Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

motylek
19. lis 2008

Neporučuje se granulovanej proto, že je tam cukr, ale my taky pijeme granulovanej, no když do něj nic jinýho nedostanu, žízní ho nenechám, že.

anke
19. lis 2008

motylek: ale tam neni rafinovanej cukr, ale laktoza - a ta je i v materskem mleku ... ted jsem koupila jiny a tam je hroznovy cukr - to mi taky neprijde tak hrozny, horsi je, ze bude asi vyzadovat sladke piti, ale co uz nadelam - na fenykl bez cukru se taky tvaril hrozne ... ja jsem zacala davat ten granulovanej kdyz mel horecky, protoze jsem do nej nemohla dostat nic jineho .. ale my stejne pijeme zatim prevazne MM

anke
19. lis 2008

btw, zde dokumentace, co mi rekl na kojeneckou vodu: http://lidu.webgarden.cz/image/11366362 😀

anke
19. lis 2008

nevim, jestli se to tu uz nekde resilo - popravde nemam moc casu docitat: existuji nejake bezlepkove bezvajecne susenky na zmoulani? jsme potencialni alergici, tak lepek ani vejce neprichazi v uvahu,ale je mi lito, jak na me obcas kouka, kdyz me vidi jist (snazim se jist tajne, ale nekdy to nejde) 🙂

andy80
19. lis 2008

jitdan: klidně to dej do flašky. Nemá se to, dělá se to. Píšou 150ml vody, tak dej 180ml a dej cca 4 lžíce kaše. Uvidíš, když to bude řídké, můžeš přidat, ale takhle by to mělo být o.k. a kup dudlík na kaši, má větší díru.

to.manka
19. lis 2008

jitdan- Já začala malý dávat kaši do flašky. Protože když jsem to zkoušela po lžičkách (dávám ji po koupání, před spaním), tak strašně plakala a moc toho nesnědla, jak už je moc unavená a "zralá"do hajan 🙂
Kaši být tebou, tak koupím nemléčnou a rozdělávám ji s mlíčkem, na které je zvyklá.
Já dávám zatím Hami rýžovou bez příchutě, dávám UM 7 odměrek + 210 ml vody a 3 vrchovatější lžíce kaše ( v návodu je 200 ml UM a 3 lžíce kaše), takže asi o něco méně kaše a moc extra hustá není. Do dudlíku jsem jen udělala větší díru. Ale jen nevím, jestli když dávám kaši z flašky, tak jestli je na tom něco špatnýho 😒 .Jasný až bude trochu starší, tak najedeme večer na lžičku, doufám 😅

alishia
20. lis 2008

holky, muzete mi napsat kolikrat co tydne davate pul rocnimu miminu? Jako treba kolikrat kureci, kralici, hovezi, jehneci? zloutek ? A jak to delate s cajem, kdyz ho maly/la nedopije? varite porad novy cerstvy do nove flasky? nebo nabizite dokud to nevypije behem celeho dne?

radka.m.
20. lis 2008

alishia-maso by se mělo podávat zhruba 6krát do týdne,žloutek jednou týdně.druh masa je jedno,jde akorát o to,aby se to aspon trochu prostřídalo.čaj uvařím vždycky ráno,a postupně ho do flašky dolévám,na druhý den zase uvařím čerstvý.

alishia
20. lis 2008

radko a flasku davas stale novou vyvarenou?

radka.m.
20. lis 2008

ne,jenom ji vždycky vymeju v teplé vodě,už je nevyvařuji vůbec.

alishia
20. lis 2008

tak ale ty mas starsi deti.) ja radsi vyvarovat jeste budu. jen me zajimalo ze kdyz udelam 100ml caje a on vypije jen 50ml, jestli mu to mohu za pul hodiny nabidnou k dopiti.

radka.m.
20. lis 2008

jo,asi jsem to špatně napsala,ted už flašky nevyvařuju,alekdyž jsme byli jako vy,tak jsem tu flašku stejně před dolitím čaje jenom vypláchla a vyvařila jenom třeba až večer.

sue007
20. lis 2008

No tak to by me mohlo jeste mu vyvarovat hrnek,kdyz brousi po podlaze treba v telocvicne,kam chodime cvicit, tak tam ocuca,co se da,ja uz jsem tu panickou hruzu z nesterilniho prostredi celkem odhodila-jen si porad chodim myt ruce,treba 10x za hodinu 😀 nemuzu se toho zbavit,zacala jsem to delat v porodnici a zustalo mi to 😖 Nicmene proc pisu,nekdo se ptal,co bezlepkoveho do ruky na takove to chroupani,ja davam takove ty valecky kukuricne nebo ryzove ze zdrave vyzivy-muzou to i deti bez zoubku,protoze se to samo rozpousti na jazyku,stoji to par kc.Jen bacha,aby to bylo nesolene.Dozvedela jsem se to na jedne prednasce o prikrmech a nedam na to dopustit.

alishia
20. lis 2008

sue007: on uz ti leze a pije z hrnku v 5 mesicich?????

alishia
20. lis 2008

no ja koupila susenky hero baby a dneska se mi tim malem udavil, susenky debilni. Sou uplne vymasteny ty vyrobci. jak muzou udelat takhle drobivou priblblou susenku?

alishia
20. lis 2008

sem ji zkousela jist, a prisernyho neco. je v tehlech susenkach lepek?ja uz ho asi zacnu davat.

sue007
20. lis 2008

tak na lepek bacha...rika se od 8.mesice,ale kdyz nemusis,je lepe nedavat ho az do roku.V tech krupkach lepek neni,zkus je.Malej mi pije z hrnku s takovym tim sosackem,uz od 4.mesice...bo on neumi zase z lahve.Ale je to takove to pocucavani,nez ze by to do sebe naklopil.Jinak mi neleze,jen tak sebou mele a placa po zemi,ale sestra ma presne o mesic starsi holcicku,a ja myslela,ze me budou omyvat-ona leze,sedi(sama si seda) a u nabytku si stoupa.Kdybych to nevidela,neverila bych.Na cvicu ale mame deti,ktere to nedelaji ani v 10 mesicich,kazde je original.Jinak ty susenky od Hero mu ted nedavaj,at mu jeste nezaskoci,suche...muzes mu je nalamat a namocit do kase nebo mlika.

daluri
20. lis 2008

Alishia,já koupila perníky od Sunarky, chuťově jsou vyníkající, že je musím před staršími schovávat, ale taky je nemůžu dát tak do ruky, aby žmoulala udělala jsem to jednou a ulomila si větší kousek, že se málem udusila. ALe chci koupit už výše zmiňované kukuř.válečky, to mi radila už kamarádka.

Mi čaj moc nikdy nepila, takže jak jsem uvařila tak jsem pak večer vylila. ALe teď už pije, ale dám jen trochu, ani ne 50, protože se naučila mačkat dudel a pak je pokropeno vše 😉 takže zvažuji,že se poptám v obchodě,jestli existuje hrnek, už bez dudlu, s tím pítkem s dírkou, ale když to překlopí, aby to neteklo. Tak snad něco takového bude 😉
No a když tak to vypije, tak udělám zas, převařená voda je v konvici hned a ten granul.čaj se jen přidá.

sue007
20. lis 2008

Urcite existuje,treba od Aventu Magic Cup nebo myslim i od Nuku-take nazev kouzelny hrnecek ci tak nejak.My to s nim neumime,protoze neumi cucat ani lahev ani dudlik ani nic jineho,ale znama si to nemuze vynachvalit.

daluri
20. lis 2008

Myslím, že jsem od aventu viděla v lékárně, ale nebyl čas se poptat, ale asi spíše mrknu v obchodě, tam asi víc poradí...ale ceny jsou "slušné".. Zas si říkám, ti tři to nepotřebovali, pili z flašky a pak rovnou z hrnka, tak jestli kupovat či ne. Já v těhu třeba koupila flašu Avent, teď mi tu leží, kojím, takže ji ani neupotřebíme. 😒

kacka.va
20. lis 2008

my máme sušenky Hero Sunarka a v pohodě. čaj vařím ráno a pak dolévám do lahvičky, nikdy jsem nijak moc nevyvařovala a teď jen vypláchnu horkou vodou. my z hrnečku taky neumíme pít, ale když jsem jí zkusila dát normálně, jako pijeme my ze sklenice, tak jí to hrozně bavilo a chtěla ještě.

andy80
20. lis 2008

dalury, já koupila hrnek Nuby od Baby love v DM drogerii a je fakt super, malá z něj pila hned. A fakt nekape a to s ním dělá divy.

jitdan
20. lis 2008

Holky, moc díky!!!

Andy80: moc děkuji...!!! Dám 180ml a 4 lžíce kaše a uvidím.. Já mám flašku Avent. UM mi pije na č.3 a pak mám takový dudlík-rychlostní (u něj se zatím topí 😀) a doufám, že tím kaše projede 😀 Nevím jestli jsou od Aventu ještě jiné dudlíky přímo na kaši????

to.manka: přesně tak!! Také chci na noc začít flaškou a přes den mám více trpělivosti a času a malý i více nálady a tak můžeme zkoušet tou lžičkou...No, bude to zajímavé!! Malý má uzdičku a doufám, že to nebude dělat při tom jídle větší problémy 😉 Má tady také nějaké dítko uzdičku?

sue007
20. lis 2008

No my tady mame ten magic cup od Aventu taky na nic.Malej umi pit jen z hrnku,ze ktereho to tece samo a tady musi sat.Takze 250kc nebo kolik to stalo vyhozeno 🙂

alishia
20. lis 2008

ja sem nejaka zmatena.) pije z hrnku? jako z normalniho?.) nebo z toho magic cup🙂) zitra jedu nakupovat pro maleho, tak bych kdyztak taky zkusila nejaky ten hrnek.

andy80
20. lis 2008

sue007: tak z toho sundej ze spodu tu gumičku a poteče to samo, já měla na Jiříka taky magic cup od Aventu.

daluri
20. lis 2008

Andy, půjdu do dm na kaše tak se na něj podívám. Kolik tak stojí? A má i ouška na držení?

cerstvamama
20. lis 2008

Mam mozna hloupy dotaz, ale jak teply ten prikrm ma byt? Jako mliko nebo teplejsi?

daluri
20. lis 2008

Určitě tak teplý, aby se mimi nespálilo..těžko přesně říct, jak teplý. Já vždy zkouším 😉

andy80
21. lis 2008

daluri: stojí 99,-- Kč a má ouška na držení. Je podobný Nuk kouzelnému hrnečku. Ten teda taky stojí 99,-- ale Nuby je o dost větší. A mají hezké barvy.