aj masko, zaviedli sme asi po 2 tyzdnoch od zaciatku dokrmovania. a odvtedy mu zachutilo este viac.
tak snad nam to vydrzi

rimmel
24. kvě 2010

miau moj sa nacahoval 😉 a kazde dieta takto robi ked jepripravene papat, toto je dokonca v kazde knihe o dietatu(mam iba jednu od mami neboj 😀 ) a i tam ti pisu kedy je dieta pripravene na prikrm...a nieje to vtedy kedy si mamicka zmysli 😉

Kdy začít?

Pokud kojené i nekojené dítě dobře prospívá, začněte v ukončených šesti měsících. Když dítě projevuje velkou touhu po jídle (natahuje se po něm, dává hlasitě najevo, že chce také ochutnat) je možné začít o pár dní dříve, nejvíce však o týden či dva.
Pokud kojené dítě prospívá pomaleji, poraďte se nejdříve s dětským lékařem nebo laktačním poradcem. Předčasné zavedení příkrmů či podání dokrmu UM by nemělo být první volbou.
Pokud přes všechny rady kojené dítě prospívá pomaleji či je částečně na dokrmu umělým mlékem, je možné začít s příkrmy okolo ukončeného 5. měsíce.
Pokud nekojíte a uměle živené dítě má hlad i když denně vypije 900-1000 ml mléčné výživy, je možné začít s příkrmy od ukončeného 4. měsíce.
Dítěti mladšímu 4 měsíců nepodávejte žádné příkrmy, čaje ani šťávy.

latvia
24. kvě 2010

rimmel 😀 neprezivaj 😉 ja sa nechvalim, ale nemam si preco nadavat. nedala som to tvojmu synovi, ale mojmu 😉

rimmel
24. kvě 2010

presne ako leelopise, tiez sme zacali od ukonc.6m a tiez sa nacahoval..kazdie dieta sa ked je pripravene bude nacahovat.