Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

bubelko
24. kvě 2010

doprava urcite a ten zvysok ako tak. 😀 co sa zdravotnictva tyka, tak je to tu na jednej strane skvele, ale na druhej zase platis vela. ale aspon vies, za co 😉

bubelko
24. kvě 2010

a co sa mi tiez paci, je system poradenstva s detmi - mas mutterberatung a potom pediatrov. k pediatrovit chodis len s chorobami a k mutterberaterin kvazi ako u nas do poradne. podla toho kde byvas, je to raz tyzdenne alebo raz za 2 tyzdne. odvazia, odmeraju a hlavne poradia, co a ako. 🙂

latvia
24. kvě 2010

ja si rada priplatim za kvalitu 🙂

rimmel
24. kvě 2010

suhlas iny kraj iny mrav 😉

hat tak prepac 😉 ale v tom clanku ak sa dopracujes dalej a aj som to sem skopirovala je napisane na zaklade coho,akych odporucani sa clanok pisal 😉 znova aby sme sa nezmylili je to kellymom.com odporucania who etc.

ps latvia muza..akoze muzaa -manzela 😀 na margo toho ak si hat myslela ze som pisala do yahhooa tam mi dakamamicka daco povedala a dala link na tuto stranku.

ja idem spaat maly konecne zaspal 😒

latvia
24. kvě 2010

to je dobry system, aspon doktor riesi svoje veci a na poradenstvo maju cas ini.tak sa matka dostane k potrebnym informaciam bez zbytocneho ponahlania sa

latvia
24. kvě 2010

rimmel, sak ja som pochopila ze cez manzela, len som nechapala ako cez neho 😝 😀

rimmel
24. kvě 2010

jaaj no on raz daco kukal na nete ohladom maleho.."vzdelaval sa" 😀

latvia
24. kvě 2010

uz chapem 🙂 takze takto CEZ neho 😀

bubelko
24. kvě 2010

hej, je to skvely system. mne to velmi pomohlo hlacne pri lukasovi - vsetko bolo nove a volat kvoli kazdej malickosti lekarovi sa mi zase zdalo zbytocne. a co je tiez dobre, mutterberaterin ti poradi aj ci mas tomu doktorovi volat. a hlavne je to asi jedina bepzlatna sluzba v tejto krajine.
no idem spat. dobru noc 🙂

latvia
24. kvě 2010

take mutterberaterinen by sme mohli mat aj na slovensku, nie? 🙂 by sme ich zavreli do jedneho kumbalu s lakt.poradkynami 😀 to by bola pomoc 🙂 🙂

rimmel
24. kvě 2010

😀 😀

latvia
24. kvě 2010

ty tu este strasis? 😀

rimmel
24. kvě 2010

hej, potrebujem odreagovanie...muz sa tiez odreaguvava na hudbe a ja tu..potom pojdeme do postele tam sa doodreagujeme a pojdeme chytro spat..otrasny vecer dnes ☹

sussanah
24. kvě 2010

hmm ony jsou specialni testoviny pro mimca?? Ja myslela ze staci proste bezvajecne? Nebo se mylim? kdyz uz teda zaradime lepek 🙂

latvia
24. kvě 2010

jj, staci bezvajove, asi v UK ich nazyvaju pre mimca 😕

rimmel 😀 novy nazov pre tutu mutu? ze doodreagovavanie sa? 😀

rimmel
24. kvě 2010

😀 😀 ja skapem 😀

rimmel
24. kvě 2010

inak by si mala pocut muza ked povie tutu mutu..na zozranie s tym jeho akcentom 😀

rimmel
24. kvě 2010

tutu mutu bude ale suk suk nebude 😝

latvia
24. kvě 2010

ty mas skota piskota za mm? 🙂

rimmel
24. kvě 2010

no to urcite! 😀 fuj taky humus akcent by som asi neprezila doma...anglican 😉

rimmel
24. kvě 2010

k cestovinam..nevidela som ziadne ze pre mimi 😀

leelo
24. kvě 2010

hathor asi myslela cestoviny z poharikov

rimmel
24. kvě 2010

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj 😀

rimmel
24. kvě 2010

ja idem uz mi je zle z tej obrazovky , dobru nooc 😉

leelo
24. kvě 2010

mam sefa skota, to je iny trening usi a kombinatoriky, az sa mi z hlavy pari

leelo
24. kvě 2010

rimmel, ved mas energie na rozdavanie 🙂

leelo
24. kvě 2010

dobru. prikrmom zdar

sussanah
24. kvě 2010

no skota teda nebrat. Ja si nebyla jista, jestli oni vubec mluvi anglicky.. 😀

@leelo nazdar!

hathor1231
25. kvě 2010

bre ranko. len rychlo,ideme ku chujovi (doktorovi),takze sa poobede ozvem...

cestoviny kupujem v detskom kutiku (rimmel- do cow&gate,modry obal 175g, nazov- my first spaghetti ale su tam aj pre vacsie mimusa), obsahuju: wheat flour (99%), calcium, vit B3, B6, B1, B2.
ako alergen je tam uvedeny len: gluten, wheat.
takze ziadne vajco... su narezane na asi 0,8mm, vhodne od 7m+, takze ich nemusis mixovat,vpohode to prehltne...
chlebiku moc nedavam, vynimocne. v pekarnach nie je presne uvedene co obsahuje a ked som kupila organic,tak bol zase moc slany... takze cestovinami to nahradzame...

@leelo ja zase neviem,co je su cestoviny z poharika 😀

@bubelko tie vase mutt... su ako tu health visitori. lenze mna zatim HV len viac vystrasila ako potesila 😀 a dostanes sa ku pediatrovi len ak ma mimco vazne problemy, inak chodi ku obvodnemu alebo ku HV... dneska ideme ku pediatrovi,tam chodime raz za 2-3m 😒

rimmel
25. kvě 2010

ja si furt srandu robim..

Is it sunday today?
Aye (citaj aai)
You what?
😀 😀 😀 😝

jedna znama byvala roky v londyne, prestahovala sa do skotska a ide sa vydat za skota, tak ta teraz hovori veci ako wee(namiesto little) a aye a hovadiny. Doblvat by som sa mohla 😀 ja tu zijem a nikto nikdy ma nebude pocut to povedat. muz detto 😝 🙂