Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

ava
15. říj 2009

tin007 - spíše než na váze se to projevuje na délce - měřím ho pravidelně a roste. Prospívá dobře. Přes den nikdy z hladu nepláče, vydrží cca 2,5 hod. V noci se probudí a nepláče, jen je vzhůru, vrtí se, nepomůže dudlík, pohlazení ani převalení na bok...ani nošení, to se propíná a vzteká. Jedině nakojením ho zase uspím. Možná by pomohlo na něj nereagovat, ale když chci spát, nejde to 😒
Shaula - nejsem si jistá, kdy se to začne projevovat, ale i moje PA radí dát ho už pryč z ložnice. Jenže já na to nemám..neměla bych sama klid a chodit kojit přes půl bytu?? 😝

shaula
15. říj 2009

A proč bys ho měla dávat pryč, pokud ti to vyhovuje a nečiní ti to problémy? 😕 My v ložnici místo nemáme, tak jsou kluci ve vlastním pokojíčku a kojit jsem tudíž chodila přes půl bytu 😀 Ale dá se to, mě to tak i vyhovovalo.

katy2
15. říj 2009

Ahojte, maminky,
chcela by som zacat davat malej ryzovu kasu od Nestle (nakolko od narodenia papa Bebu A.R. tiez od Nestle). Ale chcela by som jej ju dat na flasu. To davkovanie, co pisu na krabici sa mi zda dost huste, nevedela mi to vytiahnut ani s cumlom na kasu a to je na flasu zvyknuta. Mozem ju spravit redsiu? Neochudobnim ju o zlozenie kase? Ako to davkujete vy? Dakujem. Ine prikrmy zatial nedavam.

ava
15. říj 2009

katy - kaše se má podávat lžičkou, proto asi to dávkování je takové, jaké je.
Shaula - ona mi to radila, abych se vyspala a on taky a vzájemně se nerušili a já ho "nelákala". 😉
Mně ale vyhovuje posadit se na posteli a podat si ho k sobě...

ava
15. říj 2009

tin007 - se mnou v posteli nespí o nic líp než ve své..

miskachrumka
15. říj 2009

ahojte
kedy mozem dat malemu jogurty ako je napr.activia take probioticke jogurty!

nikollette
15. říj 2009

V téme " Jogurty od kdy pro nekojené" ti určite poradia...

shaula
15. říj 2009

Miskachrumka - cca od 8 měsíců, bílé.

neu.sona
15. říj 2009

Ahoj maminy,
chci se zeptat, mně malý vždycky krásně spinkal. Už od porodnice nebyl žádný problém se spaním. Nejdřív se budil v noci po čtyřech, pak po pěti, potom to protáhl na osm a devět, to se ustálilo na hoodně dlouho, ale teď se budí už ve dvě ráno, takže po sedmi hodinách a chce papkat. Chci se jen zeptat, jestli myslíte, že nemá večer málo mlíčka? Mně totiž přijde, že už nepije večer tak vydatně, jako předtím. Vždycky jsme kojili tak přes půl hodiny z obou. Byl spokojenej a pořád hltat a teď kojíme tak čtvrt hodiny z obou a je takovej nerudnej. Ale pak ho dám do postýlky a spinká. Tak nevím, jestli nemám zkusit na noc UM, které ho zasytí nebo od nestlé mlíčko s rýžovou kaší. Normálně přibírá, přes den kojím co dvě hodiny. jsou mu 4 a půl měsíce a má 8,1 kg 🙂.
Děkuji moc všem za rady.

lyongirl
15. říj 2009

neviem, čo znamená nerudnej 😅 , žeby nespokojný...

ja si myslím, že hladný nie je, môj tiež papával večer a potom ráno o 5tej, no to sa zmenilo, papáva 2x a niekedy dokonca 3x-4x. Ževraj kojené deti tak papávajú, jednoducho si vyžadujú mamu, chcú sa ukľudniť...
Ak je ináč spokojný a dobre priberá, čo priberá/môj má necelých 8 mesiacov a 8,3kg/, tak by som to vôbec neriešila. Jednoducho máloktoré kojené dieťa prespí celú noc a často sa stáva, že aj prespí celú noc, no potom vyžaduje viac.
Starší syn si vyžadoval v noci mlieko ešte keď mal rok aj 3/4

lyongirl
15. říj 2009

a ešte dodám, chcela by som, aby mi dieťa prespalo 7 hodín, starší syn sa v noci kojil každú 1 1/2 hodku, to bolo o inom..., takže si myslím, že malinký ti spinká fakt super 😉

neu.sona
15. říj 2009

lyongirl díky za odpověď 🙂. Je to takový nezvyklý, když Ti dítě prospí celou noc a pak se začne budit 🙂. Asi Tě nic jinýho nenapadne, než to, že má hlad. Určitě si nestěžuju, jen aby náhodou neměl něčeho málo 🙂. Jinak je pořádnej, to jo. Při porodu měl 3.90kg a docela slušně to znásobuje 🙂.

lyongirl
15. říj 2009

ja to chápem, to je normálne....,ale vlastné skúsenosti a celé dni na nete 😀 , tak mám naštudované...
ale neboj, mám 2 deti a tiež som všeličo riešila a stále riešim 😀

a aj keby to bol hlad, tak si myslím, že UM by to nevyriešilo, jednoducho ho koj kedy pýta 😉

pajinka23
15. říj 2009

babule tu matelink na super stranku pre babetka od styroch mesiacou co mozu papat su tam skvele veci na papanie pre nasich malinkych

neu.sona
15. říj 2009

pajinka23 díky, ale to mi přijde jako už hrozně moc přehnané mu dávat takové věci takhle brzo. Jen jsem si myslela, že bych ho přikrmila buď nějakou tekutou kaší rýžovou nebo UM. Dávat mu takové kaše a ostatní příkrmy s mrkví cuketou atd. mi přijde hrozně brzy.
Ale díky

neu.sona
15. říj 2009

lyongirl děkuji 😀

pajinka23
15. říj 2009

neu.sona ja som len tak hodila ten link nech urobia maminky kukuk 😀 😀 😀 A ty zacinas s prikrmamy???

neu.sona
15. říj 2009

Pajinka nezačínám. Jen jsem si říkala, jestli malej nemá hlad. Každopádně mi doktorka říkala, že si příště tzn. v pěti měsících něco řekneme o přikrmování. Ale myslela jsem si, že vydržím kojit až do šesti měsíců, tak uvidíme.

dm1
15. říj 2009

no pajinka ten link co si dala... tam su teda veci od 4.mesiaca!!! ze syr pre deti od 4.mesiaca skoro som odpadla. no neviem neviem ked nas dve a ine tu kdosi zvozil za to ze prikrmujeme od 4m tak neviem co povedia na toto. ale je to samozrejme na rozhodnuti kazdej maminy!

miskachrumka
16. říj 2009

shaula dakujem! 😉 takze jogurty mozu byt hocijake len biele jo?
a tedy tym rozumieme ze dieta už moze kravske mlieko! 😒

lyongirl
16. říj 2009

miska - jogurty môžu byť hocijaké biele, ale najlepšie s čo najvačším obsahom tuku - Zvolenský, Holandia a ešte sú nejaké české, teraz ma nenapadajú...v Kauflande, alebo Bille majú dobrý výber 😉

ak nekojíš, tak sa jogurty a samozrejme bielkovina kr. mlieka môže, pretože drobec ju dostáva už aj v UM, iba je upravená. Ja pokiaľ som kojila, som jogurty nedávala a ani teraz nebudem dávať, pokiaľ budem kojiť. Mne naša dr. hovorila, že kojené deti jogurty po roku, ale viem, že sú mamy, čo koja a dávajú skôr. Mne to pri kojení príde zbytočné...

moda08
16. říj 2009

miskachrumka - myslím, že kravské mléko jako takové můžou od roku (ale ne na přímou konzumaci, třeba na přípravu jídel ano), v jogurtech je to kravské mléko určitým způsobem upravené, tak proto je můžou již teď

shaula
16. říj 2009

miskachrumka - víceméně ti odpověděly už Lyongirl a Moda - do roka se mohou dávat jen kysané mléčné výrobky - tj. jogurty, kyselá mléka apod. Klasické mléko od roka jen do pokrmů, na přímé pití se doporučuje nejdříve od 2 let.
Jogurty bílé, nejlépe takové, které obsahují jen živé bakterie, a s krátkou dobou spotřeby. Dávala jsem Selský Hollandia, Olma Klasik nebo Olma Bio, Choceňský smetanový. Ochucené zatím nedoporučuji, všechny obsahují cukr, různá barviva apod. Mně bohužel už nic jiného nezbylo, těsně po roce mi kluci bílé přestali jíst, tak holt dávám ochucené ☹

petreva
17. říj 2009

Holky k těm joigurtům...každý říká kdo ví jak tučný, ale ani Holandia atd není nijak zvlášť tučná 😕 kolik tedy % se doporučuje? Není přednější, žr jsou tam živé bakterie?

aponchie
17. říj 2009

neni..v tomto veku tuk potrebuji prave

lyongirl
17. říj 2009

mne sa zdá, že okolo 10%tný jogurt by to mal byť, alebo sa mýlim? Nie som si teraz istá, lebo fakt Hollandia má menej...vyšla som z cviku 😀 , už si to nepamatám.

dobrý článok:

http://www.pluska.sk/2007/10/20/ine-temy/vas-sv...

určite si ale myslím, že deti v rastovm období potrebujú viac tuku, takže možno nemusí byť zrovna 10%tný, ale určite zas nie nízkotučný 😝 /taký dávam iba do zeleninového šalátu 😀 /

aponchie
17. říj 2009

ja bych nizkotucny nekoupila ani nam je to humus..radsi florian nebo chocensky nebo sklenickovy mene casto,ale chutne

iinuska
17. říj 2009

Ahojte, ja dnes prvy krat skusam mrkvicku.Este plne kojim, takze preto 🙂

shaula
17. říj 2009

Petreva - já bych to tak s těmi procenty nehrotila 🙂 Prostě s rozumem - rozhodně nedávat nízkotučné, ale jestli střídáš tučné smetanové s "normálními", tak to klidně můžeš 😉