Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

petka80
9. říj 2008

My taky pořád ještě bojujeme a to nám bude 9 měsíců 😉
Ale je pravda, co píše kijonkova.k, ze začátku jí nejvíc jelo, když to bylo úplně do hladka a spíš řidší.
Teď zase pomůže, když jí třeba do ovoce přimíchám trošku jogurtu, to jí pak jede, ale na to máte ještě čas.

Holky, musím si postěžovat, dneska jsem poprvé vařila červenou řepu, měla jsem z toho docela radost, bylo to fakt dobré, takové slaďoučké..... no a moje princezna se mi na to...... prostě jí to vůbec nechutnalo 😅 Škoda 😠

kijonkova.k
9. říj 2008

jéé,tak to my máme řepu rádi.Aspoň něco.Ale dneska jsme paply pěkně.Snad nám to vydrží 😅

harvyova
9. říj 2008

Díky za tipy s kaší. Malá je taky po koupání strašně protivná, tak to asi nejprve zkusím před koupáním. Jinak u nás červená řepa taky neuspěla. Sice jí snědla, ale nijak se u toho blaženě netvářila. Výhodou je, že opravdu sní vše do poslední lžičky hned od začátku, co jsme zavedli příkrmy. Teď po měsící a půl už sní v pohodě 190 g. Ale když je něco opravdu dobré, tak to má v sobě za 5 minut a papá s obrovskou radostí.

kijonkova.k
10. říj 2008

harvyova:tak to můžu gratulovat,není nic lepšího,když miminko hezky papá.To závidím.My jak kdy,někdy sní i 170g a druhý den třeba jen 100g.A dokojit nechce 😎 Ale snad se to taky zlepší 🙂

leonunuska
10. říj 2008

Tak jsem jí tam dneska nastříkala trochu mlíčka a spapala 4 lžičky 😀 , chudinka to ještě neví co jí do budoucna ještě čeká. Nejlepší je prostě koza 😀 😝 😀

kijonkova.k
10. říj 2008

leonunuska:tak vidíš,to je dobré na začátek,asi vám to bude trvat dýl,ale to vůbec nevadí.Hlavně,že bude malá spokojená 🙂 A s tou kozou je to pravda 😉

lenkaha
10. říj 2008

petka80: Ahoj, nevěš hlavu a zkus řepu princezně nabídnou za pár dní znovu. Mě se to osvědčilo 😉

ronikacz
10. říj 2008

Holky a jak robite tu repu? Cisto samu, alebo miesate s niecim inym....Tiez by som to vyskusala.

lenkaha
10. říj 2008

ronikacz: já jsem ji malýmu dělala s cuketou, rýží a masem. Strašně mu chutnala.

pec
10. říj 2008

Holky, máte tu někdo blinkací mimčo. Naše Aduš je hrozný blinkadlo. Těšila jsem se, že se to s příkrmama zlepší a spíš se mi zdá, že je to horší. Jsem z toho nešťastná. ☹ Dnes v 14 hod měla trochu dýně (fakt trošku) a nechápu, ale oranžově blinká ještě teď v 18 hod. Včera bramboru mi vyblila hned, jak jsme skončili s krmením. A když do ní náhodou po jídle dostanu trochu čaje, tak je to ještě horší. Nevíte někdo, kdy se to zlepší. A taky pořád hrozně brká - furt, ale to už skoro od narození. Nevím, co s tím.

petka80
10. říj 2008

lenkaha - díky za útěchu 😉 no zkusím to teda za čas znovu a uvidíme.....
ronikacz - já ji dělala s bramborem a troškou brokolice...... To tam ale nebylo skoro vůbec cítit, ta řepa je dost výrazná a přehlušila to.

kijonkova.k
10. říj 2008

řepa je dost výrazná,stačí ji jen trošku,třeba s bramborem.

verdik
10. říj 2008

holky, co máte mimčo ve věku 9měsíců, děláte už omáčky nějaké???a jaké??
malému jsem udělala sladkou rýži se švestkama a jablíčky a fujjjj, vůbec mu to nelezlo, stejně tak rajská polívka, taky se otočil a už pusu neotevřel ☹
už ty brambory s masenkem a zeleninou na sto způsobů mě nějak nebaví, chci mu to zpestřit a on ta malá počívka si usmyslel, že ne, ach jo
pokud některá napíšete omáčku, tak jak ji děláte, děkuji za tipa, hezký večer a krásný víkend, snad slunečný 🙂

leonunuska
10. říj 2008

Holky co dáváty malím k zapití? Já jsem si říkala, že když už začneme papat tak se pomalu začneme učit i z hrnečku. Problém je ten, že je malá asi alergická na heřmánek. Granulované čaje nechci, jenže pytlíkový je s obsahem heřmánku☹ Můžu malý dávat jen kojeneckou vodu?
Mám čaje od ukončeného 6 měsíce, tam už heřmánek není 😎 myslíte, že bych ho mohla zkusit už teď i když malá teď měla půl roku🙂

harvyova
11. říj 2008

Pec: Naše malá taky hodně blinkala, s přibývajícím věkem se to lepší, ale blinká i teď a to hlavně, když ji překrmím, zvláště kojením. Poslední dobou si na to dávám pozor, ale protože ji teď začínám dávat pitíčko, a včera konečně vypila trochu víc, tak zase zažala poblinkávat. ROzhodně to bylo tím pitím, nesedlo ji tolik vody.
Leonunuska: Já jsme začala dávat pitíčko po 7. měsíci, nejdřív převařenou kojeneckou vodu, teď zkouším dávat bio čaj. Jmenuje se Dětský ovocný čaj Bio - ovocný čaj na osvěžení od Babio, je od ukončeného 4. měsíce a není tam heřmánek - obsahuje jablko 40%, šípek plod, maliník list, ibišek květ. Malý hrozně chutná a hlavně je bez cukru. Koupila jsem i granulovaný čaj od Hippu, ale ten vypiju sama, protože je tam cukr☹ A dokud přijme věci bez cukru, tak proč jí ho cpát

harvyova
11. říj 2008

Děvčata, jak připravujete jídlo, který máte zamražený? Na kojení. net jsme četla, že by to mělo přejít varem, ale já jsem to dala jen do mističky a do vodní lázně. Stačí to? Tu trošku se mi nechce dávat do hrnce, převařit to, zašpinit hrnec, pak zašpinit mističku, půlka zůstane na hrnci, půlka na mističce. A ta úspora času se mi ztrácí. Jak to řešíte vy?

lenkaha
11. říj 2008

leonunuska: Ahoj, našemu malýmu moooc chutná čaj Rooibos od Apotheke. Je pytlíkový, k dennímu pití, bez teinu, bez cukru. Má nasládlou chuť. Tak ho můžeš zkusit. Mě ho normáně objednali v lékárně, stál asi 35 Kč. 😉

lenkaha
11. říj 2008

harvyova: Já to znovu nevařím, jen ohřeju.

dzej
11. říj 2008

ahoj holky, prosím vás, poraďte. Začali jsme s příkrmama...první týden mrkev, pak brambory a různou zeleninu, včera poprvé rýži se zeleninou. Můžu už zkusit maso? Zatím dávám příkrm místo oběda, kdy můžu nahradit dalším jidlem kojení? Nespěchám na to. Ale chci to vědět. Díky. A vyvařujete pokaždé lžičku a talířek, nestačí to jen omýt horkou vodou?

simlenka
11. říj 2008

dzej, já teda nevyvařuju a ani jsem nevyvařovala - pouze před prvním použitím, pak už nikdy, jen horká voda 😉 přijde mi že je to zbytečný, navíc teď i všude píšou, že přílišná hygiena vede k alergiím a podobně 😉

já maso zavedla asi cca po týdnu a půl nebo po dvou týdnech, nevím přesně, ale nedávala jsem ho hodně, jen takovou kostičku (když jsem vařila) když jsem nevařila, tak samozřejmě to co bylo ve skleničce... a nezačínej hovězím, lepší je krůtí, kuřecí nebo králičí masíčko 😉

dzej
11. říj 2008

simlenka no mě se to zdá taky přehnaný vyvařovat. koupila jsem kuřecí tak ho zkusím, díky. a kdy mám začít s dalším jídlem místo kojení? dávám po 2h prso a místo poledního kojení malou sklinku jídla

eppik.m
11. říj 2008

dzej - my jsme začali s příkrmama už kolem páteho, šestého měsíce ale jen na chuť pár lžyček, nebo jen šťávičku z ovoce, nebo mrkve aby si postupně zvykal.......... až jsme měli UKONČENÝ šestý měsíc tak jsem už začala první týden postupně dávat dopoledne ovoce a pak i na oběd zeleninku...... Miško je jedlík takže vše spapá.......... vařím mu zeleninku, co lednice dá.... brambor s mrkvý a květákem, rýže brokolice mrkev, polivčičku kuřecí s mraženou míchanou zeleninkou, nebo trošku kuřecích jatýrek v polivčičce ..... prostě co máme zrovna doma, dopoledne to samé s ovocem, banán s kapkou citrónu, banán s hruškou, jablko s piškotkem, meruňku s broskvý, hrozno to oloupu a vyndám pecky ............ po příkrmu mu dám napít převařené kojenecké vodičky, nebo feniklový čajík, je to dobré z toho důvodu že pak se lépe stráví vláknina a nemá zácpu .............zbytek dne a noci je Míša kojený jak si sám řekne ........... na noc když mu nestačí MM tak ho dokrmím ještě UM, nebo kašičkou s rýže.............
lžičku a talířek jsem vyvařila pouze jednou a to 5min. a pak už je normálně myju s jarem a pak pořádně opláchnu horkou vodou 😉

kijonkova.k
11. říj 2008

Dzej,masíčko už dávaj,já bych spíš počkala s tou rýži.Dopoledne můžeš začít s ovocem,až budete mít v poledne zcela nemléčné jídlo.Tzn.až už nebude chtít mimi dokojit.Ale já jsem třeba začala s ovocem až když bylo malé 7 měsíců,takže celý měsíc měla jen zeleninku s masem v poledne.Nechci na ni spěchat. 🙂

simlenka
11. říj 2008

já bych ani neřekla, že se to ovoce musí tolik odkládat, ale spíš bývá problém to, že miminkům ovoce chutná pro jeho sladkost a nechtějí pak chuťově méňě zajímavou zeleninu - mně Terka papala polední příkrm (zeleninu a masíčko) perfektně, tak jsem s ovocem začla asi po týdnu a půl.

dzej a když jsem vařila, tak ve velkým, pak jsem to nandala do skleniček od přesnídávek a šup s tím do mrazáku a měla jsem třeba na 14 dní jídlo hotový - jako vařit každej den nebo ob den mi přijde otročina

kijonkova.k
11. říj 2008

Ovoce se určitě nemusí odkládat,já jen psala jak jsem to dělala.Dávala jsem ovoce až po měsíci,aby si malá zvykla na zeleninku s masíčkem.

alishia
12. říj 2008

ahoj, nechce se mi to cist zpetne nebo spis nemam na to cas 😉 Nevim jestli uz mohu zacit s prikrmy....synovi je 4 a pul mesice, doktorka nam pred 14dny rekla, ze jeste prikrmovat nemame. Vojtovi tedy zatim staci nutrilon, nejak si na hlad nestezuje, ma 8kg. Ale nevimm jestli uz by treba nemel i neco jineho, on vzdycky tak kouka a krici, ze by chtel taky treba banan, jablicko. Jednou sem mu zkousela dat mrkvicku a tu papal a jeste byl nervni ze mi to trva nandat na lzicku🙂 byval by vsechno spapinkal, ale ja sem se bala mu toho dat vic nez par lzicek. Davate treba mimcu do ruky jablicko, aby ho ocumlavalo? nebo neco jineho? A co si myslite o stavickach treba od hami (jablkó a mrkev) ? 🙂

jjaanca
12. říj 2008

simlenko, a to ti ty skleničky v mrazáku nepopraskaly?

kijonkova proč myslíš že by se mělo s rýží počkat?

eppik.m dáváš játra???? To jsem nikde neslyšela ani nečetla že by se měla dávat dětem játra (mám 4 knížky) jater bych se teda fakt bála, to mi přijde jako docela brutus. Mě doktorka řekla drůbeží a hovězí maso. A není na lepek (piškoty) taky ještě čas?

dzej já teda nedávám co lednice dá, já nakupuju pro mimi extra kvalitnější (pokud možno tak bio) potraviny. Začala jsem zeleninou v poledne, pak jsem přidala v poledne maso a asi ve stejnou dobu, jsem začala s (na radu lékařky čerstvým) ovocem dopoledne. A včera jsme zavedli večeře - rozvařenou rýži s ovocem (rýže je rozvařená ve vodě - bez mléka). Zatím nedávám žádný lepek, mléko, vejce ani vnitřnosti, na to je myslím času dost.

kijonkova.k
12. říj 2008

alishia:nekojené děti se můžou přikrmovat od 4 měsíce a pokud máte už 8 kilo,tak bych asi začla,je možné,že má hlad.Záleží to na Tobě.Ale určitě bych začla zeleninkou(mrkev,brabor),nejdříve pár lžiček,jak jsi psala.Do ruky prckovi nic nedávaj,je moc malý,mohl by se dávit,na to máš čas tak od 8-9 měsíce.Já šťávičky nedávám,naše malá pije čaj,neslazený,s ovosem bych taky začla později,až když vyzkoušíte tu zeleninku a masíčko.Podívej se na stránky www.kojeni.net,tam máš vše o zavádění příkrmů 🙂

jjaanca
12. říj 2008

Já myslím, že když se ti po tom mimčo sápe, tak proč ne. Teda ne to, po čem se sápe, ale připravit mu vlastní baštu 😉

alishia
12. říj 2008

minule mi vyrval z ruky kus jablka a cumlal ho.) kdyz sem mu to po chvilince sebrala tak se mohl zblaznit.)