Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

kijonkova.k
3. pro 2008

marmazel:mám to vytištěné už od začátku příkrmů,to z kojeni.net.Je dobré mít něco po ruce a občas nakouknout 🙂

marmazel
4. pro 2008

kijonkova.k: já sem si to taky vytiskla, je dobrý se moc do něčeho kouknout. ještě sem si chtěla koupit nějakou knížku, ale všude píšou vesměs to samé, takže když něco zeptám se tady a maminky poradí a mají to hlavně vyzkoušené, ne, že to někdo napsal a doma třeba ani dítě nemá 🙂

many
5. pro 2008

ahoj holky 🙂
tak já včera dala poprvé nemléčnou kaši s mým mlíčkem a vůbec mu to nejelo ☹ první lžička a blé se mu zvedal žaludek ☹ přitom příkrmky ze skleničky jí krásně,teda nevím jestli to zkoušet dělat každý den a třeba to pak bude chtít,ale moc tomu nevěřím,myslím,že to dopadne tak jako včera 😒

many
5. pro 2008

nebo myslíte,že až začne jíst i ovocné příkrmy a smíchám mu do toho třeba jablíčko,že mu to pak pojede 😉

marmazel
5. pro 2008

já sem taky dávala kaši, ale mléčnou a malý taqky nejela, tak sem přestala, začala sem s odpolední přesnídávkou-jablíčko, ale taky mi to nechce. je kyselejší. takže bych spíš taky potřebovala radu? já vím, že se nemá přidávat cekr, ale když koupím přesnídávku, tak je sladká. nechci všechno kupovat.

radka.m.
5. pro 2008

marmazel-určitě bych nepřidávala cukr,ale spíš bych namixovala ještě do toho jablíčka banán,ten vždycky to jídlo dost osladí

many
5. pro 2008

marmazel a teď už papká kaši nebo taky ještě ne 😉 kojíš ještě 😉 nebo už dáváš příkrmy dýl 😉 tě zpovídám co 😉 ale ať vím 🙂

andy80
5. pro 2008

marmazel: já když je jablíčko opravdu dost kyselé (trošku kyselé jí nevadí) tak do něj rozstrouhám dvě sušenky Hami safari a v pohodě baštíme. Nebo jak píše radka, přimýchat banán nebo hrušku, to je sladší ovoce. A přesnídávky já kupuju Hamé neslazené.

many: do nemléčné kaše můžeš klidně přidat namačkaný banán.

many
5. pro 2008

každá rada dobrá 😉

many
5. pro 2008

andy já zatím ještě nedávala ovocný příkrm,aby si zvykl na zeleninku tak proto jsem koupila jen rýžovou,jinak bych vzala už z banánem třeba,ale zkusím to ještě tak a když mu to nepojede,tak to udělám takhle 😉 a začnu s ovocem dřív,snad mu i tak ta zeleninka pojede,je takový jedlík,že by snad měl jíst vše 😀 příkrmy jo,ale kašička ne,no snad mu zachutná

many
5. pro 2008

to víš,já patřím mezi ty ,co se řídí radamy 😉 a jak radí ovoce až měsíc po zelenině 😀 ale hlavně mi jde i o to,abych mu hned rychle nepleskala žaludeček,ale tak vím,že musím po troškách 😀

anke
5. pro 2008

ahoj many, my taky zacali ovoce az mesic po a najizdime pomalu - ono asi neni ani kam moc spechat ... taky jsem ten typ, co se ridi podle rad - ja teda podle nasi alergolozky, ale taky obcas zahresim (treba netestujeme 7 dni jeden druh ovoce ci zeleniny - to je hrozna doba 🙂)

andy80
5. pro 2008

many aha, já nevěděla, že přikrmuješ krátce, to jo, já jsem taky ovoce začala dávat 4 týdny po zelenině

many
5. pro 2008

anke já dávám příkrmy už víc jak 10 dní a taky už to nedávám na 3 dny,on chce víc,tak mu dávám skleničku na dva dny a to sní půlku a začne brečet,že chce ještě,ale to už mu dám mlíčko,je fakt že není kam spěchat 😉 ale s tou kaší,no uvidíme,přinejhorším začnu dřív s tím ovocem,uvidím,ale chce to asi velkou trpělivost,takže pár dní to zkusím s holou kaší a jestli to nepůjde,tak začnu to ovoce,no to by teda vyšlo už na 3 týdny,to je v poho 😀
díky za rady holky,malej se vzbudil a jdeme ven do toho deště 😒 zatím pa ,já se tu zase ukážu 😀

andy80
5. pro 2008

many a co zkusit jiné kaše, třeba pohankovou nebo tak, jsou toho plné lékárny a drogerie.

kacka.va
5. pro 2008

jestli nejede jeden druh kaše, tak zkuste jiný, často se stává, že dětem určitá kaše fakt nechutná. my začali jablíčkovou kaší a ta teda chutnala, ale třeba meruňková jí tolik nejela, ale zdlábla jí taky.

marmazel
5. pro 2008

many: zeleninku papá měsíc, a asi týden, kaši nepapá, když jí odmítala tak sem řekla, že ještě počkám a zkouším ovoce, ale zatím žádná sláva. jinak kojím 🙂

zlobidlo
5. pro 2008

many: kaši zkus prostě jinou značku třeba i...nebo z flašky. malá mi to nechtěla lžičkou ale z flašky jo. jinak meruňky by se neměly, je v nich hodně dusičnanů, banán a resp. i každé ovoce se doporučuje nejdřív podusit...a pak až syrové. ale je fakt že jedu podle přísnějších pravidel...

andy80
5. pro 2008

zlobidlo: mě dr říkala, že ovoce by se mělo čersvté, že dušením, vařením nebo čímkoliv jiným se ztratí vitamínky. Navíc si nedovedu představit dušený banán.

mobina
5. pro 2008

My jsme taky začali odpoledním ovocem a až pak najeli na kaši. Začínala jsem rýžovou nemléčnou, ta mu celkem chutnala, pak jsem mu dala broskvovou nemléčnou od Hami a pak jsme najeli na klasické mléčné, ale špatně mi po nich spinkal, takže teď kaše snídá. A na některé skleničky pozor ze začátku, může v nich být cukr. Dobrý je sunárek 😉
Holky potřebovala bych poradit. Začala jsem kojit už jen ráno a večer, občas v noci. Ale nějak nevím, kdy mu nabídnout sunar. Kolem půl 7 nakojím, kolem půl 9 snídá kaši, oběd, půl 3 ovoce, 6 jogurt s ovocem a sušenkou a půl 8 kojení. Zkoušela jsem ho dávat po snídani, ale to mi nepil, jedině, když dostal rohlík s lučinou. Dneska jsem to zkusila po odpo sváče a celkem si dal, ale zase mi to přijde hodně najednou, když sní 190 ovoce a zhruba 80 sunaru. Zkusit nějak mezi jídlama třeba?

andy80
5. pro 2008

Mobino: a proč mu chceš dávat sunar, když kojíš?

mobina
5. pro 2008

andy nejsem si jistá, jestli tři spíš dvě kojení za 24 hodin stačí...

andy80
5. pro 2008

Záleží kolik toho vypije. A je vám víc než devět měsíců, dáváš jogurt, kaši a sýry, tak si myslím, že by to mělo stačit.

mobina
5. pro 2008

No kaše dá tak 100-150 a jogurt 120, kolik nakojím fakt nevím a vypije mi tak 300-400 ml čaje, sýr zatím moc nedá. Tak myslíš, že je sunar zbytečný? Do roka by měl vypít přes půl litru mlíka + mléčný výrobky jsem vyčetla, tak nevím 😒

zlobidlo
5. pro 2008

mobi a proč ho nekojíš časteji teda? ale i tak už by mohlo stačit s tím jogurtem.
jo dušením se sice ztratí vitamíny ale i takové ty agresivní látky a líp se na to zvyká...jen pro začátek, a banán prý hodně zatěžuje trávení a syrový by se neměl dávat dlouho a hlavně ne to jak se kupuje tady ty zelené, ale pořádně zralý prý žlutý až nahnědlý..

kacka.va
5. pro 2008

mobi: já bych mu spíš dala něco jiného na pití, aby měl nějakou tekutinu, ale sunar už bych mu asi nedávala.
zlobidlo: já četla, že nahnědlý banán už se nesmí.

mobina
5. pro 2008

Zlobi víckrát už ho nedonutím. Dělá u toho kraviny. Prostě se asi pomalu odstavuje, tak jsem nechtěla ze dne na den skončit tak, že nebude pít nic než čaj, ale možná s tím sunarem ještě počkám. I když na kojeni.net 😀 píšou, že do roka by mělo dítě vypít 600ml mlíka + kaše, jogurt, což by mělo za 24 hod pokrýt 3-4 kojení. Kolik kaše a jogurtu nepíšou. Podle toho jak vypadá určitě nestrádá 😀
Nahnědlý banán bych taky nedávala, prostě zdravě žlutý. Já tedy zase četla, že ze začátku podusit a jak si dítko zvykne klidně přejít na syrovou formu. Samozřejmě bez slupky.

kijonkova.k
5. pro 2008

Mobina,mně Dr,řekla,že dítě do roka 500ml mlíka a do toho se počítají i jogurty a kaše.Myslím,že to pokryjete.

zlobidlo
5. pro 2008

jojo dusit jen co si dítko zvykne pak syrové. no právě že banány třeba v asii se prodávají a jedí až nahnědlé, to co se prodává tasy je nezralé. ale taky se na to názory liší jako na vše ☹

marmazel
5. pro 2008

takže pokud to chápu dobře tak až se dostanu s jablíčkem na plnou dávku ovoce tak mám přestat dusit? dneska jsem to dala s tím banánem, za začátku nic moc a pak něco snědla, snad si zvykne, a co jinak dáváte za ovoce?